מרכז צרפת – כתבות, המלצות ומסלולי טיול

מרכז צרפת – כתבות, המלצות ומסלולי טיול
צילום: Reinerבקטגוריה זו רוכזו כתבות העוסקות במחוזות מרכז צרפת.


שבעה חבלים במרכזה של צרפת, גובלים באוקיינוס האטלנטי במערב, ובמדינות השכנות שוויץ, גרמניה ואיטליה ממזרח. בצפון הם נושקים לחבל אִיל-דֶה-פְרָאנְס (Île-de-France), בו נמצא המטרופולין הגדול ביותר של צרפת ובירתו פריז. לפיכך חבלים אלו, שרובם פחות מוכרים למטיילים, הם דווקא אחת האפשרויות הנוחות למחפשים טיול קצר מהבירה הצרפתית. 
 
מפת צרפת והחבלים של מרכז צרפת
מפת צרפת והחבלים של מרכז צרפת בצבע ירוק (מקור: ויקימדיה)


 ברירת מחדלהחבלים של מרכז צרפת

חבל בורגון (Bourgogne), או בורגונדי (Burgundy), כפי שהוא מוכר לרבים בשל שמו באנגלית, הוא אחד מאזורי ייצור היין החשובים של צרפת. היינות המיוצרים בו זוכים להצלחה בעולם כולו, כרמים רבים נטועים בשטחו ויקבים פותחים שעריהם למבקרים. 

ממזרח לחבל בורגון נמצא חבל פראנש-קונטה (Franche-Comté), בדרום חבל אוברן (Auvergne), ובמערב החבלים סאנטר-עמק הלואר (Centre-Val de Loire), לימוזן (Limousin), פיי דה לה לואר (Pays de la Loire) ופואטו-שראנט (Poitou-Charentes).
בתי מלון בחבל בורגון  |  כתבה על היינות של חבל בורגון

חבל בורגון,  כרמים ויין
מנופי חבל בורגון, גידול ענבי יין הוא ענף החקלאות המוביל (צילום: barockschloss)
 

עמק הלואר חוצה את מרכז צרפת

בתחומי מחוזות מרכז צרפת זורם נהר הלואר (Loire), הארוך בנהרות צרפת. הוא עושה דרכו לאורך 1,013 ק"מ, תוך שהוא חוצה את המדינה ממזרח למערב.

חלקו המרכזי של העמק המקיף אותו, עמק הלואר (Val de Loire), כלול ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו, בזכות האדריכלות והתרבות שנשתמרו בו. העמק נחשב לאחד האזורים היפים של צרפת, עם ערים עתיקות, כפרים ציוריים ומספר רב של טירות, אשר שימשו את אצולת צרפת ובתי המלוכה שלה.

טירה בעמק הלואר
טירה מימי הביניים בעמק הלואר (צילום: Campus France)

 

כתבות על מרכז צרפת

ריכוזי כתבות נוספים על צרפת
סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר