www.goTravel.co.il
הכתבה מעניינת? שלחו אותה בדואר למי שתרצו

הקש בתיבה את רצף האותיות המופיע למטה:

בירה סינגפור Singapore
משטר רפובליקה דמוקרטית
אוכלוסיה 5.53 מיליון תושבים
שטח 719 קמ"ר 
אקלים טרופי, חם ולח במשך כל השנה. הטמפ' נעות בין 27-35 מעלות ואחוזי הלחות נעים בים 75%-90%. גשמים יורדים לאורך כל השנה
שפה אנגלית, מאלאית, מנדרין, טאמיל 
דתות

 בודהיזם 51%, אסלאם 15%, נוצרים 14.6%, ללא  דת 14.8%, הינדו 4%

קהילה יהודית כ-250 איש
מטבע דולר סינגפורי
הפרשי שעות 6+
קוד גישה טלפוני 65+
סיומת אינטרנט sg
 

המזרח הרחוק

קו הרקיע של סינגפור
קו הרקיע של סינגפור לעת ערב הוא אחד המראות המפורסמים של העיר-מדינה  (צילום: Jan)

עייר-מדינה של איים
רפובליקת סינגפור היא עיר-מדינה בדרום מזרח אסיה, השוכנת מדרום למלזיה. סינגפור מורכבת מאי מרכזי ומאיים קטנים. על אף גודלה הזעיר, לסינגפור מעמד חשוב בכלכלה העולמית, והתוצר הלאומי לנפש בה מעמיד אותה לצד מדינות המערב העשירות
כתבות על מדינות אסיה
 
סינגפור מחוברת יבשתית לעיר ג'והור בהרו שבדרום מלזיה, על ידי מעבר מעשה ידי אדם. ים מפריד בינה לבין לבין שכנתה השנייה אינדונזיה.
כתבות על אינדונזיה

 
סינגפור שוכנת כמאה קילומטרים צפונים לקו המשווה, ולפיכך הטמפרטורה בה חמה, ולאורך כל השנה אינה מתרחקת בהרבה מ־30 מעלות והלחות עומדת על כ־100%..
לצד האי המרכזי קיימים 58 איים קטנים, שמשמשים לנופש ולתעשיה. הסינגפורים עמלים ללא הרף על הרחבת ארצם, באמצעות ייבוש הים ויבוא אדמה מהמדינות השכנות.
בעיה אקולוגית קשה בסינגפור היא האובך שמביאה הרוח מאינדונזיה, שם מקובלת שריפת יערות. האוכלוסייה בסינגפור מורכבת מרוב סיני, מיעוט מלאי, מיעוט הודי-טמילי וכן בני פרנקאן (סינים־מאלאים), אירו־אסיאתים (בני־תערובת) ועובדים זרים רבים. הממשלה רואה חשיבות באינטגרציה מחד ובחופש תרבות ופולחן מאידך. תלמידי בתי הספר רשאים לבחור ללמוד את שפת קבוצתם האתנית, והממשלה מקפידה על ייצוג יחסי של כל אחת מהקבוצות בכל אחת משכונות הדיור הציבורי (בהן מתגוררים מרבית התושבים).
עוד על השפות בסינגפור
 
כשלושה רבעים מן הסינגפורים הם ממוצא סיני. הממשלה מעוניינת לשמור על הרוב הסיני ומודאגת מהצמיחה הדמוגרפית האיטית של הסינגפורים הסינים, לעומת הגידול המהיר יותר בקרב המלזים וההודים. לשם כך הוקם משרד ממשלתי שעניינו עידוד שידוכין. הבעיה גדולה במיוחד לאור העובדה שהגברים הסינגפוריים אינם מעוניינים בנשות האי המשכילות, שנותרות רווקות לאורך זמן.
 
מלון מרינה ביי סאנדס, סינגפור
שלושת המגדלים של מלון מרינה ביי סאנדס, אדריכל הישראלי-קנדי משה ספדיה  (צילום: Leonid Yaitskiy)
 

מנהגים ואמונות בסינגפור
רוב המנהגים בסינגפור שאובים מאמונות סיניות. בסינגפור מקובל לבנות בתים מתוך שימת לב לעקרונות הפנג שווי. סיפורי אגדות על רוחות מלזיות וסיניות מאוד פופולריים.
רוב התושבים אינם קוברים את קרוביהם, אלא שורפים את הגופות בכבשנים. לאחר מכן הם מלקטים את העצמות וטומנים אותן בכד. כד זה מונח על מדפי בית העלמין, ושם עורכים ביקור מדי שנה באזכרהמקובל לחתן מתים רווקים אלו עם אלו, כדי שלא יעבירו בבדידות את החיים שאחרי המוות.
 
ריבוי הקבוצות האתניות בסינגפור, בשילוב עם הגירה מבחוץ, הוביל ליצירת חיי תרבות מגוונים ומרתקים. בין השאר מציעה סינגפור חיי לילה עשירים, מסעדות ודוכני מזון מכל העולם, מוזאונים, גנים בוטניים ועוד. גן החיות של סינגפור נחשב לאחד הטובים בעולם.

סינגפור
עם למעלה מ- 8,000 תושבים לקמ"ר, סינגפור היא המדינה ה-3 הכי צפופה בעולם  (צילום: Joan Campderros-i-Canas)
מספר צפיות: 17084
2611