רוסיה – כתבות, המלצות ומסלולי טיול ברוסיה

רוסיה – כתבות, המלצות ומסלולי טיול ברוסיה
צילום: Paula Abrahaoבירה מוסקבה Moscow
ערים מרכזיות סנט פטרסבורג St. Petersburg, נובוסיבירסק Novosibirsk, יקטרינבורג Yekaterinburg, קאזאן Kazan
משטר פדרציה, רפובליקה פדרלית נשיאותית
אוכלוסיה 145 מיליון תושבים (פי 15 לערך מאוכלוסיית ישראל)
שטח 17 מיליון קמ"ר (למעלה מפי 800 משטח מדינת ישראל)
אקלים אקלים יבשתי – צפוני
שפה רוסית, ניבים מקומיים
דתות
רוסים אורתודוקסים 15%-20%, מוסלמים 10%-15%, כל השאר לא מאמינים
קהילה יהודית כ-717 אלף יהודים
מטבע רובל Rouble
הפרשי שעות (ללא שעון קיץ) GMT+3 במוסקבה (שעה אחת לפני ישראל), רוסיה נחלקת ל-11 אזורי זמן (2+ עד 12+)
קוד גישה טלפוני 7+
סיומת אינטרנט ru
 

רוסיה – המדינה הגדולה בעולם – מציעה אפשרויות טיול נפלאות. בעמוד זה ריכזנו מידע על רוסיה, כולל מלונות מומלצים וסרטון עם המקומות ששווה להגיע אליהם, ולמעלה תוכלו למצוא כתבות רבות על יעדי טיול ברוסיה.


אז איך מתחילים לתכנן טיול ברוסיה?
לפני שתקראו את הכתבות הרבות על המדינה הענקית הזו, צפו בסרטון על 10 יעדים מומלצים ברוסיה.
מידע על המקומות המוזכרים בסרטון תוכלו למצוא בכתבות שלנו.


קאזאן, טיול לרוסיה
הקתדרלה של קאזאן, העיר החמישית בגודלה ברוסיה (צילום: Prographer)

 ברירת מחדלטיול לרוסיה – המדינה הגדולה בתבל

רוסיה, או ליתר דיוק, הפדרציה הרוסית, היא המדינה הגדולה בתבל, גדולה פי שתיים מהבאות אחריה ברשימה ומשתרעת על פני כתשיעית משטח יבשות העולם כולן. היא שוכנת ביבשת אירו-אסיה, הנחלקת לאירופה ואסיה על ידי רכס הרי אורל, רכס שגם חוצה את רוסיה לשניים – רוסיה האירופית, במזרחה של אירופה, ורוסיה האסיאתית, בצפונה של אסיהכה גדולה היא רוסיה, שאם תיסעו ממערבה למזרחה, לאורך 6,600 קילומטרים, תצטרכו לשנות את הזמן בשעונכם 11 אזורי זמן שונים (!)
 
כיאה למדינה כה גדולה, "זכתה" רוסיה ללא פחות מ- 14 מדינות השוכנות לגבולה, 3 אוקיינוסים לחופיה וכן ימים וימות רבים, בהם הימה הגדולה בתבל  ימת באיקל. שמונה מתוך המדינות לגבולה של רוסיה הן מדינות שקיבלו את עצמאותן עם פירוק ברית המועצות (קזחסטןאסטוניהלטביהליטא, בלרוסאוקראינהגאורגיה ואזרבייג'ן), ואילו שש נוספות הן מדינות "ותיקות" (נורווגיהפינלנד, צפון קוריאהסיןמונגוליה ופולין). במזרח רוסיה, אי שם ב"שפיץ" הצפון-מזרחי של סיביר, מפרידים רק 86 קילומטרים של מימי מיצר ברינג בין רוסיה למדינת אלסקה של ארה"ב. מרווח צר מפריד גם בין יפן לאיי סחאלין, הנמצאים במחלוקת בין רוסיה ליפן.
 
 רוסיה על מפת העולם

סנט פטרסבורג, טיול ברוסיה
ארמון החורף בסנט פטרסבורג, העיר שלחופי הים הבלטי  (צילום: dvorianova)
 

רוסיה וההר הגבוה באירופה

רוסיה זכתה במאגרים גדולים של משאבי טבע – נפט, גז, פחם ואוצרות טבע נוספים, וגם בפסגתו של ההר הגבוה ביותר באירופה, הר אלברוס (Elbrus) ברכס הרי הקווקז, המתנשא לגובה המרשים של 5,642 מטרים, ומושך אל פסגתו מחפשי אתגרים רבים.
אך מלבד הרי אורל, הרי קווקז ועוד מספר רכסים בדרום, שטחה של רוסיה הוא בעיקר מישורי ערבות טייגה וטונדרה רחבי ידיים, שגנרל חורף שולט בהם ביד רמה במרבית ימות השנה. רוב שטחה של רוסיה מיושב בדלילות רבה ועיקר ההתיישבות מרוכזת בחלק האירופאי, במערב המדינה.
 
טיפוס להר אלברוס, רוסיה
טיפוס לפסגת 
הר אלברוס, ההר הגבוה ברוסיה ולמעשה גם באירופה כולה (צילום: חזי שקד)
 
רוסיה ידועה לרובנו בזכות שתי עריה היפהפיות – מוסקבה וסנט פטרסבורג, המושכות אליהן את מרבית התיירים, אך לרוסיה גם נופים לחובבי הטבע, הכוללים 35 פארקים לאומיים ו- 100 שמורות טבע.
 
קו הרכבת הארוך בעולם, זה של הרכבת הטרנס-סיבירית, עושה דרכו ברוסיה ומחבר את הבירה מוסקבה עם העיר ולדיווסטוק הרחק בדרום-מזרח, על גבול רוסיה-קוריאה-סין. הקו שנבנה בשנים 1891-1916 הוא באורך של 2,259 קילומטרים והנסיעה בו אורכת שבעה ימים תמימים (!). שני קווי רכבת נוספים עושים דרכם לבייג'ינג  הרכבת הטרנס-מונגולית דרך מונגוליה, ורכבת טרנס-מנצ'וריה דרך מנצ'וריה.
 
גשר גשר חברובסק מעל נהר אמור, המסילה הטרנס-סיבירית, רוסיה
גשר חברובסק שנבנה בשנת 1916 מאפשר את מעבר הרכבת הטרנס-סיבירית   (צילום: bksrus)

גשר גשר חברובסק מעל נהר אמור, המסילה הטרנס-סיבירית, רוסיה
גשר חברובסק מעל נהר אמור הקפוא, מסלול הרכבת הטרנס-סיבירית   (צילום: bksrus)
 
מוסקבה, בירתה של רוסיה, נודעת בבנייני הקרמלין השוכנים בה, כנסיית ואסילי הקדוש בעלת כיפות הבצל שבכיכר האדומה, מנזר דנילוב משכנו של הפטריארך של מוסקבה, ומבנים רבים נוספים, עתיקים ומודרניים כאחד.
 
סנט פטרסבורג, העיר השנייה בגודלה ברוסיה, השוכנת לחוף הים הבלטי, היא עיר בעלת רקע תרבותי ואדריכלי עשיר. הופעתה המלכותית היא תוצאה של שלל פריטי אדריכלות, בהם: שדרות ישרות ורחבות, שטחים פתוחים, פארקים וגנים, גדרות מתכת מקושטות, פסלים ואנדרטאות.
 
הכיכר האדומה, מוסקבה, רוסיה
כנסיית ואסילי הקדוש בעלת כיפות הבצל, הכיכר האדומה במרכז מוסקבה  (צילום: designerpoint)
 

רוסיה, ברית המועצות ומה שביניהן

ברית המועצות הוקמה בשנת 1922, כאיחוד בין רוסיה למספר רפובליקות סובייטיות נוספות, שקמו בשטחי האימפריה הרוסית לשעבר  עבר הקווקז, אוקראינה ובלארוס. עד שנת 1940 גדל מספר הרפובליקות ל- 15 (אוזבקיסטן, אוקראינה, אזרבייג'ן, אסטוניה, ארמניה, בלארוס, גאורגיה, הפדרציה הרוסית, טג'יקיסטן, טורקמניסטן, לטביה, ליטא, מולדובה, קזחסטן וקירגיזסטן).
 
לאחר מלחמת העולם השנייה, בה היתה שותפה ברית המועצות למדינות הברית, שלחמו בגרמניה ומדינות הציר, היא הפכה לאחת משתי המעצמות החזקות בעולם. המאבק בין שתי מעצמות העל ידוע בתור המלחמה הקרה  עימות בין שני הגושים הגדולים בעולם, הגוש המערבי והגוש המזרחי (הקומוניסטי). במהלך תקופה זו שלטה ברית המועצות על אימפריה רחבת ידיים, באירופה המזרחית והמרכזית ובמונגוליה, ודיכאה ביד קשה מספר התקוממויות נגד שלטונה בגוש המזרחי.
 
ארמון פטרהוף, סיינט פטרבורג, רוסיה
ארמון פטרהוף, ארמון הקיץ של הצאר פטר הגדול בסנט פטרסבורג   (צילום: rperucho)
 
בסוף בשנות ה- 70 נכנסה ברית המועצות למיתון כלכלי, שהלך והחריף והגיע לשיאו במהלך שנות ה- 80. במטרה להבריא את הכלכלה יזם שליטה של ברית המועצות, מיכאיל גורבצ'וב, מספר רפורמות (גלאסנוסט ופרסטרויקה), אך אלו לא עזרו להבריא את הכלכלה הסובייטית.
 
בשנת 1991 התמוטט המשטר הקומוניסטי, וברית המועצות התפרקה למספר מדינות עצמאיות, רובן בעלות משטר דמוקרטי או דמוקרטי למחצה. יחד עם ברית המועצות קרסו גם המשטרים שסרו למרותה במזרח אירופה, אירוע שזכה לכינוי "סתיו העמים". הרפובליקות שהרכיבו את ברית המועצות הפכו ברובן למדינות עצמאיות וזכויותיה של ברית המועצות בזירה הבינלאומית עברו לידיה של רוסיה.
 
נמל סוצ'י, רוסיה
נמל העיר סוצ'י, עיר קיט לחופי הים השחור  (צילום: dropolto)


מלון מומלץ במרכז מוסקבה

מלון מטרופול (Hotel Metropol Moscow) הוא מלון 5 כוכבים, הממוקם 500 מ' מהכיכר האדומה והקרמלין, מול תיאטרון הבולשוי, במבנה היסטורי ששופץ בסגנון אר-דקו. החדרים והסוויטות כולם ממוזגים, עם פינת ישיבה ושולחן, וחלקם עם נוף לעיר. במלון יש בריכה, ספא, סלון יופי, חדר כושר, בר ומסעדה. המחיר סביר מאד לרמת המלון ומיקומו.

המלצה על מלון במרכז מוסקבה
מלון מטרופול מוסקבה - מלון ברמה גבוהה מאד במיקום מעולה ומחיר סביר

מלון מומלץ  במרכז סנט פטרסבורג

מלון יקטרינה (Ekaterina Hotel) הוא מלון 4 כוכבים מקסים, הממוקם ברחוב Millionnaya המקביל לנהר נייבה והגשרים המפורסמים שלו, 700 מ' ממוזיאון ארמיטאז' ובמרחק הליכה מאתרי מרכז סנט פטרסבורג. חדרי המלון ממוזגים וכוללים שולחן, פינת ישיבה, מקרר ופינת קפה-תה. במלון גם בר, מסעדה, ארוחת בוקר טובה ושירות מצוין.

המלצה על מלון בסנט פטרסבורג
מלון יקטרינה - מלון מקסים במיקום מעולה במרכז סנט פטרסבורג
 

מלון מומלץ במרכז סוצ'י

מלון מרקיור סוצ'י (Mercure Sochi Centre Hotel) הוא מלון 4 כוכבים במיקום מצוין, במרכז סוצ'י ובקרבת החוף. במלון חדרים זוגיים וחדרי משפחה ממוזגים, קומקום חשמלי (לכל חובבי הקפה הטורקי...), ובחלקם שולחן עבודה ונוף לים השחור. לאורחי המלון אפשרות גישה לספא במרכז פולמן סוצ'י הסמוך. המלון שקט ונקי, השירות אדיב ויעיל וארוחת הבוקר עשירה.

מלון מומלץ במרכז סוצ'י
מלון מרקיור במרכז סוצ'י - חדרים ממוזגים לחוף הים השחור


מידע נוסף

בתי מלון במוסקבה
בתי מלון ברוסיה
השכרת רכב ברוסיה

כתבות נוספות על רוסיה

מוסקבה - עיר כיפות הבצלים
סנט פטרסבורג - המגה פוליס הצפונית בעולם
סוצ'י - עיר קייט לחופי הים השחור
טיול לטבעת הזהב
ממוסקבה לבייג'ינג - הרכבת הטרנס-סיבירית

כרמית וייס אודות הכותבת
כרמית וייס (Carmit Weiss)מנסה להעביר את אהבתה לנופים דרך הצילום והכתיבה, מנהלת אתר Gotravel ואחת הכותבות המרכזיות בו. חרשה את אירופה וצפון אמריקה וטעמה גם את טעמן של היבשות האחרות. בעלת ניסיון רב בתכנון טיולים, גולשת סקי ואמא לארבעה גולשים צעירים.

כרמית עונה לשאלותיכם בפורום מומחי תיירות


סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר