צפון צרפת – כתבות, המלצות ומסלולי טיול

צפון צרפת – כתבות, המלצות ומסלולי טיול
צילום: Ben Kerckxכאן תוכלו למצוא כתבות העוסקות במסלולי טיול במחוזות של צפון צרפת, וגם המלצות, טיפים ומידע נוסף למטיילים.


שמונה חבלים בצפון צרפת, והם נושקים לארבע מדינות שכנות: שוויץ, גרמניהבלגיה ולוקסמבורג, שבזכות הטופוגרפיה ניתן לשלב חלקים מהן בטיול אחד. בצפון נושקים ארבעה מהם למי התעלה האנגלית (תעלת למאנש), שכיום ניתן לחצות אותה דרך מנהרת התעלה התת-ימית, המקשרת את צרפת עם בריטניה.

שלושה מהחבלים נושקים בדרום לחבל אִיל-דֶה-פְרָאנְס (
Île-de-France), בו נמצא המטרופולין הגדול ביותר של צרפת ובירתו פריז
 
מפת צרפת והחבלים של צפון צרפת
מפת צרפת והחבלים של צפון צרפת (מקור: ויקימדיה)  ברירת מחדל
החבלים של צפון צרפת – ממזרח למערב

חבל אלזס (Alsace) הוא המזרחי בחבלים הצפוניים של צרפת, ואת גבולו ממזרח מסמן נהר הריין. החבל נושק לשוויץ וגרמניה, לה היה שייך לסירוגין תקופות ארוכות בהיסטוריה שלו. בירתו של חבל אלזס היא העיר שטרסבורג (Strasbourg), שהעיר העתיקה שלה היא אבן שואבת לתירים רבים, ויש בה קהילה יהודית גדולה.
כתבה על דרך היין של אלזס
 
חבל לורן (Lorraine) הוא התאום הכמעט סיאמי של חבל אלזס, שבעבר היו חבל ארץ אחד, אלזס-לורן שמו. גם הוא עבר בין ידיים גרמניות וצרפתיות פעמים רבות, וכיום הוא חבל עצמאי, אחד מ- 27 חבלי צרפת.
כתבה על ביקור בחבל לורן וקפיצה לאלזס
 
חבל שמפאן-ארדן (Champagne-Ardenne) קרוי על שם שני המאפיינים החשובים שלו. הראשון הוא יין השמפניה התוסס, שלמעשה קרוי על שם החבל, ולא ההיפך. את חלקו השני של השם נתנו לו הרי הארדנים בצפון החבל, המשותפים עם בלגיה. נהר מז (Meuse, בוולונית: מוּז) חותר בהרי הארדנים של החבל ארץ יפהפה, לפני שהוא ממשיך בדרכו לבלגיה, הולנד והים הצפוני.

כפרי נופש למשפחות בצפון צרפת  |  כתבה על טיול בחבל שמפאן 
 
שייט על נהר הסן
כשהטבע חודר לקירות הבתים. הבית של מונה בג'יברני (צילום: יעל הרמלין)
מתוך כתבה על מסלול מפריז לנורמנדי
 


חבל פיקרדי (Picardy) נושק מצפון לחבל אִיל-דֶה-פְרָאנְס, שבירתו היא פריז. למעשה חלקו הדרומי של החבל נחשב לפרברים המרוחקים יותר של המטרופולן של פריז.
כתבות על פריז
 
חבל נור-פה דה קאלה (Nord-Pas de Calais), מצפון לחבל פיקרדי, גובל בבלגיה ובתעלה האנגלית. מכאן, ליד העיר קאלה (Calais), מתחילה מנהרת התעלה, המחברת בקו רכבות מהיר את צרפת ובריטניה.
 
חבל נורמנדי עילית (Haute-Normandie) התנתק מאחיו – חבל נורמנדי תחתית, הנמצא דרומית-מזרחית לו, בשנת 1956. כמוהו הוא נושק למימי התעלה האנגלית.
 
חבל נורמנדי תחתית (Basse-Normandie) כולל את האטרקציה התיירותית מספר אחת של צרפת (אחרי פריז) – האי מון-סן-מישל (Mont-Saint-Michel), שמתנתק ומתחבר ליבשה עם הגאות והשפל. על חופי נורמנדי תחתית נחתו ביוני 1944 כוחות בנות הברית, במבצע שכונה הפלישה לנורמנדי, מבצע הנחיתה הגדול בהיסטוריה, שסימן את תחילת התבוסה של הגרמנים במלחמת העולם השנייה.

כתבה על מסלול מפריז לנורמנדי  |  כתבה על חופשה לחופי נורמנדי
 
חבל ברטאן (Bretagne), המוכר גם בשמו באנגלית: בריטני (Brittany), הוא למעשה חצי אי, הגובל בתעלה האנגלית ובמפרץ ביסקאיה. לחבל רצועת החוף הארוכה ביותר בצרפת, ומול חופיו גם מספר ארכיפלגים.
כתבה על שייט תעלות במחוז בריטאני

שיט תעלות בבריטאני
שייט אל העיר הימי-בייניימית של נאנט, שבה קתדרלות וטירות לרוב (צילום: משרד התיירות הצרפתי)
מתוך כתבה על שייט תעלות במחוז בריטאני


מלון מומלץ בעיר שטרסבורג

מלון קור דו קורבו (Hotel Cour du Corbeau Strasbourg) ממוקם במבנה מלא אווירה היסטורית, שנבנה במאה ה- 16 ושופץ בטוב טעם, אך שמר על צביון הבנייה באבן ועץ המאפיין את האזור. חדריו גדולים וממוזגים, והחצר הפנימית מאפשרת שקט בלב העיר. המלון ממוקם על גדות הנהר, לא הרחק מהקתדרלה של שטרסבורג.

המלצה על מלון בשטרסבורג  המלצה על מלון בשטרסבורג
המלצה על מלון בשטרסבורג  המלצה על מלון בשטרסבורג
מלון קור דו קורבו
  מלון היסטורי בעל אווירה מיוחדת בלב העיר ההיסטורית של שטרסבורג
 

מלון מומלץ במרכז דרך היין של אלזאס

העיר קולמאר (Colmar) שוכנת במיקום נוח במרכזה של דרך היין של אלזאס. מלון לה ראפ (Le Rapp) הוא מלון 4 כוכבים, הממוקם במרכז ההיסטורי של העיר, במרחק הליכה המאפשר שוטטות נעימה בעיר. במלון חדרים לזוגות ומשפחות, כולם ממוזגים, וכן בריכה מקורה, ספא (חמאם, סאונה ומרחץ אדים), מסעדה ומזנון ארוחת בוקר. במלון יש חניה בכפוף להזמנה מראש ותשלום נוסף.

מלון מומלץ בקולמאר, דרך היין של אלזאס  מלון מומלץ בקולמאר, דרך היין של אלזאס
מלון מומלץ בקולמאר, דרך היין של אלזאס  מלון מומלץ בקולמאר, דרך היין של אלזאס

מלון לה ראפ  במרכזה של העיר קולמאר, שבמרכזה של דרך היין של אלזאסריכוזי כתבות נוספים על צרפת
סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר