דובאי – כתבות, המלצות, טיפים ומסלולי טיול בדובאי

דובאי – כתבות, המלצות, טיפים ומסלולי טיול בדובאי
צילום: Alex DROPכאן תמצאו כתבות, המלצות, טיפים ומידע רב על דובאי – בירת אמירות דובאי ועיר מודרנית המציעה אינסוף אטרקציות ואפשרויות לטיול משפחתי, זוגי וליחידים. אז מה עושים בדובאי?
לפני שתקראו את הכתבות שיש לנו כאן, צפו בסרטון על 26 יעדים ופעילויות מומלצים בדובאי.
מידע על המקומות המוזכרים בסרטון תוכלו למצוא בכתבות שלנו.המרינה של דובאי
מגה פרויקטים  הגשר והמרינה של דובאי   (צילום: CC mattharvey)
 

טיול לדובאי – עיר האפשרויות בלתי מוגבלות

דמיינו לעצמכם שמתוך המדבר הלוהט והצחיח צומחת לה לפתע עיר מפוארת, שוקקת חיים, ומים בשפע (בכל תצורה אפשרית) המושכת אליה מיליוני תיירים בשנה. אם התיאור הזה נשמע לכם מוכר מאיפשהו, ומתחשק לכם לומר "לאס וגאס!" – תחשבו שוב... מדובר על עיר האפשרויות הבלתי מוגבלות  דובאי (Dubai), בירתה של אמירות דובאי, אחת משבע האמרויות המרכיבות את איחוד האמירויות הערביות (United Arab Emirates), השוכנת במפרץ הפרסי.
 
מפת דובאי וסביבתה
אבו דאבי, דובאי ויתר האמירויות באיחוד לצד שכנותיהן לחופי המפרץ הפרסי


העיר דובאי נחשבת ליעד הטיול הפופולרי ביותר באמירות דובאי ובמדינה כולה, ואין זו יד המקרה. במשך כ- 30 שנה נבנתה העיר בתכנון קפדני ומפורט, ששם לו למטרה להופכה למרכז החי והבועט של חצי האי ערב. שליטי העיר הפליגו בחלומותיהם ומהנדסיה הפכו את החלומות למציאות.
כתבה על ביקור קצר בדובאי – 24 שעות או פחות

קו הרקיע של דובאי, טיול לדובאי
בנייני הפאר וגורדי השחקים של דובאי  הכול נבנה בתכנון קפדני (צילום: CC mattharvey1)

ספארי מדברי בדובאי
גולשים על הדיונות האינסופיות בטיול ספארי מדברי (צילום: Alina Grubnyak)
מתוך כתבה על ביקור קצר בדובאי


 ברירת מחדלנכנסים לראש האמירתי

לפני שנדבר על מגה פרויקטים, על בתי המלון המפוארים, הבניינים המרהיבים, התשתיות האדירות, לפי כל טיול לדובאי חשוב מאוד להדגיש את עניין התפיסה והמחשבה קדימה של תושבי האמירויות בכלל, ושל תושבי דובאי בפרט. לתפיסתם, קודם כול יש לתכנן לעתיד, ורק אז  בשילוב כל הגורמים הרלוונטיים  להוציא לפועל.

מאחר שהאזור לא רשם לזכותו היסטוריה דתית או מסורת רבת שנים, רמת החופשיות שיכלו שליטי העיר להתנהל בה בעצבם את החזון הייתה גבוהה מאוד. האזור היה "דף חלק" ורעיונותיהם ציירו עליו כבמכחול. כשיש פרויקט ענק שכזה, התפיסה האמירתית (של תושבי האמירויות) מנחה אותם להשקיע עד הפרט האחרון את מירב המשאבים, וכך קרה שלמדבר השומם, במדינה ערבית לחלוטין, הגיעו 
טובי המהנדסים והאדריכלים מרחבי העולם, ויצאו לדרך. אחת המטרות המוקדמות והמוצהרות של הבנייה היתה להפוך את דובאי ל"האב" (Hub) של תיירות ועסקים. עיר ערבית אבל עם הרגשה, תשתיות, והתנהלות של עיר מערבית, שתדע להציע תיירות יוקרה, תיירות עסקית, ונופש ופנאי למשפחות.
כתבה על דוחא בירת קטאר - אמירות נוספת במפרץ הפרסי
 
גן הפרחים של דובאי
מוגזם, כבר אמרנו...
הגן הבוטני "מירקל גארדן", פעיל החל מאוקטובר ועד סוף אפריל
 (צילום: CC Sahabaz Akram)
 

אין דבר העומד בפני הרצון

העיר דובאי מגלמת משפט זה, וכמה פרויקטים שהוקמו בה מוכיחים זאת. כך אפשר למצוא במימי העיר שני איים מלאכותיים בשם "איי התמרים" (Palm Jumeirah), שנועדו להגדיל את אורך רצועת החוף של העיר בכ- 520 ק"מ. האיים, כפי ששמם עשוי להעיד, מעוצבים בצורת עצי דקל  העצים היחידים אשר גדלים במדבר הלוהט של דובאי, ומסמלים חיים ושפע. האיים נבנו מחומרים טבעיים בלבד (חול, חצץ, ואבנים), ועל הקרקעית הוצבו סוללות אבנים וחול עד שהגיעו לגובה פני הים. מקור החול המפוזר הוא מקרקעית הים הסמוכה והאבנים הובאו ממחצבות במדבר. סביב כל אי הוקם שובר גלים, שנועד להגן עליו מפני סחף הקרקע שנגרם מזרימת מי הים. בסוללה ארבעה פתחים, זאת על מנת למנוע מצב של מים עומדים ומעופשים.

דוגמה נוספת לכוח הרצון האמירתי בדובאי אפשר לראות בבתי המלון הבלתי מתפשרים שבעיר, בהם בתי מלון רבים ברמת פינוק של חמישה כוכבים, ובית המלון בורג' אל ערב (Burj Al Arab) שאפילו קיבל את הציון הייחודי של שבעה כוכבים! מלון פאר זה הוא הרביעי בגובהו בעולם (מתנשא לכ- 321 מ'), והוא ניצב על אי מלאכותי משלו, במרחק 300 מ' מהחוף. הוא מחובר ליבשה בגשר פרטי ורק לאורחיו בעלי הממון מורשה להגיע אליו. 

דוגמה חביבה ואחרונה היא מבנה הבורג' ח'ליפה (Burj Khalifa) ששבר את שיא הגובה לגורדי שחקים, וכיום הוא הבניין הגבוה ביותר בעולם – 163 קומות המגיעות לרום של 828 מ'.
כתבה על אטרקציות בדובאי מחוץ למסלול השחוק
 
קו הרקיע של דובאי
בורג' אל ערב  בית מלון ברמת שבעה כוכבים, שיא של פינוק (צילום: CC mattharvey1)
 

ביטחון ובטיחות בדובאי

אחד הסעיפים החשובים ביותר בתכנון טיול הוא בדיקה שהיעד אליו נוסעים בטוח למטיילים. בשלב זה, אצל מטיילים רבים עולים חששות באשר לדובאי: האם יש שם אנטישמיות? איך רמת שירותי הבריאות, שהרי מדובר במדינה ערבית? האם הפשיעה גבוהה? ובכן, כפי שנכתב כאן קודם – העיר מספקת את הרמה הגבוהה ביותר של בטיחות ואת שירותי הבריאות המערביים כפי שאנו מכירים אותם. העיר מרושתת במצלמות והמשטרה עם היד על הדופק לטיפול בכל מקרה פשיעה שעלול לפגום בתדמיתה של העיר. כמו כן, כ- 85% מתושבי העיר הם זרים שהגיעו אליה בכדי לעבוד, ולכן אין להם סיבה לסכן את האשרה שניתנה להם (באם הם מבצעים פשע כלשהו הם מגורשים למדינת המוצא שלהם ונאסרת עליהם כניסה חוזרת לאמירויות). 

באשר ליחס כלפיי יהודים וישראלים, הם נתפסים כתיירים ככל התיירים, מקבלים את אותה רמת שירות וחיוך, ללא שמץ של תחושת ניכור. האמירתים אינם מתעניינים יותר מדי במוצאו של האדם, אלא יותר באיך ניתן להעשיר את החוויה של המבקר כך שהוא ירצה לשוב לכאן בעתיד שוב ושוב... 
מידע וטיפים למטיילים באיחוד האמירויות

המרינה של דובאי, טיול בדובאי
יאכטות ורכבי פאר בשפע (צילום: CC mattharvey1)

דובאי, חוף זירו גרביטי
 למי שמחפש חיי לילה סוערים, מומלץ ללכת לחוף זירו גראביטי, החוף המושלם למסיבות,
עם אחד ממועדוני החוף הטובים ביותר בדובאי
 (צילום: Zero Gravity Dubai)
מתוך כתבה על החופים של דובאי
 

יחסים דיפלומטיים בין ישראל לאיחוד האמירויות

במסגרת הסכמי אברהם שנחתמו בספטמבר 2020 בין ישראל למספר מדינות ערביות, חל נרמול יחסים מלא עם איחוד האמירויות ונפתחה רשמית התיירות ההדדית בין שתי המדינות. שגרירות ישראל באיחוד נמצאת באבו דאבי, ובדובאי פועלת קונסוליה.
 
טיול ג'יפים בדובאי
לא נשכח לרגע שהעיר מוקפת מדבר - אטרקציה בפני עצמה לחובבי הג'יפים, הדיונות והחפלות במאהל
(צילום: Nacho Pintos)

פלמינגו בשמורת הטבע ראס אל חור, דובאי
להקת פלמינגו בשמורת הטבע ראס אל חור, חוויה מומלצת בטיול עם ילדים בדובאי (צילום: Iwona Rege)
 

בתי מלון מומלצים בדובאי

דובאי מספקת אפשרויות נרחבות ללינה עבור יחידים, זוגות ומשפחות, החל מבתי מלון ברמת שלושה כוכבים ועד לבתי מלון מפוארים ברמת 5 כוכבים ואפילו שבעה כוכבים!

העיר מחולקת לכמה אזורים, בכל אזור יש כמה אתרי בילוי ופנאי ידועים ובסביבתם – בתי המלון ומתחמי הנופש. שני האזורים הפופולריים ביותר (ואי לכך גם היקרים ביותר) הם הדאון-טאון דובאי (
Downtown Dubai), שנחשב למרכז העיר וסמוך לאתרים חשובים כמו ה"בורג' ח'ליפה" וקניון דובאי. האזור הנוסף הוא המרינה – אזור בילויים ומגורים יוקרתי, שנמצא בקו הראשון לחוף המפרץ הערבי. הטיילת היפה נפרשת לאורכו ומשובצת מאות מסעדות, בתי קפה ומקומות בילוי.
בתי מלון בדאון-טאון דובאי  |  בתי מלון באזור המרינה

מלון ספא ניקי ביץ' (Nikki Beach Resort & Spa) הוא ריזורט ברמת 5 כוכבים, הממוקם בחוף ניקי, בשכונת ג'ומיירה, ליד תעלת דובאי החדשה. הוא מציע בריכה חיצונית יפהפייה, חוף ים פרטי, 5 מסעדות, וילות יפהפיות, סוויטות מפנקות וחדרים ענקיים. 
מלון אננטרה דאונטאון דובאי (Anantara Downtown Dubai) הוא מלון פאר ברמת 5 כוכבים, הממוקם במרכז העיר ומציע נוף מרהיב, היצע רחב של סוויטות וחדרים ענקיים ונוחים מאוד, שירות מסור ואדיב ביותר, ארוחת בוקר מפוארת ומגוון מסעדות.
 
דובאי, מלון חוף ניקי
אם בא לכם להתפנק... 
מלון ספא-ריזורט ניקי ביץ'  עם חוף ים ומתחם בריכות פרטי ויוקרתי 

מלון מומלץ בדובאי
מלון אננטרה דאונטאון דובאי  5 כוכבים בלב העיר דובאי עם חדרים ענקיים ושירות מעולה

מידע נוסף לתכנון טיול לדובאי

כתבות נוספות על יעדי טיול בדובאי

 סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר