יעדי טיול בבוסניה והרצגובינה

יעדי טיול בבוסניה והרצגובינה
צילום: Mark Gregoryהמדינה הקטנה וההררית השוכנת בלב הבלקן הפכה בשנים האחרונות לאחת מפנינות התיירות הפחות ידועות של אירופה. במדור זה תמצאו המלצות ליעדי טיול בבוסניה והרצגובינה.


בוסניה והרצגובינה מעולם לא הייתה יעד פופולרי אצל המטייל הישראלי, בעיקר בשל האלימות ששררה באזור בשנות ה-90 של המאה שעברה, אולם כיום היא נמצאת בפריחה תיירותית.

מחירים נוחים, אנשים אדיבים ומסבירי פנים, נופים אלפיניים מרהיבים, כפרים ציוריים וערים עם היסטוריה מרתקת – כל אלה ועוד מחכים לכם בבוסניה והרצגובינה.
 

מיקומה הגאוגרפי של בוסניה והרצגובינה
 
העיירה טרבינייה ברפובליקה ספרסקה
העיירה טרבינייה (Trebinje) ברפובליקה סרפסקה (צילום: CC Jocelyn Erskine-Kellie)
 

בלקןבשטחה של בוסניה והרצגובינה מפוזרים מספר פארקים לאומיים ואזורי שימור, כאשר הנוף ההררי והפראי נותן את הטון. קראו כאן על הפארקים היפים שיש לבוסניה להציע.
אגם טרנובאצ'קו ופסגת מגליץ', הפארק הלאומי סוטייסקה
אגם טרנובאצ'קו ופסגת מגליץ' בפארק הלאומי סוטייסקה, מהיפים בפארקים של בוסניה (צילום: CC Budzak2)
 
הערים המרכזיות של בוסניה והרצגובינה הן סרייבו (Sarajevo) הבירה ומוסטר (Mostar) – בה נמצא הגשר המפורסם – "הגשר הישן" (Stari Most) שהופגז במהלך המלחמה, שופץ והפך לסמל של העיר. להרחבה על הגשר במוסטר, בכתבה העיר של הגשר והגשר של העיר.
 
הגשר הישן במוסטר, בוסניה והרצגובינה
"הגשר הישן" המחודש בעיר מוסטר (צילום: CC Alexandrino Arthur)

גשר מפורסם לא פחות הוא הגשר על נהר דרינה שנמצא בעיירה וישגראד (Višegrad) שברפובליקה סרפסקה והיווה את ההשראה לספר "הגשר על הדרינה" של זוכה פרס נובל איוו אנדריץ'. גשר זה, הקרוי גשר מהמט פשה סוקולוביץ', וכן "הגשר הישן" במוסטר הוכרזו כאתרי מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.
כתבה על הגשר על נהר דרינה ורפובליקה סרפסקה
 
הגשר המפורסם מעל נהר דרינה בעיירה וישגראד
הגשר המפורסם מעל נהר דרינה בעיירה וישגראד (צילום: CC Ivan Radic)
 
עיר הבירה סרייבו כונתה "ירושלים של אירופה" בפי יהודי ספרד שהגיעו אליה לאחר גירוש ספרד. בשנת 2014 זכתה העיר גם בתואר "בירת תרבות אירופאית". טיול בסרייבו מאפשר לשלב בין ביקור באתרי מורשת יהודית לאתרי תרבות אירופאית, ובין לבין ליהנות מהמטעמים הרבים שיש לעיר להציע.
 

מידע נוסף

בתי מלון בבוסניה והרצגובינה
בתי מלון בסרייבו הבירה
השכרת רכב בבוסניה
 

כתבות נוספות

בוסניה והרצגובינה בעיניים צעירות
בין מוסטר לסרייבו – רשמי ביקור
רשמי מסע חוצה בוסניה והרצגובינה

סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר