מידע וטיפים למטייל בדנמרק

מידע וטיפים למטייל בדנמרק


מידע חיוני מספרי טלפון חירום

אשרה (ויזה): אין צורך, עד 90 יום   משטרה: 112
חשמל: HZ50, V230   מכבי אש: 112
שעון:  GMT+1 (שעון ישראל מקדים בשעה)   אמבולנס: 112
מטבע: כתר דני (DKK)      
קידומת בי"ל: 45+      
סיומת אינטרנט: dk      

חשמל בדנמרק

מתח החשמל בדנמרק הוא 230 וולט, 50 הרץ. השקעים בדנמרק הם מדגם C, E, F, K (שקע C קיים במרבית מכשירי החשמל המודרניים בישראל).
כתבה על חיבורי חשמל בעולם
שקעים דנמרק
שקעים לחיבורי החשמל בדנמרק  דגם C, E, F, K
(מקור: ARTol)
 

השעה בדנמרק

ישראל מקדימה את דנמרק בשעה אחת. אזור הזמן של דנמרק הוא GMT +1.
 

השעה בדנמרק
 

טיולי אופנייםמזג אוויר ומתי לטייל בדנמרק

האקלים בדנמרק הוא ממוזג, החורפים מתונים והקיץ צונן, אך בהחלט נעים לטיול בכל רחבי המדינה. בקופנהגן ניתן לטייל כל השנה, מרחקי ההליכה אינם גדולים ולכל מקום שתיכנסו תוכלו להתחמם.
כתבות על יעדי טיול בדנמרק
 

האיים של דנמרק, שלושת הגדולים

מתוך 405 האיים המרכיבים את הממלכה, רק 82 מיושבים. הגדולים שבהם, שם מתגוררת מרבית האוכלוסייה, הם: יוטלנד (Jutland, בדנית – יולן Jylland), פין (Fyn) וזילנד (Zealand, בדנית – שלן Sjælland). 

חצי האי יוטלנד מהווה גשר יבשתי המחבר את דנמרק לאירופה דרך צפון גרמניה. על חצי האי נמצאת הנקודה הגבוהה ביותר במדינה, 117 מ' גובהה, והעיר השנייה בגודלה בממלכה – אורהוס (Århus). מזרחית לבסיסו של יוטלנד, נמצא האי פין, השלישי בגודלו בממלכה. העיר העתיקה אודנזה (Odense) שבפין היא עיר הולדתו של הסופר הנס כריסטיאן אנדרסן (Hans Christian Andersen). באי זילנד, המזרחי מבין האיים, נמצאת הבירה קופנהגן, ממנה נמתח גשר ארוך לדרום מערב שוודיה. בבירה קופנהגן מתגוררת כרבע מכלל אוכלוסיית המדינה.

הצמחייה האופיינית לדנמרק היא אשורים חסונים על מישורים נרחבים של שיחים, בהם משובצות חוות חקלאיות רבות, המנצלות את הקרקע הטובה והפורייה.  
 

מלון בנמל של קופנהגן
במדינת איים חייבים לשוט... ספינות טיול ליד מלון אדמירל בנמל של קופנהגן 
 

תחבורה ואופניים בדנמרק

חשיבה ירוקה וניסיון לצמצם את זיהום האוויר הם חלק מסדר היום של הציבור הדני וכתוצאה מכך, אמצעי התחבורה הציבוריים בדנמרק הם יעילים, מדויקים ואמינים, והשימוש בהם נרחב וידידותי למשתמש. ברחבי המדינה הערים מקושרות ברשת רכבות מתקדמת (DBS), עם תדירות קווים גבוהה במיוחד – הכול בשביל להפוך אמצעי זה לעדיף על רכבים פרטיים. בנוסף, קווי אוטובוס סדירים עוברים בין הערים והעיירות, ופעילים בכל שעות היממה בערים הגדולות. 

בתוך קופנהגן קיימים שני אמצעים נוספים: ה- S-train, רכבת הפעילה ברחבי העיר בין 5:00 ל- 00:30, בתדירות של 5-20 דקות. האמצעי השני הוא המטרו (Metro), הפעיל בכל שעות היממה, 7 ימים בשבוע, בתדירות המשתנה בהתאם לעומס. 

בזכות הטופוגרפיה של דנמרק, המכתיבה קרקע מישורית ברוב חלקי המדינה, השימוש באופניים נפוץ, גם כספורט מהנה אך גם כאמצעי תחבורה נוח, זמין, זול וירוק. 
 

לינה בדנמרק

בדנמרק ישנם סוגים שונים של בתי הארחה, ריזורטים ובתי מלון, שווים לכל כיס. כ-900 בתי מלון, המסווגים בין כוכב אחד לחמישה כוכבים, ממוקמים בשלושת האיים הגדולים. היוקרתיים יותר ממוקמים בדרך כלל על קו החוף ומספקים שירותי ספא במקום. ישנן אפשרויות לינה מעניינות נוספות בדנמרק, כמו לינה בחוות (Farm Holidays). במהלך השהות בחווה האורחים חווים את חיי הכפר ומשתתפים בעבודות החווה. למי שמחפשים חופשה בתקציב נמוך תתאים חופשת קמפינג, באתרים מסודרים וכן באתרים שנמצאים לגמרי בטבע (Wild Camping). כמובן, כמו במדינות רבות באירופה גם בדנמרק ניתן למצוא B&B – בתי מלון קטנים ומשפחתיים, לעיתים אפילו רק חדר אחד להשכרה, שמציעים מיטה וארוחת בוקר באווירה אינטימית.
בתי מלון בדנמרק

מלון אדמירל קופנהגן
מלון אדמירל קופנהגן  מלון מעוצב ומפנק על קו המים, מרחק הליכה קצר מהאתרים המרכזיים
 

מטבע, כרטיסי אשראי ובנקים בדנמרק

ה"כתר" (קרונה, Krone) הדני הוא המטבע של דנמרק. הבנק הלאומי המרכזי בדנמרק הוא Danmarks Nationalbank, והוא מאפשר המרת כספים בשער מתואם עם האיחוד האירופי. שעות הפתיחה של הבנקים בדנמרק הן 10:00 עד 16:00. בימי שבת וראשון הבנקים סגורים. 

בדנמרק ניתן למשוך כסף מהכספומטים באמעות ויזה או מאסטר-קארד, במשך כל שעות היממה, על פי רוב. מסעדות ובתי עסק קטנים לעיתים אינם מקבלים כרטיסי אשראי בינלאומיים.  
מחשבון המרה
שגרירות ישראל בדנמרק

כתובת: Lundevangsvej 4, 2900 Hellerup
טלפון: (45)88185500
פקס: (45)88185555
 

שגרירות דנמרק בישראל

כתובת: רח' ברקוביץ' 4 תל אביב
טלפון: 972-3-6085850
דוא"ל: tlvamb@um.dk
 

מידע נוסף

כתבות נוספות

קופנהגן - סיור עירוני
אתרים מרכזיים בדנמרק

ירדן גור
 
אודות הכותבת
ירדן גור - אוהבת ים וטבע, מדריכת צלילה וטיולים בעולם. בעבר התגוררה במקסיקו ובארה"ב. כיום משתדלת להגיע ולטייל בכל מקום שבו ניתן לצלול.סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר