סיור בפריז – האתרים המרכזיים

סיור בפריז – האתרים המרכזיים
על שתי רגליים או שני גלגלים
מאת: כרמית וייס


פריז היא עיר גדולה ועשירה מאין כמותה ביעדים מומלצים לביקור. בכתבה אספר על אתרי התיירות המרכזים, וגם מידע על התמצאות בעיר, איך מתניידים בה והיכן כדאי להתמקם ללינה.


נהר הסן חוצה את פריס
נהר הסן חוצה את פריז ומקל על ההתמצאות בה, ברקע מגדל אייפל (צילום: Henry Marion)


האתרים החשובים המותוארים בכתבה על מפת העיר פריז (A-M), בתי מלון מומלצים:

מלון ד'אובוסון (N), מלון מדיסון (O), מלון נובוטל פריז לס האל (P)
(להגדלה לחצו בפינה העליונה)


 ברירת מחדלהתמצאות בפריז

העיר פריז מחולקת לעשרים רבעים, המסודרים כשבלול, החל מהרובע הראשון במרכז וסביבו בספירלה כל השאר. פריז גם נחלקת לשניים על ידי נהר הסן:

על הגדה הצפונית נמצאים שער הניצחון, שדרות האליזה (שאנז אליזה), מוזיאון הלובר, כיכר הקונקורד, גני טילרי, פורום לה האל, מרכז פומפידו, רובע מארה, כיכר הבסטיליה, רובע מונמארט ועוד.

על הגדה הדרומית נמצאים מגדל אייפל, רובע סן ז'רמן דה פרה, רובע מונפארנאס והרובע הלטיני. נהר הסן יוצר אי קטן, איל דה לה סיטה שמו, ועליו נמצאת קתדרלת נוטרדאם וכנסיית סנט שאפל.
הרבעים של פריס ונהר הסן החוצה את העיר
מפת הרבעים של פריז ונהר הסן החוצה את העיר (באדום)
 
נהר הסן החוצה את פריס וכנסית נוטרדאם
כנסיית נוטרדאם המרשימה (לפני השריפה) על גדות נהר הסן (צילום: הילה וייס טישלר)   
 

תחבורה בפריז

המטרו היא הדרך הנוחה ביותר להתנייד בפריז. בכל תחנה תקבלו בחינם את מפת קווי המטרו, ולאחר זמן קצר גם אתם תתמצאו בה. קווי המטרו מסומנים על ידי מספרים, ועל כל רכבת מופיע שם תחנת היעד האחרונה שלה. רשת הרכבות המהירה (RER) מגיעה לפרברים ויש לה גם מספר תחנות בתוך פריז עצמה.

אך כמובן שאין כמו הליכה נינוחה ברחובותיה וסמטאותיה של פריז, כשמכל עבר נשקפים אליכם המבנים העתיקים והיפיפיים, עצי הערמונים והגשרים הרומנטיים על נהר הסן.

היכן כדאי ללון בפריז

מומלץ למקם לינה בקרבת אתריה המרכזיים של העיר, אך אף מקום לינה לא יהיה קרוב לכולם, ולכן חשוב שיהיו גם תחנות מטרו קרובות למקום הלינה בו תבחרו, אשר בעזרתן תוכלו להגיע לכל מקום בעיר.
בתי מלון בפריז
 
 תצפית ממגדל אייפל
אחד משיאי הרומנטיקה של פריז  תצפית ממגדל אייפל (צילום: Amélie Dupont)
 

פריז על שני גלגלים

רכיבה על אופניים היא דרך נוחה לטייל בפריז. ווֶליב (Vélib) היא מערכת ציבורית, המציעה למטיילים בעיר 1,800 נקודות השכרת אופניים אוטומטיות, הפזורות ברחבי העיר, ובהן 23,000 זוגות אופניים. לצורך השכרת האופניים יש קודם כול לרכוש מנוי ואז לשלם לפי הזמן הרצוי. מרבית התיירים קונים מנוי ליום אחד או לשבוע, בהתאם לזמן שהותם בעיר, ומשתמשים באופניים רק לנסיעות קצרות של עד 30 דקות. סידור חסכוני ונוח.

התשלום נעשה במכשיר האוטומטי בכרטיסי אשראי או באתר האינטרנט.
מחיר מנוי: יום אחד (1.70 אירו), שבוע (8 אירו) או שנה (29 אירו). 
מחיר השכרה: 30 דק' ראשונות – חינם, שעה – 1 אירו, שעה וחצי – 2 אירו, שעתיים – 4 אירו, וכל חצי שעה נוספת - 4 אירו.
מחזיקי Navigio Pass (מנוי שנתי לכל אמצעי התחבורה בפריז) אינם נדרשים לתשלום נוסף.

אם אתם תוהים על עיצובן המעט מוזר של האופניים, יש לכך שתי סיבות: האופניים המאסיביות נועדו להקטין את הצורך בתחזוקה ולהאריך את זמן החיים שלהן, כמו גם להקטין את הכדאיות לגנוב אותן בגלל עיצובן הייחודי. נזק לאופניים או אי החזרתן מחויבים בקנס גבוה.
 
Vélib, דרך נפלאה לטייל בפריס
אפני ווליב Vélib, דרך נפלאה לטייל בפריז (צילום: Paris Tourist Office, Amélie Dupont) 

 

היכן לטייל בפריז

פריז, בירת צרפת ובירת מחוז איל דה פרנס, הייתה מאז ומתמיד עיר מרכזית והעבר הותיר בה את עקבותיו בצורה מרשימה. כבר במאה העשירית, כצומת בין נתיבי מסחר ימיים ויבשתיים, נבנו בה ארמונות, מנזרים וקתדרלות. במאה ה- 12 שימשה העיר מרכז ללימוד האומניות ומקום מושבו בית המלוכה הצרפתי, במאה ה- 14 היא הפכה לעיר החשובה ביותר של העולם הנוצרי, במאה ה- 17 בירתו של הכוח הפוליטי החזק ביותר באירופה, במאה ה- 18 מרכז התרבות של היבשת, והחל מהמאה ה- 20 בירת האומנות, האופנה והתענוגות. כל אלה הותירו בעיר את רישומם, וכל המתהלך בה כיום נשאר פעור פה מול הפאר וההדר, הניבטים אליו מכל פינה. 
 

מגדל אייפל (La Tour Eiffel)

המגדל שהפך לסמלה של העיר פריז, הוא אכן אחד מפלאי ההנדסה המרשימים ביותר. רק כשעומדים תחתיו ניתן לחוש את מלוא עוצמתו. המגדל האדיר הזה נבנה לקראת היריד העולמי, שהתקיים בפריז בשנת 1889 והיה במשך ארבעים שנה המגדל הגבוה בעולם. הוא נקרא על שמו של המהנדס שתכנן אותו – גוסטאב אייפל, שאת הפסל שלו תוכלו לראות בסמוך ל"רגל" הצפונית של המגדל.
 
למגדל שלוש קומות תצפית. אל הקומה הראשונה, בגובה 57 מ', עולים במדרגות ויש בה בנוסף לתצפית גם מוצגים הקשורים להיסטוריה של המגדל. אל הקומה השנייה, בגובה 115 מ', ניתן לעלות ברגל או במעלית ויש בה מזנון ומסעדה. אל הקומה השלישית, בגובה 267 מ', עולים עם מעלית שהתור אליה ארוך, אבל הסבלנות משתלמת. כדאי לעלות למגדל לקראת השקיעה, לצפות על העיר כשהיא עדיין מוארת ולחזות בשקיעה ובאורות העיר הנדלקים עם רדת החשיכה. את המגדל רואים מנקודות תצפית רבות בעיר והוא יפה במיוחד עם רדת החשיכה, אז מאירות אותו אלפי נורות צבעוניות.
 
מגדל אייפל בפריז  מגדל אייפל בפריז
נוגע בשמיים  מגדל אייפל (צילום: הילה וייס טישלר) 
 

שער הניצחון (L'Arc de Triomphe)

עוד סמל של העיר פריז הוא שער הניצחון, אשר נבנה על פי הוראה של נפוליאון בונפרטה בשנת 1806, לכבוד הניצחון בקרב אוסטרליץ. גובהו של השער 50 מטרים ורוחבו 48 מטרים. השער מוכר לרבים מתמונות מצעד הניצחון של שארל דה גול וכוחות צרפת החופשית לאחר שחרורה של העיר מהכיבוש הגרמני.
 
למרגלות השער נמצא קבר החייל האלמוני. השער נמצא במרכזה של כיכר שארל דה גול, המוכרת יותר בשם כיכר אטואל (La Place de l'Etoile), על שום 12 שדרות רחבות ידיים היוצאות ממנה לכל הכיוונים, בצורת כוכב (בצרפתית: אטואל), שהמפורסמת בהן היא שדרת האליזה. כדאי מאד לעלות לתצפית מראש השער ולהתרשם מהשדרות היפיפיות. אל קומת התצפית מטפסים (בעלי הכושר) דרך אחת מרגלי המבנה ויורדים דרך הרגל השנייה.
שדרות האליזה, אחד הסמלים של העיר פריס  שער הנצחון, אחד הסמלים של העיר פריס
שדרות האליזה שבסיומן שער הניצחון, כדאי להתקרב ולראות את הפרטים (צילום: הילה וייס טישלר 
 

שדרות האליזה (Avenue des Champs-Élysées)

כדברי השיר המפורסם: "הו, שאנז אליזה", זוהי השדרה המפורסמת ביותר מבין 12 השדרות היוצאות מכיכר שארל דה גול, והיא גם זו שחזית השער פונה אליה. השדרה היוקרתית משתרעת לאורך שני קילומטרים, משער הניצחון עד כיכר הקונקורד. לאורך חלקה המערבי, המתחיל בשער הניצחון, תוכלו למצוא חנויות, מסעדות ובתי קפה יוקרתיים ויקרים. חלקה המזרחי של השדרה, המתחיל בכיכר הקונקורד, מוקף משני צידיו ארמונות וגנים, בהם גם ארמון האליזה וגני טילרי. אל תוותרו על ישיבה באחד מבתי הקפה, רצוי עם פניכם אל העוברים ושבים הרבים העושים דרכם ברגל. בערב נמלאת השדרה שלל אורות צבעוניים שעוד מוסיפים לאווירה המיוחדת של המקום.
שדרות שאנז אליזה פריס
שדרות שאנז אליזה  יוקרה היא שם הסיפור (צילום: Guillaume Baviere)
 

כיכר הקונקורד (La Place de la Concorde)

הכיכר נמצאת בקצה המזרחי של שדרות האליזה, שתחילתן (או סופן) בשער הניצחון. במרכז הכיכר ניצב אובליסק מצרי, שגובהו 23 מטרים, ובקצהו משולש מזהב. האובליסק הוענק במתנה למלך לואי-פיליפ על ידי שליט מצריים, בשנת 1829. כמו כן יש בכיכר מזרקה ענקית עם פסלים מרשימים. הכיכר היא בצורת מתומן, כאשר בכל אחת מפינותיו ניצב פסל, סך הכול שמונה פסלים, שכל אחד מהם מסמל עיר גדולה בצרפת. מדרום לכיכר נמצאים גשר הקונקורד וארמון בורבון, ממזרח גני טילרי, שער הניצחון הקטן ומוזיאון הלובר, ומצפון כנסיית מדלן.
 
כיכר קונקורד פריס
כיכר הקונקורד  המזרקה והאובליסק המצרי (צילום: Henry Marion)
 מוזיאון הלובר (Le Musée du Louvre)

המוזיאון המפורסם ביותר בפריז ואולי גם בעולם כולו, הוא מוזיאון ענק (קרוב ל- 60,000 מ"ר), שבוודאי לא תוכלו לראות את כולו בביקור אחד, אפילו אם רגליכם יצליחו לשוטט בו יום שלם. המוזיאון, שנבנה בתוך ארמון מהמאה ה- 16, אוצר בתוכו עשרות אלפי יצירות אומנות ועתיקות. היצירה המפורסמת ביותר במוזיאון היא ציור המונה ליזה של לאונרדו דה וינצ'י. חייבים לראות, אבל אל תצפו ליותר מדי. הציור הקטן, מוגן בארון זכוכית וסביבו עשרות תיירים ומצלמות.
 
בחזית המוזיאון נבנתה פירמידת זכוכית מודרנית, שנועדה לכסות על אולמות הכניסה הענקיים שנחצבו מתחת לארמון, על מנת לפתור את בעיית התורים בכניסה. הניגוד של הפירמידה המודרנית לארמון העתיק מעורר מחלוקת, אך שניהם יחד כבר הפכו לאחד מסמליה של פריז. בסמוך למוזיאון נמצא שער הניצחון הקטן ומעבר לו גני טילרי. מאחר שלא תוכלו לראות את כל אוצרות המוזיאון בביקור אחד, כדאי לתכנן מראש את הביקור על ידי הכנה קפדנית של מה שברצונכם לראות. בכניסה תקבלו מפה שתעזור לכם בניווט וגם תציע מספר מסלולים מומלצים.
 
מוזיאון הלובר, פריס
מוזיאון הלובר  ניגוד מרשים בין ישן לחדש (צילום: Linh Nguyen)
 
 

איל דה לה סיטה (L'Ile de la Cité)

אחד משני איים קטנים שנוצרו על ידי פיצול של נהר הסן (השני הוא "איל סן לואי"). מכאן התחילה פריז ככפר דייגים קטן, לפני שהתרחבה אל גדות הסן. בשטחו הקטן של האי מרוכזים בניינים היסטוריים לרוב, ובראשם ניצבת קתדרלת נוטרדאם המפורסמת. בנוסף אליה נמצאים על האי גם כנסיית סנט שאפל (La Sainte Chapelle), כיכר דופין (La Place Dauphine), היכל המשפט, שוק הפרחים והציפורים ועוד רבים וטובים.
כנסית נוטרדאם בפריס
כנסיית נוטרדאם במרכזו (התיירותי לפחות) של איל דה לה סיטה (צילום: הילה וייס טישלר)   
 

קתדרלת נוטרדאם (Cathédrale Notre-Dame de Paris)

קתדרלה ענקית ומרשימה, שנבנתה בסגנון גותי ויכולה להכיל עד 9,800 מתפללים. בניית הקתדרלה החלה בשנת 1160 והיא הסתיימה רק בשנת 1345. עד לבנייתו של מגדל אייפל הייתה הקתדרלה המבנה הגבוה ביותר בעיר וגם כיום ניתן לראותה מנקודות תצפית רבות. הקתדרלה והכיכר שלצידה שימשו כמרכזה ההיסטורי של העיר פריז. במרכז הכיכר יש נקודה המכונה "נקודת האפס של צרפת" (Point zéro), ומציינת את המרכז הגאוגרפי הרשמי של פריז, ממנו נמדדים כל המרחקים בצרפת. על פי האמונה העממית, כל העומד מעל נקודה זו ישוב לפריז פעם נוספת. כדאי לכם.
 
בחזית הקתדרלה שני מגדלי פעמון, שגובהם 69 מטרים, ושלושה שערים. בפעמון שבמגדל הימני (הדרומי) צילצל הגיבן מנוטרדאם, גיבור ספרו של ויקטור הוגו. משקלו של הפעמון 13 טון. שלושת השערים מתארים את חיי הבתולה מריה, את יום הדין ואת חייה של אנה הקדושה (אמה של מריה).
 
מעל השערים פרוסה גלריה של 28 פסלים, אשר מייצגים את מלכי יהודה, שהם לפי האמונה הנוצרית השושלת של ישו הנוצרי. במהלך המהפכה הצרפתית נותצו פסלים אלו על ידי ההמון הזועם, שסבר בטעות שהם מלכי צרפת, אולם הפסלים שופצו. חלון רוזטה מרשים, בקוטר 10 מטרים, נמצא מעל השער המרכזי, ולפניו פסלה של מריה נושאת את ישו התינוק ולצידם מלאכים. מעל לחלון הרוזטה, ביציע הגדול, תוכלו לראות שורת קשתות, שעליהן ניצבים הגרגווילים, שהם פסלים בצורת שדים. את הפסלים הללו תוכלו לראות מקרוב אם תטפסו לראש אחד המגדלים. המאמץ שבטיפוס ובעמידה בתור משתלם גם בזכות נוף העיר הנשקף מהם.
 
פנים הכנסייה מרשים לא פחות. משני הצדדים בנויות 37 כיפות (קפלות), המוקדשות לגילדות שונות ולמשפחות אצולה. שני חלונות רוזטה, נוספים לזה שבחזית, נמצאים משני צידי הכנסייה. העוגב המרשים של הקתדרלה עשוי מלא פחות מ- 7,800 צינורות.
 
כנסית נוטרדאם בפריז
כנסיית נוטרדאם  יכולה להכיל כמעט 10,000 מתפללים (צילום: הילה וייס טישלר)   

כנסיית סקרה קר ורובע מונמארט

בראש גבעת מונמארט (Montmartre), הגבעה הגבוהה ביותר בפריז, ניצבת בגאון כנסיה לבנה מרשימה. פרוש שמה של הכנסיה הוא "כנסיית הלב הקדוש" (Basilique du Sacré Coeur) והיא נבנתה במאה ה- 19. הפעמון שבמגדל הכנסיה הוא הפעמון הכבד ביותר בצרפת. גבעת מונמארט, או בצרפתית "הר הקדושים המעונים", קרויה כך על שום ראשי הקדושים הרבים שנערפו עליה. האגדה מספרת שעל ראש הגבעה ערפו הרומאים את ראשו של הקדוש סן דני, אשר פעל להפצת הנצרות באזור, אולם הקדוש הרים את ראשו הכרות ופשוט הסתלק לו משם... ציורים המתארים את הסצינה ההזויה הזו תוכלו לראות בתוך הכנסיה. 
 
הכנסיה מצויה בליבו של רובע מונמארט, שהוא אחד ממוקדי התיירות העמוסים ביותר של העיר. מרחבת הכנסיה תזכו לתצפית מרהיבה על פריז, ואם תעלו לכיפת הכנסיה תזכו לתצפית טובה עוד יותר. אל הכנסיה מוליך רכבל, אשר משום מה אינו פועל זה מספר שנים. מתחנת המטרו יש לטפס במדרגות רבות, או לקחת את ההסעה לתיירים, המגיעה עד לפני גרם המדרגות האחרון. אבל בלי לטפס כלל אי אפשר להגיע אליה. כדאי להגיע לכאן לקראת החשיכה ולזכות בתצפית על פריז כשעדיין מואר וגם עם השקיעה.
 
בכיכר פלאס די טרטר (LaPlace du Tertre), שליד הכנסיה קבעו את מושבים ציירים רבים, אשר תמורת תשלום לא כל כך פעוט, ישמחו לצייר פורטרט או קריקטורה שלכם למזכרת. כדאי להסתובב ולהתרשם או להיכנס לאחד מבתי הקפה הרבים שבמקום. בסמוך לכיכר נמצא מוזיאון מונמארט, המציג את עבודות אמני הרובע המפורסמים. בבית הקברות של הרובע קבורים אמנים מפורסמים רבים. מדרום-מערב לרובע מונמארט נמצא רובע פיגל, הוא "רובע האורות האדומים".
כנסית סקרה קאר בפריז
כנסיית סקרה קר  חייבים לטפס, אבל אפשר פחות (צילום: הילה וייס טישלר)   
 

כיכר הבסטיליה (Place de la Bastille)

כיכר שהוקמה במקום בו ניצב מבצר הבסטיליה שנהרס במהפכה הצרפתית, בתאריך 14 ביולי 1789. נפילת הבסטיליה מסמלת יותר מכל את המהפכה הצרפתית, והיא מצוינת עד היום בחג "יום הבסטיליה". העמוד בראש הכיכר נקרא "עמוד יולי" (Colonne de Juillet),, והוא נבנה בכלל לזכר מהפכת יולי 1830. ליד הכיכר נמצא בית האופרה החדש (שהוא כבר לא כל כך חדש) ומתחתיה תחנת המטרו בסטיליה. החפיר שהיה מאחורי המבצר הפך למרינה לסירות נופש ולתעלה מקורה, שהיא חלק מתעלת סן מרטן. לעיתים קרובות נערכים בכיכר מופעים, קונצרטים ומצעדים. גם הפגנות פוליטיות נערכות לא אחת בכיכר, בעיקר של תנועות סוציאליסטיות, בשל חשיבותה הסמלית של הבסטיליה. האזור הסמוך לכיכר הוא אזור בילוי לילי שוקק חיים, עם בארים, בתי קפה, מועדונים ובתי קולנוע רבים.
 
עמוד יולי בכיכר הבסטיליה
עמוד יולי בכיכר הבסטיליה (צילום: כרמית וייס)
 

רובע מארה (Le Marais)

באזור זה הוקמו במאות ה- 16 וה- 17 וילות של בני האצולה המקומית וניתן לחזות בהן גם כיום. במרכזו של הרובע נמצאת כיכר דה ווז' (La Place des Vosges), וסביבה בתים מפוארים רבים, שחלקם משמשים כיום חנויות, גלריות ובתי קפה. ברובע מארה נמצא מוזיאון פיקאסו ובו אוסף מרשים מציוריו ופסליו של האמן הנודע. כמו כן תוכלו לראות ברובע את ביתו של ויקטור הוגו. ברובע מארה נמצא גם הרובע היהודי של פריז, ומי שמחפש אוכל כשר זהו המקום.

רובע מארה, פריס
רובע מארה  בתי אצולה ואוכל כשר (צילום: Ernest McGray)
 

ארמון לוקסמבורג (Palais du Luxembourg) וגני לוקסמבורג (Jardin du Luxembourg)

הארמון שימש כארמונה של מריה דה-מדיצ'י, אשתו של המלך אנרי הרביעי, אשר רכשה את הקרקע מידי הדוכס של לוקסמבורג. הארמון נבנה בסגנון של ארמון פיטי בפירנצה, בו בילתה המלכה את ימי ילדותה. כיום משמש הארמון מקום מושבו של הסנאט הצרפתי. בצמוד לארמון נמצאים גני לוקסמבורג, המשתרעים על שטח של 2,500 דונם. במרכזם בריכה גדולה, והם מוקפים דשאים, פרחים ופסלים לרוב. ילדים, ולא רק הם, ייהנו מאד להשיט סירות קטנות בבריכה (ניתן לשכור במקום), מתיאטרון בובות קטן ומגרש משחקים. בסמוך לארמון ולגנים נמצא הרובע הלטיני, ובו אוניברסיטת סורבון היוקרתית.
גני לוקסמבורג, פריס
גני לוקסמבורג והארמון שכיום משמש מושב הסנאט הצרפתי (צילום: Kostas Limitsios)
 

מוזיאון ד'אורסה (Le Musée d'Orsay)

אחד המוזיאונים בעלי אוצר האמנות המרשים בעולם, ובו יצירות מהמאה ה- 19 וה- 20, כולל אוסף גדול של ציורים נפלאים בסגנון אימפרסיוניסטי. ציורי האימפרסיוניסטים, בהם: מונה, ואן גוך, רנואר, פיסרו, סזאן, גוגן ועוד רבים וטובים, נמצאים בקומה העליונה בצד שמאל. המוזיאון נמצא במבנה ששימש בעבר כתחנת רכבת, ומתכנניו דאגו להשאיר את צורתו המקורית, כולל השעון הגדול ששימש את נוסעי הרכבת הממהרים.
 
מוזיאון ד'אורסה
מוזיאון ד'אורסה במבנה מרשים ששימש בעבר תחנת רכבת   (צילום: Ernest McGray)
 

אתרים נוספים שכדאי לבקר בפריז

מרכז פומפידו, רובע מונפרנס, בית הקברות מונפרנס ובתי קברות נוספים בעיר, בית הקברות פר לאשז, הרובע הלטיני, אוניברסיטת סורבון, רובע לה דפנס ושער הניצחון הגדול, כנסיית סנט שאפל, איל סן לואי, וכמובן השווקים של פריז.

בקרבת פריז תוכלו לבקר בארמון ורסאי, פארק השעשועים יורודיסני, פארק אסטריקס ויער בולון.

מקומות לינה מומלצים במרכז פריז

המלונות הבאים ממוקמים ברובע סן ז'רמן דה פרה, במרחק הליכה מרבים מאתרי התיירות של פריז, ומתחנות מטרו אשר מהן ניתן להגיע לכל מקום בעיר. למרות המיקום המרכזי, האזור שקט ויפהפה.

מלון ד'אובוסון (Hôtel D'Aubusson) המפואר שוכן באחוזה פרטית מהמאה ה- 17, במרחק כמה דקות הליכה מתחנת המטרו Odéon. בשטח המלון נמצא בר הג'אז האלגנטי Café Laurent ובו הופעות מדי ערב, מלבד ביום ראשון. המלון המתהדר ב- 5 כוכבים מציע חדרים מעוצבים ומודרניים, מרכז כושר וספא, חצר פנימית ובריכה מקורה.
מלון מדיסון (Hôtel Madison) הוא מלון 4 כוכבים הממוקם בסמוך לכנסיית סן ז'רמן דה פרה, ומציע מגוון חדרים אלגנטיים ברמות מחיר שונות. החדרים ממוזגים ומבודדים מרעש, וכוללים בין היתר טלוויזיה בלוויין, מיני בר ואינטרנט אלחוטי בחינם. ארוחת בוקר קונטיננטלית מצוינת מוגשת מדי יום, ובערבים פועל במקום בר מסוגנן.
 
מלון ד'אובוסון, פריז
מלון מדיסון, פריז
מלונות מומלצים ברובע סן ז'רמן – מלון ד'אובוסון (למעלה) ומלון מדיסון (למטה)

מלון מומלץ ליד מרכז הקניות פורום דה האל

מלון נובוטל פריז לס האל (Novotel Paris Les Halles) הוא מלון 4 כוכבים מעולה, בשכונת לה האל (Les Halles), ליד מרכז הקניות פורום דה האל ובמיקום מצוין להליכה רגלית ותחבורה ציבורית (תחנת רכבת פרברית ומטרו מתחת לקניון). חדרי המלון גדולים יחסית ויש גם חדרי משפחה, ארוחת הבוקר מגוונת ויחס הצוות ראוי לשבחים.
בתי מלון נוספים בקרבת מרכז הקניות דה האל
 
מלון ליד מרכז הקניות פורום דה האל, פריס
מלון נובוטל פריז לס האל - נגישות מצוינת לקניות ולתחבורה ציבורית בעיר ומחוצה לה


מידע נוסף

בתי מלון בפריז
בתי מלון במרכז פריז
אפשרויות לינה נוספות בצרפת

כתבות נוספות על פריז

פריז בטיול בר מצווה

כרמית וייס אודות הכותבת
כרמית וייס (Carmit Weiss)מנסה להעביר את אהבתה לנופים דרך הצילום והכתיבה, מנהלת אתר Gotravel ואחת הכותבות המרכזיות בו. חרשה את אירופה וצפון אמריקה וטעמה גם את טעמן של היבשות האחרות. בעלת ניסיון רב בתכנון טיולים, גולשת סקי ואמא לארבעה גולשים צעירים.

כרמית עונה לשאלותיכם בפורום מומחי תיירות


סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר