ברלין – אטרקציות לילדים ולילדים בנפשם
מאת: משה ריינפלד


ברלין היא גן עדן למשפחות וילדים, בראש ובראשונה בזכות שני גני חיות מוצלחים במיוחד. בנוסף להם היא מציעה מוזיאונים רבים המתאימים לילדים, פארקים רחבי ידיים ונהרות שניתן לשוט בהם בהנאה. גם באזורים הסמוכים לברלין ישנן אטרקציות למשפחות, כמו פארק הסרטים באבלסברג ופארק האיים הטרופיים.


בכתבה מרוכזות כמה אטרקציות מהנות שקולעות לטעמן של משפחות ומצליחות לעורר עניין בקרב כל החברים למסע – ללא הבדל גיל, סטטוס ומגדר.
 
1 / 8
2 / 8
3 / 8
4 / 8
5 / 8
6 / 8
7 / 8
8 / 8

משחקים בפארק הסרטים באבלסברג שבפאתי פוטסדאם (צילום: Sergiy Galyonkin)
סצנת אקשן בפארק הסרטים (צילום: Sergiy Galyonkin)
בפארק הסרטים מגוון פעילויות לילדים (צילום: Sergiy Galyonkin)
טיגריס צעיר בגן החיות טירפארק ברלין (צילום: Cloudtail the Snow Leopard)
האיים הטרופיים – פארק מקורה ענק מדרום לברלין (צילום: Tropical Islands Resort)
ריזורט בפארק האיים הטרופיים (צילום: Tropical Islands Resort)
הגן הזואולוגי של ברלין הוא המגוון ביותר בעולם, עם כ-1,400 מינים שונים (צילום: Arun Prabu Semalaiappan)
בבון בגן הזואולוגי של ברלין (צילום: Achim Schneider)


מפת אזור ברלין עם האטרקציות המתוארות בכתבה על פי סדר הופעתן, ושני מלונות מומלצים: מלון לולו גולדסמדן ומלון הדירות בריליאנט
(להגדלת המפה יש ללחוץ על הפינה העליונה)
 

טיולי אופנייםגני חיות בברלין

העיר ברלין, בירת גרמניה, בורכה בשני גני חיות  שריד של ימי חלוקת העיר בין מזרח למערב. מומלץ בחום לבקר באחד מהם. שניהם יפים, אך אני אישית מעדיף את הגן הזואולוגי של ברלין (Zoologischer Garten Berlin) שבצד המערבי, בעיקר בגלל המיקום הנוח. לגן החיות של מזרח ברלין יש יתרונות משלו, למשל, הארמון העתיק הנמצא בתחומו, ועל כך בהמשך.
 
הגן נמצא בקצה הצפוני של רובע טמפלהוף-שנברג (Schöneberg), במרחק של שתי דקות הליכה מתחנת הרכבת הנושאת את שמו. זהו גן החיות הראשון בגרמניה, אשר נפתח ב- 1844. כיום יש בו 14,000 בעלי חיים מ- 1,400 מינים שונים, ומבחינה זו הוא המגוון ביותר בעולם. במלחמת העולם השנייה הופצץ הגן באינטנסיביות, ונותרו בו רק 91 חיות מתוך כ- 10,000 שחיו בו עד אז.
 
הגן משופע בצמחייה ובמים, הוא שוכן לחוף "תעלת ההגנה" (Landswehrkanal), ויש בו שלוש מסעדות ענקיות, נגישות מצוינת לנכים, ושלטי הסבר מעולים (אם כי השלטים באנגלית דלים יחסית). לכל קבוצת בעלי חיים יש זמני האכלה קבועים, ועל כך אפשר ללמוד מהעלון המחולק בכניסה או לברר במודיעין. באקווריום יש מכלים ענקיים לדגי ים ולדגים של מים מתוקים, ואולם מיוחד ל...תנינים.

ניתן להגיע אליו בקלות יחסית עם מגוון רחב של קווי הרכבת העירונית (S-Bahn), הרכבת התחתית (U-Bahn), הרכבת האזורית (B-Bahn) ובאוטובוסים. אין סיבה להגיע לכאן עם רכב, אך מי שיבחר לעשות זאת ימצא את דרכו בנקל, כל עוד יעקוב אחר שלטי ההכוונה הברורים.
תושבי גן החיות של ברלין
כמה מתושבי הגן הזואולוגי של ברלין, אשר בצד המערבי של העיר
(צילומים: 
Stefan Baumgarth, Bruno Schnaars, khomyakov, intraprese)
 
 
גן החיות שבמזרח העיר – טירפארק ברלין (Tierpark Berlin-Friedrichsfelde), שנפתח בשנת 1955, מצומצם יותר מבחינת מינים – "רק" 1,072 מינים שונים, אך מבחינת השטח (1,600 דונם) זהו אחד הגנים הגדולים ביותר באירופה. אורך השבילים הפנימיים העוברים בו הוא כ-23 ק"מ.
 
בתוך הגן יש אטרקציה נוספת, אליה אפשר להגיע רק אם נכנסים לגן עצמו  ארמון פרידריכספלדה (Schloss Friedrichsfelde). הארמון נבנה על ידי הנסיך פרידריך וילהלם בשנת 1682 למטרות בילויים. בשנת 1821 הוסיף אדריכל הגנים המהולל לנה את הגן המקסים, שהפך ברבות הימים לשטח גן החיות. במהלך השנים נעשו בארמון שינויים רבים, ולא שרד בו הרבה מהארמון המקורי. בארמון מוצגת תערוכה של רהיטים, כלי פורצלן, חפצי כסף ועוד. 
 
טיגריסים בגן החיות טירפארק ברלין
טיגריסים בטירפארק ברלין, גן החיות שבמזרח העיר (צילום: CC Cloudtail the Snow Leopard)

ארמון פרידריכספלדה
ארמון פרידריכספלדה והגן המקסים המוביל אליו (צילום: CC mjaysplanet)

"חיים בסרט" – ביקור באחורי הקלעים של הסרטים הגדולים

פארק הסרטים באבלסברג (Filmpark Babelsberg) הוקם ליד אולפני ההסרטה באבלסברג  מהוותיקים בעולם (נוסדו ב-1911). תוך שנים אחדות הפכו אולפני בבלסברג למרכז הסרטים המוביל של אירופה. פעלו כאן במאים נודעים, כמו, ארנסט לוביטש, פרידריך וילהלם מורנאו, פריץ לאנג ויוזף פון שטרנברג. בשנות ה-20 הופק כאן הסרט האילם הנודע "מטרופוליס", בבימויו של פריץ לאנג, ובהשתתפות 36,000 ניצבים!

לידיעת חובבי הקולנוע 
– הסרט הראשון שצולם כאן הוא "ריקוד המוות", בבימויו של אורבן גאד (בתפקיד הראשי  אסטה נילסן). הפארק מציע מגוון אטרקציות לילדים ולהוריהם, כולל מופעים ותצוגות קבועות ומתחלפות. הפארק נמצא בשטחה של העיר פוטסדאם (Potsdam), מרחק כ-45 דקות נסיעה ברכבת ממרכז ברלין.
פארק הסרטים באבלסברג
אקשן! הצגת תכלית בפארק הסרטים (צילום: CC Sergiy Galyonkin)

פארק הסרטים באבלסברג
הולכים בעקבותיהם של עמי ותמי אל בית הממתקים (צילום: CC Sergiy Galyonkin)
פארק האיים הטרופיים

טרופיקל איילנדס (Tropical Islands) הינו פארק שעשועי מים מקורה עם אטרקציות רבות נוספות. הפארק נמצא מדרום לברלין, פחות משעה נסיעה ממרכז העיר. את כל האתר עוטפת כיפה שקופה, שאורכה 360 מ' וגובהה 107 מ' (ניתן להכניס תחתיה בעמידה את פסל החירות של ניו יורק, ובשכיבה את מגדל אייפל של פריז).
 
מתחת לכיפה אפשר לבקר בג'ונגל, ובו כ- 20,000 צמחים טרופיים מ- 500 מינים, לרבות עצים שגובהם 14 מ', ומגוון עופות. לידו, חוף הים המקורה הגדול ביותר בעולם. שטחו 8,000 מ"ר של חול לבן ושוניות אלמוגים. החוף מקיף ים טרופי ששטחו 4,000 מ"ר, וניתן לשחות בו. טמפרטורת המים: 28 מעלות. מכיוון שהאתר מקורה, אפשר להשתזף בו כמעט בכל יום בשנה. בכל יום ובכל לילה יש מופעי בידור, וכן פעילויות ספורט, כגון כדורעף-חופים והתעמלות מים, מגלשות מים, טיפולי עיסוי, מועדון טרופי לילדים וסיורים מודרכים.
פארק האיים הטרופיים בברלין, גרמניה
פארק האיים הטרופיים בברלין, גרמניה
איים טרופיים במרחק של שעה נסיעה מברלין (צילום: Tropical Islands Berlin)


כפר הנופש של פארק המים טרופיקל איילנדס

כפר הנופש טרופיקל איילנדס (Tropical Islands Resort) ממוקם בתחומי פארק המים, במרחק שעה נסיעה דרומה לברלין, ואורחיו יכולים ליהנות באופן חופשי ולאורך היום כולו ממתקני הפארק. במקום מגוון יחידות אירוח, החל מחדרים זוגיים ועד יחידות משפחתיות (שימו לב שחלקן לא בתוך המתחם עצמו וחלקן לא ממוזגות עדיין).

טרופיקל איילנדס
טרופיקל איילנדס
  פארק המים של האיים הטרופיים ובו גם כפר נופש עם יחידות אירוח משפחתיות
 

בתי מלון מומלצים למשפחות בברלין

מלון לולו גולדסמדן (Lulu Guldsmeden) הוא מלון 4 כוכבים אקולוגי הממוקם בין השכונות האופנתיות טירגארטן ושונברג. למשפחות מציע המלון חדרים גבוהים עם גלריה ובה מיטות לילדים, המשקיפה על החדר הראשי שבו מיטת אפיריון, ספה, טלוויזיה ואפילו נדנדת עץ. מזנון ארוחת הבוקר האורגני כולל בין היתר פירות וירקות טריים, לחמים ודגני בוקר בריאים, וביצי חופש. מסעדת Lu Liba מציעה טעימה של מטבח פיוז'ן ים תיכוני-לבנוני, ולצידה פועל גם בר המשקאות Lu Libar. בחוץ תוכלו ליהנות מחצר יפה מלאה בצמחים ופינות ישיבה, וניתן להשכיר אופניים לטיולים בעיר.
 
מלון לולו גולדסמדן, ברלין
מלון לולו גולדסמדן – מלון 4 כוכבים אקולוגי באזור טירגארטן

 
מלון הדירות בריליאנט (Brilliant Apartmentsשוכן ברובע הפופולרי פרנצלאואר ברג, כ-100 מטר מפארק מאוור (Mauerpark) ובקרבת מספר תחנות אוטובוס, טראם ורכבת תחתית. 14 הדירות (שבחלקן שני חדרי שינה) מעוצבות וצבעוניות, וכוללות ריהוט מודרני, רצפת עץ ומטבח מאובזר, ובחלקן גם מרפסת. מקום האירוח כולל בית קפה ומציע ארוחת בוקר מדי יום. בנוסף, תמצאו באזור שפע של בתי קפה, מסעדות, גני בירה ובתי קולנוע.

מלון הדירות בריליאנט, גרמניה
מלון הדירות בריליאנט  דירות נוחות וצבעוניות ברובע התוסס פרנצלאואר ברגמעוניינים במידע על כפרי נופש בגרמניה? לחצו כאן >>

מידע נוסף

השכרת רכב בגרמניה
בתי מלון בברלין
בתי מלון במרכז ברלין


משה ריינפלד
 
אודות הכותב
משה ריינפלד, עיתונאי ותיק, מדריך טיולים, מורה דרך בעל רישיון מטעם משרד התיירות, מרצה בגופים שונים ובחוגים, יועץ טיולים וסוכן נסיעות מוסמך. התמחה בתיירות לברלין, מרכז אירופה וארה"ב, ובטיולים בירושלים. סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר