טרקים וטיולים בפרו: כל ההמלצות

טרקים וטיולים בפרו: כל ההמלצות
צילום: Esmée Winnubstבמדור זה מרוכזות כתבות על טרקים, מסלולי טיול והליכה בפרו, במגוון רמות ולכל גיל.


טרק וואי ווש, הווארז פרו  טרק וואי ווש, הווארז פרו
טרקים וטיולים רגליים, דרך מצוינת לראות את פרו ונופיה (צילום: אביב וייס)

פרו שוכנת במערב יבשת דרום אמריקה. נופיה מישתנים בחדות, מהמישורים הצחיחים של חוף האוקיינוס ​​השקט, אל פסגות הרי האנדים והיערות הטרופיים של אגן האמזונס. טרקים וטיולים רגליים, הם דרך מצוינת לראות את הארץ ונופיה, ומומלץ לעשות זאת בעונה היבשה (אפריל-ספטמבר). 

מסלול הטרקים הידוע ביותר בפרו, הוא שביל האינקה המוליך למאצ'ו פיצ'ו. מסלולים פופולריים אחרים, כוללים את הקורדיירה בלאנקהקניון קולקהטרק האווזנגטה וטרק הסלקנטאי.
הווארז היא העיר הגדולה בקורדיירה בלנקה, אזור המושך אליו מטיילים רבים, ולכן ניתן למצוא בעיר סוכנויות
 רבות המציעות סיורים מודרכים וציוד טיולים להשכרה.
כתבה על הווארז והקורדיירה בלאנקה


דרום אמריקה
 
טיפים לטרקים בפרו
לא תמיד ניתן למצוא מפות טובות בפרו ולכן מומלץ להביאן מהבית. כמו כן, יש לוודא שיש ברשותכם יוד לטיהור מי השתייה. כאשר הולכים בגבהים התאקלמות לגובה היא הכרחית, על מנת להימנע ממחלת גובה, המסכנת חיים. למי שמגיע מאזורי החוף הנמוכים, מומלץ להתאקלם בגבהים הבינוניים (2,500-3,000 מטר), מספר ימים הכוללים פעילות קלה, ורק לאחר מכן להמשיך ולטפס לגבהים. הלילות באנדים קרים, הטמפרטורות יורדות מתחת לאפס, ולכן מומלץ להביא שק שינה טוב המותאם לטמפרטורות נמוכות, וביגוד חם. החשיכה יורדת מוקדם והלילה נמשך 12 שעות, בכל ימות השנה, לכן רצוי להצטייד בפנס.
 
טרק הוואי ווש, הרי האנדים בפרו
לינה למרגלות הרים מושלגים בטרק וואי ווש (צילום: אביב וייס)
 
טיול ליער האמזונס
יער האמזונס הפרואני, הסובב את מקורות נהר האמזונס האדיר, משתרע ממזרח לאנדים עד לגבול עם אקוודור, קולומביה, ברזיל ובוליביה. חווית הטיול ביער הגשם מיוחדת מאוד, וחושפת את המטייל למגוון עצום, לעיתים משונה, של צומח וחי, ולנהר האמזונס, הנהר החשוב ביותר בדרום אמריקה ואחד מהנהרות הגדולים בעולם.
כתבה על טיול ביערות האמזונס של אקוודור
 
נופיה המגוונים של פרו
החלוקה הגיאו-פיסית של פרו, תרמה לשוני גיאוגרפי משמעותי בין חלקי הארץ: במערב – ים וחופים, במרכז – רכסי הרים גבוהים, ובמזרח שפלת האמזונס ויערות הגשם. בפרו מגוון ביולוגי מהגדולים בעולם. אגן האמזונס הוא ביתם של דולפינים ורודים, יגוארים, לוטרות נהר ענקיות, קופים, 4,000 סוגי פרפרים וכשליש ממיני הציפורים בעולם. רכס האנדים הוא ביתם של הקונדורים, דובי משקפיים וחיות נוספות, ובחוף קיימת דגה עשירה ומגוון של בעלי חיים ימיים.

מפת דרום פרו   מפת דרום פרו
מחוזות דרום פרו (מימין)     מחוזות מרכז וצפון פרו (משמאל) (מקור: d-maps.com)

 
סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר