www.goTravel.co.il
הכתבה מעניינת? שלחו אותה בדואר למי שתרצו

הקש בתיבה את רצף האותיות המופיע למטה:
בירה בייג'ינג Beijing
ערים מרכזיות

שנגחאי  Shanghai, גואנגז'ו Guanzhou, טיינג'ין Tianjin

צ'ונגצ'ינג Chongqing, הונג קונג Hong Kong.

משטר דיקטטורה קומוניסטית (הרפובליקה העממית של סין)
אוכלוסיה 1.350 מילארד תושבים (מקום ראשון בעולם)
שטח 9,560 מיליון קמ"ר (מקום רביעי בעולם)
אקלים בצפון: חורף יבש וקר, קיץ חם ולח. בדרום: חמים ולח רוב ימות השנה, עם מונסונים בקיץ.
שפה מנדרינית (שפה רשמית), דיאלקטים מקומיים
דתות
בודהיזם, דאואיזם, איסלאם, נצרות פרוטסטנטית, נצרות קתולית
קהילה יהודית כ- 8000 יהודים
מטבע רנמינבי (יואן)
הפרשי שעות  UTC +8 (שש שעות לפני שעון ישראל)
קוד גישה טלפוני 8643+
סיומת אינטרנט cn

סין, המדינה בעלת האוכלוסייה הגדולה בעולם, היא בעלת השטח הרביעי בגודלו בעולם (כמעט זהה לארה"ב וקנדה, הגדולות במעט בשטחן, אם כי גדולה מהן בשטח היבשה). נצר למאה בתי אב קדמוניים, יצרה סין את התרבות בעלת הרציפות הארוכה בעולם, מאז נוסדה, מעט אחרי תרבויות מצריים הפרעונית ואשור. בראותה תרבויות ומעצמות קמות ונופלות, כשהיא מתבוננת מהצד בבוז ומרוכזת בעצמה ובסביבתה בלבד.

 נשות הנאש'י, סין, GoTravel
נשות הנאש'י החרוצות, עם אלומות שתילי אורז בדרך לשדות  (צילום: זאביק רילסקי)
 

המזרח הרחוק

חלוקת סין לאזורים
את הכתבות הרבות על סין באתר GoTravel חילקנו על פי חלוקה גסה לאזורים, אותם תוכלו לראות במפות שלהלן.
בעמוד הראשי של כל אזור, תמצאו מפה גדולה יותר ואת רשימת הכתבות.
 
מפת צפון סין  מפת מערב  סין
מחוזות צפון סין ומחוזות מערב סין  (לחץ על המפה לכניסה לכתבות על אזורים אלו)

מפת מזרח סין  מפת דרום סין
מחוזות מזרח סין ומחוזות דרום סין   (לחץ על המפה לכניסה לכתבות על אזורים אלו)

זמן סין - לפי שעון בייג'ינג
רוחבה של סין כ- 5,200 ק"מ והיא משתרעת על פני 5 אזורי זמן ( UTC+5 עד  UTC+9), אך השעה בכל רחבי סין היא על פי שעון בייג'ינג  UTC +8, כלומר 6 שעות לפני שעון ישראל (או 5 שעות, כאשר בישראל מונהג שעון קיץ).
 

שעון בייג'ינג
 
סין - מעצמת העל הבאה?
טיול לסין הוא טיול במרחבי מעצמת העל הבאה, שליטת העולם, שבכל שנותיה לא הצליחה לנצח בשדה הקרב ולו מעצמת-על אמיתית אחת. סין, שהקימה חומת ענק – החומה הסינית, שלא עצרה מעולם ולו פולש אחד. סין, שחקרה את העולמות בציי אוניות מרשימים, והפסידה בכל מאבק ימי. סין, שדיכאה ועדיין מדכאת את אנשיה ומיעוטיה, אבל בעזרתם הקימה את הגדולים במונומנטים העולמיים. המדינה המזוהמת והמזהמת ביותר בעולם. הארץ שהשחיתות מעולם לא הוגדרה בה כפשע, אלא כמקצוע לאומי.
 
סין היא גם המישורים הגדולים של מונגוליה, הבמה המוגבהת של העולם בטיבט, גג העולם של ההימלאיה ומדבר גובי, שאין יוצא ממנו. זוהי ארץ הנהרות הגדולים. ממציאת הנייר, המצפן, המשי, התה וזיקוקי הדינור, שהרבו לשרוף את המפוארים שבארמונותיה.
לינה ואירוח בסין

מחוז יוננאן, סין, GoTravel
מקדש קטן בסמוך לאגם אר-חאי בנפת דאלי, מחוז יונאן  (צילום: יובל נעמן)
 
טיול לסין - ארץ הדרקון הצהוב
טיול לסין יפגיש אתכם עם ארץ בה חיים דרקונים וציפורי הפניקס האגדיות, בכל אגם ובכל גבעה. ארץ המנהלת את חייה על-פי מספרי מזל, צבעי מזל ותעלות אנרגיה הזורמת בגוף. ארץ שאימצה דתות ואידיאולוגיות על מנת להפכם על פיהם. ארץ המשכתבת תדירות את עברה ואת המידע הזורם בה, תוך שליטה ביד ברזל במקורות המידע של תושביה. ארץ השורפת משאביה ומשאבי העולם כולו, כדי לרומם ולפאר את עצמה, בהקימה מבנים, רכבות וסכרי ענק, כפי שעשו אבותיה בחפירת התעלה הגדולה והקמה החומה הגדולה.
כתבה על טיול משפחתי לסין
 
 ש'יאן, מסדר חיילי הטראקוטה, סין, GoTravel
ש'יאן, מסדר חיילי הטראקוטה  (צילום: יובל נעמן)
 
בסין בני האדם לא נולדו שווים
על פי המיתולוגיה הסִינית, כשהאלה נו'-ווא (nǚwā) בעלת זנב הנחש וגוף האישה, הגיעה לאגם וראתה את עצמה במים, היא החליטה ליצור יצורים כדמותה. היא החלה ללוש אדמת חומר צהובה כדי לייצר את בני האנוש. היא כיירה צלמים קטנים בידה והפיחה בהם את נשמת החיים. ברגע שהניחה אותם והם נגעו בקרקע, הם יצאו במחול. זו הייתה הקבוצה הראשונה של גברים ונשים. עם חלוף הזמן והמשך ייצור האנשים, הייתה העבודה קשה ותובענית מדי. מתוך חשש שלא יעמוד לה כוחה להספיק לייצר את כל האנשים שבעולם, לקחה חבל פשתן גס ומחוספס, טבלה אותו בבוץ הצהוב, וטיפטפה ממנו טיפות גסות, שנשרו בכבדות. מכל טיפה נוצר אדם. האנשים היפים נוצרו מדמויות הבוץ שכיירה במו ידיה, בעוד שמטיפות הבוץ שנשרו מהחבל, נוצרו העניים, הרשעים והמכוערים. כך נוצר האדם הסִיני במיתולוגיה. מהתחלה ישנו בידול בין אנשים ומיון ביניהם. לפי המיתולוגיה, בני האדם לא נולדו שווים ולא נועדו להיות שווים, כפי שדורשת הדמוקרטיה.
 
טרסות האורז, סין, GoTravel  
טרסות האורז של סין, אצות אדומות מכסות את פני המים (צילום: יובל נעמן)
 
סין צריכה ללמוד מהמערב, או ההיפך?
סין היא ארץ השונה כל כך מהעולם המערבי הקלאסי, ומסתכלת בבוז ניכר על מה שנראה לנו תרבות. בראייתה של סין אנחנו ברברים, אותם יש לנצל ומהם אין מה ללמוד. הארץ שהצליחה לשטוף את מוחם של תושביה ולחנכם מחדש, היוצרת דור של בנים בודדים, מפונקים ואגוצנטריים, כמו אימא סין כולה.
 
סין הטיבטית, סין, GoTravel
סין הטיבטית, מביטים בתימהון על נציגת תרבות המערב  (צילום: הילה וייס)
 
אוצרות התרבות והטבע של סין
על אף כל זאת, סין היא אחד המקומות המרתקים ביותר לבקר בו, לחמוד את אוצרות התרבות והטבע המרהיבים. מקום הנפתח לאיטו ומגלה את מליון הפרצופים שלו, את מסורותיו המרתקות, אמונותיו השונות ונופיו המדהימים. אם אתם מתכננים טיול לסין, טיול עצמאי או טיול מאורגן לסין, אנו מזמינים אתכם לקרוא וליהנות מהכתבות הרבות על מדינה מרתקת זו.
 
שנגרילה, סין, GoTravel
שנגרילה, גן העדן עלי אדמות - האם זו שנגרילה?   (צילום: יובל נעמן)
 
מידע נוסף
לינה ואירוח בסין - השוואת מחירים והזמנות

כתבות על סין - מחולקות לפי אזורים
דרום סין
מערב סין
מזרח סין
צפון סין
מידע כללי על סין

יובל נעמן אודות הכותב
יובל נעמןצלם גיאוגרפי, מדריך טיולים, בונה מסלולים, יועץ טיולים אישיים ומרצה על ארצות העולם השלישי. בעל תואר שני בלימודי אסיה, מכיר את אסיה על בוריה וכן חלקים נרחבים של אפריקה ואמריקה, מעשרות ביקורים ולמעלה משלושים שנות טיולים עם התרמיל על הגב. www.yuval-naaman.com

יובל עונה לשאלותיכם בפורום מומחי תיירות
לקריאת כתבות נוספות של יובל
מספר צפיות: 48371
9057