www.goTravel.co.il
הכתבה מעניינת? שלחו אותה בדואר למי שתרצו

הקש בתיבה את רצף האותיות המופיע למטה:

בירה וולינגטון Wellington
ערים מרכזיות אוקלנד Auckland, קרייסטצ'רץ Christchurch
משטר דמוקרטיה פרלמנטרית, מונרכיה חוקתית
אוכלוסיה 4.1 מיליון תושבים
שטח 268,680 קמ"ר (צפיפות: 15 תושבים לקמ"ר)
אקלים ממוזג וגשום ברוב האזורים (600-1800 מ"מ בשנה)
שפה אנגלית, מאורית, שפת הסימנים של ניו זילנד
דתות נוצרים 53%, לא מוגדרים 17%, חילונים 23%
קבוצות אתניות אירופאים 70%, מאורים 7.9%, אסייתים 5.7%, בני האיים הפסיפיים 4.4%
מטבע דולר ניו-זילנדי
הפרשי שעות GMT+12 (שעון קיץ מסוף ספטמבר עד תחילת אפריל)
קוד גישה טלפוני 64+
סיומת אינטרנט nz
    
ניו זילנד היא גן עדן קסום למטיילים. המוני מטיילים ו"טרקרים" גודשים אותה כל שנה, בעונת הטיולים שנמשכת מנובמבר עד אפריל, ובעונת הסקי שמתחילה בחודש מאי ונמשכת עד אוקטובר. הטיול בניו זילנד הוא טיול יקר יחסית, בשל טיסה ארוכה אליה וממנה, ושהות ארוכה מהמקובל בטיולים למקומות קרובים יותר. רוב המטיילים המגיעים לניו זילנד, יעדיפו "לנשום אותה" לאט לאט, ולגלות אותה לאורך זמן, ממספר שבועות ועד מספר חודשים.

 
ניו זילנד, טרק קפלר
לנשום את ניו זילנד דרך הרגליים, טרק קפלר,
החוף המערבי של האי הדרומי  (צילום: הילה וייס)


הפלגות גיאוגרפיות

עולם נדיר של חי, צומח ואדם
ניו זילנד שוכנת בדרום-מערב האוקיינוס השקט, בחצי הכדור הדרומי. היא מורכבת משני איים גדולים – האי הצפוני והאי הדרומי, ועוד מספר איים קטנים. בשל המרחק הרב מיבשות אחרות ניו זילנד היא אחד המקומות על פני כדור הארץ בהם התישב האדם הכי מאוחר. במהלך 65 מיליון שנות בידוד משאר יבשות העולם, התפתחו בניו זילנד מגוון צורות חיים ייחודיות של חי וצומח. ראויים במיוחד לציון מיני הציפורים הנדירות, שרבות מהן נכחדו עם בוא האדם, שהביא עמו לאי גם אויבים נוספים והפר את האיזון האקולוגי. כיום עדיין חיות בניו זילנד ציפורים רבות אנדמיות לאי, בהן קיה (Kea), שני זנים של אלבטרוס (Albatross) והקיוי (Kiwi) המפורסם, שנתן את שמו לכינוי של תושבי ניוזילנד.

מדינת האיים באוקיינוס השקט, היא שמורת טבע אחת גדולה. מהמקומות האחרונים על הכדור שלנו, בהם השפעתו ההרסנית של האדם על יצירות הפאר של הטבע מאחרת להגיע. הבידוד האקולוגי, ביחד עם הריחוק ממרכזי התרבויות האנושיות, יצרו כאן עולם נדיר של חי, צומח ואדם.
כתבת מידע וטיפים למטייל בניו זילנד
 
 חיות נדירות על חוף קאיקורה, ניו-זילנד
חיות נדירות, פינגווין כחול (זוטר) על
חוף קאיקורה  (צילום: יפה כפיר)
 
האי הצפוני, הדרומי והעוד יותר דרומי...
האי הצפוני הוא המיושב יותר, ומתגוררים בו 76% מתושבי ניו זילנד. רוב הערים הגדולות נמצאות בו, בהן גם עיר הבירה וולינגטון (Wellington), בקצהו הדרומי, ואוקלנד (Auckland), העיר הגדולה ביותר בניו זילנד, בקצהו הצפוני.
האי הדרומי גדול מעט  מהצפוני, והוא האי ה- 12 בגודלו בעולם. רכס הרי האלפים הדרומיים חוצה את האי הדרומי לאורכו, ובו נמצאת הנקודה הגבוהה ביותר בניו זילנד – הר קוק (Mount Cook), שגובהו 3,754 מטר. ההר נקרא על שם מגלה הארצות האנגלי ג'יימס קוק. העיר הגדולה ביותר באי הדרומי היא קרייסטצ'רץ' (Christchurch).
בין שני האיים מפריד מיצר קוק. 
40 קילומטרים דרומה לאי הדרומי נמצא האי הקטן סטיוארט (Stewart), שהוא האי השלישי בגודלו, אך הוא כמעט ואינו מיושב.

כתבה על שמורות הטבע של ניו זילנד
 
כבשים בניו זילנד
של מי הילד הזה?
טיול משפחתי לניו זילנד  (צילום: נטע טרגל-שמואלי)
 
כל כך ירוק, שבא לבכות
ניו זילנד ידועה בנופיה המרהיבים ובתופעות הטבע המאפיינות אותה, והיא אבן שואבת למיליוני תיירים בשנה. היא  משלבת מגוון רחב של נופים טבעיים: יערות גשם, קרחונים, שלג, חופים, מעיינות חמים, דיונות חול ועוד. נופי ניו זילנד שימשו תפאורה לסדרת סרטי הקולנוע שר הטבעות.
בניו זילנד 14 פארקים לאומיים ושמורות טבע, המכסים יחדיו כמעט שליש משטחה של המדינה. מהפופולריים שבהם: פיורדלנד, אבל טסמן וטונגרירו.
 
היט HIT ניו זילנד, אירוח בחווה
אירוח מטיילים ישראלים בניו זילנד, שלוש ישראליות ומשפחה ניו זילנדית אחת  (צילום: הילה וייס)
 
מספר צפיות: 31189
7934