www.goTravel.co.il
הכתבה מעניינת? שלחו אותה בדואר למי שתרצו

הקש בתיבה את רצף האותיות המופיע למטה:כרמית וייס  

המלצת העורכת
מאת: 
כרמית וייס


המדריך הוירטואלי של MEDRAFT -
הפתרון המושלם למטייל העצמאי


יש המצאות שכשאני שומעת עליהן אני חושבת: "איך לא חשבו על זה קודם?". בתחום בו אני עוסקת - טיולים בעולם, מהפכת הטכנולוגיה הביאה להמצאה גאונית, שללא ספק תביא למהפכה בתחום הטיולים – הדרכה וירטואלית עד לפרטים הקטנים, על מכשיר טאבלט עם GPS.


דומה שכולם כבר מסתובבים היום עם סמארטפונים וטאבלטים, יודעים מהו GPS ואיזו הקלה הוא מביא למטיילים. אבל יש מי שלקחו את זה צעד אחד (גדול!) קדימה. בואו נראה איך זה עובד ואיך אנחנו כמטיילים יכולים ליהנות מכך.
 


מדרפט ג
 

המדריך הוירטואלי - מפות, הוראות, מידע וטיפים
שפע המידע הזמין כיום למטיילים, מפתה מאד לתכנן טיול עצמאי, אבל דווקא אז אנחנו טובעים בשפע הזה. בנוסף לכך, קצב החיים המודרני, לא תמיד מאפשר את הזמן הרב הדרוש לצורך תכנון טיול החלומות.

לשם כך הומצא ה"טיול העצמאי-המאורגן" - פתרון המוצע על ידי חברות טיולים רבות, כמו גם על ידי מתכנני טיולים פרטיים, שתמורת תשלום עושים עבורכם את העבודה, ומביאים לכם כבונוס את הניסיון הרב שצברו.

בחברת MEDRAFT המתמחה בטיולי שטח, לקחו את העניין צעד נוסף קדימה, ואל הטיול המתוכנן הם שולחים אתכם עם מדריך וירטואלי שמלווה אתכם בכל צעד ושעל. את התוכנית המפורטת הם מגבים גם במפות עדכניות, על גבי מכשיר טאבלט מיוחד. המכשיר החדשני, המתהדר במסך טאבלט נוח וברור, מאפשר לצייד את המטיילים במפות מפורטות, הן של הכבישים, הן של דרכי השטח והן של שבילי ההליכה. בנוסף, "
מדריך הטיולים הוירטואלי" שמותקן על המכשיר, ממליץ בזמן אמת על האתרים הכי חשובים, מסביר עליהם ונותן טיפים שנצברו לאורך השנים, כאילו נמצא איתכם בשטח מדריך בקיא ומקצועי בשר ודם. וכל זה - במכשיר אחד. 
 


טיול עצמאי עם מדריך וירטואלי למידע נוסף לחצו כאן >>

 

gps trip, MEDRAFT
טיול בהרים, רק אתם והטבע, והמדריך שלכם - הוירטואלי, שמוביל אתכם אל האטרקציה הבאה
(צילום באדיבות: MEDRAFT)


למי מתאים סוג כזה של טיול?
לפני שניכנס לעומקם של פרטים, חשוב להכיר את המסגרת שבה הטיול מתקיים ולבדוק האם היא מתאימה לכם. קהל היעד של טיול מסוג זה הוא משפחות שכמהות לזמן איכות וגיבוש משפחתי, לאינטימיות ולמפגש קרוב עם טבע כובש ועוצמתי. הטיול יכול להתאים גם כמתנת בת/ בר מצווה, כחגיגת "יומולדת עגול", כטיול לקראת גיוס או פשוט כפסק זמן מהחיים ובילוי איכותי עם האנשים החשובים ביותר.

מהטיול עם המדריך הוירטואלי נהנות גם קבוצות חברים, שהחוויה מגבשת אותן ויוצרת אווירה ייחודית. כל היעדים שמוצעים עם המדריך מאופיינים בנופים וטבע יפהפה, דרכים שעוברות באזורים שמחוץ למסלול התיירים השחוק וביקור באתרים מיוחדים ואותנטיים, להיכרות קרובה ואמיתית של המקום. היכרות עם הקונספט של MEDRAFT ב- 40 שניות


אירוח אותנטי או מלכודת תיירים
מטיילים רבים נרתעים מטיול מאורגן, אך היו שמחים שמישהו ידאג להם ויפנק אותם כמו בטיול מאורגן, כי הרי הם יוצאים לחופשה. מי שכבר טייל לבד יודע כמה מתסכל למצוא במפה כביש שכבר אינו קיים, דרך שטח חסומה, או מסלול הליכה שנראה קצר ומתגלה כעלייה בלתי נגמרת.

כאן נכנסים לתמונה מדריכי הטיולים של MEDRAFT, שמבלים על המסלולים הללו באופן קבוע. הם יודעים בדיוק אלו דרכים עבירות ולאלו דרכים ממש לא מומלץ להיכנס, אלו מקומות באמת שווים ביקור ואלו הם מלכודת תיירים, שאולי כדאי להמנע ממנה, ועל איזו דלת מקומית כדאי לדפוק כדי ליהנות מארוחה שבושלה על ידי בעלת הבית ומפגש בלתי אמצעי עם המקומיים.

 
מפגש מקדים ועצות ששוות זהב
אני מצטרפת למפגש הדרכה שעורך צחי גלובין, מדריך ראשי בחברת MEDRAFT, עם מטייל היוצא עם משפחתו לטייל ביוון. בתיקיה שהוכנה במיוחד עבורו מפורט המסלול, שבנה לו צחי לפי מסלול הטיולים המאורגנים, בתוספת בקשותיו המיוחדות. יש כאן מידע על בתי המלון שהוזמנו עבורו, הזמנות לכל האטרקציות בשטח (ראפטינג, אופני מים וכו'), ג'יפ שכור ואפילו ביטוח.

צחי מפעיל את תוכנת הניווט של המדריך הוירטואלי, המחובר למסך גדול, ועובר שלב אחר שלב במסלול. כאן יש פיתולים חדים ותלולים, ולכאן כדאי להגיע לקראת סוף היום כדי ליהנות מבונוס של שקיעה מרהיבה במיוחד. כאן קצת קשה למצוא את בית המלון ויש לפנות לדרך עפר, וכאן כדאי לחצות את הגשר ברגל ולחזור במעבורת. עצות קטנות, ששוות זהב.

צחי מסביר על המצבים השונים במכשיר, אותם יש להחליף בעת נסיעה בכביש רגיל, דרכי עפר בשטח, או מסלולי הליכה. עבור האחרונים יש מפת סימון שבילים טופוגרפית, עם מסלולים שהותאמו ליכולות של בני המשפחה הספציפית. עם כל הכבוד לטכנולוגיה.... בתיקייה יש גם מפות נייר רגילות, על כל צרה טכנולוגית שלא תבוא, וכך גם ניתן להבין היכן אנחנו על מפת יוון.

 

gps trip, MEDRAFT gps trip, MEDRAFT
צחי, מדריך ראשי של מדרפט, מתכנן את מפת המסלול ומזין אותה למדריך הוירטואלי

טיול עם מדריך וירטואלי
בטיול עצמו התחושה היא כאילו צחי נמצא איתכם בכל רגע ורגע, מוביל ומעשיר את הטיול
 (צילום: MEDRAFT)


להפקיד את עצמי בידיים מנוסות
גם כאשר נמצאים בשטח, "האח הגדול" של MEDRAFT ממשיך ומגבה את המטיילים בכל בעיה אפשרית. בעזרת הטכנולוגיה העדכנית יכולים המדריכים כאן בארץ לראות היכן בדיוק נמצאים המטיילים, במקרה של ג'יפ תקוע או כל צרה אחרת, ולהזעיק את הסוכן המקומי שיגיש עזרה.

כמי שבעבר היתה מקדישה שבועות של עבודת "חפירה" אינטנסיבית, לכל טיול משפחתי, וכיום לא מוצאת לכך את הזמן הדרוש, אני מברכת על ההמצאה הנפלאה. את התכנון אני מוסרת בשמחה לידי מדריכי MEDRAFT, שמובילים במסלולים הללו קבוצות מטיילים ומכירים אותם היטב, אחרי שאני מבהירה להם מה אנחנו אוהבים וממה אנחנו מעדיפים להימנע.

 


טיול עצמאי עם מדריך וירטואלי למידע נוסף לחצו כאן >>

gps trip, MEDRAFT
גלעד, מדריך ראשי של מדרפט, במפגש הדרכה למטיילים על המדריך הוירטואלי
 

אז איך זה עובד?
על הבוקר יוצאים מהמלון, מעמיסים את הציוד על הג'יפ, מתיישבים, מניעים, חוגרים חגורות בטיחות ומדליקים את המדריך הוירטואלי. לאחר שבוחרים את מסלול היום, מתוך הרשימה ולפי המלצות המדריך שניתנו במפגש שלפני הטיול, עוקבים אחרי החץ על גבי המפה. המדריך הוירטואלי מתחיל לעדכן באמצעות הודעות לגביי כל מה שנחוץ לדעת בכל זמן נתון, לדוגמה:
 
הערות לגבי הנהיגה, שנלמדו מאין ספור נסיעות בדרכים הללו
"להשתלב בזהירות ימינה"
"בכיכר - לצאת בפניה השניה - לכיוון המזרקה"
"מיד צומת T אחרי הסיבוב. להאט כבר פה!"

הערות הקשורות לטיול
" מימין תצפית מרהיבה על האגם - שווה לעצור"
" במרכז הכפר הבא - מסעדה נהדרת של ג'ולייטה - מומלץ להזמין דגים!"
"אם גשום - לא להמשיך במסלול זה - לבחור במקום במסלול XXX "
"מקום מושלם לעצירה, מומלץ להוציא את הגזיה והקומקום שקיבלתם עם הג'יפ"

מידע והדרכות לגביי נופים, אתרים ואירועים הקשורים למה שרואים מחלון הג'יפ
על סטלין והשלטון הקומוניסטי.
על זרונים (עוף דורס קצת פחות מוכר).
על תהליך הייצור של הצויקה (משקה חריף רומני), הצ'צ'ה (כנ"ל גאורגי), הארמניק (כנ"ל ארמני) או הסליבוביץ' (כנ"ל מונטנגרי...).
איך קרחון יוצר עמק, והיכן נמצא הקניון הכי עמוק בעולם (רמז - תלוי את מי שואלים...).
 

gps trip, MEDRAFT
קטע ממסלול ברומניה כפי שנראה בטאבלט, כולל המלצה לנקודת תצפית והסבר של המדריך הוירטואלי

 


מה מרוויחים?
אין צורך לבזבז זמן  לפני הטיול, בחיפוש מידע לתכנון מסלול, ובמהלך הטיול עצמו - בטעויות ניווט, בנסיעה למקומות פחות מעניינים, בדרכים הפחות שוות. מישהו כבר "לעס", התנסה, בדק, ולפעמים גם נפל, ועכשיו אפשר ליהנות מפירות עבודתו.
 
כך, טיול של 8 ימים ברוטו, הופך להיות טיול של 8 ימים נטו. לא מתבזבז זמן על הכנות, תיאומים, טעויות, חיפושים וניסיונות לא מוצלחים. אפשר להתרווח וליהנות מעצם החוויה במקום – אחר, שונה, יפה, ממכר.


טיולים עצמאיים עם מדריך וירטואלי – רשימת יעדים
ארמניה – הרי קווקז שטרם התגלו על ידי התיירות המאסיבית, מתובלים בתרבות והיסטוריה מרתקות.
גאורגיה – יעד מוכר מעט יותר של הקווקז, שעדיין ניתן לצאת בו אל מקומות שאינם מתויירים.
צפון יוון – מסלול מקיף בפנינים היפות ביותר שמציעה יוון ההררית, כמו מנזרי מטאורה וחבל זגוריה.
מונטנגרו – אל ההרים השחורים ושמורות הטבע הקסומות, באחת ממדינות הבלקן היפות ביותר.
הרי הפירנאים – המיטב של שמורות הטבע של הפירנאים, אבל מזוויות מעט שונות וסיום בברצלונה.
רומניה – דרכי ההרים של הקרפטים, טבע עוצר נשימה וכפרים עתיקים, במסע במנהרת הזמן.
סלובקיה - טיול הרפתקאות בשמורת גן העדן הסלובקי, הרי הטטרה, העיר היפה קושיצה ועוד.
צ'כיה - טיול בפראג ובהרי הענקים, המזמנים הרפתקאות רבות למשפחות עם ילדים.
קוסטה ריקה - טיול לעומק יערות הגשם במדינת האטרקציות הבלתי נגמרות.
 


טיול עצמאי עם מדריך וירטואלי למידע נוסף לחצו כאן >>כתבות על טיולי ג'יפים שאת חלקם ניתן לבצע גם כטיולים עצמאיים עם מדריך וירטואלי
טיול ג'יפים באיסלנד
טיול ג'יפים בארמניה
טיול ג'יפים באתיופיה
טיול ג'יפים בבולגריה
טיול ג'יפים בגאורגיה
טיול ג'יפים ביוון ההררית
טיול ג'יפים במונטנגרו
טיול ג'יפים במרוקו
טיול ג'יפים בסרי לנקה
טיול ג'יפים בפורטוגל
טיול ג'יפים בפירנאים
טיול ג'יפים בקוסטה ריקה
טיול ג'יפים בקירגיזסטן
טיול ג'יפים ברומניה

מספר צפיות: 17742
2327