דנמרק – כתבות, המלצות ומסלולי טיול בדנמרק

דנמרק – כתבות, המלצות ומסלולי טיול בדנמרק
צילום: VaqueroFrancisבירה קופנהגן (Copenhagen)
ערים מרכזיות אורהוס (Aarhus), אלבורג (Aalborg), אודנזה (Odense)
משטר מונרכיה חוקתית
אוכלוסיה 5.8 מיליון תושבים
שטח (יבשתי) 43,000 קמ"ר
אקלים ממוזג: חורף מתון וקיץ צונן
שפה
דנית
דתות
76% נוצרים, 4.5% מוסלמים
קהילה יהודית בין 6,500-8,500 יהודים, בקהילה קטנה ויציבה
מטבע קרונה דנית (DKK)
הפרשי  שעות  UTC +1
קוד גישה טלפוני 45+
סיומת אינטרנט dkתמצאו כאן כתבות והמלצות ליעדי טיול בדנמרק, טיפים ומסלולי טיול.


אז איך מתחילים לתכנן טיול בדנמרק?
לפני שתקראו את הכתבות שיש כאן על המדינה המיוחדת הזו, צפו בסרטון על 10 יעדים מומלצים בדנמרק.
מידע על המקומות המוזכרים בסרטון תוכלו למצוא בכתבות שלנו.


"ישנה ארץ נפלאה, ובה אשורים רחבים, המשתרעת לחוף המזרחי המלוח, הריה ועמקיה צחים..."
במילים מדויקות אלו נפתח ההמנון הלאומי של ממלכת דנמרק, המדינה הדרומית והקטנה מבין המדינות הסקנדינביות. בארץ נפלאה זו נרקמו סיפורים ואגדות המהווים עמודי תווך בעולם הספרות והתיאטרון המערביים, כמו בת הים הקטנה, הברווזון המכוער והמחזה המלט, וכשמטיילים בנופיה המרגשים, קל להבין מהיכן הגיעה ההשראה. 
 

שלושת האיים המיושבים העיקריים בדנמרק: שלן (A), פין (B) וחצי האי יוטלנד (C)
(להגדלת המפה יש ללחוץ על הפינה השמאלית העליונה)
 

ארץ הגשרים והאופניים

הממלכה הקטנה כוללת בה 405 איים, כשמתוכם רק 82 איים מיושבים. אך גם 82 איים המרכיבים מדינה אחת – זה לא מעט, ולכן כדי לקצר את זמני התחבורה נבנו גשרים רבים, ארוכים וחזקים (ויפים כמובן), המחברים את התושבים באיים השונים. עיר הבירה, קופנהגן (Copenhagen), נמצאת על האי הגדול שלן (Sjealand), המחובר בגשר ארוך גם למדינה השכנה שבדיה. אל יבשת אירופה מחוברת דנמרק באמצעות חצי האי יוטלנד (Jylland), המפריד בין הים הצפוני לים הבלטי.

הנקודה הגבוהה ביותר בממלכה מתנשאת לגובה של כ- 171 מ', בחצי האי יוטלנד, והיא נקראת הר השמיים. מלבד נקודה זו, רובו ככולו של שטח דנמרק הוא מישורי – תנאי מצוין לרכיבת אופניים. ואכן, תחום הרכיבה מפותח כאן מאוד, ולמטיילים מוצעים מאות מסלולי רכיבה לטיול אופניים בכל רמה.
 
גשר ארסונד בין דנמרק לשבדיה
גשר ארסונד מעל מצר ארסונד, יצר לראשונה מעבר יבשתי בין דנמרק לשוודיה  (צילום: lucdecleir)

גשר ארסונד בין דנמרק לשבדיה
גשר ארסונד - משלב גשר, מנהרה ואי מלאכותי  (צילום: BazzaBoy)
 

טיולי אופנייםדנמרק – הקשר אל הים והאבות הוויקינגים

ההיסטוריה של דנמרק קשורה קשר הדוק לים, בניה היו יורדי ים מוכשרים ששמם נודע למרחקים. שורשי ההיסטוריה הימית שלה מגיעים למאה ה- 9, עת החזיקו הוויקינגים לחופיה ציים קטנים ומאורגנים היטב, בהם ספינות קלות וזריזות, ששימשו אותם להגנה על הכפרים ובהמשך גם למתקפות ולמעשי ביזה באיים שכנים.

העיר רוסקילדה (Roskilde) הממוקמת בבסיסו של פיורד באי זילנד, הייתה בירתה העתיקה של דנמרק, וכיום היא מפורסמת בזכות מוזיאון הוויקינגים שבה, כמו גם בזכות היותה מהערים העתיקות ביותר באירופה. בפתח הפיורד שלושה מצרים – שניים מהם נחסמו באורח קבע על ידי ספינות ויקינגיות שהוטבעו במאה ה- 12 כדי להגן על רוסקילדה. חמש ספינות כאלה נחשפו ועתה מוצגים שרידיהן במוזיאון, שעל שפת המפרץ.  
 
חיי לילה בקופנהגן, דנמרק
הים מלווה את הנוף ואת האווירה הדנית ביום ובלילה (צילום: VisitDenmark)
 

הבירה קופנהגן ובירה קרלסברג

קופנהגן (Copenhagen), בירת ממלכת דנמרק והעיר הגדולה במדינה, שוכנת ברובה על האי שלן (שנקרא גם: זילנד) – האי הגדול ביותר בממלכה. היא מוזכרת בספרות כבר מהמאה ה- 11, אך הפכה לבירתה הרשמית של דנמרק רק במאה ה- 15. מבחינה תרבותית העיר טומנת בחובה אוצרות של ממש, החל מאינספור מוזיאונים היסטוריים, גיאולוגיים וארכיטקטוניים, דרך כנסיות בנות מאות שנים בסגנון הבארוק, הרוקוקו והניאו-קלאסי, ולבסוף גם שפע אטרקציות, מרכזי קניות, המדרחוב הארוך ביותר בעולם ובירה קרלסברג, המיוצרת במבשלה בעיר. כיום קופנהגן היא עורק ראשי בכלכלה האירופאית וצומת דרכים חשובה בין אירופה למדינות הנורדיות – שבדיה, נורבגיה ופינלנד

קופנהגן, דנמרק
רציף הסירות של קופנהגן, הבירה נשפכת כאן כמו מים  (צילום: John Anes)
 

אטרקציות ופעילויות למטיילים בדנמרק

דנמרק מתאימה למטיילים בגפם וכן למשפחות עם ילדים בכל הגילאים. מוזיאונים אינטראקטיביים, טירות וארמונות מרשימים, גנים שופעים ומרהיבים, כנסיות ענקיות וסיפורים היסטוריים אפופי קסם הופכים אותה ליעד אטרקטיבי לטיול משפחתי. בנוסף, מתגאה הסקנדינבית הקטנה בפארק לגולנד (Legoland) המקורי, שנמצא בעיירה בילונד (Billund שם גם הומצא ופותח המשחק האהוב.
כתבה על אתרים מרכזיים בדנמרק
 
עיר הבירה קופנהגן מהווה אף היא יעד לטיול בפני עצמו, בסגנון עירוני, כאשר עיקר העניין הוא באתרי תרבות ומורשת, מוזיאונים, ארמונות ומבנים מעניינים. גם בעיר הגדולה הילדים מקבלים תשומת לב מיוחדת בפארק השעשועים גני טיבולי (Tivoli Gardens), המשמר את הסגנון הקלאסי של הפארקים מהמאה הקודמת.
כתבה על אטרקציות בקופנהגן
 
לגולנד, דנמרק
בין האטרקציות המרכזיות בדנמרק – פארק לגולנד הצבעוני, בעיירה בילונד (צילום: Thomas Rousing)
דרכי הגעה ותחבורה בדנמרק

הטיסות הישירות היוצאות מישראל לדנמרק באופן קבוע, נוחתות בנמל התעופה הענק קופנהגן קסטרופ. כדי להתנייד ברחבי הבירה אין צורך של ממש ברכב שכור, משום שהתחבורה הציבורית, הכוללת שני קווי רכבת תחתית, אוטובוסים ורכבות עירוניות (S-tog), מפותחת מאוד ומקשרת בין כל חלקי העיר. בנוסף, כ- 35% מהתושבים משתמשים באופניים כאמצעי תחבורה שגרתי, כך שהתשתית עבור הרוכבים היא מיטבית ומתאימה לכל גיל. מקופנהגן יוצאות רכבות המקשרות את העיר עם ערים מרכזיות בדנמרק ובאירופה כמו סטוקהולם, המבורג וברלין. מי שבוחרים לשכור רכב יוכלו להגיע לכל רחבי הממלכה דרך מערכת הגשרים המפותחת, ועל ידי שימוש באוטוסטראדה E-20. 

אורהוס, דן גמלה ביי
מיצב ענק על גג מוזיאון ARoS בעיר הנמל המקסימה אורהוס,
מיעדי הטיול המרכזיים של דנמרק 
 (צילום: ARoS Aarhus Kunstmuseum)
 

לינה בדנמרק

אפשרויות הלינה בדנמרק הן מגוונות, החל מבתי מלון יוקרתיים במרכז קופנהגן, דרך אכסניות דרכים וכלה בחוות כפריות מחוץ לעיר, המתאימות ביותר למשפחות עם ילדים. מחירי הלינה בעיר הבירה נוטים להיות גבוהים יותר מאשר בערים שכנות, והתפוסה בהם – בשל כנסים ואירועים רבים הנערכים בעיר – לרוב מלאה, מסיבה זו מומלץ מאוד להזמין מקומות מראש.
בתי מלון בקופנהגן
 
המלצה על מלון במרכז קופנהגן  המלצה על מלון במרכז קופנהגן
המלצה על מלון במרכז קופנהגן  המלצה על מלון במרכז קופנהגן
מלון אדמירל קופנהגן
  מלון מעוצב ומפנק, הממוקם בנמל ובמרחק הליכה מכל אתרי העיר ומרכזי הבילוי
 

מידע נוסף 

כתבות נוספות

סיור עירוני בקופנהגן
אתרים מרכזיים בדנמרק

ירדן גור
 
אודות הכותבת
ירדן גור - אוהבת ים וטבע, מדריכת צלילה וטיולים בעולם. בעבר התגוררה במקסיקו ובארה"ב. כיום משתדלת להגיע ולטייל בכל מקום שבו ניתן לצלול.
0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר