מידע למטייל: כל מה שצריך לדעת לפני חופשה בחו"ל

מידע למטייל: כל מה שצריך לדעת לפני חופשה בחו"ל
צילום: Helge V. Keitel


משאבים רבים מושקעים בטיול, בתקווה לחוויה יחודית. כדאי להקדיש מספר דקות לקריאה ולעיון במידע הרב המרוכז למעלה, בו תמצאו כל מה שצריך לדעת טרם הטיסה לחו"ל.


ביטחון אישי בחו"ל

גם במדינות שהביטחון האישי גבוה ורמת הפשיעה נמוכה, אוכלוסיית התיירים נחשבת לפגיעה ומהווה יעד לפשע, החל מרמאות כלכלית ועד חבלה פיזית. הדבר בולט במיוחד במדינות מתפתחות בכל רחבי העולם.
 

נשק ותחמושת

ודאו שאין ברשותכם נשק או תחמושת, אף לא כדור אחד. מדינות רבות, כמו, מצרים והודו, נוקטות בענישה קשה ולא מקבלות שום תירוץ על תיק שהיה בשימוש במילואים ושאר סיפורים.

חברת התעופה טורקיש איירליינס, מידע למטייל
לפני היציאה במהבית בדקו שאין חפצים אסורים בתיקים  (צילום: allen watkin)
 

ביטוח
 

המרת מטבע

אל תתפתו לשערי המרה אטרקטיביים במקומות לא מורשים. בצעו המרה רק אצל חלפנים מורשים, בקשו קבלה ושמרו אותה. בשעת ההחלפה יש לשים לב היטב לשער ההמרה ולסכום הצפוי להתקבל, שכן לא מעט שערים אטרקטיביים מותנים בשטרות של 100 דולר או סכום המרה גבוה. 
מידע נוסף על המרת מטבע בחו"ל
 

אובדן/גניבת דרכון

במקרה של אובדן\גנבה של דרכון, יש לפנות באופן אישי לשגרירות ישראל הקרובה, לצורך הנפקת מסמך נסיעה חדש. על פי תקנות משרד הפנים, במקרה של אובדן דרכון תנפיק השגרירות תעודת מעבר אשר תוקפה לשנה, או תעודת מעבר חד פעמית, לשיבה ארצה בלבד, התקפה לשבעה ימים. תעודת המעבר מצריכה אשרת כניסה (ויזה) לכל המדינות!
המסמכים הדרושים:
* אישור על הגשת תלונה במשטרה מקומית.
* 2 תמונות פספורט.
* כסף (במטבע מקומי) להנפקת מסמך הנסיעה החדש. 
* טפסי בקשה להנפקת מסמך נסיעה חדש (להורדה מאתר האינטרנט של משרד החוץ או בשגרירות).
מסמך הנסיעה החדש יהיה מוכן בהתאם ללוח הזמנים של השגרירות ויימסר אישית למבקש.

מומלץ להצטייד בצילום הדרכון ולשמור אותו בנפרד. מומלץ לצלם את הדרכון ולשלוח אותו לכתובת דוא"ל אינטרנטית (כמו ג'ימייל), כך שבמידת הצורך תוכלו לשלוף אותו בקלות בכל מקום.
מידע נוסף על דרכונים בחו"ל
מידע נוסף על הוצאת ויזה לארה"ב

שוק לה בוקרייה ברצלונה, מידע למטייל
שוק לה בוקרייה בברצלונה - כדאי לשמור על הדרכון וציוד יקר ערך או להשאירם בכספת שבמלון  
(צילום: ירדן גור) 
מתוך הכתבה על טיול בברצלונה בשלושה ימים

 
 

סכנת כייסים

במקומות הומים, כמו, רכבות תחתיות, חשמליות ואתרי תיירות צפופים, קיימת בעית כייסות. במדינות מזרח אירופה, רוסיה  ומדינות ברית המועצות לשעבר, יש לקחת את הדרכון איתך כל הזמן. במדינות המערב מומלץ להשאיר דרכון וכסף מזומן בכספת המלון ולשאת רק את הסכום הדרוש לאותו יום. אם בכל זאת נושאים כסף ומסמכים, יש לשאת אותם אך ורק בכיסים פנימיים או בחגורת כסף.
 

מונית עלומה

בהגעה לשדה התעופה חפשו את משרד המוניות ומוניות השירות. במדינות מסוימות אין מגבלה על תעריף הנסיעה. אל תעצרו מונית ברחוב אם היא לא מחברה מוכרת.
 

ביטוח נסיעות

דאגו לבטח את עצמכם בביטוח רפואי מלא ומקיף, המתאים לאופי הטיול, ובמקומות בהם קיימים סיכונים מיוחדים – בביטוח הכולל איתור וחילוץ בעת הצורך. שימו לב: פוליסות ביטוח אינן מכסות נזקים הנובעים משימוש, בלדרות וסחר בסמים.
הצטיידו בכתובות ובמספרי הטלפון, הפקס, הדואר והדוא"ל של נציגויות ישראל ביעדי הביקור.
מידע נוסף על ביטוח נסיעות לחו"ל

תקשורת לוויינית
מכשיר לווייני נותן הרבה שקט למטיילים במקומות נידחים ולמשפחה בבית  (צילום: עודד לבנוני)
מתוך הכתבה על תקשורת לוויינית למטיילים בחו"ל
 

כאשר אתם שם

נקטו בדרכים שיקשו על גנבה וימנעו אובדן של כספים ומסמכים חשובים. אל תשאירו חפצים ללא השגחה, כולל בנסיעות בתחבורה ציבורית.
יש להימנע מעבודה בלתי חוקית ולציית לחוקי המקום. אין לחרוג מתוקף אשרת השהיה. אם ברצונכם לשהות מעבר למורשה, עליכם לפנות לרשות המוסמכת במקום ולבקש להאריך את האשרה.
זכרו: החוק הקובע הוא חוק המדינה בה אתם שוהים, על כן הקפידו למלא אחר חוקי המקום.
 

לפני שסוגרים חופשה...

כתבות נוספות
סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר