הזמנות לחופשה שלך

העיר ברלין - יעדים מומלצים ומידע כללי
צילום: martinברלין היא מרכז תרבות אירופאי ועיר ללא הפסקה. המושגים מזרח ומערב בברלין מזכירים מאד את ירושלים שלנו. עד לפני שנים לא רבות לא היה צורך במצפן כדי לדעת היכן מתחיל המזרח בברלין והיכן המערב, שכן, בשנים 1961 עד 1989 חצתה את העיר חומה. מצידה האחד שכנה הרפובליקה הדמוקרטית של מזרח גרמניה, שברלין הייתה בירתה ושנכללה בתחום ההשפעה של ברית המועצות. מצידה האחר שכנה מערב ברלין, שהייתה נתונה לשלטון כיבוש סמלי של ארה"ב, בריטניה וצרפת. 


כנסית ברלין דום, גרמניה
קתדרלת ברלין  ברלינר דום (צילום Wolfgang Staudt)


גרייבר סנטר פארקס

כיום, לאחר נפילת החומה, כבר אין המבקרים בעיר יכולים להבחין בסימני ההבדל בין שני חלקים אלה. רבים מבנייני המגורים שנבנו בסגנון המזרח גרמני המגושם, שופצו עד לבלי הכר. הם נראים כיום מודרניים להפליא. ומי שעומד במעבר הגבול לשעבר צ'ק פוינט צ'רלי ברחוב פרידריך (פרידריך-שטראסה), יווכח לדעת שבמקום שבו עמדה פעם מזרח ברלין שולטים בכיפה בנייני עסקים ובוטיקים. דווקא במקום שבו עמדה מערב ברלין שוררת עצבות מסוימת.
כתבה על האתרים המרכזיים בברלין
 
שער ברנדרבורג בברלין, גרמניה
שער ברנדרבורג, אחד מסמלי ברלין המוכרים ביותר (צילום Wolfgang Staudt)


אתרים מרכזיים בברלין על פי סדר הופעתם בכתבה על האתרים המרכזיים בברלין (A-O),
וגם שני בתי מלון מומלצים בסוף כתבה זו  מלון פארק אין רדיסון (P) ומלון אינטרקונטיננטל ברלין (Q)
 

ברלין – בירתה החדשה-ישנה של גרמניה

ברלין היא בירתה החדשה-ישנה של גרמניה. מספר תושביה 3.7 מיליון. פרנסי העיר עושים מאמצים כבירים לעצב עיר בירה מודרנית, שתשמש לא רק מושב מוסדות השלטון אלא גם מרכז תרבות לאירופה כולה.

כיכר פוטסדאם (Potsdamer Platz), שהייתה באמצע שנות ה-90 של המאה ה-20 אתר הבניה הגדול ביותר באירופה, הפכה למרכז עירוני חדיש. המבנה העצום של מרכז סוני, הפך לאחד מסמליה החדשים של ברלין. תחנת הרכבת המרכזית החדשה (Hauptbahnhof), היא הגדולה ביותר באירופה.
 
מרכז סוני בברלין, גרמניה
מרכז סוני  אחד מסמליה של ברלין (צילום: Wolfgang Staudt)
 

בניית קריית הממשלה של גרמניה הושלמה. גולת הכותרת: בניין הרייכסטאג. אם משקיפים מכיפת הזכוכית השקופה של הרייכסטאג דרומה רואים את ככר פוטסדאם. מצפון  נראה גג הזכוכית של תחנת הרכבת המרכזית, במערב  לשכת הקנצלר, ובמזרח  בניין הבית התחתון של הפרלמנט (הבונדסטאג). אגב, כיפת הרייכסטאג: כל אדם העולה אליה יכול להסתכל על חברי הפרלמנט "מלמעלה", במלוא מובן המילה.
 
טיול בברלין הוא חוויה מיוחדת לנו כישראלים וכיהודים. יהדות גרמניה הייתה בעבר הלא רחוק קהילה מפוארת שמרכזה היה ברלין. וכמובן, אסור לשכוח את הצד האפל של העיר. כאן היה מרכזן של המזימות השטניות להכחיד אותנו מעל פני האדמה.
 
בניין הרייכסטאג בברלין, גרמניה
כיפת בניין הרייכסטאג בברלין  סמל לשקיפות של גרמניה החדשה... (צילום: Wolfgang Staudt ) 
  

בתי מלון מומלצים במרכז ברלין

מלון פארק אין רדיסון (Park Inn by Radisson) הוא מלון 4 כוכבים, הנמצא במיקום מעולה – ליד כיכר אלכסנדר (אלכסנדר פלאץ), בקרבת תחנת אלכסנדר-פלאץ (רכבת, מטרו, אוטובוסים וחשמלית) ובמרחק הליכה מאתרי התיירות של רובע מיטה (Mitte) ואזורי הקניות. מהטרסה שבקומה ה- 37 יש תצפית נפלאה על העיר. החדרים נוחים, השירות אדיב והמלון זוכה לחוות דעת מצוינות.
מלון פארק אין רדיסון - השוואת מחירים
 
מלון פארק אין ברלין  מלון פארק אין ברלין
מלון פארק אין רדיסון – מיקום מעולה במרכז העיר ושירות אדיב

 
מלון אינטרקונטיננטל ברלין (InterContinental Berlin) ממוקם בצד השני של מרכז ברלין, ברובע טירגארטן. עם אירוח ופינוק 5 כוכבים. הוא בעל נגישות נוחה לרחוב הקניות קורפורסטנדאם ומרכז קניות גדול, גן החיות, אתרים נוספים בצד זה של העיר ותחבורה ציבורית יעילה לשאר חלקיה. בריכה וספא, נוף פנורמי, מסעדת כוכב מישלן, ארוחת בוקר עשירה ותמורה מצוינת למחיר, מעניקים לו הרבה מאוד חוות דעת מפרגנות.
מלון מומלץ באזור הקניות של ברלין  מלון מומלץ באזור הקניות של ברלין
מלון אינטרקונטיננטל ברלין
  אירוח 5 כוכבים וחוות דעת מפרגנות


מידע נוסף

כתבות נוספות על ברלין

משה ריינפלד
 
אודות הכותב
משה ריינפלד, עיתונאי ותיק, מדריך טיולים, מורה דרך בעל רישיון מטעם משרד התיירות, מרצה בגופים שונים ובחוגים, יועץ טיולים וסוכן נסיעות מוסמך. התמחה בתיירות לברלין, מרכז אירופה וארה"ב, ובטיולים בירושלים. מספר צפיות: 44903
140120
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר
מסלולי טיול לבחירתכם
בהתאמה אישית ובקצב שלכם
כן, זה מעניין אותי!