אתר הסקי מאיירהופן: 
שילוב מנצח לחופשה לבנה
מאת: ליאת בן צור


אתר הסקי מאיירהופן אהוב מאד על הגולש הישראלי. מספר פעמים ביקרתי בו, כנופשת וכמדריכת סקי, ואני תמיד שמחה לחזור אליו שוב ושוב, בזכות היותו שילוב מנצח של כל מה שאנו מחפשים בחופשה לבנה.


סקי במאיירהופן, אוסטריה
הכותבת על רקע הנופים המושלגים של אתר הסקי מאיירהופן  (צילום: ליאת בן צור)

 

השילוב המנצח של מאיירהופן

אתר הסקי מאיירהופן (Mayrhofen) הוא אתר רחב במיוחד, למרגלות קרחון, המאפשר גלישה במגוון רחב של מסלולים, אינספור דרכים (Ski Routes) וטיולים מאתגרים, ומתאים לכל רמות הגלישה. עיירת הסקי מאיירהופן היא עיירה תוססת ושמחה, המעניקה תחושה נעימה מאחר שאינה גדולה.
כאשר על כל אלו מתווסף בית מלון מפנק, הנמצא במיקום נוח ביחס לגישה למסלולים ולעיירה עצמה, אז מאיירהופן היא הבחירה המנצחת לחופשת סקי מושלמת.
בתי מלון במאיירהופן

 

אתרי סקי בעמק צילרטל: קלטנבאך (A), מאיירהופן (B), הינטרטוקס (C)טיולי אופניים 
 

מאיירהופן- המינון הנכון לעיירת סקי

העיירה מאיירהופן שוכנת בגובה 630 מטר, בעמק צילרטל (Zilertal) אשר בחבל טירול במערב אוסטריה. מאיירהופן היא עיירת סקי תוססת, צעירה ומלאת חיים, מצד אחד, אך אינה המונית מדי, מצד שני. לטעמי, העיירה מציעה את המינון הנכון לאווירה טובה של עיירת סקי חיה ונושמת, לאורך כל העונה. ברחוב הראשי מגוון חנויות, בוטיקים אופנתיים, חנויות לציוד ספורט וסקי, סופרמרקט, בתי מרקחת, קונדיטוריה משובחת, המגישה עוגות ומיני מאפים טיפוסיים לאזור וביניהם גם אפל שטרודל אלוהי, כמה ברים ודיסקו, אם תחפצו "להזיז את הישבן" בשעת לילה מאוחרת.
 
בעיירה מבחר גדול של בתי מלון, פנסיונים, דירות וחדרים להשכרה (צימרים), כך שכל אחד יכול להתאים את תנאי הלינה לכיסו. אחד המלונות היותר מפורסמים, הפופולרי בקרב הישראלים, הוא 
מלון שטראס ספורט & ספא – מלון ארבעה כוכבים עם ספא נעים, הנמצא במיקום נוח ובקרבת הרכבל המרכזי. הבר הצמוד למלון, הנקרא 'אייס בר' (Ice Bar), הוא מרכז חיי האפרה-סקי של העיירה.
מלון שטראס ספורט & ספא (ר' הרחבה בסוף הכתבה)
 
מדריכים ישראליים במאיירהופן, אוסטריה
חבורת מדריכים ישראלים עליזה, ככה הם נראים רק בסוף היום...  (צילום: ליאת בן צור)
 

עיירה שמחה ותוססת

גם על ההר, לצדי המסלולים, מפוזרים ברים רבים, שבמשך היום האווירה בהם עליזה, עם המוסיקה הנכונה והאלכוהול המקומי. האווירה העליזה מתגברת ככל כשמתקרבים לשעה ארבע אחר הצהריים – סופו של יום הגלישה. ה'מטרייה', מצד ימין לפני תחנת הרכבל פנקן (Penken), היא אחד המקומות המומלצים לעצור בהם ולגמוע שנאפס תאנים מקומי, לפני הירידה האחרונה בגונדולה לעיירה.
 
ה'אייס בר', שהוזכר קודם לכן, הוא המקום הנכון להיות בו בסיום יום גלישה. כאן יכול להתחיל ולהסתיים בילוי שלם של אפרה-סקי. הבר ממוקם בצמוד למלון Sporthotel Strass, עם דלת מעבר מתוך המלון. מאחר והוא ממוקם למרגלות מעלית פנקן, כל הגולשים היורדים מהאתר עוברים דרכו. מוסיקה שמחה ועכשווית, בווליום שלא מבייש דיסקוטק מעודכן, הרבה אלכוהול ואנשים שמחים שחזרו מיום גלישה על ההר.
 
המעדנייה המקומית של מאיירהופן היא המקום להיות בו, אם אתם רעבים בסופו של יום הגלישה. במיוחד לקרניבורים שביננו, מומלץ בחום להחליף את ה'עוגה פלוס קפה/שוקו' בביקור במעדניית הבשר, הנמצאת ממול ליציאה מרכבל פנקן. אל תוותרו על טעימה מהספייר-ריבס הנפלאים, המוגשים כ- Finger Food, או כסתם נישנוש ארוחת ארבע משובחת. טעים, טעים, טעים!

 
המעדנייה המקומית במאיירהופן, אוסטריה
המעדנייה המקומית במאיירהופן, מומלץ לקרניבורים  (צילום: ליאת בן צור)
 

אתר הסקי מאיירהופן

מעלית הסקי פנקן (Penken) מעלה את הגולשים היישר למרכז אתר הסקי של מאיירהופן, המציע:
3 מסלולים שחורים (20 ק"מ)
27 מסלולים אדומים (94 ק"מ)
22 מסלולים כחולים (45 ק"מ)
30 מעליות סקי
הנקודה הגבוהה ביותר, אליה מגיעות מעליות הסקי, היא 2,500 מטר, ואילו המסלול הנמוך ביותר מסתיים בעיירה, כלומר, בגובה 630 מטר.
 
באחד מאתרי האינטרנט המדרגים אתרי סקי, מצאתי את הנתונים הבאים :
4 כוכבים (מתוך 5 )- בהתאמה לגולשים מתקדמים (Expert).
5 כוכבים (מתוך 5) – בהתאמה לגולשים בינוניים (Intermediate).
4 כוכבים (מתוך 5) – בהתאמה לגולשים מתחילים.
 
מפת מסלולים מאיירהופן
מפת המסלולים, מעליות הסקי והמתקנים באתר הסקי מאיירהופן

מאיירהופן לגולשים מתחילים

גולשים מתחילים יכולים לגלוש גם באזור אהורן (Ahorn), הנמצא מעברו השני של הכביש הראשי וממול לתחנת פנקן. זהו אזור רגוע ומתון, המתאים בדיוק למתחילים, עם 3 מעליות טי-בר (T-Bar) ומעלית כיסא, 3 מסלולים כחולים ו- 2 מסלולים אדומים קצרצרים לתרגול. מושלם להתחלת שבוע של גולש מתחיל. יומיים תרגול באיזור זה יכינו אתכם לאזור הגבוה - אזור פנקן.
 
אזור הגלישה המרכזי של האתר הוא אזור פנקן (Penken). למתחילים מתאימים כאן המסלולים הכחולים 2  ו- 20, שהם מסלולים ארוכים במיוחד. מסלול 2 כחול מסתיים ליד המעליות בפנקן, שם הוא מתחבר עם קטע של מסלול אדום. מסלול 20 כחול מעביר אל צדו השני של ההר, שגם בו קטעים שנחשבים קשים למתחילים. מסיבה זו מומלץ לגלוש עם מדריך, היודע היכן הקטעים הקשים וכיצד להתמודד איתם או לעקוף אותם.
 
פארק השלג וואנס, מאיירהופן, אוסטריה
בקתה מספר חמש ליד פארק השלג ואנס, פיצות על תנור לבנים  (צילום: ליאת בן צור)
 

מאיירהופן לגולשים בינוניים ומתקדמים     

אזור הורברג (Horberg) מקושר לאזור פנקן, עם מעלית פנקן (Penkenbahn), ממנה גולשים במסלול 20 כחול או במסלולים 3 ו- 5 אדום. באזור הורברג נמצא, בין השאר, מסלול 7 - היורד מפסגת הורברג  חזרה לאזור המרכזי של המסעדות ופארק השלג. זהו מסלול אדום, ארוך ומקסים ביופיו.
 
אפשר לעבור אל אזור ראסטקוגל (Rastkogel), בגלישה מפנקן במסלול 20, 5 או 3 ולעלות בגונדולה הצהובה הענקית (גאוות האתר) ER-TUX 150, המעלה במהירות רבה  150 איש בבת אחת. מרכס הורברג אפשר לגלוש עד פינקנברג (Finkenberg), שם יש מסלולים אדומים וכחולים רחבים במיוחד.
אזור אגלאם (Egglam) הוא אזור גלישה נוסף שלא כדאי לפספס, אליו ניתן להגיע מפנקן עם מעלית Rastkogelbahn.
 
לגולשים מתקדמים אני מציעה לחפש את ה- Ski Route (מסלול שאינו מטופל ע"י חתולי שלג) בין פנקן (Penken) להיפאך (Hippach). זוהי דרך יפה, העוברת בין עצים ושבילים, ומגיעה עד לכפר היפאך. הסקי –רוט מסומן במפה כקו אדום מקווקו, עם מספר 1 לידו . החזרה למאיירהופן היא בעזרת אוטובוס הסקי (מומלץ לתכנן את יום הגלישה מראש ולקחת עמכם את לוח זמני האוטובוסים).

 
פסגת אזור הסקי הורברג, מאיירהופן, אוסטריה
גולשת צעירה על פסגת אזור הסקי הורברג  (צילום: ליאת בן צור)
  
 

מאיירהופן לסנובורדיסטים

ואנס פאנקן פארק (Vans Penken Park) - אחד מפארקי השלג (Snow Parks) היותר נחמדים שאני מכירה, נמצא ליד תחנת הגונדולה הצהובה ER-TUX 150, המעלה במהירות הבזק 150 גולשים למדרונות.
בפארק עצמו, שהוא מגרש משחקים למשוגעים לדבר, תמצאו :  Half Pipe, biglumps, Wall Ride, Corner ו- Rails. גם למתבונן מהצד יהיה נחמד לעצור לרגע כדי להציץ באלו המשתמשים בפארק ועושים (או מנסים לעשות) שימוש בכל סוגי המקפצות והריילים. באזור הפארק יש מסעדות ופיצריות טיפוסיות רבות, ובשעת צהריים המקום שמח וצבעוני.

על פארק השלג ואנס בכתבה על סנו-פארקים
 

סרט וידאו קצר על פארק השלג ואנס, המסביר על המתקנים ומדגים את "ביצועי" הסנובורדיסטים
 

מאיירהופן לחובבי חרקירי

המפורסם מבין המסלולים במאיירהופן הינו מסלול החרקירי (Harakiri) האימתני והתלול, הגולש בשפוע של 78%. שלט אזהרה יזהיר אתכם לפני הכניסה למסלול, ובהחלט יש לכך סיבה טובה.
כחוויה מקדימה אפשר להתיישב על מעלית הכיסאות Nordhangbahn, שעולה מצד ימין למסלול החרקירי, או מעלית הכיסא בשם Knorren, מצדו השמאלי של המסלול ואם יתמזל מזלכם תוכלו להיות עדים לכמה סלטות של גולש לא מספיק מנוסה, שהתעקש לאתגר את עצמו במדרון החרקירי.
לאלו "המאותגרים" במיוחד, שלא מוכנים לוותר על החוויה, אולי כדאי לשמור את ההתנסות במסלול החרקירי לסוף השבוע...


שלושה מקצוענים על מסלול ה"חרקירי" במאיירהופן, המסלול השחור הכי מאתגר באירופה,
וגם מה קורה לאלו שאינם מספיק מקצוענים....
 

מאיירהופן וקרחון הינטרטוקס

מעל העיירה מאיירהופן מתנשא קרחון הינטרטוקס (Hintertux), שאל תחנת הגונדולה שלו ניתן להגיע בנסיעה של כ-15 דקות, ברכב או עם הסקי-באס. לפני העלייה לקרחון וכדאי לוודא שיש תנאים טובים למעלה וה- Ski Route פתוח לגלישה. בימים של מזג אוויר יפה ושמשי, ללא רוחות, אפשר וכדאי לעלות לאזור הגלישה שעל הקרחון. תחנת הגונדולה העליונה, עם מרפסת תצפית מרהיבה, נמצאת בגובה 3,250 מטר. רוב המסלולים על הקרחון הם אדומים, ועל כן הוא מתאים לגולשים מתקדמים. על הקרחון 5 רכבלים סגורים ושלוש מעליות כיסא.
 
הצעה אתגרית במיוחד על קרחון הינטרטוקס - לעלות ברכבל לנקודה הגבוהה ביותר 3,268 מטר, ולגלוש במסלול האדום לתחנת הגונדולה בגובה 2,100 מטר. משם להמשיך לרדת במסלול ה- Ski Route , עד לגובה 1,500 מ', אל תחנת הרכבל התחתונה.

 

מיירהופן, אוסטריה
קרחון הינטרתוקס, לפני העלייה לקרחון כדאי לוודא שיש תנאים טובים למעלה וה- Ski Route פתוח לגלישה   (צילום: Eva)
 

מאיירהופן ועמק צילרטל

אם שבעתם מגלישה באזור מאיירהופן (ורק אם...) עלו על הסקי-באס וסעו  15 קילומטר צפונה, לכיוון הכפר קלטנבאך (Kaltenbach). מעל הכפר יש אתר סקי מרהיב נוסף – הוך-צילרטל (Hochzillertal), עם מסלולים ארוכים וידידותיים, באורך כולל של 180 ק"מ, שאפשר לבלות בו יום שלם. האתר הוא חלק מאזור הסקי המשותף, המאגד את כל אתרי הסקי של עמק צילר (Zillertal), עם מסלולי גלישה באורך כולל של 670 קילומטרים. הסקי פאס המשותף של עמק צילרטל - צילרטל סופר סקי-פאס (Zillertal SuperSkipass), מאפשר גלישה בכל האתרים של העמק, כולל אלו שהוזכרו בכתבה זו – מאיירהופן, הינטרטוקס והוך-צילרטל, ומספר אתרים נוספים.
 
גולשים מתחילים עד בינוניים, עבור  שישה ימי גלישה, יכולים להסתפק בגלישה באזור פנקן (כולל הורברג, פינקרברג ואגלאם) ואהורן. לגולשים בינוניים ומתקדמים, הרוצים לגלוש לפחות יום אחד על הקרחון - מומלץ לרכוש את הסקי-פס המשותף צילרטל סופר סקי-פאס (Zillertal SuperSkipass).
בתי מלון בעמק צילרטל
 
סקי במאיירהופן, אוסטריה
הכותבת והנוף המרהיב במסלול שבע  (צילום: ליאת בן צור)
 

שני בתי מלון ומלון דירות מומלצים בעיירה מאיירהופן

מלון שטראס ספורט & ספא (Strass - Sport & Spa Hotel) שהומלץ כאן מקודם, בשל מיקומו הנוח ליד רכבל פנקן לאזור הסקי זילרטל 3,000, הוא מלון 4 כוכבים בסגנון אלפיני. החדרים והסוויטות גדולים ומרווחים, ויש גם בריכה מקורה, ספא, חדר משחקים ומסעדת גן מקסימה, שבחורף היא סגורה ומחוממת. המחיר מאד נוח ביחס לתמורה.
 
מלון דירות מומלץ במיירהופן, אוסטריה
מלון שטראס ספורט & ספא - מיקום מעולה במרכז מאיירהופן ותמורה מצוינת למחיר
 
מלון הדירות אפארט סנטרל (Apart Central) ממוקם מצדו השני של רכבל פנקן, במרכז העיירה מאיירהופן, וגם הוא מדורג ברמת 4 כוכבים. הדירות כוללות 2,3 ו- 4 חדרי שינה ויכולות להלין עד 10 מבוגרים, ובקתה עם 8 חדרי שינה עד 16 מבוגרים. הדירות מעוצבות, מתוחזקות ומאובזרות למשעי, דיירי חלק מהדירות זוכים גם לסאונה פרטית ודיירי הבקתה לספא פרטי. האירוח והשירות של מרטין, בעל הבית, זוכים למחמאות מכאן ועד מאיירהופן...

מלון דירות מומלץ במיירהופן, אוסטריה
מלון הדירות אפארט סנטרל - מתאים למשפחות או לקבוצות חברים עד 16 איש

מלון גטסהוף זילרטל (Gutshof Zillertal, או בשמו החדש Gut Stiluppe) הוא מלון מקסים בסגנון טירולי טיפוסי, עם ריהוט עץ והרבה ירוק מסביב. הוא ממוקם במרחק כ- 2 ק"מ ממרכז העיירה מאיירהופן ושני רכבלי הסקי שלה (פנקן ואהורן, בעונת הסקי יש הסעות), ובקרבת הכביש המוליך לעבר הגונדולה לקרחון הינטרטוקס. במלון יש מסעדה, בריכה חיצונית ובריכה מקורה, מרכז ספא וטיפולי בריאות, סאונה, סולריום, מדשאות שיזוף עם כסאות נוח ואופניים להשאלה. החדרים, הדירות והסוויטות מתאימים לזוגות ומשפחות, וילדים מתקבלים בברכה ובמחיר נוח.

מלון בעיירה מיירהופן, טירול, אוסטריה
מלון גטסהוף זילרטל
 או בשמו החדש Gut Stiluppe - בריכה פנימית וחיצונית, ספא מפנק ואופניים להשאלה

מידע נוסף

אתרי סקי באוסטריה
השכרת רכב באוסטריה
אפשרויות לינה במאיירהופן

כתבות נוספות

אתר הסקי אישגל
אתר הסקי סנט אנטון
אתר הסקי סקיוולט
אתר הסקי סרפאוס-פיס-לאדיס


אודות הכותבת
ליאת בן צור, חברת הוועדה המקצועית באיגוד מדריכי הסקי והסנובורד בישראל, ומדריכת סקי דרגה 2 (לגולשים מתקדמים). עוסקת בהדרכה מאז שנת 1998, מדריכת Indoor Ski בסקימולטור, מדריכה בקבוצות הדרכה בעברית המאורגנות על ידי משרדי נסיעות שונים. 

ליאת עונה לשאלותיכם בפורום מומחי תיירות


סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר