www.goTravel.co.il
הכתבה מעניינת? שלחו אותה בדואר למי שתרצו

הקש בתיבה את רצף האותיות המופיע למטה:

ברלין היא מרכז תרבות אירופאי ועיר ללא הפסקה. המושגים מזרח ומערב בברלין מזכירים מאד את ירושלים שלנו. עד לפני שנים לא רבות לא היה צורך במצפן כדי לדעת היכן מתחיל המזרח בברלין והיכן המערב, שכן, בשנים 1961 – 1989 חצתה את העיר חומה. מצידה האחד שכנה הרפובליקה הדמוקרטית של מזרח גרמניה, שברלין הייתה בירתה ושנכללה בתחום ההשפעה של ברית המועצות. מצידה האחר שכנה מערב ברלין, שהייתה נתונה לשלטון כיבוש סמלי של ארה"ב, בריטניה וצרפת. 


כנסית ברלין דום, גרמניה
כנסית ברלין ברלין דום  (צילום Wolfgang Staudt)


שייט נהרות

כיום, לאחר נפילת החומה, כבר אין המבקרים בעיר יכולים להבחין בסימני ההבדל בין שני חלקים אלה. רבים מבנייני המגורים שנבנו בסגנון המזרח גרמני המגושם, שופצו עד לבלי הכר. הם נראים כיום מודרניים להפליא. ומי שעומד במעבר הגבול לשעבר צ'קפוינט צ'רלי ברחוב פרידריך (פרידריך-שטראסה), יווכח לדעת שבמקום שבו עמדה פעם מזרח ברלין שולטים בכיפה בנייני עסקים ובוטיקים. דווקא במקום שבו עמדה מערב ברלין שוררת עצבות מסוימת.
כתבה על ברלין - האתרים המרכזיים
 
שער ברנדרבורג בברלין, גרמניה
שער ברנדרבורג, אחד מסמלי ברלין המוכרים ביותר   (צילום Wolfgang Staudt)
 
ברלין - בירתה החדשה-ישנה של גרמניה
ברלין היא בירתה החדשה/ישנה של גרמניה. מספר תושביה 3.4 מיליון. פרנסי העיר עושים מאמצים כבירים לעצב עיר בירה מודרנית, שתשמש לא רק מושב מוסדות השלטון אלא גם מרכז תרבות לאירופה כולה. בכל מקום בעיר, בונים ומשפצים. התייר המצוי נתקל שוב ושוב בפיגומים, תעלות, ערמות של חומרי בנייה, צנרת חשופה וציוד לעבודות עפר.

אבל כבר יש תוצאות בשטח:
ככר פוטסדאם Potsdamer Platz), שהייתה באמצע שנות ה-90 של המאה ה-20 אתר הבניה הגדול ביותר באירופה הפכה למרכז עירוני חדיש. המבנה העצום של מרכז סוני, הפך לאחד מסמליה החדשים של ברלין. תחנת הרכבת המרכזית החדשה, הגדולה ביותר באירופה (Hauptbahnhof), החלה לפעול ב-2006.
 
מרכז סוני בברלין, גרמניה
מרכז סוני   (צילום: Wolfgang Staudt)
 
בניית קריית הממשלה של גרמניה הושלמה. גולת הכותרת: בניין הרייכסטאג. אם משקיפים מכיפת הזכוכית השקופה של הרייכסטאג דרומה רואים את ככר פוטסדאם. מצפון - נראה גג הזכוכית של תחנת הרכבת המרכזית, במערב - לשכת הקנצלר, ובמזרח - בניין הבית התחתון של הפרלמנט (הבונדסטאג). 
אגב, כיפת הרייכסטאג: כל אדם העולה אליה יכול להסתכל על חברי הפרלמנט "מלמעלה", במלוא מובן המילה.
כתבה על אטרקציות בברלין - לילדים ולילדים בנפשם
 
בניין הרייכסטאג בברלין, גרמניה
בניין הרייכסטאג (צילום: Wolfgang Staudt ) 
טיול בברלין הוא חוויה מיוחדת לנו כישראלים וכיהודים.
יהדות גרמניה הייתה בעבר הלא רחוק קהילה מפוארת שמרכזה היה ברלין. וכמובן, אסור לשכוח את הצד האפל של העיר. כאן היה מרכזן של המזימות השטניות להכחיד אותנו מעל פני האדמה.
    
לשכת התיירות של ברלין
BTM – Berlin Tourist Information 
הזמנות ומידע בטלפון: 49-30-250025
אתר אינטרנטwww.visitBerlin.de 
 
שופינג באאוטלט-מעצבים בברלין
במרחק של חצי שעה  ממרכז ברלין, נמצא אאוטלט המעצבים Designer Outlet Berlin – בתי קפה, מסעדות ולא פחות מ– 85 חנויות הופכות את המקום למרכז בילוי וקניות לכל טעם. כאן תמצאו מאה מהמותגים האהובים עליכם, הנמכרים כל השנה בהנחה של עד 70%: הוגו בוס, טומי הילפיגר, אדידס, נייק ורבים אחרים. 
אאוטלט מעצבים בברלין
 
אפליקציה חדשה: לטייל בברלין כמו מקומיים (Going Local Berlin), חושפת את כל הפינות המרתקות בעיר.
האפליקציה החדשה תעניק למבקרים בעיר הדרכה מלאה בשכונות הכי מעניינות בבירה הגרמנית, למעלה מ– 600 עצות נהדרות, כל הפינות הנסתרות והמרתקות, כל הצדדים של ברלין שלא הכרתם. מידע המוסיף להתעדכן אודות 12 אזורי העיר ו – 60 שכונותיה.
ניתן להוריד את האפליקציה בחנות האפליקציות התואמת את המכשיר שלכם, או באתר  visitBerlin.de
מידע נוסף אודות האפליקציה 

מידע נוסף
מחירים והזמנת לינה בגרמניה
מחירים והזמנת לינה בברלין

 


משה ריינפלד
 
אודות הכותב
משה ריינפלד, עיתונאי ותיק, מדריך טיולים, מורה דרך בעל רישיון מטעם משרד התיירות, מרצה בגופים שונים ובחוגים, יועץ טיולים וסוכן נסיעות מוסמך. התמחה בתיירות לברלין, מרכז אירופה וארה"ב, ובטיולים בירושלים. 

לקריאת כתבות נוספות של משה.
מספר צפיות: 28270
1558