הזמנות לחופשה שלך
מידע וטיפים למטיילים במקסיקו

מידע חיוני וטיפים למטיילים במקסיקו
מאת: ענבל טיש


מקסיקו היא מדינה רחבת ידיים המציעה למטייל ביקורים באתרי טבע והיסטוריה, נופים מגוונים, ריחות וטעמים יחודיים, מוסיקה ומוזיאונים. כדי ליהנות מהטיול כדאי להגיע מוכנים ולהכיר קצת את הנהלים ואת התנאים שאתם עתידים לפגוש.


בכתבה רוכזו כמה פרטים טכניים לפני הנסיעה המתוכננת למקסיקו, על מנת שתיהנו מטיול מוצלח.
 
מלון מומלץ באקפולקו, מקסיקו
מלון מיראדור אקפולקו - ההצגה הכי טובה בעיר...  (צילום: Mirador Acapulco)
 

 ברירת מחדל

אשרות כניסה למקסיקו

ישראלים אינם זקוקים לאשרת כניסה לשהייה של עד שלושה חודשים. יש לקבל כרטיס תייר מהממשלה המקסיקנית, אותו ניתן לקבל בשגרירויות או בשדה התעופה הבינ"ל ובמעברי הגבול. חשוב לשמור על הכרטיס עד ליציאה ממקסיקו. יש להצטייד בדרכון בר תוקף, לפחות ל-6 חודשים מיום הכניסה המיועד.


חיסונים לפני טיול למקסיקו

מומלץ לפנות ללשכות הבריאות המחוזיות ולקבל את החיסונים הנדרשים.
למידע נוסף על חיסונים
 


היגיינה במקסיקו

חשוב להקפיד שלא לשתות מים מהברז, אלא מים מינרלים בלבד. זכרו כי קוביות קרח עשויות לרוב ממי ברז, אולם מקומות רבים משתמשים בקרח משקיות, קרח זה הוא ממים מטוהרים ואין בעיה לשתות אותו. רצוי לוודא מראש.
 

ביטחון אישי במקסיקו

באזורים המתויירים אין חשש מאלימות, אולם יש מקרים של כייסות. חשוב לשמור את המסמכים והכסף בכספת במלון ולצאת לרחוב רק עם סכום קטן. רצוי להשתמש בחגורת בטן או גרב לכסף ולהשאיר תכשיטים יקרים בארץ. בשעות הלילה, כמו בכל מקום בעולם, רצוי שלא להסתובב לבד באזורים מפוקפקים ונידחים - תמיד רצוי לשאול את המקומיים היכן בטוח להסתובב ומתי. באזור דרום מקסיקו רצוי לעשות את הנסיעות הבין-עירוניות באוטובוס ביום, כיוון שקרו מקרים רבים של שוד אוטובוסי תיירים במסלולים אלו בשעות הלילה. באזור החופים רצוי שלא להסתובב על החוף בלילה, שם יש סיכוי שתתקלו בשוטרים, שאולי לא יפגעו בכם אך ינסו בדרכים "יצירתיות" להוציא מכם דולרים.
 

חשמל במקסיקו

מתח החשמל במקסיקו הינו 127 וולט. אם יש בכוונתך להשתמש בציוד חשמלי במהלך הטיול, מומלץ להביא מתאם אוניברסלי לשקעים. רוב השקעים במלונות הם בסגנון אמריקאי.
למידע נוסף בנושא חשמל בחו"ל
 
ילדות מקומיות סקרניות (צילום: Nicolas Triedo)
 

שגרירות ישראל במקסיקו

כתובת: Sierra Madre 215 11000
טלפון: 52-55-52011500
פקס: 52-55-5201555
דוא"ל: info@mexico.mfa.gov.il
 

שגרירות מקסיקו בישראל

כתובת: הירקון 250 מלון גרנד ביץ' תל אביב
טלפון: 03-5446705
פקס: 03-5446710


ענבל טיש
 
אודות הכותבת
ענבל טיש, אנתרופולוגית וחוקרת תרבויות אמריקה הלטינית באוניברסיטת תל אביב. חייתה תקופות ארוכות בדרום ומרכז אמריקה. דוברת ספרדית ומכירה את התרבות המקומית בצורה העמוקה ביותר. מתמחה ביעדים האינדיאנים של אמריקה.מספר צפיות: 28859
145840
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר
מסלולי טיול לבחירתכם
בהתאמה אישית ובקצב שלכם
כן, זה מעניין אותי!