הזמנות לחופשה שלך

כתבות והמלצות לטיול באיי גלאפגוס Galapagos
צילום: Pedro Szekelyארכיפלג איי גלאפגוס שייך לאקוודור, ונמצא כ-1,000 ק"מ מערבית לקו החוף שלה, בלב האוקיאנוס השקט. בשל בידודם שמרו האיים על מגוון רחב של בעלי חיים אנדמיים, אותם לא ניתן לראות באף מקום אחר בעולם.


אקוודור, גלאפגוס
זכר הפריגטה מנפח את חזהו האדום    (צילום: flicker, Sophs74 share alikeCC)

אל איי גלאפגוס (Islas Galápagos)  ניתן להגיע בטיסה מקיטו (Quito) בירת אקוודור, או מגואיקיל (Guayaquil), העיר הגדולה באקוודור.
האיים נמצאים על קו המשווה, וטמפרטורת האוויר תמיד סביב 23 מעלות. טמפרטורת המים נמוכה, כ-22 מעלות והצלילה בהם, למרות הקור - מרתקת ומרהיבה ומאפשרת מפגשים עם בעלי חיים ייחודיים לאיים כמו האיגואנה הימית היחידה בעולם. כמו כן אפשר לפגוש מתחת למים, בסבירות גבוהה, כרישי לווייתן ענקיים, כרישי פטיש בלהקות המונות מאות פרטים, אריות ים משתובבים ומשחקים, פינגווינים (!) ואת דג המולה מולה המסתורי.
לינה באיי גלפגוס | כתבה על צלילה באיי גלאפגוס

כריש לוויתן, גלאפגוס
הדג הגדול ביותר החי בכדור הארץ, כריש לוויתן בגלאפגוס  (צילום: עופר כתר)


 ברירת מחדל

שטח אדמת האיים כשליש משטח ישראל, והם פרוסים על מרחב כפול משטחה של ישראל. כ-40% משטח האיים מוגדרים כפארק לאומי, בו הדייג והציד אסורים בתכלית האיסור. 25% נוספים שייכים לתושבי המקום, למגורים, תיירות, מסחר וחקלאות. עוד 5% מהווים פארקים ימים, 20% למחקר, 5% שייך לצבא אקוודור (בעיקר חיל הים) ועוד 5% עבור שירותים שונים. כל האיים הוכרזו ע"י ארגון אונסק"ו של האו"ם, כאתר מורשת עולמית, ובזכות זאת בין השאר הם מוגנים ונשמרים בקפדנות.

שמירת טבע באיי גלאפגוס

רוב האיים בארכיפלאג גלאפגוס אינם מיושבים, ורק חלק מהם מיושב בבני אדם ובהם אפשר לטייל. בכל האיים יחד גרים כ-25,000 תושבים. באי הגדול ביותר, סן קריסטובל, גרים כ-7,000 תושבים ובקטן ביותר, סנטה מרייה, כ-120 תושבים בלבד.
 
אלבטרוס גלאפגוס
אלבטרוס הגלפגוס – 12 אלף זוגות מקננים באי אספניולה (צילום: משה אגמי)
 
ביאכטה מפוארת או בסירה מקרטעת
רק באיי גלאפגוס אפשר להפליג מאי לאי ביאכטה מפוארת, או בסירה מקרטעת, ולראות במרחק יריקה איגואנה, שמזכירה מיני-דינוזאור, או אריה-ים רובץ ומנמנם על החוף. רק באיי גלאפגוס, מתחת ומעל למימי האוקיאנוס השקט, אפשר לשחות ולצלול עם צבי-ים, כרישים, אריות-ים, או פינגווינים, ללא כל חשש. לצפרים איי גלאפגוס הם התגלמות גן העדן. מינים רבים של ציפורים ועופות מים נדירים נמצאים בכל מקום, במרחק שגורם למשקפת להיות מיותרת. האיים הם בית ספר לצלמים חובבים ומקצועיים.
 
בעלי-החיים באיי גלאפגוס אינם מפחדים כלל מהאדם ומאפשרים לכל אחד לצלם אותם, בכל מצב ובכל זמן.
גם לגיאולוגיה יש מה לומר כאן - איים וולקאניים עם תופעות גיאולוגיות מרתקות, נמצאים בשפע ובתצורות מרהיבות עין ולב. כל אלה, משולבים בהכנסת אורחים למופת של אנשי המקום, שיודעים את משמעותה הכלכלית לפרנסתם.

אתרים ומראות באיי גלאפגוס
 
 

מידע נוסף
מספר צפיות: 21902
79880
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר
מסלולי טיול לבחירתכם
בהתאמה אישית ובקצב שלכם
כן, זה מעניין אותי!