עם המשפחה באלפים הצרפתיים:
שלושה טיולי כוכב
מאת: יונית אבני


כששומעים את המילה "אלפים", מייד מדמיינים את היידי בת ההרים, שוויץ או אוסטריה, ושוכחים לעיתים כי גם לצרפת חבל ארץ הנמצא ברכס האלפים. לאחר שביקרתי באזור בתקופות שונות, התרשמתי ממגוון האפשרויות המרוכזות בשטח קטן כל כך, וכל היופי הזה  בטווח הושטת היד.


עם הזמן למדתי שהנפה היפה ביותר מבין שמונה הנפות של חבל רון-אלפ (Rhône-Alpes), הנמצא בדרום מזרח צרפתהיא נפת הוט סבואה (Haute-Savoie), ואביא כאן יעדי טיול בה ומקומות קסומים ללינה.
 
1 / 10
2 / 10
3 / 10
4 / 10
5 / 10
6 / 10
7 / 10
8 / 10
9 / 10
10 / 10

רכבלים עולים מהעיירה שאמוני לכיוון האלפים הצרפתיים (צילום: Waed Goumani)
העמק היפהפה סירק פר-א-שוואל נוצר משחיקה של הקרחונים שכיסו את האזור (צילום: Cedness)
הכפר היפהפה סיקסט פר-א-שוואל (צילום: rusm)
מפל רוז'ה בעמק סירק פר-א-שוואל (צילום: Michel Renouleau)
ארמון האי בעיר המקסימה אנסי (צילום: Albrecht Fietz)
פסגת אגווי דו מידי – הכי קרוב שאפשר למון בלאן (צילום: j-wildman)
רכבל אל פסגת אגווי דו מידי (צילום: Andrey Khrobostov)
תצפית מפסגת אגווי דו מידי אל עבר האלפים הצרפתיים (צילום: fotoVoyager)
העיירה הציורית שאמוני מון בלאן (צילום: Andrey Khrobostov)
לטירת מנטון סנט ברנארד קשר יהודי מעניין (צילום: antares71)

שלושת הקודקודים של האלפים הצרפתיים

אפשר לחלק אזור זה של צפון האלפים הצרפתיים, למשולש גאוגרפי שקצותיו:
העיירה שאמוני (Chamonix) במזרח; אגם אנסי (Annecy) במערב; ואזור ואלה ד'אלפ (Vallée d'Aulps) בצפון.

כל אחד מהקודקודים יכול להוות יעד לטיול שלם בפני עצמו 
 טיול כוכב, או כחלק מטיול גדול  טיול כוכבים. אפשר גם למקם לינה במרכז המשולש  באזור העיירה לה קלוזה (La Clusaz), שהוא אזור מקסים בפני עצמו וממנו ניתן להגיע בנסיעה של עד שעה וחצי לכל היעדים שבכתבה.
לינה באזור העיירה לה קלוזה

לה קלוזה, האלפים הצרפתיים
העיירה המקסימה לה קלוזה – מקום מצוין להתבסס בו במרכז המשולש (צילום: Daboost)


יעדי טיול באלפים הצרפתיים המתוארים בכתבה, כשלושה קודקודים לטיולי כוכב:
קודקוד מזרחי (A-C) – אזור שאמוני מון-בלאן
קודקוד מערבי (E-J) 
 אזור אגם אנסי
קודקוד צפוני (K-P) 
 ואלה ד'אלפ
מרכז המשולש (Q) 
 העיירה לה קלוזה
(להגדלת המפה לחצו על הפינה העליונה)
 

טיולי אופנייםעשר סיבות טובות לנסוע להוט סבואה

1. נתחיל מהסיבה המרכזית  הנופים! פסגת מון בלאן (Mont Blanc) המוכרת, אגמים כחולים, יערות וקניונים ירוקים. כל נסיעה, אפילו סתמית, באזור הוט סבואה היא חגיגה לעיניים.
2. הנגישות. טיסה קצרה לז'נבה (Geneva), כמעט בכל יום בשבוע, בתדירות של כמה טיסות ביום. מרבית יעדי הטיול בנפה הינם בטווח של שעה נסיעה.
3. אפשרות נוחה ללינת כוכב. ניתן להתמקם ביעד לינה אחד וממנו לטייל בסביבה הקרובה.
4. העלות. בניגוד לשוויץ היקרה, כאן מקבלים את אותם הנופים בחצי המחיר.
5. השלג. העובדה שהפסגות מושלגות לאורך כל השנה היא חגיגה למטיילים הישראלים.
6. האוכל. השילוב של האוכל הצרפתי והשוויצרי יוצר מגוון קולינרי טעים.
7. המרחב. למרות שמדובר בשטח קטן, המטיילים מתפזרים ביעדים השונים ואין צפיפות תיירותית, למעט במספר אתרים ספציפיים.
8. העיירות הקסומות. יש שפע של עיירות המציעות שירותים לגולשי הסקי בחורף, ושמחות לארח את מטיילי הקיץ.
9. הפולקלור. מגוון של שווקים, אירועים וחגיגות, בכל עונה של השנה.
10. וכמובן 
– הפעילויות האקטיביות לטובת הילדים והנוער: קרטינג, גלישה במגלשות הרים, רפטינג ויתר פעילויות המים, מסלולי אופניים ומסלולי טיולים.
 
המלצה על מלון באלפים הצרפתים, מתאים לטיולי כוכב
מלון מומלץ בעיירה לה קלוזה, היכול לשמש בסיס לטיול כוכב בכל יעדי כתבה זו 
מלון ביורגאר (Hotel Beauregard)
 מציע חדרים זוגיים וחדרים משפחתיים, בריכה וצוות ידידותי ונכון לסייע
 

קודקוד ראשון: אזור העיירה שאמוני

על גג העולם של המון בלאן

מי שיעפיל לפסגתו של ההר המושלג אגווי דו מידי (Aiguille du Midi), יזכה ל- 360 מעלות של נוף מרהיב על האלפים הצרפתיים, השווייצריים והאיטלקיים. העלייה אל הפסגה, 3,842 מ' גובהה, מתבצעת בשני רכבלים, כאשר תחנת הרכבל העליונה נמצאת בגובה 3,777 מ'. מומלץ לנוח בין בתחנת הביניים בין שני הרכבלים, לנשום ולתת לגוף להתרגל להפרשי הגובה. במפלס הביניים אפשר לטייל אל האגם הכחול (Lac Bleu) ולצפות על הפסגות המושלגות סביב. נקודת המוצא אל האגם נמצאת בתחנת הביניים של הרכבל והוא נמצא כחצי שעה הליכה ממנה.
 
על ההר ישנה תצפית ממרפסת מיוחדת – צעד בחלל הריק (Le Pas dans le Vide) שמה, והיא מוקפת קירות זכוכית מכל פאותיה. בכניסה מקבלים נעלי בית רכות, שלא לשרוט את הרצפה, והשהות בה מוגבלת בזמן. החוויה של להיות תלוי מעל הקרחונים וההרים מרתקת! מפסגת ההר, אפשר להמשיך ברכבל (שלישי במספר) לעיירה קורמיור (Courmayeur) בעמק ואל די אוסטה שבאיטליה – לשתות קפה ולחזור.

שימו לב שהטיול מתאים למשפחות עם ילדים גדולים, מעל גיל 3 לפחות, ושכל החוויה אורכת כחצי יום. לרוב כשיורדים מרגישים עייפים מאוד בגלל הפרשי הגובה ודלילות האוויר, לכן מומלץ שהמשכו של היום יהיה קליל.
כתבה על מחלת גובה והתמודדות עם עלייה לגבהים

כמו לכל אתר פופולרי, מומלץ להגיע בשעות הבוקר המוקדמות (לפני 9:00) כדי להימנע מעומס בחניה ומתורים ארוכים לרכבל. כמו כן, רצוי לרכוש מראש כרטיסי "מולטי פס", שמאגד בו כניסה ועלייה לכמה הרים וקרחונים בטווח ימים רציף או לא רציף. קחו בחשבון שמדובר באטרקציה לא זולה ושהעלייה לרכבל (והירידה חזרה) היא לפי תור מוגדר שנקבע בקופה בעת רכישת הכרטיסים. בשעות הלחץ יש המתנה ארוכה.

 
הרכבל אל פסגת אגווי דו מידי, האלפים הצרפתיים
הרכבל אל תחנת אגווי דו מידי, הכי קרוב שאפשר לפסגת המון בלאן (צילום: Andrey Khrobostov)


פסגת אגווי דו מידי מציעה נוף מרהיב ב-360 מעלות של האלפים הצרפתיים
 

ביקור בעיירה המקסימה שאמוני

העיירה המתוקה שאמוני (Chamonix-Mont-Blanc), קטנטנה ומלאת כל-טוב. יש בה מסעדות ובתי קפה בשפע, והיא מוקפת הרים, נהרות, מסלולי טיול בטבע ופארק שעשועים. לא מעט מתמקמים בה או בסביבתה כמרכז טיול הכוכב בהוט סבואה, כבסיס לטרקים ולטיולי הליכה. בימי שבת מתקיים כאן שוק חביב, סמוך לתחנת הרכבת בכניסה לעיירה.

מהעיירה שאמוני אפשר לצאת לטיול יום למערת הקרח (Mer de Glace), שההגעה אליה ברכבת הנוסעת אל פסגת ההר, נכללת בכרטיס המולטי פס. גם כאן עושים הפסקה קצרה וממשיכים לטפס אל הפסגה עם רכבל. משם יורדים ברגל, בגרם מדרגות שעלול להיות חלקלק, לביקור במערת הקרח. במערה ניתן לראות ריהוט מפוסל וגם פסלי קרח שונים, ולעיתים גם להצטלם עם כלבי סן ברנרד. ההליכה סבירה אך הסיור לא מתאים למתקשים בהליכה. כמו כן, קחו בחשבון שקשה לקחת ילדים "על הידיים" במסלול זה.
בתי מלון בעיירה שאמוני | כתבה על כפרי נופש למשפחות בצרפת
 
העיירה שאמוני, האלפים הצרפתיים
גשר עץ המחבר בין שני חלקי העיירה המקסימה שאמוני (צילום: 
Andrey Khrobostov)
 

להשתולל בפארק של שאמוני

כשמטיילים עם ילדים צריך לחשוב על פעילות כיפית להוצאת האנרגיות, מרוכזת באזור אחד, שתאפשר להורים גם כמה דקות של מנוחה, אם אפשר. פארק השעשועים הקטן בשאמוני (Parc d'Attractions du Pays du Mont-Blanc), שממוקם בכניסה לעיירה, נותן מענה טוב לצורך זה. כאן אפשר להשתולל עם הילדים, בעיקר הצעירים שבהם, במגוון מתקנים ובמגלשת הרים חווייתית. עבור המתבגרים שבחבורה, יש בסמוך פארק חבלים אטרקטיבי (Chamonix Parcours Aventure).

משאמוני ניתן להגיע לעוד כמה רכבלים המובילים לקרחונים ולהרים מושלגים, לקניונים, למפלים וליערות. מכאן אפשר לשכור אופניים, לרכוב על חמורים, לבקר בפארק איילים, ליהנות ממסלולים אתגריים ומטיפוס בסולמות על צוקים, לטוס במסוק מעל האלפים ועוד. לשכת התיירות של שאמוני ידידותית ומסייעת לתיירים (הרבים). למרות כמות המבקרים הגדולה, הפיזור טוב ולא מרגישים בעומס, למעט בתורים לרכבלים המבוקשים מאוד.

 
טיול משפחתי באלפים הצרפתיים
פארק החבלים 
– לקטנים הגדולים (צילום: יונית אבני)


מלון ומלון דירות מומלצים בעיירה שאמוני

מלון שאלה לה פריורה (Chalet Hôtel Le Prieuré) הוא מלון 3 כוכבים מקסים, הצופה לעבר המון בלאן, ומציע חדרים לזוגות ומשפחות, שמכולם נשקף נוף ההרים. החדרים המקסימים מעוצבים עם עץ בסגנון אלפיני, ובכולם אמצעים להכנת שתייה חמה. גם ממסעדת המלון תוכלו להמשיך ולהשקיף על הנוף, ולרשותכם גם בר וחניה. הרכבל למון בלאן נמצא במרחק הליכה קצר.

מלון דירות לה בלקון דו סבוי (Les Balcons du Savoy) ממוקם במרכז העיירה שאמוני, במרחק 500 מ' מרכבלי הסקי וקילומטר אחד מהרכבל למון בלאן. זהו מלון כפרי מקסים, ברמת 4 כוכבים, המציע סוויטות ודירות (1-2 חדרי שינה), עם מרפסת או טרסה המשקיפה לעבר ההרים. בחלק מהדירות יש מטבח קטן ובכולן פינת ישיבה, קומקום, מכונת קפה וטוסטר. במלון גם בריכת שחייה מקורה, מרכז ספא, חדר משחקים, גן גדול, חניה מקורה ולוקרים לציוד סקי. המלון מתאים מאוד למשפחות עם ילדים.

מלון ממלץ בעיירה שאמוני מון בלאן
מלון שאלה לה פריורה  חדרים בסגנון אלפיני הצופים למון בלאן
 
מלון מומלץ בשאמוני למשפחות
מלון דירות לה בלקון דו סבוי
 – מיקום מצוין במרכז שאמוני 


קודקוד שני: אזור אגם אנסי

ביקור בעיר אנסי

אנסי (Annecy) היא אחת הערים המקסימות ביותר באלפים. חלק מהכיף הוא השוטטות ברחובותיה, ברובע העתיק שעשיר בתעלות וגשרים, והמון פרחים עליהם. את העיר חוצה נהר טיו (Thiou), הקצר ביותר בצרפת באורך של 3.5 ק"מ. בתוך העיר הוא מתפצל לשתי תעלות, ומקשר בין אגם אנסי לבין נהר פייר (Fier), שזורם אל נהר הרון (Rhône) רחב הידיים. שתי תעלות אלו מקנות לעיר את הנופך הוונציאני שלה, בזכותו היא מכונה לפעמים "ונציה של האלפים" (אבל כתמיד  מגזימים, כי ונציה יש רק אחת...).

לא כדאי לפספס את ארמון האי (Palais de l'lle) – לשעבר בית כלא בלב התעלה. לא ניתן לבקר את המבנה מבפנים, אך הוא מרשים מבחוץ ומזוהה עם המקום. בראש הגבעה שוכנת טירת אנסי (Chateau d'Annecy) ששווה לטפס אליה בעיקר לתצפית היפה. חובבי השווקים לא יפסידו את השוק השבועי הענק וההומה, ביום ראשון עד הצהריים. חובבי הקניות יתענגו על מבחר בתי האופנה בעיר ובמרכזי הקניות שלה. מי שאוהב שוקולד וגלידה גם לא יצא מופסד.

לאורך האגם עצמו אפשר לטייל ברגל, לשכור אופניים (גם אופניים חשמליים) או לשוט במגוון סירות, החל משייט בספינת תיירים דרך סירות מנוע להשטה עצמית וכלה בסירות פדלים. רכבים בעיר מחנים בחניה העירונית בתשלום. קחו בחשבון שבימי שוק ובקיץ עמוס מאוד.

בתי מלון בעיר אנסי וסביב אגם אנסי  | 
כתבה על טיול באנסי ובסביבתה
 
העיירה אנסי, האלפים הצרפתיים
ארמון האי בעיירה השלווה והמקסימה אנסי (צילומים: יונית אבני)
 

מטיילים מסביב לאגם 

לגדותיו של אגם אנסי יש מגוון רחב של יעדי טיול – עיירות חמודות, חופי רחצה מוכרזים וכאלו שלא, שמורות טבע רבות וטירות. אפשר לטייל בטיול מקיף או לפצל לשני ימי טיול.

לפני 20,000 שנה הקרחון שכיסה את האזור שהיום הוא אגם אנסי, השתרע לאורך 30 ק"מ, וגובה פני האגם היו כ- 15 מ' גבוהים יותר. הסלעים הרכים אפשרו את יצירת הנקיק 
 שהיום הוא קניון פייר (Gorges Du Fier). כ- 300 מ' של ערוץ צר, עמוק ומרשים. המטיילים חוצים אותו על גשר התלוי על מצוק אנכי בגובה 25 מ' מעל הנחל. הקניון צר ביותר, ולעיתים מגיע לרוחב של 1.5 מ' בלבד. יער סבוך מעל חוסם את אור השמש. בקצה המצוק הנחל זורם בין סלעי ענק והנוף נהדר.

הקניון נמצא מערבית ובמרחק של 10 ק"מ מאנסי. ניתן להגיע אליו בהליכה של כשעה לכל כיוון. הקניון פתוח למבקרים החל ממאי ועד תחילת אוקטובר, ובהתאם לתנאי מזג האוויר.

כתבה על טיול באלפים הצרפתיים

 
אנסי, צרפת
מסביב לאגם אנסי שפע של אפשרויות טיול (צילום: CC bobet alexandre)

קניון פייר, האלפים הצרפתיים
קניון פייר – כ- 300 מ' של ערוץ צר, עמוק ומרשים (צילום: Jef Wodniack)
גנים קסומים וקרטינג בהרים

לפעמים קורה שמגיעים למקום שלא מצפים ממנו למאום, חושבים שטעינו בדרך... ובקצה הכפר – מוצאים אוצר! כאלו הם הגנים הסודיים (Jardins Secrets) – אוצר בהפתעה בכפר Vaulx. בעלי המקום בני 70 ואחת מבנותיהם מנהלת את המקום. הקשישים עדיין עובדים משפצים ובונים. במקום גנים בסגנון מזרחי, בסגנון פאטיו ספרדי, גנים ערביים, גנים אוסטריים ועוד. במבנים, בבדים בריהוט ובעיצוב הושקעו הרבה דמיון ואהבה, משך עשרות שנים – אי אפשר שלא להתלהב. הגנים פתוחים למבקרים מאפריל עד אוקטובר.

לא רחוק מהגנים נמצא הר סמנוז (Semnoz) ובו מגלשות הרים, מיני קרטינג ומסלול ירידה לאופניים או ל- Deval'Kart (סוג של קורקינט). במקום יש מסעדה, חניונים גדולים ונקודת תצפית במעלה שביל קל, שבסופו הנקודה העליונה של רכבל סקי (רמז להיותו אתר סקי בחורף).
 
הגנים הסודיים, האלפים הצרפתיים
הגנים הסודיים 
– פינה קסומה עם גנים בסגנונות שונים (צילום: CC Guilhem Vellut)
 
 

טירת המעשים הטובים ופארק החבלים

המבצר הראשון בטירת מנטון סנט ברנארד (Château de Menthon-Saint-Bernard), שהוקם במאה ה- 10, היה בנוי מעץ ושימש בעיקר כמגדל התרעה ופיקוח על המעבר בדרך הרומית הישנה ועל אגם אנסי. המבנה הנוכחי של הטירה השוכנת בצידו המזרחי של האגם, נבנה במהלך המאה ה- 13 ושופץ במאה ה- 19.

בתקופת מלחמת העולם השנייה, בעל הטירה הציל שלושה ילדים יהודים, ואף הוכר כחסיד אומות עולם. בסופי שבוע בקיץ יש במקום דמויות מחופשות, לשעשוע קהל התיירים, והנוף 
 בכל עיתוי של השנה – מרהיב (בחורף הטירה סגורה למבקרים).

אם ממשיכים לטפס מהטירה, מגיעים למעבר הרים מקסים, קוֹל דה לה פוֹרקלה (Col De la Forclaz) שמו, עם בית קפה, נוף והרבה מצנחי גלישה. אם תרצו לרחף (או לצנוח) 
 עדיף להזמין מראש, בוודאי בקיץ.

למי שעדיין נותרו כוחות, לא רחוק מכאן נמצא פארק חבלים בחיק הטבע (Base Nature Aventure de Talloires) ובו "יער חושים", פארק אופניים ופעילויות נוספות. ניתן, ללא בעיה, לבלות כאן יום שלם עם המשפחה 
 ובלי אף רכבת הרים.
 
שאטו מנטון לחופי אגם אנסי, האלפים הצרפתיים
טירת מנטון סנט ברנארד משקיפה על אגם אנסי (צילום: lemaret pierrick)


מלון מומלץ לחופי אגם אנסי

לגור בארמון זה חלום של כל אחד, בטח של ילדים, ועם מלון לה פאלאס דה מנטון (Le Palace De Menthon) אפשר להגשים את החלום, ולו ללילה אחד. המלון-ארמון הוא מלון 5 כוכבים מקסים, בעיירת הנופש מנטון סנט ברנארד (Menthon-Saint-Bernard), לחופי אגם אנסי. הוא מציע חדרים זוגיים וסוויטות משפחתיות, עם נוף לאגם או להרים, גנים רחבי ידיים, בריכה מקורה וחוף פרטי.

מלון לה פאלאס דה מנטון, צרפת
מלון לה פאלאס דה מנטון - להגשים חלום ולגור בארמון...


קודקוד שלישי: אזור ואלה ד'אלפ

הקודקוד השלישי הוא ואלה ד'אלפ (Vallée d'Aulps), הנמצא בחלקה הצפוני של דרך האלפים הגבוהים (Route des Grandes Alpes) – אחד מהכבישים ההרריים היפים ביותר באירופה. הדרך חוצה את האלפים הצרפתיים בין אגם ז'נבה אל הריביירה הצרפתית, ועוברת דרך מעברי ההרים האלפיניים המוכרים של צרפת. הכביש משמש בדרך קבע כחלק מהמסלול במרוץ האופניים המפורסם טור דה פראנס, והוא חולף, בין היתר, בבירת האזור – אנסי, העיירה קלוז (Cluses) ועיירות סקי, כגון סמואה (Samoens) ואבוריה (Avoriaz). לחשוב שעד לפני 200 שנה בערך, כל הכפרים והעיירות כאן היו מבודדים ולא נגישים...
 

טעימה מהנופים המרהיבים והאטרקציות באזור ואלה ד'אלפ
 

קניון גשר השטן

המסלול אל קניון גשר השטן (Gorges du Pont du Diable) מתאים למשפחות עם ילדים שעברו את גיל העגלות, מפני שהירידה אליו היא דרך 270 מדרגות (באופן טבעי – העלייה ממנו מצריכה טיפוס כמות זהה של מדרגות...). הטיול בקניון המרשים, שמזכיר לחלק מהמטיילים את תפאורת הסרט "אווטאר", מתבצע בליווי מדריך מקומי בלבד, בין החודשים מאי עד ספטמבר.

קניון גשר השטן, האלפים הצרפתיים
הערוץ הצר מכוסה בצמחייה ומשרה אווירה קסומה על המטיילים בו (צילומים: 
CC Krzysztof Golik)
עמק המפלים

סירק פר-א-שוואל (Le Cirque du Fer-à-Cheval) הוא עמק קרחוני, שנוצר כתוצאה משחיקה של הקרחונים שכיסו את האזור בעידן הקרח. בחודש יוני – שיא הפעילות, יותר מ- 30 מפלים גולשים במורד המדרון, שוצפים מים. גם ביתר חודשי השנה אנחנו מתקנאים בכמות המים האין-סופית כאן.
 
אל העמק עולים שלושה מסלולים: הירוק הוא הקצר ביותר, כ- 30-45 דקות לכל כיוון, האדום הוא המסלול הארוך ביותר, כ- 3 שעות לכל כיוון. רוב הדרך מישורית ונוחה, באחו ובשבילים לאורך המים. החלק האחרון קצת יותר קשה ובעלייה, אבל לא חובה לעלות אותו. עם ילדים צעירים או מנשא, אפשר לעשות מסלול משולב – ירוק וכחול.
כתבה על קרחונים וסקי קיץ בצרפת

מפל בעמק סירק פר-א-שוואל, האלפים הצרפתיים
המים זורמים במורד ההר במערכת מפלים מרהיבה (צילום: 
rdou)
 

הרפתקאות במפל

אזור זה מושלם לילדים בשל היצע הפעילויות שבו, הכולל בין היתר פארק חבלים מעל מפל זורם – הרפתקאות במפל (Cascade Aventure), עם אפשרות לשייט בקאנו, או "רק" לטייל במפלים עצמם. הפארק נמצא בסמוך לכפר מורזין (Morzine).

פארק 7 ההרפתקאות (Aventures7), שנמצא לא הרחק משם בסמוך לכפר לה ורנה (La Vernaz), מציע פעילויות מים – רפטינג, הידרו ספיד וקאנו, ופעילות יבשה הכוללת קיר טיפוס ופארק חבלים (מגיל 7 ומעלה), טיפוס בסולמות על צוקים (מגיל 12) וירי בחץ וקשת (מגיל 8). שימו לב 
 הכניסה לפארק מחייבת הזמנה מראש.
 

בכל מקום שבו יש מים, יש פעילות. גם כאן 
 פארק אתגרי במפל ואטרקציות מים שונות

 
משולש ההרפתקאות של הוט סבואה המתואר בכתבה, מציע עושר של אגמים, הרים, מפלים ומסלולים העוברים ביניהם, פארקים בטבע, מצוקים – המשמשים כפארק שעשועים מן המוכן, מערות בהן ניתן לזחול, פינות ליטוף, מגלשות הרים, מסלולי קרטינג ועוד אטרקציות אקטיביות לכל גיל ומשפחה, שיבטיחו שלא ישעמם לכם לרגע. לצד כל זאת עדיין השתמרה עוצמתו של הטבע ונופיו המרהיבים, שקשה לשבוע מהם בחופשה אחת, ולכן חוזרים לביקור נוסף אם לא ליותר מזה.

מידע נוסף

השכרת רכב בצרפת
בתי מלון בעיירה שאמוני
בתי מלון בעיר אנסי וסביב אגם אנסי

כתבות נוספות יונית אבני אודות הכותבת
יונית אבני, תופרת טיולים - ייעוץ והתאמת מסלולי טיול מותאמים ללקוח באירופה. שירות וליווי אישי בהכנת מסלול הטיול, למשפחות, זוגות ויחידים, מותאם לתקציב, יכולות והעדפות אישיות. באתר הבית של יונית מידע רב על יעדים בהם טיילה, וצרורות של טיפים להתייעלות בטיולים. דוא"ל yonit@yonitour.co.il

יונית עונה לשאלותיכם בפורום מומחי תיירות


סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר