www.goTravel.co.il
הכתבה מעניינת? שלחו אותה בדואר למי שתרצו

הקש בתיבה את רצף האותיות המופיע למטה:

טיפים למטייל באוסטריה


מידע וטיפים למטייל באוסטריה


מידע חיוני מספרי טלפון חירום

אשרה (ויזה): אין צורך, עד 90 יום משטרה: 133
חשמל: HZ50, V220 מכבי אש: 122
שעון:  GMT+1(שעוון ישראל מקדים בשעה) אמבולנס: 144
מטבע: אירו    
קידומת בי"ל: 43+    
סיומת אינטרנט: at    
חשמל באוסטריה GOTRAVEL
חיבורי חשמל באוסטריה
(צילום: 
international-electrical-supplies.com)
 
שעון אוסטריה
אוסטריה נמצאת באזור הזמן 1+GMT, כלומר שעון ישראל מקדים בשעה אחת את שעון אוסטריה. 
שעון קיץ - בו מוזז השעון שעה אחת קדימה ל- 2+GMT, מתחיל לקראת סוף מרץ ומסתיים בסוף אוקטובר (משתנה מעט משנה לשנה).


השעה כעת באוסטריה


טיולי אופניים

טיול באוסטריה - מזג האוויר
הטמפרטורה עשויה להשתנות במקומות שונים במדינה על פי המיקום הגיאוגרפי או הגובה.
עונת החורף והסקי מתחילה בחודש דצמבר ומסתיימת בחודש מרץ. באזורים גבוהים יותר החורף נמשך עד חודש מאי. במהלך טיול באוסטריה בתקופת האביב (מרץ עד יוני) ובסתיו (ספטמבר עד נובמבר) מומלץ להצטייד במעיל קל, בסוודר או בז'קט. בחודשי הקיץ הטמפרטורות נוחות, אולם פעמים רבות מתחוללות סופות רעמים באזורי ההרים בשעות אחר הצהרים וגם גשם אינו מאורע נדיר. מטריה תמיד כדאי שתהיה בהישג יד.
 
נהיגה בכבישי אוסטריה
המהירות המותרת בכבישי אוסטריה: כביש עירוני - 50 קמ"ש, כביש בין עירוני - 100 קמ"ש, אוטוסטרדות - 130 קמש.
חגירת חגורות בטיחות חובה.
אסור להושיב ילדים מתחת גיל 12 במושב הקדמי.
רמת האלכוהול המותר בדם 0.05 אחוז.
בחורף (תחילת נובמבר עד אמצע אפריל) צמיגי חורף הם חובה ואביזר בטיחות ממדרגה ראשונה. שרשראות שלג הן חובה בכבישים בהם המשטרה לא מאפשרת לנוע בלעדיהן, ולכן חובה שיהיו ברכב כשנוסעים להרים ולאזורים כפריים.
מידע על חוקי נהיגי ומדבקת האוטוסטרדות באוסטריה

כבישי אגרה באוסטריה ומדבקת האוטוסטרדות
נסיעה בכל הכבישים המהירים באוסטריה כרוכה בתשלום אגרה (toll), אותה משלמים על ידי מדבקה (Vignette) המוצמדת לחלון הרכב הקדמי.
את המדבקה ניתן לקנות בתחנות דלק וקיוסקים לפני הכניסה (שימו לב - לפני הכניסה!) למדינה מהמדינות השכנות, וחובה להדביק על השמשה הקדמית.
אם שוכרים רכב באוסטריה, יש סבירות גבוהה שהמדבקה כבר תהיה מודבקת עליו, ואם לא, שאלו בתחנת ההשכרה היכן תוכלו לקנות אותה לפני העלייה לכביש המהיר.
שוטרי אוסטריה אינם רחמניים! ויתרה מכך, הם עלולים לחכות לכם במקומות המועדים לטעויות (מניסיון אישי...).
ניתן לקנות מדבקה ל- 10 ימים (8.80 אירו), חודשיים (25.70 אירו) או שנה (85.70 אירו).
 
טירול, קיצביל
הטירול האוסטרי ליד קיצביל - עם כל הכבוד לכבישים, אופניים הם דרך טיול נפלאה  (צילום: כרמית וייס)
 
ויזה ודרישות כניסה לאוסטריה
אוסטריה חברה באיחוד האירופי ומסמכי הנסיעה הדרושים נקבעים על פי הסכם שנגן. אזרחי מדינת ישראל אינם זקוקים לויזה.
ילדים חייבים להצטייד בדרכון משלהם או להיות רשומים באחד מהדרכונים של ההורים. במקרה זה, עליהם להתלוות לבעל הדרכון בו הם רשומים.
 
לינה באוסטריה
אוסטריה מציעה בתי מלון באיכות ללא פשרות בכל הקטגוריות והרמות. דירוג בתי המלון, נקבע על פי אמות מידה מחמירות.
מלונות פאר
*****
מלונות מדרגה ראשונה
****
מלונות בעלי דרוג גבוה, פנסיונים וצימרים
***
מלונות בעלי דרוג בינוני, פנסיונרים וצימרים
**
בתי מלון פשוטים, פנסיונים וצימרים
*

 טירול, קיצביל
מלון פנצינגהוף בטירול האוסטרי, מיקום נפלא ורמת שירות גבוהה  (צילום: כרמית וייס)

  
אכסניות נוער באוסטריה
ברחבי אוסטריה כ- 100 אאכסניות נוער, הפתוחות בפני נושאי כרטיס חבר בחברה הבינלאומית לאכסניות נוער. מי שאינו חבר יתבקש למלא כרטיס אורח ועליו "חותמת אירוח" תמורת 3.50 € ללילה. צבירת 6 חותמות כאלה תהפוך אוטומטית את כרטיס האורח לכרטיס חברות בחברה הבינלאומית לאכסניות נוער. מומלץ לקבוצות וגם לבודדים להזמין מקומות מראש.
רשימות של אכסניות הנוער ופרטים נוספים עומדים לרשותכם בסניפי משרד התיירות האוסטרי ובאגודה האוסטרית לאכסניות נוער.
 
הזמנה לינה מראש
במידה ואתם מתכננים טיול באוסטריה בעונות השיא (בחודשים יולי ואוגוסט, בחג המולד ובחג הפסחא) מומלץ מאוד להזמין חדרים מראש. בבתי מלון ובצימרים יכללו דמי שרות על סך 10% עד 15% מהחשבון בעת החיוב. אם השרות היה לטעמך נהוג להעניק תוספת תשר של 5% עד 10% מסך החיוב. המלון רשאי לגבות תשלום נוסף עבור שיחות טלפון מקומיות ובינלאומיות.
צימרים, דירות וארוח כפרי
זוהי צורת ארוח מקובלת מאד באוסטריה, שרובה מתקיימת בבתים פרטים בעיירות ובכפרים. צימר (Zimer) הוא בדרך כלל חדר לזוג, עם או בלי ארוחת בוקר. דירות (Ferienwohnungen) ניתן למצוא בגדלים שונים, הן תמיד יהיו מצויידות בפינת אוכל ומטבח, על כל אביזרי הבישול הדרושים, ותמיד נקיות ומוקפדות להפליא.  זוהי צורת ארוח המתאימות מאד למשפחות או למספר זוגות ויכולה לחסוך הרבה בהוצאות על לינה ואוכל, מכיוון שתוכלו להכין חלק מארוחותיכם לבד. כל הדירות והצימרים נמצאים בלב הכפרים והעיירות, בין בתי המקומיים, וזו דרך נפלאה להכיר מקרוב יותר את אורח החיים במקום.
אפשרות לינה נוספת, בתוך חוות חקלאיות שהותאמו לכך במיוחד, תהיה חוויה נפלאה לילדים ולכל מי שרוצה להכיר את אורח החיים של החקלאים האוסטרים. הילדים ישמחו ללטף את החיות, לראות כיצד חולבים את הפרות או לנסוע על הטרקטור, וההורים יזכו לטעום מזון טרי שיוצר בחווה.   
 

דירות ארוח בכפר טירולי, אוסטריה
דירת אירוח אוסטרית טיפוסית, הכל נקי ומוקפד   (צילום: כרמית וייס)
 
לינה בחופשת סקי באוסטריה
אם אתם ללא רכב כדאי להזמין לינה במרכז העיירה, קרוב ככל האפשר למעליות הסקי ולמרכזי הבילוי. אם אתם לנים מעט רחוק יותר, תוכלו להעזר באוטובוס הסקי, רק קחו בחשבון שהוא מפסיק את פעולתו בשעות הערב, כך שאם אתם נמנים על אוהבי הבילויים הליליים תאלצו להזמין מונית.
אם אתם עם רכב שכור אתם יכולים ללון היכן שתרצו, גם בשולי העיירה או בכפרים הסמוכים, ובכך יש לכם הזדמנות להוזיל מאד את מחירי הלינה.
כדאי לוודא שבמלון/דירה/צימר יש "חדר סקי" עם מתקן לייבוש הציוד ואיחסונו בסוף היום. ג'קוזי, סאונה או אפילו אמבטיה, הם פתרון נפלא לשחרור שרירים דואבים.
 
חדר סקי ליבוש הציוד, אוסטריה
חדר סקי, ליבוש הציוד לאחר יום גלישה   (צילום: כרמית וייס)
 
חשמל באוסטריה
הזרם הוא של 220 ואט. בדרך כלל התקע/מחבר בנוי על פי המקובל באירופה אך בכל מקרה מומלץ להביא מתאם.
 
קניות באוסטריה
אוסטריה אינה רק גן עדן לאוהבי טבע ותרבות, היא גם הכתובת הנכונה לפריקים לקניות.
בנוסף לקניונים גדולים כמו
Shopping City Sued אשר נמצא ב
וינה, לרשותכם מגוון רחב של חנויות קטנות המציעות מוצרים של מיטב המעצבים הבינלאומיים.

רחובות מפורסמים לקניות
וינה: KaerntnerStrasse, Mariahilfer Strasse
גרץ: Herrengasse, Annenstrasse
לינץ: Landstrasse ורחובות צדדיים.
זלצבורג:
Getreidegasse, Linzergasse
אינסברוק: Maria-Theresien Strasse
קלגנפורט: Alter Platz

כתבה על וינה
כתבה על זלצבורג

שעות פעילות חנויות באוסטריה
שעות הפעילות של החנויות עשויות להשתנות, אולם בדרך כלל הן: בימי שני עד שישי, מהשעה 9:00 עד 18:00, בשבתות עד 13:00 או 17:00. חנויות מכולת וסופרמרקטים פתוחים מהשעה 8:00 בוקר.
חנויות באזורי תיירות, בתחנות הרכבת או בשדות התעופה פתוחות לקהל עד שעות מאוחרות יותר בהתאם ללוח זמני הנסיעות (חלקן עד 23:00). בימי ראשון החנויות סגורות, אולם בעיירות שלצידי אתרי הסקי חנויות רבות פתוחות גם בימי ראשון.
 
החזר מע"מ באוסטריה
תיירי חוץ, שאינם מתגוררים באיחוד האירופי, זכאים להחזר המע"מ על קניה חד-פעמית, שערכה המצטבר הוא עד 75 €. יש להוציא את המוצרים מחוץ לגבולות המדינה בתוך שלושה חודשים ולבקש חותמת מאשרת של משרד המכס של האיחוד האירופי. ניתן להשיג את "המחאת ההחזר הגלובלי", המאפשרת קבלת החזר בעת עזיבת השוק הפנימי של האיחוד האירופי, בכל החנויות המציגות שלט "קניות הפטורות ממס באמצעות החזר גלובלי".
מאז הצטרפותה של אוסטריה לאיחוד האירופי, תיירים המתגוררים בתוך שטחי האיחוד האירופי אינם רשאים להחזר מע"מ.
 
שעות פעילות בנקים באוסטריה
בערים, שעות הפעילות של הבנקים הן בדרך כלל: בימי שני, שלישי, רביעי וששי: לפני הצהרים 8:00 עד 12:30, אחר הצהריים 13:30 עד 15:00. בימי חמישי: לפני הצהריים 8:00 עד 12:30, אחר הצהריים 13:30 עד 17:30. בימי שבת וראשון הבנקים סגורים.
דוכנים להחלפת מטבע בשדות התעופה ובמסופי הרכבת הגדולים פתוחים בכל ימות השבוע, בשעות 8:00 עד 20:00, ובוינה עד 22:00. באזורי הנופש המרכזיים הקיוסקים להמרת מטבע פתוחים מדי יום משך מספר שעות.

כספומטים
ניתן למשוך כסף מזומן 24 שעות ביממה מכספומטים המותקנים מחוץ לבנקים בכל רחבי אוסטריה. מתקבלים כרטיסי "מאסטרו" (כרטיסי מזומנים) מקומיים ובינלאומיים. כרטיסי אשראי זרים, כגון, מאסטרקרד, אמריקן אקספרס, ויזה ודיינרס, כמו גם כרטיסי מזומנים סירוס וויזה פלוס המשויכים למערכת זו.

כרטיסי אשראי
בערים ובמרכזי תיירות, בבתי מלון, במסעדות, בחנויות ובתחנות דלק מקבלים כרטיסי אשראי. סמליהם של כרטיסי האשראי הרלבנטיים יוצגו בדרך כלל על דלת בית העסק. שימו לב, בתי עסק קטנים, ואפילו סופרמרקטים קטנים בעיירות, לא תמיד מכבדים כרטיסי אשראי. הכינו לכם תמיד מספיק מזומנים בארנק.
 
טיסות לאוסטריה
טיסות בינלאומיות מישראל יוצאות באופן סדיר לוינה כל יום. בעונות השיא יש גם טיסות שכר לוינה וכן לאינסברוק ולזלצבורג (מספרן קטן וכדאי לוודא מראש). נמלי תעופה בין-לאומיים נוספים הם: גרץ, קלגנפורט ולינץ. טיסות פנימיות מתקיימות מדי יום בין כל נמלי תעופה הללו.
השוואת מחירי טיסות

הסעות לנמל התעופה של וינה
משדה התעופה של וינה יש שרות אוטובוסים קבוע לתחנת הרכבת Westbahnhof, דרך תחנות הרכבת Südbahnhof  ו- City Air Terminal (תחנת Wien Mitte ). זמן הנסיעה כעשרים דקות.
הרכבת העירונית לנמל התעופה – City AirportTrain – נוסעת ללא עצירות ביניים מתחנת Mitte Wien לנמל התעופה (זמן הנסיעה 16 דקות).
כתבה על וינה 

רכבות באוסטריה
תשתית הרשות הפדרלית האוסטרית לרכבות מחברת בין כל הערים הגדולות ועוצרת גם במספר לא מבוטל של עיירות. מידע על שרות הרכבות ניתן לקבל בטלפון 43/1/51717 +  או באתר הבית של רשות הרכבות.
כרטיסAustrian Rail Pass
מאפשר נסיעה ללא הגבלה בכל קווי הרכבת של חברת הרכבות האוסטרית, לפי מספר ימים שתבחרו (3 – 7 ימים), מתוך תקופה של 15 יום. ילדים מגיל 6 עד 11 יזכו להנחה של 50% ממחיר מבוגר. ילדים עד גיל 6 שאינם זקוקים למקום ישיבה, נוסעים בחינם, אולם אם תרצו לשריין עבורם מושב הם ישלמו מחיר של ילד. 
ניתן לרכוש גם כרטיסי רכבת מיוחדים, המשותפים עם המדינות השכנות – שוויץ, צ'כיה, סלובקיה, סלובניה, קרואטיה ועוד.
הערה: תעריפי מחלקה ראשונה יקרים ב- 50 אחוזים אך מעניקים יותר מרווח ומושבים רכים יותר. ניתן לחסוך כסף אם נוסעים במחלקה השנייה הנותנת נוחות מספקת. תמורת תשלום מזערי אפשר לשריין מושבים מראש, אף כי עבור רוב הנסיעות אין זה הכרחי. מומלץ להזמין מושבים מראש אם הנסיעה היא למרחק גדול או בתקופת חופשות בתי הספר.
 
שייט באוסטריה
מוצעים מספר מסלולי שייט על הדנובה, חלקם בני יום אחד וחלקם בני מספר ימים. ניתן ליהנות משייט גם על מספר אגמים באוסטריה.תחבורה בהרי אוסטריה
הרי האלפים האוסטרים מרושתים עם 3,200 רכבלים, גונדולות ומעליות סקי. הגבוה שבהם, מגיע לתצפית נפלאה מפסגת Schwarze Schneide , אשר באתר הסקי זולדן, שגובהה 3,340 מ'. גם אל קרחון הינטרתוקס, בגובה 3,250 מ', תוכלו להגיע במסע ארוך עם שלוש גונדולות. אפשרות נפלאה לזכות בתצפית גם ללא מאמץ לשרירי הרגליים.
 הגונדולה באתר הסקי סרפאוס-פיס-לאדיס, אוסטריה
רכבל באתר הסקי סרפאוס-פיס-לאדיס - בקיץ משמש את המטיילים בהרים    (צילום: כרמית וייס)

טירול, קיצביל
בקיץ אפשר גם לקחת אופניים ברכבל, מעל העיירה קיצביל  (צילום: כרמית וייס)

שגרירות אוסטריה בישראל
בית קריסטל, רחוב החילזון 12, קומה 6, רמת גן, מיקוד 52522
טלפון: 03-6120924
 פקס:  03-7510716        
מייל
: tel-aviv-ob@bmaa.gv.at
אתר אינטרנט
 
שגרירות ישראל בוינה
20 Anton Frankgassewien
טלפון: 43-1-47646500
43-1-47646500
פקס: 43-1-47646555

כרמית וייס אודות הכותבת
כרמית וייס (Carmit Weiss)מנסה להעביר את אהבתה לנופים דרך הצילום והכתיבה, מנהלת אתר Gotravel ואחת הכותבות המרכזיות בו. חרשה את אירופה וצפון אמריקה וטעמה גם את טעמן של היבשות האחרות. בעלת ניסיון רב בתכנון טיולים, גולשת סקי ואמא לארבעה גולשים צעירים.

כרמית עונה לשאלותיכם בפורום מומחי תיירות
לקריאת כתבות נוספות של כרמית
מספר צפיות: 36485
7364


Additionally, paste this code immediately after the opening tag: