הזמנות לחופשה שלך

מרכז הודו: כל ההמלצות
צילום: Cyprien Hauserכאן תמצאו כתבות והמלצות על יעדי טיול במרכז הודו וגם היכרות קצרה


מפת מרכז הודו
מדינות מרכז הודו על מפת הודו
 

 ברירת מחדל
 

מרכז הודו - למה הכוונה?

אם לב בהינדי הוא דיל, העיר שבהינדי נקראת "דיללי" או ניו-דלהי, היא הלב של המדינה והבירה במהלך חלקים רבים של ההיסטוריה ההודית.
בין "הלבבות" הכלכליים והחקלאיים נכללות המדינות אריאנה ופנג'אבהמדינות הגדולות בשטחן בהודו הן מדיה-פראדש וארץ המלכים ראג'סטאן. המדינה המאוכלסת ביותר, עם כ-200 מיליוני תושבים היא אוטאר-פראדש, הפרושה על חלקים קדושים רבים בנהרות היאמונה והגאנגס.

כל מרכז הודו, ממדינות פנג'אב ואריאנה בצפון ועד גוג'ראט בדרום, מראג'אסטן במערב עד ביהאר במזרח, הוא האזור המכונה בפי המטיילים "רצועת הפרה" או בפשטות: "הודו הקלאסית".

טיול במרכז הודו 
לוחמי ראג'סטאן בתהלוכת יום העצמאות בניו-דלהי, על כלי רכבם המסורתי  (צילום: יובל נעמן)
 

מדינת מהארשטרה - פערים בין עושר לעוני

מדינת ענק המשתרעת על 308 אלף קמ"ר, בה חיים כ-100 מיליון איש. במדינה זו בולטת מומבאיי הבירה, שהיא העיר הגדולה ביותר והעשירה ביותר בהודו, בה חיים יותר מיליונרים מאשר במנהטן ובאולפניה מיוצרים פי שש יותר סרטים מאשר בהוליווד. בין ערי מהארשטרה נמצאות גם פונה ונאגפור, שגם הן נמצאות ברשימת עשרת הערים בעלות מדד העושר הגבוה בהודו!
עם כל העושר, מעניין לדעת כי בין תושבי המדינה יש כמעט 10 מיליון בני שבטים, שבחלקם חיים בתנאים של תקופת האבן, כשהם צדים בחיצים וקשתות.
טאג מאהל הודו
טאג מהאל - ארבע שעות ברכב או שעתיים ברכבת, מהעיר הגדולה דלהי   (צילום: רמי דברת) 
בתי מלון מומלצים בניו דלהי

נביא כאן שלושה בתי מלון במרכז ניו דלהי, ברמת שלושה כוכבים וחמישה כוכבים, עם מיזוג אוויר, שירות אדיב ומתחשב וניקיון ללא דופי.
מלון טאג' מאהל ניו דלהי (The Taj Mahal Hotel New Delhi) הוא המפנק בין השלושה, מוקף גנים ומציע גם בריכה, מסעדות, מרכז כושר וספא. מלון לאליט ניו דלהי (The LaLiT New Delhi) גם הוא ברמת 5 כוכבים, ומציע ספא, בריכה, ומסעדות, וגם מועדון לילה (Kitty Su). מלון פאלאס הייטס (Hotel Palace Heights) הוא ברמת 3 כוכבים, ומציע מסעדה הודית מסורתית ושירות אישי נפלא.
 


 

מידע נוסף

כתבות נוספות על מרכז הודו

כתבות על אזורים נוספים בהודו
מספר צפיות: 11819
44960
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר
בעקבות המילים והצלילים
שמעון פרנס, נועם גילאור וחברים
כן, רוצה פרטים נוספים!