הזמנות לחופשה שלך

כתבות והמלצות לטיול בארצות הברית USA
צילום: Robbie Shade


בירה וושינגטון (Washington DC)
ערים מרכזיות ניו-יורק (New-York), לוס אנג'לס (Los Angeles), סן פרנסיסקו (San Francisco), סיאטל (Seattle), בוסטון (Boston)
משטר דמוקרטיה נשיאותית פדרלית
אוכלוסיה 331 מיליון תושבים (פי 35 ממדינת ישראל)
שטח 9.8 מיליון קמ"ר (גדול פי 470 ממדינת ישראל)
אקלים כל סוגי האקלים כמעט, מטרופי (הוואי, פלורידה) ועד ארקטי (אלסקה)
שפה אנגלית 82%, ספרדית 10%
דתות פרוטסטנטים 42%, קתולים 21%, יהודים 1%, מוסלמים 1%
קהילה יהודית 6 מיליון
מטבע דולר אמריקאי $
הפרשי שעות (ללא שעון קיץ) (5-)GMT בחוף המזרחי, עד (8-)GMT בחוף המערבי, (10-)GMT באלסקה
קוד גישה טלפוני 1+
סיומת אינטרנט us


כאן תמצאו כתבות על טיולים בארה"ב, טיפים, מסלולים, המלצות ורעיונות למטיילים בכל הגילאים.


פסל החירות, ניו יורק
פסל החירות - 
מסמליה של ארצות הברית ושל העיר ניו-יורק, שבפתחה הוא ניצב -
סמל לערכים ליברלים ולארצות הברית כחברת מהגרים
  (צילום: WebsThatSell)
 

השעה כעת באזורי הזמן השונים של ארצות הברית

 

ניו יורק

ניו אורלינס

דנבר

לוס אנג'לס

מזרח אלסקה

מערב אלסקה

הוואי

 

 ברירת מחדלמדינות ארצות הברית - קצת סדר בבלגן

ארצות הברית, או בשמה המלא ארצות הברית של אמריקה (United States of America), בקיצור USA ועוד יותר בקיצור US, היא פדרציה של 50 מדינות. 48 מתוכן שוכנות במרכז יבשת צפון אמריקה, מצפון למקסיקו ומדרום לקנדה, בין האוקיינוס האטלנטי, ממזרח, לאוקיינוס השקט (Pacific), ממערב.
מדינה נוספת - אלסקה, שוכנת בצפון-מערב היבשת, מופרדת על ידי טריטוריה קנדית מדרום וממזרח, וגובלת ברוסיה, מעברו השני של מצר ברינג. אלסקה, בעלת האקלים הארקטי והמרחבים האין סופיים, היא הגדולה במדינות ארה"ב. שיטחה הוא כמעט חמישית משטח כל שאר המדינות יחדיו, אך היא מיושבת בדלילות (רק 0.4 תושבים לקמ"ר). 
 
מדינה נוספת - הוואי, היא ארכיפלג איים באוקיינוס השקט, במרחק 3,200 קילומטרים דרומית-מערבית לחופי היבשת.  הוואי היא המדינה האחרונה שהצטרפה לברית, והיא גם היחידה שאין בה רוב לבן.
יוצאת דופן היא עיר הבירה וושינגטון (Washington D.C), שהיא מחוז פדרלי עצמאי, שאינו משתייך לאף אחת מהמדינות (לא לבלבל עם מדינת וושינגטון בצפון-מערב). בוושינגטון הבירה נמצאים כל מוסדות השלטון המרכזי של ארה"ב.
 
אלסקה - חגיגה לחובבי הטבע
אלסקה, הגדולה במדינות ארה"ב - חגיגה לחובבי הטבע  (צילום: עופר גלמונד)

השלישית בעולם בגודל ובמספר התושבים

שטחה של ארצות הברית, 9.8 מיליון קמ"ר, הופך אותה לשלישית בגודלה במדינות תבל, קטן אך במעט משטחה של שכנתה מצפון – קנדה, וכמחצית משטחה של רוסיה. גם במספר תושביה ממוקמת ארצות הברית במקום השלישי, אחרי סין והודו, עם למעלה מ- 303 מיליון תושבים.
 
ארצות הברית היא מדינה מגוונת ביותר, הן מבחינת נופים והן מבחינת אוכלוסייה. נופיה נעים על כל מגוון הסקאלה, החל מאזורים טרופיים (פלורידה, הוואי) ומדבריות צחיחים, בדרום, ועד אזורים ארקטיים בצפון הרחוק (אלסקה).

תושביה, שחלקם הגדול הם צאצאים להגירה הגדולה של המאה ה- 17, הופכים אותה לכור ההיתוך הגדול ביותר של תרבויות מכל גווני הקשת. מהגרים רבים שממשיכים להגיע אליה, שומרים על כור ההיתוך חי ותוסס.
 
מרכז רוקפלר, ניו יורק
תצפית על קו הרקיע של ניו יורק, ממרומי גורד שחקים בן 70 קומות במרכז רוקפלר  (צילום: Jerry Ferguson)
 
טיול בארצות הברית
עבורנו המטיילים, ארצות הברית היא יעד מגוון מאין כמותו: החל במרכזים אורבניים מהגדולים בעולם, דרך תופעות טבע מרהיבות ומגוונות ועד לעיירות קטנות ושכוחות-אל. החל במוזיאונים בכל נושא שלא תעלו בדעתכם, דרך מרכזי קניות ענקיים, ועד לפארקי שעשועים מטורפים. והכל בגדול, כמו שרק ארצות הברית יודעת.
 
הצורך בהכנה מראש של ויזה לארה"ב אינו מקל על המטיילים ליעד זה. אך למרות זאת, ארצות הברית היא יעד נפלא לטייל בו. המרחק הגדול ומחירי הטיסות הופכים אותה ליעד המתאים בעיקר לטיולים ארוכים. אל תנסו לתפוס הכל, גם לא כמה שיותר. יש להתייחס לארצות הברית כאל יבשת בפני עצמה, כפי שלא נעלה בדעתנו לטייל ביבשת אירופה בטיול אחד. אלא אם כן, גם אתם מהמאושרים שעומדים לרשותם מספר חודשי טיול.
 
גרנד קניון, אריזונה
הגרנד קניון - אחד מיעדי הטבע המרשימים ביותר של דרום-מערב ארה"ב  (צילום: Paul Hudson)
 
 

מידע נוסף

כתבות על ארה"ב מסווגות לפי אזורים

כרמית וייס אודות הכותבת
כרמית וייס (Carmit Weiss)מנסה להעביר את אהבתה לנופים דרך הצילום והכתיבה, מנהלת אתר Gotravel ואחת הכותבות המרכזיות בו. חרשה את אירופה וצפון אמריקה וטעמה גם את טעמן של היבשות האחרות. בעלת ניסיון רב בתכנון טיולים, גולשת סקי ואמא לארבעה גולשים צעירים.

כרמית עונה לשאלותיכם בפורום מומחי תיירות


מספר צפיות: 97465
207200
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר
מסלולי טיול לבחירתכם
בהתאמה אישית ובקצב שלכם
כן, זה מעניין אותי!