הזמנות לחופשה שלך

צפון מקסיקו ובאחה קליפורניה: ריכוז כתבות
צילום: Mirador Acapulcoבמדור זה מרוכזות כתבות על צפון מקסיקו וחצי האי באחה קליפורניה - בו נמצאת המדינה הכי מערבית, שהיא גם הצפונית ביותר במקסיקו.


מפת מקסיקו
מפת מקסיקו: בצהוב - צפון מקסיקו וחצי האי באחה קליפורניה השוכן ממערב
(מקור: Peterfitzgerald)
 
 

באחה קליפורניה הצפונית והדרומית

משמעות השם באחה קליפורניה הוא: קליפורניה התחתית. מדוע תחתית? משום שקליפורניה העילית היא לא אחרת מאשר מדינת קליפורניה שבארצות הברית. הצורך בהבחנה זו נולד מהקרבה הגיאוגרפית של שתי המדינות זו לזו - באחה קליפורניה גובלת בצפון במדינת קליפורניה. מסיבה זו בוחרים מטיילים רבים להתחיל או לסיים את הטיול שלהם בארצות הברית ובכך להרוויח ביקור במדינה נוספת. יש בזה היגיון רב - אם כבר חוצים את העולם בטיסה לא זולה שאורכת כחצי יממה - כבר כדאי לנצל את ההזדמנות עד הסוף.
המלצות לטיולים בדרום ארצות הברית, על הגבול עם מקסיקו 

חצי האי מחולק למעשה לשתי מדינות. בחלקו הצפוני נמצאת מדינת באחה קליפורניה, שבירתה היא העיר מקסיקלי (Mexicali). בחלק זה נמצאת גם העיר הגדולה והמתויירת טיחואנה (Tijuana).
בחלקו הדרומי של האי נמצאת מדינת באחה קליפורניה סור (באחה קליפורניה הדרומית), שבירתה היא לה-פאס (La-Paz). האזור הדרומי מוכר גם בזכות עיר הנופש קאבו סן לוקס (Cabo San Lucas), החופים הלבנים הקסומים, רכסי ההרים הדרמטיים ותצורות הנוף הייחודיות. באזור זה נמצא אחד האייקונים האלמותיים של מקסיקו - קשת אבן היורדת לתוך הים (El Arco).
לינה בעיר הנופש קאבו סן לוקס
 
El Arco אתר חובה למטיילים במקסיקו
הקשת של מקסיקו - זוגות רומנטיים מפליגים לכאן בשעת שקיעה   (צילום: CCMadhu Madhavan)


 ברירת מחדלטבע ובעלי חיים בבאחה קליפורניה

אחת האטרקציות התיירותיות ביותר באזור היא צפייה בלווייתנים (Whale watching) בהפלגות היוצאות על בסיס יומי למטרה זו, על גבי יאכטות מפנקות. בנוסף, בבאחה אתרי צלילה מהמפורסמים בעולם. בעלי החיים שפוגשים במהלך הצלילות הם אריות ים , צבי ים, דולפינים, כרישים ממינים שונים וגם כרישי לווייתן. 
כתבה על צלילה בבאחה קליפורניה


צלילה בבאחה קליפורניה סור - אריות ים סקרנים משחקים עם הצוללים  (צילום: ענת לין)
 

מידע נוסף

 

כתבות נוספותמספר צפיות: 8238
47600
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר
מסלולי טיול לבחירתכם
בהתאמה אישית ובקצב שלכם
כן, זה מעניין אותי!