www.goTravel.co.il
הכתבה מעניינת? שלחו אותה בדואר למי שתרצו

הקש בתיבה את רצף האותיות המופיע למטה:

בירה
ג'קרטה (Jakarta)
ערים מרכזיות
סורביה (Surabaya), באנדונג (Bandung), בקאסי Bekasi)) דֶפּוֹק (Depok), מקאסאר (Makassar)
משטר
רפובליקה דמוקרטית נשיאותית שהוכרזה ב-17 באוגוסט 1945 והוכרה ב-27 בדצמבר 1949.
אוכלוסייה
243 מיליון (4 בעולם)
שטח
1,904,569 קמ"ר, 17,508 איים, מתוכם כ- 6,000 מיושבים.
אקלים
טרופי - חם ולח כל השנה
שפה
באש'ה אינדונזיה - שפה חדשה עם בסיס מלאי. השפה המדוברת ביותר כשפת אם היא ג'אוונזית, ולכל שבט יש שפה משלו. אנגלית והולנדית גם הן מדוברות.
דתות
86% מוסלמים, 5.6% פרוטסטנטים, 3% קתולים, 1% הינדים, 3.4% דתות פגניות ואחרות.
קהילה יהודית
היתה קהילה יהודית הולנדית. הקהילה הופרדה מהאירופים בידי היפנים במלחמת העולם השנייהכיום כמעט ואינה קיימת. בתי תפילה ואתרי קבורה עדיין קיימים.
מטבע וכלכלה
רופי אינדונזי (IRp). כלכלה מהגדולות בעולם (מקום 16) בשל גודל האוכלוסייה. 114 מיליון איש בכוח העבודה מייצרים, 46% מתעשייה, 15% מחקלאות ו-34% משירותים. התמ"ג עומד על כ-4000$ לאיש.
הפרשי שעות
5 עד 7 שעות מישראל  (GMT +7, +8, +9)
קוד גישה טלפוני
62+
סיומת אינטרנט
id

אינדונזיה היא ארכיפלג של למעלה מ-17 אלף איים, שהפך למדינה פדראלית בשל איחוד מאולץ של הקולוניאליזם ההולנדי. היא פרושה על פני 5,000 קילומטר לאורך קו המשווה, כשבכך היא מקיפה כשמינית מהיקף כדור הארץ. איי אינדונזיה נמצאים על קו שבר טקטוני בחגורת האש, והם מוזנים תדיר ממאות הרי הגעש הפעילים בשטחם.


אינדונזיה
הר געש באינדונזיה (צילום: Sinandoh)


המזרח הרחוק

חשיבותה של אינדונזיה נובעת מהיותה המדינה הרביעית בעולם במספר תושביה, המדינה המוסלמית הגדולה בעולם, יצרנית נפט, תבלינים וגומי, וכן בשל מיקומה האסטרטגי בתפר שבין מזרח אסיה ואוקיאניה לאירופה, אפריקה וערב. מיקומה זה, ובמיוחד מצרי מאלקה, בין האי סומטרה לחצי האי המלזי, הפך את העיר מאלקה לאחת העשירות בעולם הישן, ואחריה קמו קוואלה-לומפור המלזית וסינגפור, כנמלים מובילים בעולם התחבורה הימית.
 
מקור השם אינדונזיה
אוסף האיים של אינדונזיה, שהגדולים שבהם: סומטרה, ג'אווה, סולאווסי, קאלימאנטן (בורנאו) ו-איריאן  (גינאה החדשה), אין ביניהם כל קשר גיאוגרפי או דמוגרפי. הם כונו בשם כולל האיים ההודים (אינדו-נזייה), כשם שקבוצות איים אחרות כונו "האיים המרובים" (פולי-נזייה) ו"האיים הזעירים" (מיקרו-נזייה). באיים אלה חיו אוכלוסיות מלאיות והגיעו גם מתיישבים מכל עולם הסחר הימי, כגון ערבים וסינים. התרבות האלילית הושפעה רבות מפולחן האבות הסיני, מהבודהיזם המזרח אסייתי ומההינדואיזם. השלטון הקולוניאליסטי הביא תרבות אירופית עם מעט השפעה דתית. בחסותו וללא הפרעה חדר האיסלם הערבי, תוך שהוא כובש תמיכה של 86% מהתושבים, שהמירו את דתם הפגנית, אך לרוב שימרו מרכיבים רבים מהתרבות המקורית.
כתבה על האי ג'אווה - אי של תרבות
 
תיירות באינדונזיה
אתרי התיירות של אינדונזיה מקיפים תחומי עניין שונים: ערי ענק, הרי געש רבים, מונומנטים בודהיסטים והינדואיסטיים באי ג'אווה, תרבויות שבטיות ומנהגים שונים באי סולאווסי, תרבויות דתיות באי באלי. כמו כן מציעה אינדונזיה עולם חי עשיר בבורניאו ובאיים נוספים, עולם בוטאני עשיר, שורה של הרי געש במרבית האיים, עולם חקלאי פשוט ומסורתי בכל האיים ועשרות אלפי קילומטרים של חופים טרופיים.
כתבה על האי באלי - נופיו ותרבותו
 
אינדונזיה
(צילום: Gunkarta)
 
בשל הרוב המוסלמי באינדונזיה וההזדהות עם גישות של העולם המוסלמי, אינדונזיה אינה מקיימת קשרים דיפלומטיים עם ישראל, אולם היא אינה אוסרת על ביקורים של קבוצות תיירות מאורגנות. למרות זאת, בגלל נוכחותן של קבוצות בדלניות קיצוניות, המכוונות את חיציהן כנגד תיירים מערביים בכלל, ועשויות לפגוע בישראלים בפרט, הגופים הרשמיים בישראל מפרסמים אזהרות מסע קונקרטיות שעלינו להדגיש בפני הקוראים.
 
בשל איומי טרור באינדונזיה ולאור עוינות עמוקה מצד הרחוב המוסלמי לישראל (לרבות על רקע המאבק הישראלי-פלסטיני), מתקיים איום טרור מוחשי על ישראלים המבקרים/שוהים במדינה זו.
רמת האיום: איום קונקרטי גבוה. המלצת המטה ללוחמה בטרור: להימנע מביקור ולצאת את המדינה בהקדם האפשרי.
המטה ללוחמה בטרור מבהיר בזאת, שאזהרת המסע דלעיל היא המלצה בלבד ואילו ההחלטה על ביקור/שהייה נתונה לשיקול דעתו של כל אדם ועל אחריותו הבלעדית, תוך שהוא שוקל את משמעויות אזהרת המסע,

  
מידע נוסף
בתי מלון באינדונזיה - השוואת מחירים והזמנות
המזרח הרחוק לבני גיל הזהב

כתבות על אינדונזיה באתר זה
האי ג'אווה - הרי הגעש ומקדשי פאר
האי סולאווסי - קלידוסקופ של דתות ואמונות
האי סולאווסי - בארץ הטוראג'ה
האי סולאווסי - טקסי מוות ועץ החיים
האי סולאווסי - מקאסארים ובוגים
האי באלי - אי המקדשים הציוריים
האי באלי - העולם כולו במה
אינדונזיה - הלוויה יקרה מאוד
אי קומודו, אי הדרקוניםיובל נעמן אודות הכותב
יובל נעמןצלם גיאוגרפי, מדריך טיולים, בונה מסלולים, יועץ טיולים אישיים ומרצה על ארצות העולם השלישי. בעל תואר שני בלימודי אסיה, מכיר את אסיה על בוריה וכן חלקים נרחבים של אפריקה ואמריקה, מעשרות ביקורים ולמעלה משלושים שנות טיולים עם התרמיל על הגב. www.yuval-naaman.com

יובל עונה לשאלותיכם בפורום מומחי תיירות
לקריאת כתבות נוספות של יובל
מספר צפיות: 22441
7055