רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל - 
באופן עצמאי או דרך סוכן? 


רכישת ביטוח הפכה כבר מזמן למשהו "ישיר", שרבים מבצעים בטלפון או באינטרנט. אך למרות זאת אין תחליף למגע האנושי, לניסיון של סוכן ביטוח מורשה ובעיקר לטיפול במקרה בו נידרש לתבוע את חברת הביטוח עם שובנו מחו"ל.


על מה חשוב להקפיד ברכישת ביטוח נסיעות לחו"ל ואיך עושים זאת נכון? על כך בכתבה זו, שבסופה יובאו ארבעה טיפים לבחירת סוכן ביטוח נסיעות לחו"ל.

בחירת סוכן לביטוח נסיעות בטיול אקסטרים
אם זה מה שאתם מתכננים לעשות בחו"ל, כדאי שיהיה לכם ביטוח מתאים!  (צילום: CC Martin Stabenfeldt)
 

ביטוח נסיעות לחו"ל – מדוע הוא חובה?

כאשר אתם בישראל חל עליכם ביטוח הבריאות הישראלי וכל הטיפולים ממומנים בהתאם, אבל בעת טיול או חופשה בחו"ל אתם אחראים לעצמכם - כל שרות רפואי שתזדקקו לו יעלה לכם כסף ולא יהיה מי שיממן אותו מלבדכם.
בנוסף, ביטוח נסיעות לחו"ל מכסה גם את החפצים האישיים במקרה של גניבה או אובדן, ומפצה במקרה שבו אתם נאלצים לבטל את הנסיעה, לאחר שהכל כבר הוזמן וכסף רב שולם מראש.
 
הכל טוב ויפה - עשיתם ביטוח.
אבל לא תמיד הכל יפה... ונאלצתם לתבוע.
עכשיו לכו חפשו את מי שמכר לכם את הביטוח, כדי שיעזור לכם בסבך הבירוקרטיה שחברת הביטוח בוודאי תערים עליכם. רק בחירת סוכן ביטוח בצורה נכונה תבטיח לכם את קבלת מלוא הזכויות.
כתבה על ביטוח ביטול נסיעה


ביטוח
 

מי מורשה למכור ביטוחי נסיעות לחו"ל?

חברות הביטוח, כמובן, כיוון שרק לחברת ביטוח מותר למכור מוצרים ביטוחיים – פוליסות ביטוח.
הן עושות זאת באמצעים ישירים – בטלפון או באינטרנט – ודרך סוכני ביטוח וסוכנויות נסיעות.
חשוב לדעת שגם כאשר חברת נסיעות או סוכנות נסיעות מציעה לכם ביטוח, היא עושה זאת  באמצעות סוכן ביטוח שעובד מול חברת הביטוח, אבל לכם אין קשר ישיר איתו בשלב המכירה וגם לאחר מכן לא יהיה לכם קשר כזה.
 

מדוע לקנות ביטוח דרך סוכן ביטוח?

סוכן ביטוח מכיר את כל סוגי הפוליסות הקיימים בשוק ואת היתרונות והחסרונות שבעבודה מול חברות ביטוח מסוימות. זה חשוב במיוחד כאשר אתם נוסעים למטרה מיוחדת או למקום "אקזוטי", מעבר לנסיעות קצרות ליעדים פופולריים. אין דין נסיעה לסוף שבוע בברצלונה, לונדון או עיר גדולה אחרת במערב אירופה, כדין נסיעה לסוף שבוע בעיירת נופש קטנה במזרח אירופה. אין דין נסיעה לזנזיבר או איי סיישל כדין נסיעה לאירופה או אפילו דרום אפריקה.
 
שירותי הרפואה והסיוע במקומות מסוימים מסודרים ויעילים יותר, ובמקומות אחרים – פחות. יתכן שחברת ביטוח אחת "יודעת" לעבוד במקומות שכוחי אל באפריקה או באסיה, ולחברות אחרות יש שם פחות קשרים. תפקידו של סוכן הביטוח לדעת זאת ולמכור לכם פוליסה של חברה שתכסה אתכם בקלות גם ביעדים פחות שגרתיים.
 

איזה ביטוח מתאים לחופשת אקסטרים או ל"טיול הגדול אחרי הצבא"?

אתם יכולים לקנות באופן ישיר פוליסה ייעודית גם לטיולים ופעילויות מסוג זה, אבל מה יקרה כאשר תצטרכו להפעיל את הפוליסה? כאן ההתאמות חייבות להיות מדויקות יותר, והטיפול חייב להיות מהיר ונגיש יותר.
תפקידו של סוכן הביטוח במקרה זה הוא לא רק למכור לכם את הפוליסה המתאימה ביותר – אולי (אולי!) אתם יכולים למצוא כזו גם בעצמכם – אלא בעיקר לעזור לכם בהפעלה שלה במקרה הצורך.
 
תארו לעצמכם שאתם תקועים באיזו עיירה קטנה באמצע חופשת סקי באלפים, או בכפר נידח בתאילנד, ואתם זקוקים לפינוי דחוף לארץ. שיחה של סוכן ביטוח עם הנציג שלו בחברת הביטוח זוכה להתייחסות אחרת לגמרי מזו שלכם מול מוקדן או מוקדנית אנונימיים. הסיכוי לקבל שרות יעיל וטוב הוא גבוה יותר כאשר אתם מטופלים על ידי סוכן.

בחירת סוכן לביטוח נסיעות בחופשת סקי
אם תשברו רגל באחד מהיעדים לחופשת סקי, את האנשים האלו תרצו לראות, ומהר  (צילום: CC Daniel Mitchell)

 

ארבעה טיפים לבחירת סוכן הביטוח המתאים ביותר

 
1. בחרו מישהו שמתמחה במכירת פוליסות ביטוח נסיעות מהסוג שאתם צריכים וזקוקים לו!
אם אתם נוסעים לסקי או לטיול ארוך במקום רחוק, אם אתן בהיריון, אם אתם קשישים או זקוקים לטיפול רפואי מיוחד – מוטב לכם להיעזר בסוכן ביטוח שמכיר את כל סוגי הפוליסות הרלוונטיות.
 
2. בחרו במישהו שידבר אתכם בכל עת
תשאלו את הסוכן מה יקרה כאשר תצטרכו להפעיל את הביטוח. עם מי תוכלו לדבר בשעות הלילה או בסופי שבוע. בדקו האם אתם מקבלים ממנו טלפון ישיר ואישי.
 
3, וודאו מה קורה אם אתם זקוקים לייצוג
אל תשכחו שלא בהכרח אתם תהיו אלה שיתקשרו ויפעילו את הביטוח. בחרו בסוכן ביטוח שיהיה שם עבורכם בכל מצב.
 
4. בחרו במי שמציע לכם את ההצעה האטרקטיבית ביותר
סוכני ביטוח יכולים לקבל מחירים טובים יותר מחברות הביטוח – גם מהערוצים הישירים.
נצלו את העובדה הזו, בבחירת סוכן הביטוח שלכם.
 
עשו ביטוח – ושלא תצטרכו...!
 
 
 

כתבות נוספות 

בתי מלון ולינה בחו"ל
השכרת רכב בחו"ל
גלישה חסכונית בחו"ל
על ביטוח ביטול נסיעהסטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר