הזמנות לחופשה שלך

טיולים לאלסקה - כל ההמלצות
צילום: יעלה אשחרכאן תמצאו כתבות על אלסקה, המלצות טיול, מסלולים, טיפים, רקע כללי ואטרקציות מרכזיות במדינה. 


למטיילים המרחיקים עד צפונה של יבשת אמריקה, מזמנת אלסקה נופי טבע בתוליים, בעלי עוצמה אדירה – הרים גבוהים מכוסי לבן (10 מהפסגות הגבוהות ביותר של ארה"ב נמצאות בתחומה), שדות קרח מהגדולים בעולם, קרחונים רבים, שחלקם נשברים ושטים במי הים, פיורדים כחולים, מיליוני (!) אגמים ושטחים עצומים שרגלו של האדם ממעטת לדרוך בהם. עבור חובבי הטבע, וחובבי בעלי החיים במיוחד, טיול באלסקה הוא חגיגה.
על קניית אלסקה מהרוסים בכתבה על מכרה הנחושת קניקוט
 
אלסקה - חגיגה לחובבי הטבע
אלסקה - חגיגה לחובבי הטבע  (צילום: עופר גלמונד)
 
אלסקה היא המדינה ה- 49 שהצטרפה לאיחוד המדינות של ארצות הברית, בשנת 1959, קודמת רק למדינה ה- 50 (הוואי). לאלסקה אין רצף טריטוריאלי לשאר מדינות ארצות הברית, מהן היא מופרדת על ידי קנדה. אלסקה, המדינה ששטחה נקנה ב"מחיר מציאה" מהרוסים, מהלך שזכה ללעג וביקורת, התגלתה כאחת העסקאות הטובות ביותר בהיסטוריה. שטחה העשיר במחצבים יקרים, השתלם לקונים (ממשלת ארה"ב), שלא לדבר על הנופים שהיא מזמנת למטיילים.

העיירה הליבוט קוב, חצי האי קינאי, אלסקה
בתים בעיירה הליבוט קוב, חצי האי קינאי  (צילום: עופר גלמונד)

 ברירת מחדל
 

מתי לטייל באלסקה

עונת התיירות באלסקה מתחילה באמצע מאי ונמשכת עד אמצע ספטמבר, אם כי חלק מדרכי ההרים ומסלולי הטרקים נפתחים רק ביוני. יולי-אוגוסט הם חודשי שיא עונת התיירות, והחצי הראשון של ספטמבר הוא זמן מצוין ליהנות בו ממחירים מוזלים ומצבעי הסתיו.
 
בחודשי החורף, המדינה שמשני צידי חוג הקוטב הצפוני, לובשת כולה לבן. תיירות החורף מתמקדת בעיקר במזחלות ואופנועי שלג וענפי ספורט אקסטרים, אך היא מפותחת פחות מתיירות החורף באירופה. בלילות החורף הבהירים, צובע זוהר הצפון את שמי אלסקה בצבעי פלורוסנט זוהרים,.
כתבה על זוהר הצפון בלפלנד
 
זוהר הצפון בשמי אלסקה
זוהר הצפון בשמי אלסקה, מחזה השמור רק למי שמגיע בחורף  (צילום: עופר גלמונד)
 

איך לטייל באלסקה

אלסקה היא מדינה ענקית, ששטחה כחמישית משטח ארצות הברית כולה, ורוב המטיילים רק יטעמו חלקים ממנה. טיולים רבים מתחילים בעיר הגדולה באלסקה – אנקורג', ומתמקדים בחלקה הדרום-מזרחי.
לינה בעיר אנקורג'
 
טיולים לאלסקה יכולים להתבצע בשלוש דרכים עיקריות – בדרך הים, האוויר או היבשה.
קרוזים לאלסקה הם אחת מצורות הטיול הפופולריות ביותר. עשרות אוניות קרוזים ענקיות פורקות כל יום אלפי נוסעים, כל אחת, אל ערי החוף של אלסקה. טיול בדרך זו מבטיח נוחות ותנאים מפנקים, ללא צורך באריזת מזוודות יום-יומית, אך הוא אינו מאפשר כניסה אל עומקה של הארץ, ומתמקד במקומות תיירותיים מאד.
 
הדובים החומים של אלסקה
הדובים החומים של אלסקה, בונוס למי שייכנס לעומק השטח  (צילום: עופר גלמונד)

טיול ברכב, רגיל או קרוואן, דורש שעות נהיגה ארוכות, אך מאפשר ליהנות מנופיה היותר בתוליים של אלסקה. טיול בקרוואן מעניק יתרון גדול, למי שאינו אוהב לישון כל לילה במיטה אחרת, מכיוון שאופי הטיול מחייב כמעט כל לילה לינה במקום אחר.
 
אל מקומות רבים באלסקה הגישה אפשרית רק בטיסה במטוסים קטנים, לעיתים רק כאלו המסוגלים לנחות על המים. טיסות אלו הן תענוג לא זול, אך הן מאפשרות להגיע למקומות מיוחדים ולחזות בנופי אלסקה ממעוף הציפור.
ויש כמובן את הדרך הטובה ביותר – לצעוד ברגל, וכמה שיותר, כי רק כך סופגים כל החושים את עוצמתו של הנוף, ועולה הסיכוי לזכות בפגישה עם בעלי החיים הנדירים של אלסקה.
כתבה על צפייה בבעלי חיים בשמורות הטבע של אלסקה
 
 

מידע נוסף

השכרת רכב בארה"ב
לינה באלסקה - השוואת מחירים והזמנות

Booking.com
מקומות לינה באלסקה על מפת המדינה
 

כתבות נוספות על אלסקה

צפייה בבעלי חיים באלסקה
טיול בדרום-מזרח אלסקה
חצי האי קנאי
המיטב של אלסקה ויוקון
מספר צפיות: 29947
82780
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר
טיולים וחופשות באפריקה
חוויה אפריקאית בעיצוב אישי
כן, זה מעניין אותי!