ירידי האמנות של לונדון
מאת: כלנית שכנר-לאופר


לצד אתרי החובה, המוזיאונים והמסעדות המשובחות שלונדון מציעה למבקרים, מתקיימים בעיר לאורך כל השנה ירידי אמנות בינלאומיים, המייצגים את חזית האמנות העולמית בכל התחומים. מדובר בחוויה נפלאה וחגיגה שלא נגמרת עבור חובבי האמנות ובעלי הרוח היצירתית. 


בכל חודש מתקיים בלונדון יריד כזה או אחר, אמנות מקומית וכלל עולמית, יצירות מרהיבות ברמות מקצועיות שונות ובטווח מחירים רחב. כיצד לבחור את היריד שייקלע לטעמכם, מה לחפש כשכבר הגעתם אליו וכיצד להתנהל בו כדי לנצל את זמנכם בצורה יעילה? בכתבה אספר על מבחר ירידים מובילים ואתן כמה כללי אצבע למיצוי מיטבי של היריד הנבחר.

1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5

יצירות מסוימות משלבות בהן את... האמן (צילום: Mark Cocksedge)
ביריד פריז מיצגים מיוחדים בפשטותם (צילום: Frieze art fair)
בחלק מהירידים דואגים גם לפינות יצירה לילדים (צילום: AAF)
ביריד פוטו-לונדון השימוש בצילומים חורג מהעולם הדו-ממדי (צילום: כלנית שכנר-לאופר)
הרבה יותר קל לרכוש יצירות אמנות לאחר כוס יין או שתיים... (AAF)
 

איזה מין יריד אתה?

לפני שמחליטים באיזה יריד כדאי להשקיע את הזמן, מומלץ לבדוק לאיזה קהל יעד היריד מכוון ומה אופיו. באופן כללי מתחלקים הירידים לשלושה סוגים עיקריים:
1. יריד אמנות המציג את הגלריות המובילות והחזקות בעולם: ביריד מסוג זה לכל גלריה יש ביתן בו היא מציגה את ה"נבחרת האמנים" שלה, ואת העבודות הנבחרות של אותם אמנים. היתרון בירידים אלו הוא שהגלריות כבר עשו תהליך מיון מוקפד, ולכן איכות העבודות צפויה להיות ברמה מאוד גבוהה. יחד עם זאת - גם המחירים צפויים להיות גבוהים, וכדאי לבוא מוכנים נפשית (וכלכלית...) לכך, אם מעוניינים לרכוש יצירות.

2. יריד אמנות למען האמנים: ביריד מסוג זה האמנים מייצגים את עצמם ומציגים את עבודותיהם בביתנים השכורים. היתרון ביריד כזה הוא שניתן למצוא עבודות בטווח רחב של איכויות ומחירים. יתרון נוסף הוא שעל-פי רוב אפשר לפגוש את האמן שמאחורי היצירה, לדבר איתו, לשאול שאלות, לנהל משא ומתן על מחיר העבודה וכו'. זוהי הזדמנות מצוינת לקנות עבודות אמנות מאמנים שטרם הגיעו להכרה ציבורית רחבה, ועבודתם הנהדרת עדיין מוצעת במחיר שווה לכל כיס.

3. יריד אמנות נישתי: יריד אמנות מסוג זה מתמקד בנישה או דיסציפלינה אמנותית, כגון צילום, פיסול, ציור או הדפס. מדובר למעשה ביריד מקצועי, שמציג עבודות השייכות אך ורק לאותו ז'אנר אמנותי, ומושך אליו בדרך כלל אספנים של אותו הז'אנר, עסקני אמנות ואנשים שיודעים בדיוק מה הם מחפשים.
כתבה על מרכזי אמנות לכל גיל בלונדון

ירידי אמנות בלונדון
ביריד לונדון ארט, לכל גלריה ביתן והמבקרים מסתובבים בין הביתנים  (צילום: James Champion) 


שייט תעלות
 

לונדון ארט פייר – להתחיל את השנה עם יצירה חדשה

מדי שנה בחודש ינואר, מתקיים יריד האמנות היוקרתי לונדון ארט פייר (London Art Fair), המהווה פלטפורמה מקצועית ומקיפה עבור אספני אמנות מכל הרמות. ניתן למצוא ביריד יצירות אמנות מודרנית איכותיות של מיטב האמנים הבריטיים, ולצדן יצירות אמנים בינלאומיים עכשוויים ומובילים בעולם האמנות. בנוסף, ניתן למצוא גם עבודות המיוצגות על ידי גלריות צעירות המתמקדות בצילום עכשווי ובהדפס.

איכות העבודות המוצגות ביריד גבוהה מאוד, ומחירן בהתאם (המחירים יכולים להאמיר ל- 6 ספרות...). זהו יריד מקצועי יותר ומיועד לקניינים, לאספנים ולאוצרים רציניים, ולכן פחות עמוס במבקרים, גם בשעות השיא שלו.

כתובת היריד: Business Design Centre, 52 Upper Street, London N1 0QH
לפרטים נוספים: http://www.londonartfair.co.uk/
בתי מלון במרכז לונדון

לונדון ארט פייר
דיוקנה המשכנע של אנג'לה מרקל, בלונדון ארט פייר (צילום: Mark Cocksedge)
 
 

פוטו לונדון – צילום עבור כולם

אם אתם חובבי קומפוזיציות פשוטות ותוססות, צילומי סלבריטאים, נופים ירוקים בולטים, רגעים אינטימיים בין בני זוג או צילומים המתעדים אירועים חדשותיים או היסטוריים בשחור לבן - ליריד פוטו לונדון (Photo London) יש בהחלט משהו עבורכם.

היריד מתקיים בכל שנה בחודש מאי, על גדות נהר התמזה, בבניין הסאמרסט האוס ( (Summerset Houseהיפהפה. הבניין, שמהווה משכן יוקרתי לאמנויות החזותיות, שימש במאה ה -19 כמוסד האקדמיה המלכותית לאמנויות. בתחילת המאה ה- 20 הוא הפך לחלק מאוניברסיטת לונדון. בבניין זה ממש סר ג'ון הרשל (מחלוצי הצילום במאה ה- 18) טבע את המונח 'צילום', בשנת 1839. עובדה זאת הופכת את הבניין למיקום ההגיוני ביותר עבור יריד הצילום הבינלאומי בלונדון.

מטרתו המקורית של היריד היא לספק פלטפורמה רחבה למדיום הצילום, באופן שיהלום את מעמדה של לונדון כבירת תרבות עולמית. היריד נוסד ב- 2015 והצליח לבסס את עצמו בהצלחה כאירוע חשוב ומשפיע בעולם הצילום. לצורך קידום והשבחת האירוע נרתמים בכל שנה גדולי המוחות הלונדוניים בתחום הצילום, השיווק והאספנות. יחד הם מצליחים למשוך אליהם את הצלמים המובילים בעולם, אוצרים מוכרים, סוחרי אמנות וכמובן - את הציבור הרחב, כדי לחגוג את נפלאות תחום הצילום – שמקומו בעולם האמנות (ובחיי היום יום) רק הולך וגדל.
ביריד ניתן לשוטט בין לא פחות מ- 75 (!) גלריות בינלאומיות המתמחות בצילום. ניתן גם לראות עבודות צילום שהושאלו מאוספי המוזיאונים הגדולים בלונדון ובעולם, וכן מאוספים של גלריות קטנות וגדולות במזרח העיר ובדרומה. היריד מהווה אבן דרך וזרז ליצירת קהילת צילום בינלאומית בלונדון, שמאופיינת בדינמיות ויצירתיות.
במהלך שלושת ימי היריד מתקיימות שיחות, הרצאות וסימפוזיונים בנושאים הקשורים לצילום, בהנחיה ובהשתתפות צלמים מפורסמים, אוצרים חשובים ובעלי גלריות.
כתובת: Somerset House, Strand, London WC2R 1LA
לפרטים נוספים: http://photolondon.org/

פוטו לונדון
קיר צילומים ביריד פוטו לונדון  (צילום: כלנית שכנר-לאופר)
 

פריז ארט לונדון – יוקרה זו לא מילה גסה...

פריז ארט לונדון  (Frieze Art London) היא קבוצת מדיה ואירועים שמוציאה לאור ארבעה מגזינים, המוקדשים לאמנות ולשוק האמנות המודרנית בלונדון ובעולם כולו. בשנת 2003 הקימה קבוצת יזמים זו את יריד האמנות היוקרתי "Frieze". מאז, בכל שנה מתקיים היריד בחודש אוקטובר בריג'נטס פארק (Regent's Park). עם הזמן היריד התרחב וגדל מאוד, וכיום הוא מחולק לשני מתחמים מרכזיים. הראשון - יריד בינלאומי של אמנות עכשווית וצעירה,  והשני - יריד המוקדש כולו ליצירות אמנות מהתקופה העתיקה ועד לגדולי האמנים באמנות המודרנית.

כיום היריד מונה כ- 170 גלריות בינלאומיות ולצדן פרויקטים מיוחדים בראשותם של אמנים שונים, וכן מוצגים בו פרויקטים אמנותיים שונים המתמקדים ביצירת קשר בין האמנים לקהילה, פרויקטים חינוכיים המשלבים את הקהילה בעבודה אמנותית למען הקהילה ותמיכה באוכלוסיות חלשות. במהלך ימי היריד מתקיימות הרצאות של אוצרים חשובים, עסקנים, ואמנים מוכרים.

כתובת: NW1 4NR  South of The Regent’s Park with the entrance off Park Square West
לפרטים נוספים: https://www.frieze.com/fairs/frieze-london
כתבה על הגנים והפארקים היפים בלונדון

ירידי אמנות בלונדון, פריז ארט
חושבים מקורי, צעיר ועכשווי - יריד פריז ארט, לונדון  (צילום: Frieze Art London)

 

אפורדבל ארט פייר – אתם יכולים להרשות לעצמכם את זה!

אם מתחשק לכם לבקר ביריד תוסס ומרענן, האפורדבל ארט פייר (Affordable Art Fair) הוא היריד בשבילכם. מדובר ביריד אמנות בינלאומי, פופולרי ועכשווי, שנודד בין ערים שונות ברחבי העולם. לאחר שהושק, בשנת 1999 בשכונת באטרסי פארק (Battersea Park) בלונדון, הוא התרחב לערים נוספות, בהן: בריסטול (Bristol), ניו יורק (New York), מילאנו (Milano), מאסטריכט (Maastricht), סינגפור (Singapore), הונג קונג (Hong-Kong), סיאול (Seoul), שטוקהולם (Stockholm), אמסטרדם (Amsterdam), בריסל (Brüssel), טורונטו (Toronto) והמבורג (Hamburg). הירידים מתקיימים מדי שנה (בחלק מהערים אפילו פעמיים בשנה) ואורכים ארבעה ימים.

במהלך ימי היריד מוצעות סדנאות אמנים ושיחות עם אמנים ואוצרים. האירוע התוסס משרת את הקהל הרחב, ובמתחם מוצעים גם שירותי שמרטפות והפעלות אמנותיות לילדים.
פעילויות ההעשרה משרתות את מטרת היריד והיא - להפוך את חווית רכישת האמנות למשהו כיפי, בלתי אמצעי, הנגיש לכל אדם. ברוח זו ניתן למצוא כאן עבודות אמנות של כ- 1000 אמנים בתווך מחירים שנע מ- 500 פאונד ואף פחות, עד ל- 5000 פאונד, תחת קורת גג אחת.  

היריד מתקיים בכל שנה באוקטובר וביוני, בשכונות לונדון - באטארסי (Battersea) והמפסטד (Hampstead).

לפרטים נוספים: http://affordableartfair.com/hampstead/

ירידי אמנות בלונדון, אפורדבל ארט פייר
מטבעו יריד האפורדבל מושך גם שוחרי אמנות צעירים ואמידים פחות  (צילום: AAF)
 

כיצד לנצל את הזמן ולהפיק את המיטב מיריד האמנות הנבחר?

השוטטות ביריד אמנות בינלאומי גדול יכולה להיות מתישה לעיתים, ולהמם את עיני המתבונן. לכן, כדאי לעשות "שיעורי בית" לפני שמגיעים ליריד, ולהחליט מראש מה היינו רוצים לראות ולהשיג בו. אלו עבודות? אלו תחומים? האם אני רק רוצה ל"שטוף את העיניים", או שמא לרכוש יצירת אמנות? אם כן, מהו התקציב שלי לרכישה?
המלצתי היא ללכת ליריד עם ראש פתוח, ולנסות לסרוק את המקום ברגע שנכנסתם (כפי שסורקים כשקוראים מגזין - מדפדפים על מנת "לקבל תחושה" של המגזין - כיצד הוא נראה, מהם תכני המדורים שלו וכו'). לאחר הסריקה הראשונית של המקום, תוכלו להתפנות למלאכת ה"חיפוש" של מה שאתם רוצים למצוא שם. רצוי לנצל את ההזדמנות הנדירה הזאת כדי לפגוש אוצרים שונים מכל העולם, עסקני אמנות בינלאומיים, סוכני אמנים ולדבר איתם.


ביקור ביריד אמנות הוא חוויה מיוחדת ומעשירה. ריבוי הירידים רק מעיד על העניין הרב שהמבקרים, בכל הגילאים והמעמדות הכלכליים, מגלים בעולם האמנות בכלל, ובאמנות המודרנית בפרט. כולי תקווה שתמצאו בין מגוון האירועים את היריד שמתאים לכם, שתיהנו מהביקור ותצאו עם טעם של עוד...  

מלון מומלץ במרכז לונדון

מלון רדיסון בלו (Radisson Blu Edwardian Mercer Street Hotel) הוא מלון 4 כוכבים, הממוקם בקרבת כיכר קובנט גרדן ותחנת הרכבת התחתית קובנט גרדן, במרכזו של אזור בילוי וקניות תוסס ולא רחוק מאתרי תיירות חשובים, כמו, כיכר טרפלגר, קרקס פיקאדילי, כיכר לסטר, רחוב אוקספורד, סוהו, הגלריה הלאומית ועוד. מסעדת המלון פונה לעבר כיכר סבן דיילס והיא ברמה גבוהה. המלון מציע חדרים זוגיים, חדרי משפחה ודירות סטודיו, שכולם ממוזגים. למרות שהוא זוכה לציוני אורחים גבוהים במיוחד, מחירו ממוצע ביחס למלונות לונדון.
מלון רדיסון בלו - השוואת מחירים והזמנות
מלון רדיסון בלו, מרכז לונדון   מלון רדיסון בלו, מרכז לונדון
מלון רדיסון בלו -  מיקום נוח באזור בילוי וקניות תוסס ולא רחוק מאתרי תיירות חשובים
 
 

מלון דירות מומלץ במרכז לונדון

מלון סיטאדינס טרפלגר סקוור (Citadines Trafalgar Square London) הוא מלון דירות ברמה גבוהה (4 כוכבים) ובמיקום מעולה במרכז לונדון. הוא ממוקם ברובע וסטמינסטר, במרחק 100 מ' מכיכר טרפלגר ו- 200 מ' מתחנת הרכבת התחתית Embankment. ארמון וסטמינסטר, גשר ווטרלו, קרקס פיקדילי ויעדי תיירות נוספים גם הם במרחק הליכה קצר. דירות סטודיו ודירות 1-2 חדרי שינה, מעוצבות ונקיות, ממוזגות, עם מטבחון מאובזר, מקרר ופינות ישיבה. המלון זוכה בחוות דעת טובות מאד מישראלים ששהו בו, ומחירו סביר בהחלט ביחס למלונות אחרים בלונדון.
מלון סיטאדינס טרפלגר סקוור - השוואת מחירים והזמנות
 
מלון סיטאדינס טראפלגר סקוור, מרכז לונדון   מלון סיטאדינס טראפלגר סקוור, מרכז לונדון
מלון סיטאדינס טרפלגר סקוור - מיקום מעולה, רמה גבוהה ומחיר סביר ביחס למלונות לונדון

מידע נוסף

בתי מלון במרכז לונדון - השוואת מחירים
 

כתבות נוספות

מדריך לביקור ראשון בלונדון
טיול יום לעיר קיימברידג'
לונדון עם ילדים
טיול ברובע גריניץ' של לונדון
סאסקס - אנגליה הכפרית מדרום ללונדון
קוטסוולדס – אנגליה הכפרית ממערב ללונדון


כלנית שכנר-לאופר אודות הכותבת
כלנית שכנר-לאופר, צלמת/אמנית, בעלת תואר ראשון מהאקדמיה הגבוהה לאמנות בצלאל בירושלים, ותואר שני באמנות מאוניברסיטת  גולדסמית' בלונדון. יצירותיה הוצגו בתערוכות ובירידים עולמיים. כיום היא חיה ויוצרת בלונדון, מלמדת צילום ומדריכה סיורי גלריות בעיר, עם התמקדות בתחום האמנות העכשווית. לאתר של כלנית: www.calanitgallerytours.com
מספר צפיות: 6569
39560
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר