www.goTravel.co.il
הכתבה מעניינת? שלחו אותה בדואר למי שתרצו

הקש בתיבה את רצף האותיות המופיע למטה:

במדור זה רוכזו כתבות על יעדי טיול בדרום פרו.


מפת דרום פרו
מחוזות דרום פרו (מקור: d-maps.com) להגדלה לחץ על התמונה

החלוקה שיוצר רכס האנדים לאורך המדינה, הופכת את דרום פרו לאזור מגוון ועשיר מבחינה גיאוגרפית ותרבותית – ההרים הגבוהים, החופים ויערות האמזונס. מגוון היעדים בדרום פרו והשוני ביניהם, הופך את הדרום לאטרקטיבי ומתאים לכל סוגי המטיילים.
כתבה על הגיאוגרפיה של פרו


מבחינה גאוגרפית ניתן לחלק את פרו לשלושה אזורים:
במערב – רצועת החוף הגובלת באוקיינוס ה​​שקט, עם אזורים מדבריים, עמקים ירוקים וחופים.
במרכז – רכס הרי האנדים, בו הפסגה הגבוהה ביותר היא של הר סקראן (Huascarán), המתנשא לגובה 6,768 מטר.
במזרח – ג'ונגל האמזונס, אזור יער טרופי עשיר בחי וצומח.


הווארז, קורדיירה בלאנקה, אנדים, פרו
רכס האנדים יוצר חלוקה, ההופכת את דרום פרו לאזור מגוון ועשיר מבחינה גיאוגרפית ותרבותית (צילום: אביב וייס)


אמריקה הלטינית

הערים הגדולות של דרום פרו
שתיים מהערים הגדולות של פרו נמצאות בדרום המדינה.
הידועה בהן היא קוסקו (Cusco), ששימשה בירת אימפריית האינקה וכיום מציגה שילוב ייחודי של שרידים עתיקים עם סגנון קולוניאלי. מקוסקו ניתן לצאת למגוון אטרקציות באזור, ולכן היא מהווה יעד מרכזי בטיול לפרו ומטיילים רבים משתקעים בה לזמן רב. בין היעדים סביב קוסקו נמצאת מאצ'ו פיצ'ו (Machu Picchu) – העיר האבודה של בני האינקה, שהיא היעד המתויר ביותר בפרו ואחד משבעת פלאי עולם החדשים. העיר שוכנת בגובה 2,500 מטר, וכיוון שהספרדים לא הגיעו אליה היא לא נהרסה על ידם ומבניה השתמרו. העמק הקדוש (The Sacred Valley) הוא עמק המוקף ברכס הרי האנדים, הנמצא קרוב לקוסקו במחוז אורבמבה (Urubamba). לעמק נודעה חשיבות רבה עבור בני האינקה, והוא עשיר בשרידי תרבות, וכן בעמקים, קניונים ונהרות, המוקפים בפסגות הרים גבוהים.

כתבה על המאצ'ו פיצ'ו - ברשימת פלאי תבל 
 
העיר השלישית בגודלה בפרו, אריקיפה (Arequipa), נמצאת גם היא בדרום המדינה, על רכס הרי האנדים, בגובה 2,380 מטר. עמקים, הרי געש ופסגות מושלגות, הם הרקע של העיר, על מבניה הקולוניאלים והשרידים של תרבויות עתיקות הנמצאים בה. צפונית לארקיפה נמצא קניון קולקה (Colca Canyon), המגיע לעומק 2,000 מטר והוא מוקף רכסי הרים. מטיילים רבים מגיעים לקניון על מנת לצפות בעוף הקונדור, ולשלל מסלולים ותצפיות על האזור.


קוסקו פרו  לימה פרו
מימין קוסקו - בירת אימפריית האינקה, משמאל לימה - בירת פרו כיום (צילום: אביב וייס)
 
החוף הדרומי של פרו
גם בחוף הדרומי של פרו ניתן ליהנות ממגוון אטרקציות, כמו צפייה בקווי נאסקה (Nazca Lines) המפורסמים - קווים בקרקע, היוצרים צורות גאומטריות וציורי ענק, שגם כיום לא ברור כיצד נוצרו או על ידי מי. ניתן לצפות בקווים ממגדלי תצפית או בטיסה במטוס קל.
 
שמורת פראקס (Paracas National Reserve), שזכתה לכינוי "גלאפגוס לעניים", היא שמורת הטבע הימית היחידה בפרו, והיא נמצאת בסמוך לעיירה פיסקו (Pisco). בשמורה קבוצת איים, הנקראת איי בלסטס, בהם ניתן לצפות במגוון בעלי חיים ימיים. להרפתקנים ולאמיצים מומלצת החוויה של סקי חולות, בדיונות החול של הוואקאצ'ינה (איקה). על דיונות החול העצומות, המקיפות את העיירה התיירותית, ניתן לנסוע ברכבי באגי ולעשות סקי על גביי לוח סנובורד.
 
דרום מזרח פרו
למי שמעוניין להרחיק עד דרום מזרח פרו, או להמשיך לבוליביה השכנה, מומלץ להגיע לעיירה פונו (Puno) ואגם טיטיקקה (Lake Ttiticaca). האגם משותף לבוליביה ופרו, והוא האגם הגבוה בעולם (3,821 מטר) בו פועלת תחבורה ימית. באגם מספר אטרקציות מעניינות, כמו האי טקילה והאיים הצפים.

כתבה על אגם טיטיקקה

האיים הצפים, אגם טיטיקקה בפרוה
האיים הצפים באגם טיטיקקה (צילום: אביב וייס)

מספר צפיות: 4198
1855