ביטוח נסיעות לחו"ל ברגע האחרון

ביטוח נסיעות לחו"ל ברגע האחרון
מאת: ארז אופיר


זמן קצר לפני הטיסה שלכם נזכרתם לפתע ששכחתם לעשות ביטוח נסיעות, סיטואציה שמוכרת לרבים וטובים. אז מה עושים?


נוסעים רבים שוכחים להזמין פוליסת ביטוח נסיעות לפני חופשה או נסיעת עסקים, ונזכרים ממש בדקה ה-90. בשורות הבאות נענה על כל השאלות החשובות בנושא ונעשה סדר בכל הקשר להזמנת ביטוח נסיעות לחו"ל ברגע האחרון.

ביטוח נסיעות לכיסוי רפואי
אל תוותרו על ביטוח נסיעות והשוואת הפרמטרים החשובים, אותם נפרט בכתבה  (צילום: Visivasnc)

מבחינה חוקית אין כמובן שום הנחייה אשר מחייבת אתכם להזמין ביטוח נסיעות לחו"ל, ועל כן תוכלו לטוס לחו"ל גם אם לא רכשתם ביטוח נסיעות. יחד עם זאת, מומלץ מאוד לרכוש ביטוח כזה, מאחר ואין לנו באמת שליטה על כל מה שעתיד להתרחש במהלך הנסיעה - החל מהמצב הביטחוני ביעד שאליו אנו טסים, מצבנו הרפואי וגם מקרים נוספים כמו גניבה או אובדן כבודה, איחור או ביטול טיסה וכל מצב חירום כזה או אחר שאליו אנו עשויים להיקלע באופן מפתיע.


ביטוחמדוע שנזמין ביטוח נסיעות לחו"ל ברגע האחרון?

צריך לומר בכנות, ברוב המקרים הסיבה להזמנת ביטוח נסיעות ברגע האחרון היא פשוטה: בין ים המשימות וההכנות לנסיעה המתקרבת, שכחנו לטפל בסוגיית הביטוח ולהזמין את הפוליסה. אל תדאגו, מדובר במצב נפוץ אשר קורה לרבים, במיוחד כאשר מדובר על נסיעות שנקבעו בהתראה קצרה מאוד.
 
יחד עם זאת, ישנן סיבות נוספות שבגללן נמצא את עצמנו עוסקים בהזמנת ביטוח לחו"ל בדקה ה-90, כמו למשל:
שינוי באופיו של הטיול אשר מצריך כעת כיסוי ביטוחי שונה (למשל, הוספת כיסוי ספורט אתגרי).
שינוי במצבנו הבריאותי (מחלה כזו או אחרת או פציעה) ממש בסמוך למועד הטיסה.
וכמובן, מצבים בהם הטיסה הוזמנה ברגע האחרון ועל כן לא הספקנו להזמין את הביטוח.
 

עד מתי אפשר לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל?

במידה וטרם רכשתם ביטוח נסיעות, כדאי לדעת כי תוכלו לעשות זאת בצורה טלפונית או אונליין, אפילו כאשר אתם כבר בדרככם לשדה התעופה. למעשה, כל עוד לא המראתם אל היעד, תוכלו להזמין את הביטוח, ולכן גם אם נזכרתם במהלך הסיבוב בדיוטי פרי או לחילופין בזמן הבידוק הביטחוני בנתב"ג, תוכלו להיכנס ולהזמין את הפוליסה הנדרשת לכם אונליין או פשוט לדבר עם נציג טלפוני ולהיעזר בשירותיו עד להנפקתה.

ביטוח נסיעות בדקה ה 90
תוכלו להזמין את הביטוח אפילו אם נזכרתם במהלך הסיבוב בדיוטי פרי  (צילום: SolStock)
 

חופשה בחו"ל ברגע האחרון? אל תוותרו על השוואת מחירים

במצבים בהם הזמנת הפוליסה מתבצעת ממש ברגע האחרון, אין לנו יותר מדי זמן לבצע בדיקות מעמיקות ומקיפות. אבל גם אז, כדאי להקדיש מספר דקות לביצוע השוואת מחירים לביטוח נסיעות לחו"ל, מאחר ופעולה זו יכולה להוזיל את עלות הפוליסה בצורה משמעותית.
 
בנוסף, ההשוואה תאפשר לכם להשוות גם פרמטרים נוספים בפוליסה ולא רק את המחיר הסופי, כמו למשל, גובה הכיסוי הביטוחי במצבים השונים, גובה ההשתתפות העצמית בעת הפעלת הביטוח וכדומה.
כמה זמן מראש אפשר לעשות ביטוח לחו"ל?

אם טרם הזמנתם ביטוח לנסיעה הקרובה שלכם, מידע זה ככל הנראה לא יהיה ממש רלוונטי בעבורכם, אך כדאי לזכור זאת לחופשה הבאה - ניתן לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל 180 ימים לפני הטיסה עצמה (כחצי שנה). מדובר בפרק זמן משמעותי, בו אפשר לסמן V על המשימה ולהיערך כמו שצריך ברכישה של כל הכיסויים הביטוחיים הנדרשים לכם.

ביטוח לחופשה קצרה
חודשים אתם חולמים ומתכננים את החופשה באיי יוון, דעו שניתן לבטח חצי שנה מראש  (צילום: dikti)
 

מזמינים ביטוח לחו"ל ברגע האחרון - שימו לב להרחבות

אחד האתגרים בהזמנה של ביטוח נסיעות בדקה ה-90, הוא שמרוב לחץ בביצוע ההזמנה של הפוליסה, אנו פועלים בחיפזון ולא תמיד שמים לב לכיסויים ולהרחבות שניתן להוסיף. לכן, ריכזנו בעבורכם מספר הרחבות חשובות, שכדאי בהחלט לשקול לכלול בנוסף לביטוח הסטנדרטי:
 
1. ביטוח כבודה מורחב:
ברוב פוליסות הביטוח תקבלו כיסוי כזה או אחר לכבודה שלכם, אך כדאי לשים לב כי בחלק מהמקרים כיסוי זה לא יכלול מכשירי אלקטרוניקה, כמו מחשב נייד, טלפון סלולרי, מצלמה וציוד צילום נלווה וכדומה. לשם כך, הקפידו לבדוק אם חברת הביטוח מאפשרת הוספה של פריטים אלו בתוספת תשלום, במידה ואתם אכן זקוקים לכיסוי הנ"ל.
 
2. התאמות למצב רפואי:
נכון, התייחסות ביטוחית מותאמת למצבכם הבריאותי בהחלט יכולה לייקר את עלות הפוליסה, אך במצבי חירום, כמו החמרה במצב רפואי קיים או צורך בתרופות יקרות, תוכלו להיות רגועים ולדעת שאתם מכוסים היטב. כדאי להתייחס למחלות לב, ניתוחים שהתבצעו לאחרונה, מחלות כרוניות מסוגים שונים, וגם להתאמות הנדרשות בפוליסה בעבור נשים בהריון.
 
3. ביטוח ספורט אתגרי:
אופי הטיול המתוכנן, ישפיע גם על הסעיפים שיתווספו לפוליסה. במצב בו אתם מתכננים לבצע בטיול ספורט אקסטרים, כמו, צניחה חופשית, גלישת גלים, סקי, צלילה, טיפוס הרים, רפטינג ופעילויות דומות, תצטרכו להוסיף לפוליסה הקיימת התייחסות מתאימה.
 
4. ביטוח ביטול טיסה:
במצבים בהם לא מתאפשר לכם לטוס, תוכלו לקבל החזר כספי בעבור עלויות הטיסה שהוזמנה ומקומות הלינה שהוזמנו מראש. בהקשר זה חשוב לוודא שני דברים מרכזיים - מהו גובה ההחזר במקרים של ביטול נסיעה ומהו גובה ההחזר במצב של קיצור נסיעה. נתונים אלו משתנים בין חברת ביטוח אחת לאחרת ולעיתים יהיה מדובר על הפרש של אלפי דולרים בגובה ההחזר, בעבור פוליסה שמחירה כמעט זהה.

ביטוח רפטינג, קניון ורדון
אפילו רפטינג רגוע בקניון ורדון בצרפת נחשב ספורט אתגרי ויש להוסיף עבורו כיסוי מיוחד   (צילום: btrenkel)
 

ביטוח נסיעות בדקה ה-90 בנתב"ג

כאשר מזמינים ביטוח נסיעות בדקה ה-90, לחברת הביטח פספורט קארד יש יתרון משמעותי, והוא האפשרות לאסוף את הכרטיס המשמש לתשלום ישירות בנתב"ג, מאחר ולחברה יש עמדות בטרמינל 1 ובטרמינל 3.
 
כלומר, גם אם שכחתם לעשות את הביטוח, תוכלו לאסוף את הכרטיס בדרך אל המטוס. יתרון נוסף של פספורט קארד על פני חברות אחרות, הוא העובדה שהחברה מאפשרת לבצע תשלום מיידי בכרטיס בעבור אובדן כבודה, תשלום על הוצאות רפואיות וכדומה.
 

האם ביטוח ברגע האחרון עולה יותר?

כדאי לדעת כי אין באמת משמעות למועד הזמנת הביטוח, ולכן גם אם תזמינו ביטוח נסיעות לחו"ל ברגע האחרון, תוכלו לקבל מחיר דומה (בהנחה והתעריפים לא השתנו) למבוטחים אשר הזמינו פוליסה זהה לפני מספר שבועות או חודשים.
 
אם כבר עסקנו בסוגיית המחיר, כדאי להסביר בקצרה מה משפיע על מחיר הפוליסה. מחיר ביטוח נסיעות לחו"ל מושפע בעיקר מהנתונים הבאים:
א. גילו ומצבו הבריאותי של המבוטח
ב. משך השהות ביעד ומאפייני היעד.
ג. ההרחבות שהתווספו.
 
לסיכום, בהחלט אפשר להזמין ביטוח נסיעות בדקה ה-90, בתנאי שעדיין לא המראתם אל היעד. חשוב לבצע בדיקה מעמיקה והשוואת מחירים בין החברות השונות, ולזכור כי המחיר הוא רק פרמטר אחד להשוואה, אך יש לבדוק גם מרכיבים נוספים בפוליסה, כגון, גובה ההשתתפות העצמית, האפשרות לקבלת פיצוי מיידי וביקורות של לקוחות קודמים אשר התנסו בשירותי חברת הביטוח.
 

מידע נוסף

כתבות נוספות


ארז אופיר, ביטוח נסיעות אודות הכותב
ארז אופיר, צעיר השותפים ומוביל את צוות הפיתוח העסקי והשיווק בסוכנות אופיר דיין ועובד בשיתוף פעולה מלא עם Gooday, מערכת השוואת ביטוחי נסיעות לחו"ל החדשנית. ארז סוכן ובוגר מגוון קורסים בביטוח, במרכזם ביטוחי נסיעות לחו"ל. ארז נחשב למוביל בענף הביטוח ופורץ דרך.
 סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר