www.goTravel.co.il
הכתבה מעניינת? שלחו אותה בדואר למי שתרצו

הקש בתיבה את רצף האותיות המופיע למטה:
בירה  וינה Vienna
ערים מרכזיות

גראץ Grazזלצבורג Salzburg, לינץ Linz

אינסברוק  Innsbruck, קלגנפורט  Klagenfurt

משטר דמוקרטיה
אוכלוסיה 8 מיליון תושבים
שטח 83,858 קמ"ר
אקלים אקלים יבשתי מעורב
שפה גרמנית
דתות קתולים 74%, פרוטסטנטים 5%, מוסלמים 4%, אחר 17%.
קהילה יהודית כ- 8000 יהודים
מטבע אירו
הפרשי שעות  1-
קוד גישה טלפוני 43+ 


טיולי אופניים

טיול באוסטריה - כל מגוון האפשרויות
אוסטריה היא מדינה יפיפייה, שהתברכה בכל הטוב שהטבע יכול להעניק. אולי אין לה גישה לים, אבל מי צריך ים כשיש כל כך הרבה אגמים. מלבד הטבע, שהיה נדיב כאן במיוחד, התברכה אוסטריה בעושר תרבותי, לאורך שנות ההיסטוריה, שעקבותיו ניכרים בה עד היום.

כל מטייל ימצא באוסטריה משהו שהוא אוהב, והכל במרחקי נסיעה לא גדולים:
  • אוהבי התרבות ימצאו שפע של ארמונות, טירות, מופעי מוסיקה ואופרה, בערי אוסטריה הגדולות, בעיקר בעי רהבירה וינה ובעיר היפהפייה זלצבורג.
  • חובבי הטבע ימצאו באוסטריה אין ספור פסגות גבוהות, אגמים, נהרות, מפלים, יערות ושלל אטרקציות של הטבע, והכל בחינם.
  • הספורטיביים שבמטיילים ישמחו לגלות את שבילי ההליכה האין סופיים של אוסטריה, מסלולים לאופני הרים ומסלולים רכיבה רגועים, כמו רכיבת אופניים לאורך הדנובה או רכיבה משפחתית לאורך הדנובה.
  • אוהבי ספורט החורף גילו כבר מזמן את יתרונותיהם של אתרי הסקי של אוסטריה, הידועים ברמתם הגבוהה ובחיי הלילה הסוערים שלהם. אלו מרוכזים בעיקר בחבל טירול ובאזור זלצבורג.
  • משפחות המטיילות באוסטריה יהנו ממבחר מקומות בילוי לילדים: גלישה אל בטן האדמה במכרות המלח, ביקור קריר בקרחונים של אוסטריה וביקור בפארקים הנפלאים על פסגות ההרים, שמחליפים את אתרי הסקי כשהשלג נמס.
  • בעלי "תקציב מצומצם" ישמחו לדעת שהמחירים באוסטריה אינם גבוהים, בפרט מחירי הלינה בחדרים (צימרים) ודירות, שהם זולים להפליא, ולהכיר את כרטיסי ההנחות למבקרים באוסטריה.
     
זולדן, טירול, אוסטריה
אתרי הסקי של אוסטריה, אתר הסקי זולדן, טירול   (צילום: אדוארדו אוקסמן)
 
לפני טיול באוסטריה - כדאי להכיר
אוסטריה היא מדינה  קטנה, הנמצאת בליבה של אירופה. לאוסטריה אין גישה לים  והיא מוקפת על ידי לא פחות משבע מדינות (בכיוון השעון): גרמניה, הרפובליקה הצ'כית, סלובקיה, הונגריה, סלובניה, איטליה, ליכטנשטיין ושוויץ.
שטחה של אוסטריה 83,858 קמ"ר (פי ארבע ממדינת ישראל) ומספר תושביה 8 מיליון (כמעט זהה לשלנו), כך שצפיפות האוכלוסין בה נמוכה בהרבה משלנו, 97 נפשות לקמ"ר (ישראל- 345 נפשות לקמ"ר).
בירתה של אוסטריה היא
וינה, והערים הגדולות הנוספות הן: גרץ, לינץ, זלצבורג ואינסברוק.
השפה הרשמית היא גרמנית ואילו המטבע הוא האירו.

הרחבה על חבלי אוסטריה והגיאוגרפיה שלה
 
 אגמי קפרון, טירול, אוסטריה  
אגם שווארצזה, ליד העיירה קיצביל, טירול, אוסטריה 
אגם מלאכותי ליד קפרון ואגם שווארצזה ליד קיצביל, הטירול האוסטרי (צילום: כרמית וייס) *לחץ על התמונות להגדלה
 
לנוהגים בכבישי אוסטריה
מרבית הכבישים באוסטריה טובים ובעלי שילוט מצויין. יחד עם זאת קיימים גם כבישים רבים, בעיקר באזורים הכפריים, שהם צרים מאד. בכבישים אלו קחו בחשבון זמן נסיעה ארוך (משהו כמו 40 - 60 קילומטרים בשעה), והוסיפו זמן לעצירות תצפית. הנוף כל כך יפה, חבל למהר.
מהירות הנהיגה המותרת באוסטריה, אם אין שלט המורה אחרת: בשטח עירוני - 50 קמ"ש, בכביש בין-עירוני - 100 קמ"ש, בכבישים מהירים - 130 קמ"ש.
רמת האלכוהול המותרת היא 0.5% (כוס אחת של בירה או יין).
חובה לרכוש ביטוח צד ג', לחגור חגורות בטיחות ולהצטייד באפוד זוהר, משולש אזהרה וערכת עזרה ראשונה.
שימו לב, בתקופות השיא של התיירות, שהן חופשת הקיץ, בחגים  ועונת הסקי, מצטברים עומסים גדולים מאד על האוטוסטרדות ועל הכבישים באזורי התיירות. יש להצטייד בסבלנות ולקחת מספיק זמן בטחון אם עליכם להגיע לטיסה.
 
סרט וידאו קצר: סיור באוסטריה - חמש ערים בתשעה ימים
 
מדבקת האוטוסטרדות באוסטריה
שימו לב, אם אתם מתכננים לעלות על אוטוסטרדה, אתם מחוייבים ברכישת מדבקה מיוחדת - Vignette, אותה יש להדביק על השימשה הקידמית של הרכב. יש מדבקות ל- 10 ימים, חודשיים או שנה. את המדבקה רצוי לקנות באחת מתחנות הדלק לפני הכניסה לאוסטריה, או אם לא הספקתם, בתחנה הקרובה ביותר אחרי מעבר הגבול. מדבקה ל- 10 ימים עולה 8.70 אירו, לחודשיים - 25.30, אירו ולשנה - 84.40 אירו. אם תתפסו ללא מדבקה תידרשו לשלם קנס גבוה (120 אירו) והשוטרים האוסטרים אינם רחמנים.
עוד מידע וטיפים למטייל באוסטריה
 
 
כנסיית סנט צ'ארלס בורמאו, וינה, אוסטריה
כנסיית סנט צ'ארלס בורמאו, רחוב הטבעת (
רינג-שטראסה) של וינה  (צילום: כרמית וייס)
 
נהיגת חורף באוסטריה
בחורף כל מי שנכנס לאוסטריה עם רכב, כולל רכבים שכורים, מחוייב בהתקנת צמיגי חורף, שהם צמיגים מיוחדים לנהיגה על הכבישים החלקים, מכוסי הקרח והשלג. בנוסף לכך חייבות להיות ברכב גם שרשראות שלג ואפודה צהובה (כמו זו שאנו מחוייבים בה בארץ). הפריטים הללו אינם חובה במרבית המדינות השכנות, ולכן אם אתם שוכרים רכב באחת ממדינות אלו עליכם להקפיד שההשכרה תכלול צמיגי חורף ושרשרות שלג. את האפודה הצהובה כדאי להביא מהארץ ואם שכחתם פשוט לקנות אותה באחת מתחנות הדלק. מי שלא יקפיד על כך צפוי לקנס כואב, אבל יותר מכך, הוא ממש מסכן את חייו.
במרבית ימי החורף, אם אתם נוהגים בכבישים ראשיים ובתוך העמקים, לא תידרשו לשרשרות השלג. אם אתם עולים למקומות גבוהים יש סבירות שתזדקקו להן ואז גם כדאי לתרגל מראש את התקנתן (לא נעים לתרגל זאת בידיים רטובות וקפואות).
בבוקר כשאתם יוצאים לדרך, תכננו רבע שעה לפחות להכנת הרכב. במרבית הימים תידרשו להוריד מהחלונות את שכבת הקרח שהצטברה בלילה או את השלג שנערם. כדאי להצטייד לשם כך בכלי מתאים. לעיתים גם על החלונות מבפנים מצטבר קרח ולוקח זמן רב עד שהם מתנקים היטב.
 
אגם בטירול, אוסטריה 
 הגן האלפיני, קיצביל הורן, טירול, אוסטריה 
נופי הטירול האוסטרי, שפע אפשרויות טיול לחובבי הטבע  (צילום: כרמית וייס) *לחץ על התמונות להגדלה

מידע נוסף
בתי מלון בוינה - מחירים והזמנות
בתי מלון בזלצבורג - מחירים והזמנות
לינה באוסטריה - מחירים והזמנות

ריכוזי כתבות על אוסטריה
מערב אוסטריה
מזרח אוסטריה
סקי באוסטריה

מידע כללי למטייל באוסטריה


כרמית וייס אודות הכותבת
כרמית וייס (Carmit Weiss)מנסה להעביר את אהבתה לנופים דרך הצילום והכתיבה, מנהלת אתר Gotravel ואחת הכותבות המרכזיות בו. חרשה את אירופה וצפון אמריקה וטעמה גם את טעמן של היבשות האחרות. בעלת ניסיון רב בתכנון טיולים, גולשת סקי ואמא לארבעה גולשים צעירים.

כרמית עונה לשאלותיכם בפורום מומחי תיירות
לקריאת כתבות נוספות של כרמית
מספר צפיות: 106681
15963