מרכז וצפון פרו: כל ההמלצות

מרכז וצפון פרו: כל ההמלצות
צילום: Murray Foubisterכאן תמצאו כתבות והמלצות על יעדי טיול במרכז וצפון פרו, כולל עיר הבירה לימה והעיירה ואראס, מרכז למטיילים ברכס הרי האנדים של פרו.


מפת דרום פרו   מפת דרום פרו
 מחוזות מרכז וצפון פרו (עליהם תוכלו לקרוא כאן)     מחוזות דרום פרו (משמאל)   (מקור: d-maps.com)


דרום אמריקה

לימה בירת פרו

במרכזו של קו החוף של פרו שוכנת עיר הבירה, לימה (Lima). העיר, הבנויה בעמק המוקף במדבר צחיח, נוסדה ב-1535 על ידי הכובשים הספרדים והייתה במשך 300 שנים מקום מושבו של השלטון הספרדי, שהותיר בה כנסיות ומנזרים שמומלץ לבקר בהם. לימה היא שילוב של עיר מודרנית עם שכונות עוני. ניתן ליהנות בה מארכיטקטורה קולוניאלית, לצד מרכזי קניות ומזנוני אוכל מהיר מערביים.
לינה בלימה המלצות למטיילים בלימא

פלזה סן מרטין, לימה
כיכר סן מרטין בלימה, ארכיטקטורה מימי השלטון הספרדי  (צילום: Murray Foubister)
 

רכס קורדיירה בלאנקה

רכס קורדיירה-בלאנקה - “הרכס הלבן", שם המתאר היטב את לובן קרחוניו, הוא חלק מרכס הרי האנדים הנמתח לאורכה של אמריקה הדרומית. רכס קורדיירה בלאנקה אורכו 180 קילומטרים ויש בו 33 פסגות שגובהן מעל 5,500 מטר, עם שיא של 6,768 מטר בפסגת וסקראן (Huascarán). עבור מטפסי הרים הקורדיירה בלאנקה היא אחד האתגרים המרתקים בעולם. מלבדם פוקדים אותה מדי שנה אלפי טרקרים הרפתקנים, בדרך אל אחת מפסגות הרכס.
במשעולי הקורדיירה בפרו, מומלץ לטייל בחודשים הקרים שבין מאי לאוגוסט, שהם העונה היבשה בפרו. ניתן לשלב מסלולים רגליים רבים: החל ממסלול של יום אחד ועד למסלולים בני עשרה ימים ויותר. 
כתבה על טיול בקורדיירה בלאנקה
 
קורדיירה בלאנקה, הרכס הלבן, פרו
רכס קורדיירה בלאנקה - כשמו (הרכס הלבן) כן הוא...  (צילום: Esmée Winnubst)
 
 

בירת הרי האנדים של פרו

במרחק תשע שעות נסיעה צפונה מלימה הבירה שוכנת העיר ואראס (Huaraz), בגובה 3,000 מטרים מעל פני הים, בליבו של עמק סנטה. העיירה, שרחובותיה בנויים שתי וערב, מעל אפיקו של נהר סנטה, מהווה בסיס מצוין לטיולים באזור. ואראס (אשר לעיתים נקראת בטעות הווארז) היא עיירה גדולה יחסית, שרוב תושביה הם אינדיאנים או בני תערובת, והאווירה השלווה בה משתלבת נפלא עם הפסגות הלבנות המקיפות אותה.
לינה בעיר ואראס | כתבה על טרקים בקורדיירה בלאנקה באזור ואראס
 
קורדיירה בלאנקה, הוואראז, פרו
העיירה ואראס למרגלות פסגות הרכס הלבן, בסיס למטיילים וטרקרים רבים  (צילום: Esmée Winnubst)
 

סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר