הזמנות לחופשה שלך

מערב סין - כל ההמלצות
צילום: Babak Fakhamzadehבמדור זה רוכזו כתבות צבע רבות על מערב סין, המביאות את נופי הטבע המדהימים, המדבריות השוממים, המיעוטים השונים, המורשת העשירה והאתרים המרובים שיש באזור נידח זה של העולם, ההולך ונפתח לתיירות.


חלקה המערבי של סין כולל כמה מהמחוזות הגדולים במדינה, ובראשם המחוזות האוטונומיים טיבט וש'ינג'יאנג. הוא כולל כמעט את כל הרמה הטיבטית, גם זאת שבחבלים סצ'ואן וצ'יאנגהיי, כמו גם חלק מהמדבר במחוז האוטונומי נינש'יה.
כתבות על טיבט
 
מפת מערב סין
מחוזות מערב סין: טיבט, שׂינְגְ'יָאנְג, סצ'ואן, גאנסו, צ'ינגהאי, נינגשיה, שאאנשי, צ'ונגצ'ינג
(מקור www.d-maps.com) להגדלה לחץ על המפה
 

 ברירת מחדל 
מהטופוגרפיה והגיאוגרפיה נגזר שמרבית שטח מערב סין מיושב בדלילות רבה. רק כמחצית תושבי אזור זה הם בני חאן, הקבוצה האתנית העיקרית בסין. באוטונומיות נינש'יה, טיבט וש'ינג'יאנג, רבים הם אנשי המיעוטים המאכלסים את השטח - אם כי בהדרגה גם אזורים אלה נכבשים על ידי בני חאן*.
 
ממערב לסין המסורתית של השטחים הפוריים שבין הנהרות הגדולים (יאנגצה והנהר הצהוב), חיו מאז ומתמיד שבטים רבים באדמות בור קשות מנשוא. חלקם במדבר הארקטי של רמת טיבט. חלקם במדבריות הענק הפנים-יבשתיים שבין רכס קונלון להרי השמים - אותם מדבריות ענק בעלי טמפרטורות קיצוניות. חלקם בערבות המונגוליות בואך סיביר. בחבלי ארץ קשים למחיה אלה, חיים היו תמיד נוודים בני עמים שונים. מרביתם חיו ממרעה וצייד ומיעוטם משירותי מסחר, בדרכי המסחר הארוכות, המקשרות בין סין למזרח התיכון ומרכז אסיה, כמו גם הודו ופרס.   
לינה ואירוח באזור סצ'ואן
 
  
  
אנשי מערב סין בני המיעוטים האתניים  (צילום: הילה וייס)
 
 

מידע נוסף

כתבות נוספות על מערב סין
מספר צפיות: 11633
49810
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר
בעקבות המילים והצלילים
שמעון פרנס, נועם גילאור וחברים
כן, רוצה פרטים נוספים!