מימוש ביטוח נסיעות בבעיה רפואית

מימוש ביטוח נסיעות בעקבות בעיה רפואית בחו''ל
מאת: שרון גילר


בין הדברים העלולים לשבש נסיעה לחו''ל, בעיות רפואיות תופסות מקום של כבוד מפוקפק. כשהן צצות, רוב הנוסעים אינם יודעים היכן לקבל את הטיפול. גם השפה הזרה מהווה מכשול. מעל הכול - המחיר מהווה נטל כבד. ביטוח נסיעות אמור לפתור לפחות חלק מהסיבוכים הללו, אם רק יודעים כיצד לממש אותו.


מימוש ביטוח נסיעות, למזלנו, אינו מתרחש תמיד. בדרך כלל, אנו בוחרים פוליסה בהתאם למאפייני הטיול, שומרים אותה במקום בטוח (יחד עם הדרכונים והמזומנים), ושמחים לחזור ארצה בסוף הטיול, בריאים ושלמים, מבלי שהיה צורך בהפעלתה. עם זאת, ישנם לא מעט מקרים בהם בעיה רפואית תוקפת אותנו בחו''ל, ומותירה אותנו אובדי עצות עם מסמכי הפוליסה.
 
פציעת סקי, הגולש באלונקה בוודאי יזדקק למסמכי פוליסת הביטוח  (צילום: כרמית וייס)
 

מימוש ביטוח נוסעים מתחיל עוד מהארץ

בחירת פוליסת ביטוח נסיעות לחו''ל אינה משימה פשוטה, אבל נוציא אותה כרגע מהמשוואה. נתייחס לרגע שבו ביטוח הנסיעות כבר באמתחתכם, ונדרשתם לממש אותו. אתם נמצאים במדינה זרה, אחרי פגיעה פיזית כלשהי, בלי שמץ של מושג איפה אתם יכולים לקבל טיפול רפואי הולם.
 
ברגע זה אפשר לחייג אל מספר הטלפון של סוכן הביטוח, אשר נמצא לבטח במסמכים שהבאתם עמכם, והאחרון יפנה אתכם לבית החולים הקרוב. רצוי מאד לאתר גם את הטפסים אותם הרופא המטפל בחו"ל צריך למלא כשתגיעו אליו, ולהקפיד שהוא אכן חותם עליהם.
 
חשוב להבין, עוד טרם הנסיעה, אילו מקרים יביאו למימוש הפוליסה שלכם, ואילו לא. במידה ורכשתם ביטוח חופשה בסיסי ולא ביטוח תרמילאים, אל תבנו על קבלת פיצוי כלשהו במקרה של פציעת סקי, נניח. יש לקרוא, את תנאי הפוליסה טרם הטיסה, ולפעול רק על פיהם.
כתבה על ביטוח לחופשת סקי
כתבות על סקי
 


ביטוח
 

הדבר החשוב ביותר: קבלות

אנשים אוהבים לספר סיפורים לחברות הביטוח, והן ממש לא אוהבות את זה. לכן, כל מקרה ביטוחי מצריך העברת "הוכחות" לחברת הביטוח. במילים אחרות: מימוש פוליסת ביטוח נסיעות ייעשה, כמעט תמיד, רק עם מסמכים וקבלות המעידים שאכן בוצע הטיפול, וכן את מחירו. את הקבלות יש לבקש מהרופא המטפל בכם בחו"ל, אותו יש גם להחתים על הטפסים המפרטים את האבחנה שלו.
 
חשוב לזכור, ביטוח נסיעות לחו''ל יכול לכלול בתוכו הרבה יותר מאשר תרופות או טיפולים. בפוליסות רבות, קבלות על צילומי רנטגן, נסיעות לבית החולים ואפילו כרטיס הטיסה החדש לארץ (במקרה והטיסה תוקדם מחמת המצב), יכולים רק לסייע בהגדלת הפיצוי הניתן.
את כל אלה, בצירוף טופס התביעה, יש להפנות אל סוכן הביטוח, או לחילופין מחלקת התביעות בחברה בה רכשתם את הפוליסה. מטעמים ברורים, בדרך כלל מסירה זו תהיה באופן ישיר, כלומר, כאשר אתם כבר בארץ.
כתבות על יעדי טיול בעולם לפי מדינות
 

האם הכספים מובטחים במקרה תביעה?

לא בטוח.
מאבק משפטי הוא בגדר אפשרות.
לכן, על מנת למנוע בעיות בעת בקשת הפיצויים מחברת הביטוח, כדאי לתעד כל שלב, החל מנסיבות התאונה, המחלה או הפציעה. ניתן בהחלט להיעזר בפרטי הקשר של עדים שיוכלו להבהיר את התמונה. ואם כבר מדברים על תמונות - כשזה נוגע לתאונות, למשל, הן שוות הרבה יותר מאלף מילים.
 
בכל מקרה, יש להתכונן לתהליך בירוקרטי שעלול להימשך חודשים רבים. אם חברת הביטוח מערימה קשיים, ואפילו אם רוצים להעריך קודם לכן את סיכויי התביעה, ניתן בהחלט להיעזר בשירותיו של עורך דין. תאמינו או לא, אבל לא פעם זהו ההבדל בין קבלת פיצויים גבוהים, לבין ביטוח נסיעות שנשאר על הנייר.
כתבה על ביטוח ביטול נסיעה

enlightenedבפורום מומחי תיירות באתר זהמשיבים לשאלות הגולשים סוכני ביטוח, המתמחים בביטוחי חו"ל.

כתבות נוספות

עוד באתר

 
אודות הכותב
שרון גילר, מנכ"ל משותף Wobi - השוואת ביטוחי נסיעות לחו"ל.  
 סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר