הזמנות לחופשה שלך

קורסיקה: ריכוז כתבות
צילום: assaf cohenבמדור זה רוכזו כתבות העוסקות בטיולים בקורסיקה, טיפים ומידע חשוב למטיילים באזור ולמתככנים טיול לאזור זה בצרפת.


האי קורסיקה (Corsica ) שייך לצרפת, אך למעשה הוא קרוב יותר לחופי איטליה, ורק 11 קילומטר מפרידים בינו לבין האי האיטלקי סרדיניה. האי הרביעי בגודלו בעולם, והשלישי בגודלו באגן הים התיכון, הוא כיום אחד מתוך 22 החבלים של צרפת המטרופוליטנית. במהלך ההיסטוריה היה האי שייך תקופות ארוכות לאיטלקים, וגם כיום יש בו תושבים הדורשים חזרה לחיק האומה האיטלקית, לצד רבים אחרים הדורשים עצמאות מצרפת.
* עוד על מגמת הבדלנות בקורסיקה, בכתבה קורסיקה – הפתעה בים הליגורי
 
שטחו של האי קורסיקה (8,680 קמ"ר) הררי ברובו, עם פסגות רבות מעל גובה 2,000 מטר, ופסגת מונטה צ'ינטו (Monte Cinto), הגבוהה שבהן, שגובהה 2,706 מ'. קרבתם של ההרים לחופי הים הרבים, שחלק גדול מהם עדיין בתוליים, הופכת את האי ליעד נופש מבוקש.
כתבה על טיול עם ילדים בקורסיקה

מפת צרפת והאי קורסיקה
מפת צרפת והאי קורסיקה (מקור: ויקימדיה)
 

גרייבר סנטר פארקס 
40% משטחו של האי קורסיקה מוגנים על ידי הפארק הלאומי של קורסיקה (Parc naturel régional de Corse), במטרה לשמור על החי והצומח באי. לכל אורכו של רכס ההרים, במרכזן של האי, עובר אחד משבילי הטרקים הארוכים של אירופה – GR-20, העושה דרכו מצפון לדרום (או ההיפך) לאורך 180 ק"מ של נופים הרריים ומיוערים.
 
אי אפשר לדבר על קורסיקה מבלי להזכיר את התושב המפורסם ביותר שלה – נפולאון בונפרטה, שנולד באי בשנת 1769. בית המשפחה בעיר אז'אקסיו (Ajaccio), בירת קורסיקה, משמש כיום מוזיאון, ושדה התעופה הסמוך נקרא על שם הבן המפורסם.


סרט וידאו המדגים את מגוון נופי קורסיקה - הרים, כפרים וים


ריכוזי כתבות נוספים על צרפת

פריז
דרום-מזרח צרפת
דרום-מערב צרפת
מרכז צרפת
צפון צרפת
סקי בצרפת
מידע למטייל בצרפת


מספר צפיות: 7764
49660
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר
מסלולי טיול לבחירתכם
בהתאמה אישית ובקצב שלכם
כן, זה מעניין אותי!