הזמנות לחופשה שלך

דרום סין - כל ההמלצות
צילום: כרמית וייסבמדור זה רוכזו כתבות על דרום סין.
בדרומה של סין נמצאים מחוזות הרריים, אליהם כמעט לא הגיעה התרבות הסינית באופן ישיר, במהלך 2,200 שנות הקיסרות הסינית. מסיבה זו נותרו בו רבות מהתרבויות המקוריות של שבטי ההרים, שהפכו אזור זה לאחד המעניינים ביותר במדינה, יעד פופולרי לטיולים עצמאיים וטיולים מאורגנים לסין.


מפת דרום סין
מחוזות דרום סין: יונאן, גואנש'י, גויגואו, גואנגדונג, האינאן, פֿוּ-גְ'ייֵן, הונג קונג, מקאו 
(מקור www.d-maps.com) להגדלה לחץ על המפה
 

 ברירת מחדל
 

נופי דרום סין

נופי דרום סין הם נופים הרריים, משובצים בטרסות אורז מרהיבות ביופיין. במזרח נישאים הרי מזרח ההימאליה מושלגי העד, ובמערב נישאים צוקים קארסטיים המוכרים לנו מציורי האומנות הסינית הקלאסית.
 
בדרומה של סין, בין רמת טיבט הגבוהה לדרום-מזרח אסיה הטרופית, נמצא מחוז יונאן שהופך במהירות למוקד תיירותי, בשל מגוון הנופים והמגוון האתני הרב שבו. אין זה מחוז "סיני קלאסי". למעשה השלטון הסיני הוכתב בו באלף השנים האחרונות, בזכות החשיבות האסטרטגית שלו ולא בשל עושרו או נאמנות תושביו בני השבטים. אולי בשל כך, מוצאים בו התיירים את המקום שעונה היטב לכל עניין וצורת טיול בסין. יש בו משעולים הרריים והרים עטורי פסגות לבנות, למחפשי הנופים. יש בו שבטים רבים, הלבושים בשלל מלבושים אותנטיים, ומגוון מנהגים וארכיטקטורות, למתעניינים באנתרופולוגיה. יש בו מגוון ביולוגי וזואולוגי, לצד נהרות הענק העוברים בשטחו. חשוב מכך, נוצרו בו תנאים מזמינים לאירוח, קצר או ארוך, ומזג אוויר נפלא לאורך מרבית חדשי השנה.
במרכז דרום-סין נישאים צוקי ההוד וההדר של מחוז גואנגש'י, סביב הערים גווילין ויאנגשואו. תופעות הקארסט של אזור זה, שיצרו צורות מרהיבות של סלעים המזדקרים לשמיים, הן אחד המראות היותר מוכרים מהתמונות בעזרתן משווקים טיול לסין.
 
פיילאיסי, חבל יונאן, דרום סין
פסגת קאווה קרפו, הפסגה הגבוהה ביותר בחבל יונאן6,740 מטר של לבן צחור  (צליום: כרמית וייס)
 
דרומה של סין התברך גם בחופים מדהימים, שעדיין לא גילתה אותם התירות, למרות שהם מציעים במשך חודשים רבים את השמש של מזרח אסיה עם חופים יפים.
 
דרומה של סין הוא המשך ישיר של הרצועה השבטית, ההררית, הסבטרופית של בורמה, לאוס ווייטנאם, ומציעה בשל כך מגוון נופים, טבע ותרבות ייחודיים. נופים אלו מזמינים את המטייל המעדיף טרקים, ואת הנוהים אחר שבטים צבעוניים ומרתקים.

לטייל מדרום לעננים במחוז יונאן
 

כתבות על סין - מחולקות לפי אזורים

מערב סין
מזרח סין
צפון סין
טיבט
מידע כללי על סין


מספר צפיות: 17286
61230
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר
מסלולי טיול לבחירתכם
בהתאמה אישית ובקצב שלכם
כן, זה מעניין אותי!