כתבות עם המלצות, טיפים ויעדי טיול באוגנדה Uganda

כתבות עם המלצות, טיפים ויעדי טיול באוגנדה Uganda
צילום: Rod Waddingtonבירה קמפלה Kampala
ערים מרכזיות ג'ינג'ה Jinja, גולו Gulu, מבייל Mbale, מבארארה Mbarara
משטר רפובליקה דמוקרטית רב מפלגתית
אוכלוסיה 48.4 מיליון
שטח 241,000 קמ"ר (פי 11 משטח ישראל)
אקלים באוגנדה מיקומה הגבוה של אוגנדה וקרבתה לקו המשווה יוצרים אקלים נעים רוב ימות השנה
שפה אנגלית, סווהילית, ניבים אפריקאיים שונים
דתות
נוצרים 82% , מוסלמים 14%, דתות אחרות 4%
קהילה יהודית אין קהילה יהודית קבועה
מטבע שילינג אוגנדי
הפרשי שעות UTC + 3 (מקדימה את ישראל בשעה, מלבד שעון קיץ)
קוד גישה טלפוני 256+

 


טיול לאוגנדה, "הפנינה של אפריקה", השוכנת בין חגורות הרים – בהם הרי הירח, הוא טיול לאזור פראי שעדיין לא נחשף לעיניים הסקרניות של העולם המערבי. זוהי ארץ של נופים עוצרי נשימה – הרים רמים מכוסים צמחיה, מרחבי סוואנות, יערות גשם טרופיים ושפע נופי מים, בהם אגמים, מפלים וביצות.


שמורות הטבע באוגנדה הן מהמרהיבות בעולם, ביניהן: הפארק הלאומי המלכה אליזבת', מפלי מרצ'יסון, תעלת קזינגה המשופעת במינים רבים של עופות מים ובעלי חיים אחרים, יער קיבלה  גן עדן של ממש בו מיני קופים רבים, כולל שימפנזים, מאות מיני ציפורים, פרפרים צבעוניים מרתקים ועוד... וכמובן נקודת השיא שמורת גורילות ההרים, בינות הרי געש.
 
הפארק הלאומי מפלי מרציסון, אוגנדה
הפארק הלאומי מפלי מרצ'יסון. כמויות מים בלתי ייאמנו (צילום: mjmalley)
 

 ברירת מחדלמה יש בה באוגנדה?

אוגנדה שוכנת בין שני זרועותיו של עמק השבר הסורי האפריקאי, היא גובלת עם קניה ממזרח, טנזניה ורואנדה בדרום, הרפובליקה של קונגו במערב וסודן בצפון. שטחה של אוגנדה 241 אלף קמ"ר. רוב שטחה הוא רמות ויערות גשם, וכן מקורות מים, המהווים כ 20% משטחה. מקורות המים כוללים אגמים ונהרות רבים, בהם ימת ויקטוריה, הימה הגדולה ביותר באפריקה, ונהר ג'ינג'ה, המהווה את מקורו של אחד משני הנהרות הארוכים ביותר בעולם – הנילוס.


רפטינג על הנילוס הלבן, זה רק מתחיל רגוע... לא לבעלי לב חלש!
שימו לב ל"ביצועים" של המדריכים בסירות
 

מתי לטייל באוגנדה

האקלים באוגנדה הוא אקלים משווני. הקרבה לקו המשווה, בשילוב מיקומה הגבוה, יוצר מזג אוויר נפלא כל ימות השנה, הטמפרטורה נעה בין 20-27 מעלות ביום ו- 12-18 מעלות בלילה. העונות הגשומות בשנה, הן בחודשים: ספטמבר-נובמבר ומרץ עד מאי.

פרט לאזור הצפוני הצחיח והיבש, ממוצע המשקעים נע בין 1,000-2,000 מ"מ בשנה. כמות המשקעים הגדולה, יוצרת מקורות מים רבים, אדמה פורייה, צמחיה עשירה ומגוונת ואינספור בעלי חיים: אריות, נמרים, ברדלסים, קרקלים, אנטילופות, קובים אוגנדים, אימפלות, פילים, היפופוטמים, תנינים, ג'ירפות, מינים רבים של ציפורים ועופות מים. כמו כן ישנם גם קופים וקופי-אדם (פרימטים), כגון, שימפנזים, בבונים, קולובוסים וגורילות ההרים הנדירות.
 
אוגנדה  אוגנדה
אוגנדה  אוגנדה
באוגנדה תמצאו אינספור בעלי חיים (צילומים: Jeff Ackley, Darilon, Sarah Pipher, Marcel Zihlmann)

שמורות הטבע של אוגנדה

להלן, על קצה המזלג מעט מידע על השמורות:
 
הפארק הלאומי המלכה אליזבת' (Queen Elizabeth National Park) – בשמורת יער גשם זו הרים מכוסי שלג ומגוון רחב של חי וצומח. ניתן להבחין בה באריות, תאואים, פילים ועוד.
 
תעלת קזינגה (Kazinga Channel) – תעלה טבעית באורך של 34 ק"מ המחברת את ימת ג'ורג' אל ימת אדוארד, ביתם של אלפי היפופוטמים ותנינים, וכמות עצומה של עופות.
 
הפארק הלאומי קיבלה (Kibale National Park) – מכיל יער גשם הררי, המהווה בית גידול למינים רבים של עצים, פרחים ויונקים, בהם גם שימפנזים וקופים אחרים.
 
אוגנדה - שימפנזים ביער קיבלה
הפארק הלאומי קיבלה. תמורת כמה עשרות דולרים ניתן לצפות בשימפנזים כמעט בוודאות (צילום: David Larson)
 
 
מפלי מר'ציסון (Murchison Falls National Park) – הפארק הלאומי הגדול באוגנדה, בו הנילוס הלבן פוגש במכשול הגדול ביותר בדרכו צפונה לים התיכון. מפלים מרשימים אלו, הנמצאים בלב השמורה, נופלים בעצמה אדירה מגובה 40 מטר. בשייט לאורך הגדה הצפונית של הנילוס, ניתן להבחין בכמות מרשימה של תנינים, היפופוטמים ובעלי חיים נוספים.
 
שמורת יער בווינדי (Bwindi Impenetrable National Park) – יער גשם הררי וסבוך במרומי שרשרת הרי געש, ובו חיות כ-10 משפחות של גורילות הרים, המונות בסך הכול כ-400 פריטים. הגורילות נמצאות בסכנת הכחדה מתמדת, כתוצאה מכריתת יערות וציד למטרות מכירה או כישוף. הביקור בשמורה מוגבל ל-6 מבקרים מדי יום, על מנת שלא לפגוע ביצורים הנדירים.

הפארק הלאומי מגהינגה (Mgahinga National Park) – הפארק הלאומי הקטן ביותר באוגנדה שוכן למרגלות שלושה הרי געש רדומים, על הגבול עם רואנדה וקונגו. פארק מגהינגה מהווה גם הוא בית לגורילות ההרים, וגם בו ניתן לצאת לטרקים של מעקב אחריהן. הפארקים מגהינגה ובווינדי מאכלסים מחצית מאוכלוסיית גורילות ההרים בעולם.

גורילות, אוגנדה
אוגנדה מאכלסת מחצית מגורילות ההרים בעולם בשמורות בווינדי ומגהינגה (צילום: Musiime Muramura)

מלון מומלץ בעיר הבירה קמפלה 

מלון רזידנס מסטיל (Mestil Hotel & Residences) ברמת 5 כוכבים, ממוקם במרכז קמפלה ומציע 2 בריכות שחיה, מרכז בריאות וספא, חדר כושר, מסעדה, בר וחניה צמודה. תמצאו כאן מציע חדרים מודרניים, שבכולם פינת ישיבה, שולחן עבודה, מרפסת ואמצעים להכנת שתיה חמה, וסוויטות מרווחות, עם 1-3 חדרי שינה. כל החדרים ושטחי המלון ממוזגים, והוא מהווה מפלט רגוע מהמולת העיר, עם שירות אדיב ומסביר פנים.

מלון מומלץ בקמפלה בירת אוגנדה
מלון רזידנס מסטיל - מלון 5 כוכבים מודרני ומפנק בקמפלה
 
ביקור באוגנדה הוא חוויתי ומאתגר ומיועד לאותם אלה המחפשים את יופי הבריאה וטבע בראשיתי.
 

מידע נוסף 

כתבות נוספות
סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר