www.goTravel.co.il
הכתבה מעניינת? שלחו אותה בדואר למי שתרצו

הקש בתיבה את רצף האותיות המופיע למטה:

במדור זה רוכזו כתבות העוסקות במסלולי טיול, המלצות, טיפים ומידע נוסף על מחוזות מרכז צרפת.


שמונה חבלים בצפון צרפת, והם נושקים לארבע מדינות שכנות: שוויץ, גרמניה, לוקסמבורג ובלגיה, שבזכות הטופוגרפיה ניתן לשלב חלקים מהן בטיול אחד. בצפון נושקים ארבעה מהם למי התעלה האנגלית (תעלת למאנש), שכיום ניתן לחצות דרך מנהרת התעלה התת-ימית, המקשרת את צרפת עם בריטניה. שלושה מהחבלים נושקים בדרום לחבל אִיל-דֶה-פְרָאנְס (Île-de-France), בו נמצא המטרופולין הגדול ביותר של צרפת ובירתו פריז.
 
מפת צרפת והחבלים של צפון צרפת
מפת צרפת והחבלים של צפון צרפת  (מקור: ויקימדיה) יקבים ויין
 

החבלים של צפון צרפת, ממזרח למערב

חבל אלזס (Alsace) הוא המזרחי בחבלים הצפוניים של צרפת, ואת גבולו ממזרח מסמן נהר הריין. החבל נושק לשוויץ וגרמניה, לה היה שייך לסירוגין תקופות ארוכות בהיסטוריה שלו. בירתו של חבל אלזס היא העיר שטרסבורג (Strasbourg), שהעיר העתיקה שלה היא אבן שואבת לתירים רבים, ויש בה קהילה יהודית גדולה.
כתבה על דרך היין של אלזס
 
חבל לורן (Lorraine) הוא התאום הכמעט סיאמי של חבל אלזס, שבעבר היו חבל ארץ אחד, אלזס-לורן שמו. גם הוא עבר בין ידיים גרמניות וצרפתיות פעמים רבות, וכיום הוא חבל עצמאי, אחד מ- 27 חבלי צרפת.
כתבה על ביקור בחבל לורן וקפיצה לאלזס
 
חבל שמפאן-ארדן (Champagne-Ardenne) קרוי על שם שני המאפיינים החשובים שלו. הראשון הוא יין השמפניה התוסס, שלמעשה קרוי על שם החבל, ולא ההיפך. את חלקו השני של השם נתנו לו הרי הארדנים בצפון החבל, המשותפים עם בלגיה. נהר מז (Meuse, בוולונית: מוּז) חותר בהרי הארדנים של החבל ארץ יפהפה, לפני שהוא ממשיך בדרכו לבלגיה, הולנד והים הצפוני.

כפרי נופש למשפחות בחבל לורן וחבל שמפאן-ארדן
כתבה על טיול בחבל שמפאן
כתבה על מסלול מפריז לנורמנדי, לאורך נהר הסן
 

וידאו על נופש פעיל והרפתקאות לכל המשפחה בחבל שמפאו-ארדן, לא רחוק מפריז
 
חבל פיקרדי (Picardy) נושק מצפון לחבל אִיל-דֶה-פְרָאנְס, שבירתו היא פריז. למעשה חלקו הדרומי של החבל נחשב לפרברים המרוחקים יותר של המטרופולן של פריז.
כתבות על פריז
 
חבל נור-פה דה קאלה (Nord-Pas de Calais), מצפון לחבל פיקרדי, גובל בבלגיה ובתעלה האנגלית. מכאן, ליד העיר קאלה (Calais), מתחילה מנהרת התעלה, המחברת בקו רכבות מהיר את צרפת ובריטניה.
 
חבל נורמנדי עילית (Haute-Normandie) התנתק מאחיו – חבל נורמנדי תחתית, הנמצא דרומית-מזרחית לו, בשנת 1956. כמוהו הוא נושק למימי התעלה האנגלית.
 
חבל נורמנדי תחתית (Basse-Normandie) כולל את האטרקציה התיירותית מספר אחת של צרפת (אחרי פריז) – האי מון-סן-מישל (Mont-Saint-Michel), שמתנתק ומתחבר ליבשה עם הגאות והשפל. על חופי נורמנדי תחתית נחתו ביוני 1944 כוחות בנות הברית, במבצע שכונה הפלישה לנורמנדי, מבצע הנחיתה הגדול בהיסטוריה, שסימן את תחילת התבוסה של הגרמנים במלחמת העולם השנייה.
 
חבל ברטאן (Bretagne), המוכר גם בשמו באנגלית: בריטני (Brittany), הוא למעשה חצי אי, הגובל בתעלה האנגלית ובמפרץ ביסקאיה. לחבל רצועת החוף הארוכה ביותר בצרפת, ומול חופיו גם מספר ארכיפלגים.
יומן מסע באופניים בנורמנדי וברטאן
כתבה על שייט תעלות במחוז בריטאני


סרט וידאו על אתרי התיירות של נורמנדי תחתית, כולל שמות המקומות

מלון מומלץ בשטרסבורג

מלון קור דו קורבו (Hotel Cour du Corbeau Strasbourg) ממוקם במבנה מלא אווירה היסטורית, שנבנה במאה ה- 16 ושופץ בטוב טעם, אך שמר על צביון הבניה באבן ועץ המאפיין את האזור. חדריו גדולים וממוזגים, והחצר הפנימית מאפשרת שקט בלב העיר. המלון ממוקם על גדות הנהר, לא הרחק מהקתדרלה של שטרסבורג.
מלון קור דו קורבו - השוואת מחירים


המלצה על מלון בשטרסבורג   המלצה על מלון בשטרסבורג
המלצה על מלון בשטרסבורג   המלצה על מלון בשטרסבורג

מלון היסטורי בעל אווירה מיוחדת בלב העיר ההיסטורית של שטרסבורג - מלון קור דו קורבו
 

מלון מומלץ במרכז דרך היין של אלזאס

העיר קולמאר שוכנת במיקום נוח במרכזה של דרך היין של אלזאס. מלון לה ראפ (Le Rapp) הוא מלון 4 כוכבים, הממוקם במרכז ההיסטורי של העיר, במרחק הליכה המאפשר שוטטות נעימה בעיר. במלון חדרים לזוגות ומשפחות, כולם ממוזגים, וכן בריכה מקורה, ספא (חמאם, סאונה ומרחץ אדים), מסעדה ומזנון ארוחת בוקר. במלון יש חניה בכפוף להזמנה מראש ותשלום נוסף.
 מלון לה ראפ – השוואת מחירים (שימו לב לתנאי הביטול)


מלון מומלץ בקולמאר, דרך היין של אלזאס   מלון מומלץ בקולמאר, דרך היין של אלזאס
מלון מומלץ בקולמאר, דרך היין של אלזאס   מלון מומלץ בקולמאר, דרך היין של אלזאס

מלון לה ראפ - במרכזה של העיר קולמאר, שבמרכזה של דרך היין של אלזאס
 

מספר צפיות: 15965
7170