טיסות ישירות לטנזניה ולאי זנזיבר:
תמיד חלמתם על אפריקה, עכשיו זו ההזדמנות
מאת: כרמית וייס


אפריקה היא חלום ישן שלי. כתבות רבות ערכתי על היבשת המרתקת, אינספור תמונות העליתי לאתר זה, והתיאבון שלי רק הולך וגדל. טיסות ישירות לטנזניה, אליה ניתן להגיע כל השנה רק בטיסות לא ישירות, יוצאות בחופשות החגים (פסח וסוכות). הילדים בחופש וזה הזמן להגשים את החלום.


1 / 7
2 / 7
3 / 7
4 / 7
5 / 7
6 / 7
7 / 7

האי זנזיבר  (צילום: משה שי)
בתי מלון מפנקים  (צילום: משה שי)
השמורות של טנזניה (צילום: משה שי)
חופים משגעים  (צילום: משה שי)
דייגים מקומיים  (צילום: משה שי)
מפגשים עם בעלי חיים  (צילום: משה שי)
צלילות לשוניות אלמוגים  (צילום: משה שי)

ספארי בטנזניה וזנזיבר

בחברה המארגנת את הטיסה הישירה הרכיבו מספר חבילות שונות, המנצלות את כל ימי החופשה ויכולות להתאים לכל מטייל וכמעט לכל כיס: שלוש חבילות לטנזניה, חבילה אחת לזנזיבר, שלוש חבילות המשלבות את שני היעדים גם יחד, במינונים שונים: יותר ספארי – פחות ספארי, יותר ים – פחות ים, כל מטייל ומה שמתאים לו.

טיולי הספארי מתבצעים באופן פרטי, בקבוצות קטנות של זוג, משפחה או חברים, עם מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.  למי שהעברית מצלצלת באוזניו טוב יותר, יש גם קבוצה בהדרכת מדריך ישראלי. לשומרי המסורת שבין המטיילים, הותאמה תוכנית מיוחדת, עם אוכל כשר ושבת בחיק הטבע, בחווה או לודג' ציורי .
ספארי בטנזניה
להצטרף לנדידה הגדולה בספארי בטנזניה (צילום: Dawn W)
 

 ברירת מחדלמסלולי טיול בטנזניה 

הבוחרים לטייל בטנזניה, יזכו ל- 9 ימי טיול ברכבי 4x4, בליווי מדריך ונהג מיומן. מצפים להם נופים אין סופיים של יערות, חיות פרא בסביבתן הטבעית ומפגש עם התרבות והפולקלור של בני השבטים המקומיים. למחפשי האתגר, זוהי עונה מצויינת לטיפוס על הר הקילמנג'רו או אחיו הקטן – הר מרו, טיפוס האורך 6-8 ימים.

ניתן לבחור באחת משלוש אפשרויות:

1. ספארי פרטי עם מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
2. ספארי עם מדריך ישראלי מוממחה לאפריקה.
3. ספארי המותאם לשומרי מסורת.
 

חופשה וטיולים בזנזיבר

חופיו הקסומים של האי זנזיבר מציעים חופי חול לבנים, עצי קוקוס, מי טורקיז צלולים, שווקים צבעוניים, יערות גשם, כפרים ציוריים, מאכלי-ים, פירות טרופיים ומארחים אדיבים.
 
אפשר לנפוש לחופי הים, לצלול ולשנרקל בין שוניות האלמוגים של האוקיינוס ההודי, לצאת לסיורים ברחבי האי או למצוא שלווה ורומנטיקה בחופים נסתרים. לעת ערב מומלץ לטייל בסמטאות העיר העתיקה סטון טאון, לטעום מאכלים מקומיים בשוק הלילה או לבלות במסעדות ובברים הקטנים.

 

טנזניה וזנזיבר – ליהנות משני העולמות

רוצים גם וגם? למה לא?
את שני המסלולים הקודמים ניתן לשלב למסלול אחד, כדי ליהנות משני העולמות – גם טנזניה וגם זנזיבר, כאשר את המינון המדויק בכל יעד קובע כל מטייל לעצמו.
 
3 לילות בטנזניה ו- 5 לילות נופש בזנזיבר.
4 לילות בטנזניה (כולל סרנגטי) ו- 4 לילות בזנזיבר.
5 לילות בטנזניה ו- 3 לילות בזנזיבר. 

 
ספארי בטנזניה
זהירות, פילים חוצים... שמורות הטבע של טנזניה הן גן עדן לחובבי הטבע (צילום: Matt Cramblett)
 

שמורות הטבע של טנזניה

טנזניה היא שם נרדף לחוויית הספארי האולטימטיבית, המשלבת פסגות מושלגות, סוואנות אינסופיות ויערות טרופיים סבוכים. למעלה מרבע משטחה מוגדר כשמורות טבע, המהוות בית לריכוז בעלי החיים הגדול בעולם. בסוף נובמבר ותחילת דצמבר חוזרת הנדידה הגדולה אל שמורת סרנגטי, ומומלץ לבקר בה ובעוד כמה מהשמורות הגדולות של טנזניה.
 
שמורת סרנגטי היא השמורה הגדולה בעולם (2/3 משטחה של ישראל), זירת ההתרחשות של הנדידה הגדולה בעולם, עם למעלה מ- 3 מיליון בעלי חיים הנודדים בעקבות הגשם והעשב הטרי.
 
שמורת נגורונגורו שבלבה מכתש נגורונגורו, מכונה "הפלא השמיני של הבריאה". הר געש שהתפרץ לפני 2 מיליון שנה, יצר כאן מעין "תיבת נוח", שהיא בית לעשרות אלפי בעלי חיים, הסגורים בין קירות המכתש – אריות, צבועים, איילים, אימפלות, זברות, ג'ירפות וציפורים נדירות.
 
שמורת אגם מניארה היא בית למגוון גדול של בעלי חיים – קופים, פילים, נמרים, אנטילופות, גנו, היפופוטמים, עופות מים, ובראש כולם להקות פלמינגו, הצובעים את גדות האגם בוורוד.
 
שמורת טרנגירה היא סוואנה רחבת ידיים, מנוקדת במאות עצי באובב ענקיים. בעונה היבשה נהר הטרנגירה החוצה אותה הוא מקור המים היחיד באזור, ומושך אליו המוני גנו, באפלו, זברות, אריות, צבועים ונמרים, המצטרפים ל- 4,000 פילים ואינספור ציפורים שהשמורה היא ביתם.
 
פארק ארושה שוכן למרגלות שני הענקים של טנזניה 
 הר מרו והר קילמנג'רו, ההר הגבוה באפריקה כולה, שפסגתו הלבנה היא רקע תמידי. השמורה היא בית לקופי הקולובוס וקופי הוולוט, עדרי באפלו, היפופוטמים, ג'ירפות, ציפורים ועופות מים רבים.
 

שדה התעופה הבינ"ל של טנזניה,
 קילימנג'רו (A), הר קילימנג'רו (B), שמורת ארושה (C)
שמורת טרנגירה (D), שמורת אגם מניארה (E), שמורת נגורונגורו (F), שמורת סרנגטי (G)
השבטים של טנזניה

לא רק בעלי חיים יש בטנזניה. כל אחת מחבילות הטיול בטנזניה כוללת גם מפגש עם בני השבטים, המשמרים מסורות עתיקות יומין. כל שבט והמאפיינים המיוחדים לו. בני שבט המסאי, המתגוררים בצפון טנזניה, לבושים שמלות אדומות אופייניות ומתגוררים בבקתות עשויות בוץ, עץ וגללי בקר. בני שבט ההדזה, אחרוני הלקטים-ציידים של מזרח אפריקה, הם דוברי שפה מיוחדת, המחקה את קולות הטבע, על מנת לא להפחיד את החיות. בני שבט הדטוגה מגדלים בעיקר בקר, המשמש כמעט לכל צרכיהם – בשר, חלב, דם, עורות, קרניים ואפילו הפרשות. בנות השבט נוהגות לצלק את העור סביב עיניהן, ולגברים טקס התבגרות מרתק.
 
טיסה ישירה לטנזניה, שבט המסאי
בני שבט המסאי, מסורות עתיקות יומין  (צילום: משה שי)
 

ישן לצד חדש בזנזיבר

מאז הגיעו לאי זנזיבר סוחרי העבדים, השנהב והתבלינים, התפתחו באי שירותי תיירות ברמה גבוהה, לצד שמירה על אורח חיים מסורתי. "יער התבלינים" של זנזיבר הוא פאזל של מטעי קוקוס, בננה ומנגו, שדות תבלינים וקפה, העושים דרכם לשווקים הססגוניים של בירת האי סטון טאון. בין הסמטאות הצרות של העיר העתיקה, שכובשים ושליטים רבים הטביעו בה חותם, ניתן למצוא חנויות ייחודיות, מסעדות וברים לבילוי של ערב, ושוק לילה המושך אליו מקומיים ותיירים רבים.
 
הכפר נונגווי הוא מסע במנהרת הזמן, אל מסורות עתיקות יומין, כמו בניית ספינות דאו, שליית אצות, סרטנים ותמנונים, העושים דרכם אל שוק הדייגים הצבעוני של מקוקוטניאי הצבים, עליו ניצב פעם בית כלא לעבדים בורחים, הוא כיום בית לצבי יבשה ענקיים, מוקף שוניות אלמוגים מרהיבות. בהפלגה בסירות דאו מסורתיות, ניתן לצפות בלהקות דולפינים הרגילות לחברת בני האדם, ולצלול בין שוניות האלמוגים. יער הגשם הטרופי של ג'וזאני, שריד ליער שכיסה את האי כולו, הוא ביתם של קופי קולובוס, אנטילופות וציפורים צבעוניות ייחודיות.

 
טיסה ישירה לטנזניה, זנזיבר
דייגים וסירת דאו על חופי זנזיבר (צילום: Mnemba Island)
 

אפריקה דרך הלב והרגליים

כל המסלולים ויעדי הטיול שתיארתי כאן, תוכננו על סמך הניסיון הרב, שנרכש בשעות רבות "דרך הרגליים", של רונית הרשקוביץ, העוסקת מזה שנים רבות בתיירות למזרח אפריקה, ואף כיהנה כקונסולית הכבוד של טנזניה וזנזיבר בישראל, וכיום מכהנת כקונסולית הכבוד של זמביה בישראל. 

כשאני משוחחת עם רונית על טיולים לאפריקה, עינייה זורחות וחיוך נמרח על פניה. ניכר שהיא קשורה בכל נימי נפשה ליבשת השחורה, נופיה ואנשיה. היא מכירה את מזרח אפריקה כאת כף ידה, ויודעת בדיוק מה כדאי, ומה פחות כדאי. ניסיון של שנים, קשרים ענפים וחברים רבים באפריקה, מאפשרים שירות עם טאצ' אישי ומארחים מסבירי פנים במיוחד. הידע הרב מועבר גם למטיילים, בחוברות עם חומר רקע (שאני, כעורכת קפדנית, מתפעלת מרמתן הגבוהה) והתאמת מסלול לחלומות של כל מטייל ומטייל.
 
טיסה ישירה לטנזניה, רונית הרשקוביץ
רונית וחברים מקומיים, מכירה את מזרח אפריקה כאת כף ידה (צילום: רונית הרשקוביץ)

אז אם גם אתם כמוני תמיד חלמתם על אפריקה, עכשיו זו ההזדמנות.


טיסות ישירות לטנזניה לחצו לפרטים נוספים ויצירת קשר >>

מידע נוסף

כתבות נוספות 


כרמית וייס אודות הכותבת
כרמית וייס (Carmit Weiss)מנסה להעביר את אהבתה לנופים דרך הצילום והכתיבה, מנהלת אתר Gotravel ואחת הכותבות המרכזיות בו. חרשה את אירופה וצפון אמריקה וטעמה גם את טעמן של היבשות האחרות. בעלת ניסיון רב בתכנון טיולים, גולשת סקי ואמא לארבעה גולשים צעירים.

כרמית עונה לשאלותיכם בפורום מומחי תיירות


סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר