הזמנות לחופשה שלך

צפון הודו: כל ההמלצות
צילום: הילה וייסכאן תמצאו כתבות והמלצות על יעדי טיול בצפון הודו, שהפכה עם השנים למעוז תרמילאות - בין אם בשל הנופים הקסומים של שיפולי ההימאליה ורמת טיבט הקטנה של חבל לדאק, ובין אם בשל צמחי הקאנביס הגדלים בה.מדינות צפון הודו על מפת הודו


 ברירת מחדל
 

צפון הודו - מי את?

שמות מקומות כמו מנאלירישיקשקאסולעמק פארוואטידרמסלה, וגם לה בירת לדאק - כולם על מסלול הטיילים ההרפתקניים, כמו גם של הסאטלנים המגיעים להודו כדי לחוות את החוויה ההודית.

הימאליה, פירושו "מעון השלג". זהו רכס הרים צעיר בהתהוות. הוא נוצר כתוצאה של התרוממות יבשת אירואסיה מעל תת היבשת ההודית, שעודנה מתנגשת ומשתפלת תחת היבשת הצפונית לה, תוך הרמת הרכס ומישורי טיבט מעלה.

רכס הרי ההימאליה הוא מחסום גיאוגרפי בין רוחות סיביר היבשות, מצפון, וזעף המונסון מדרום. הוא גם מחסום בין כובשים ותרבויות ובין הארצות המאוכלסות בעולם - הודו וסין, כשבתווך נקלעת התרבות הטיבטנית הפרוסה על מדינות סין, נפאל, בהוטאן, והמדינות ההודיות
קשמיר, הימצ'אל, אוטארנצ'ל, סיקים וארונצ'אל. אזור זה הביא לעולם את הבודהיזם, את גלגולו הטיבטי הלמהאיסטי, ודתות שמאניסטיות אחרות, בהיותו דרך הקישור והסימביוזה התרבותית-מסחרית בין עמים שונים.
כתבה על הרידוור ורישיקש - הערים הקדושות לגדת הגנגס
 
 טיול בצפון הודו
צפון הודו - נהרות מתפתלים בצבע כסף, וטלאים ירוקים פזורים לאורך עורקי המים (צילום: יובל נעמן)
 

מידע נוסף

כתבות נוספות על צפון הודו 

כתבות על אזורים נוספים
מספר צפיות: 21486
84490
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר
טיולים וחופשות באפריקה
חוויה אפריקאית בעיצוב אישי
כן, זה מעניין אותי!