דרום פרו: כל ההמלצות

דרום פרו: כל ההמלצות
צילום: Danielle Pereiraכאן תמצאו כתבות והמלצות על יעדי טיול בדרום פרו


מפת דרום פרו   מפת דרום פרו
מחוזות דרום פרו (עליהם תוכלו לקרוא כאן)     מחוזות מרכז וצפון פרו (משמאל) (מקור: d-maps.com)

דרום פרו - למה הכוונה?

החלוקה שיוצר רכס האנדים לאורך המדינה, הופכת את דרום פרו לאזור מגוון ועשיר מבחינה גיאוגרפית ותרבותית – ההרים הגבוהים, החופים ויערות האמזונס. מגוון היעדים בדרום פרו והשוני ביניהם, הופך את הדרום לאטרקטיבי ומתאים לכל סוגי המטיילים.
כתבה על הגיאוגרפיה של פרו

מבחינה גאוגרפית ניתן לחלק את פרו לשלושה אזורים:
במערב – רצועת החוף הגובלת באוקיינוס ה​​שקט, עם אזורים מדבריים, עמקים ירוקים וחופים.
במרכז – רכס הרי האנדים, בו הפסגה הגבוהה ביותר היא של הר סקראן (Huascarán), המתנשא לגובה 6,768 מטר.
במזרח – ג'ונגל האמזונס, אזור יער טרופי עשיר בחי וצומח.


קניון קולקה, פרו
עדיין ניתן לראות כאן לבוש ומנהגים מסורתיים, אשה ותינוק מעל 
קניון קולקה (צילום: unhappy by desig)


דרום אמריקה
הערים הגדולות של דרום פרו

שתיים מהערים הגדולות של פרו נמצאות בדרום המדינה.
הידועה בהן היא קוסקו (Cusco), ששימשה בירת אימפריית האינקה וכיום מציגה שילוב ייחודי של שרידים עתיקים עם סגנון קולוניאלי. מקוסקו ניתן לצאת למגוון אטרקציות באזור, ולכן היא מהווה יעד מרכזי בטיול לפרו ומטיילים רבים משתקעים בה לזמן רב. בין היעדים סביב קוסקו נמצאת מאצ'ו פיצ'ו (Machu Picchu) – העיר האבודה של בני האינקה, שהיא היעד המתויר ביותר בפרו ואחד משבעת פלאי עולם החדשים. העיר שוכנת בגובה 2,500 מטר, וכיוון שהספרדים לא הגיעו אליה היא לא נהרסה על ידם ומבניה השתמרו. העמק הקדוש (The Sacred Valley) הוא עמק המוקף ברכס הרי האנדים, הנמצא קרוב לקוסקו במחוז אורבמבה (Urubamba). לעמק נודעה חשיבות רבה עבור בני האינקה, והוא עשיר בשרידי תרבות, וכן בעמקים, קניונים ונהרות, המוקפים בפסגות הרים גבוהים.

כתבה על המאצ'ו פיצ'ו
 
העיר השלישית בגודלה בפרו, אריקיפה (Arequipa), נמצאת גם היא בדרום המדינה, על רכס הרי האנדים, בגובה 2,380 מטר. עמקים, הרי געש ופסגות מושלגות, הם הרקע של העיר, על מבניה הקולוניאלים והשרידים של תרבויות עתיקות הנמצאים בה. צפונית לארקיפה נמצא קניון קולקה (ColcaCanyon), המגיע לעומק 2,000 מטר והוא מוקף רכסי הרים. מטיילים רבים מגיעים לקניון על מנת לצפות בעוף הקונדור, ולשלל מסלולים ותצפיות על האזור.


העיר אריקפה, דרום פרו
העיר אריקפה בדרום פרו היא השלישית בגודלה במדינה  (צילום: DocSlyper)
 

החוף הדרומי של פרו

גם בחוף הדרומי של פרו ניתן ליהנות ממגוון אטרקציות, כמו צפייה בקווי נאסקה (Nazca Lines) המפורסמים - קווים בקרקע, היוצרים צורות גאומטריות וציורי ענק, שגם כיום לא ברור כיצד נוצרו או על ידי מי. ניתן לצפות בקווים ממגדלי תצפית או בטיסה במטוס קל.
 
שמורת פראקס (Paracas National Reserve), שזכתה לכינוי "גלאפגוס לעניים", היא שמורת הטבע הימית היחידה בפרו, והיא נמצאת בסמוך לעיירה פיסקו (Pisco). בשמורה קבוצת איים, הנקראת איי בלסטס, בהם ניתן לצפות במגוון בעלי חיים ימיים. להרפתקנים ולאמיצים מומלצת החוויה של סקי חולות, בדיונות החול של הוואקאצ'ינה (איקה). על דיונות החול העצומות, המקיפות את העיירה התיירותית, ניתן לנסוע ברכבי באגי ולעשות סקי על גביי לוח סנובורד.
 
גלאפגוס לעניים, פרו
איי בלסטס בחוף הדרומי של פרו, שזכו לכינוי "גלאפגוס לעניים"  (צילום: Esmée Winnubst)
 

דרום מזרח פרו

למי שמעוניין להרחיק עד דרום מזרח פרו, או להמשיך לבוליביה השכנה, מומלץ להגיע לעיירה פונו (Puno) ואגם טיטיקקה (Lake Ttiticaca). האגם משותף לבוליביה ופרו, והוא האגם הגבוה בעולם (3,821 מטר) בו פועלת תחבורה ימית. באגם מספר אטרקציות מעניינות, כמו האי טקילה והאיים הצפים.
כתבה על אגם טיטיקקה

אגם טיטיקקה, פרו
בדרך לבוליביה עוצרים ב
אגם טיטיקקה, בכפרים שלחופי האגם הנשים עדיין בלבוש מסורתי (צילום: Travis Wise)
 
סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר