כתבות והמלצות לטיול בבוליביה Bolivia

כתבות והמלצות לטיול בבוליביה Bolivia
צילום: Maikבירה
לה פאס La Paz, סוקרה Sucre   
ערים מרכזיות
סנטה קרוז Santa Cruz, קוצ'אבמבה Cochabamba
משטר דמוקרטי
אוכלוסיה 11.8 מיליון נפש
שטח 1,098,580 קמ"ר (פי 52 ממדינת ישראל)
אקלים אקלים תלוי גובה, מְלח וטרופי ועד קר וצחיח
שפה
ספרדית, קצ'ואה Quechua , איימארה Aymmara
דתות
קתולים 95%, פרוטסטנטים 5%
קהילה יהודית 500 יהודים 
מטבע
בוליביאנו Boliviano. 1 בוליביאנו = 100 סנטאבוס Centavos
הפרשי שעות (ללא שעון קיץ) 6-
קוד גישה טלפוני 591+
סיומת אינטרנט bo


כאן תמצאו כתבות על בוליביה, טיולי הליכה וטרקים, תרבות מקומית, המלצות וטיפים למטיילים.


 

מי את בוליביה?

בוליביה שוכנת במרכז רכס האנדים, החוצה את יבשת אמריקה הדרומית מוונצואלה בצפון ועד פטגוניה בדרום. בשטחה הופך הרכס לרמה גבוהה הנקראת "אלטיפלאנו", שם גרים מרבית הבוליביאנים. שיא הגובה הוא ברכס המלכותי (La cordillera Real), שם מתנשאות פסגות מושלגות ומחודדות לגבהים של עד 6,542 (פסגת Nevado Sajama). בצפון בוליביה ובמזרחה, לאורך הגבול עם ברזיל, נמצא יער גשם טרופי, הלא הוא הג'ונגל האמזוני. במורדות האנדים, בין הרמה הגבוהה לבין הג'ונגל נמצא אזור ביניים, הנקרא יונגאס (Yungas).
 
הגובה הרב של בוליביה הופך אותה אמנם למדינה קרה יותר משאר מדינות דרום אמריקה, אולם בכך היא הופכת ליעד מושך עבור מטיילים שאוהבים לצאת לטרקים מאתגרים, בין פסגות מושלגות ולגונות כחולות. 
 
תעתועי מדבר הסלאר, בוליביה
סלאר דה אויוני (Salar de Uyuni)  מדבר המלח הגדול בעולם (צילום: Loic Mermilliod)
 

דרום אמריקהמצב כלכלי ופוליטי מורכב

בוליביה היא המדינה האינדיאנית ביותר בדרום אמריקה וגם הנכשלת ביותר. לאורך ההיסטוריה היא מנהלת מלחמות מחוץ ומבית. שכנותיה נגסו ממנה כחצי מהטריטוריה שהייתה לה עם הקמתה ואף את הגישה לים היא איבדה במלחמה הפסיפית עם צ'ילה ופרו (1879-1883). מאז הקמתה בשנת 1825, התחוללו בה כמעט 200 הפיכות שלטון, כך שבממוצע מתקיים בה מהפך יותר מפעם בשנה. המצב המורכב הזה משפיע רבות על כלכלת בוליביה ועד היום היא נלחמת בעוני, במקביל למאבק המתמשך שלה בבעיות בגידול עלי הקוקה.
לה פאס בירת בוליביה
לה פאס, הבירה האדמיניסטרטיבית של בוליביה (צילום: Snowscat)
 

האתגר משתלם

בוליביה מאתגרת את המטיילים בה, אך מעניקה תמורה בעד הקושי. מטייל שיצליח להתגבר על התשתיות הלקויות, תנאי הגובה הקשים והאוויר הדליל, מראותיה של מדינת עולם שלישי מתפתחת ש- 60% מתושביה חיים מתחת קו העוני – ייהנה מנופים מרהיבים של פסגות מושלגות ולגונות יפהפיות, טבע עשיר ובעלי חיים ייחודיים, היסטוריה מרתקת ששורשיה ניכרים בתרבות עד היום, כפרים קטנים החיים במסורת חקלאית ארוכת שנים, פסטיבלים ססגוניים וטקסי פולחן מסתוריים.
מדבר הסלאר בבוליביה
בוליביה  נופים מרהיבים של פסגות מושלגות ולגונות יפהפיות (צילום: אביב וייס)
 


כתבות נוספות על בוליביה


נטע דגני
 
אודות הכותבת
רוני זהבי, מדריכה בחברה הגיאוגרפית- ברק אפיקבהרי האנדים של פרו ובוליביה. רוני מובילה טיולים עם "נשמה", הרבה מעבר לטיול הקלאסי ולידע הפורמלי. זוהי חוויה של להיות חלק אמיתי מהתרבות האינדיאנית הקסומה.סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר