מלונות בוטיק בעולם     

מלונות בוטיק בעולם


בשנים האחרונות צצים ברחבי העולם יותר ויותר מלונות בוטיק. אנחנו שומעים עליהם, מכרים שלנו התארחו בהם, אבל מה הם בעצם ומה מייחד אותם?


מלון אנדז אמסטרדם
לצפות על תעלות אמסטרדם - החיים הטובים של מלון המעצבים אנדז  
מתוך כתבה על מלון המעצבים אנדז באמסטרדם

 

מהו מלון בוטיק?

מלון בוטיק הוא הגרסה הקטנה והמיוחדת של אירוח ברמה גבוהה מאד. הייחוד שלו הוא באינטימיות, במגוון השירותים ובחויית האירוח לה תוכלו לזכות במהלך השהות. מלונות בוטיק אינם מתאימים לכל אחד, מאחר שבהגדרתם הם מהווים את האלטרנטיבה היוקרתית לבתי המלון הגדולים והמסחריים. כמעט לא נראה בהם משפחות עם ילדים, אלא קהל מתוחכם, אנשי עסקים, זוגות קצת יותר מבוגרים ואנשים שאוהבים את החיים הטובים.
 
למעשה, קיימת הגדרה פורמלית של מלון בוטיק, הנחלקת לפרמטרים המתייחסים לאפיונו של קהל היעד, מספר חדרים (שבדרך כלל לא עולה על עשרה), השירותים אותם מציע המלון, המחיר והמיקום של בית המלון.

המלצה על מלון בעיירת הנופש הואה הין
אתר הנופש לטס סי בעיירה הואה הין, לא הרחק מבנגקוק - גישה ישירה מהחדר לבריכה או ג'קוזי פרטי על הגג
פרטים נוספים בכתבה על מלונות מיוחדים בתאילנד
 

ביטוח 

חוויית אירוח מיוחדת

למלונות בוטיק יש מספר עקרונות "דגל", שהופכים אותם לייחודיים כל כך. השירות אותו מקבל האורח הוא אישי ופרטני. בשונה מבתי מלון רגילים, בהם יש סטנדרט שירות גורף אותו מקבלים כל האורחים, במלון בוטיק זוכה האורח ליהנות ממענה פרטני לכל צרכיו, יהיו אשר יהיו (כמעט). מעבר ליתרונות הבולטים של שירות מסוג זה, האורח נהנה מחוויה של ייחוד, מרכזיות ובלעדיות - ברמת אירוח בה הוא המרכז ולא עוד אחד מרשימה ארוכה של אורחים נוספים.
 
למרות שמלון בוטיק בהגדרתו הוא לא גדול, קיים מרחב משמעותי בחללים הציבוריים ובפרט בחדרי השינה, במטרה להעניק את מלוא הפינוק ולהעשיר את החוויה.

מלון ספא אספרנסה ריזורט  מלון ספא אספרנסה ריזורט
מלון ספא אספרנסה ריזורט  מלון ספא אספרנסה ריזורט

אספרנזה ריזורט - מלון ספא מפנק לחופי אגם קטן בליטא
מתוך הכתבה על אזור טרקאי בליטא
 
 

היכן נמצא מלונות בוטיק?

מלונות בוטיק ניתן למצוא בכל העולם. בדרך כלל הם יהיו ממוקמים באזורים מרכזיים של העיר, בחלקיה ההיסטוריים או בשכונות בעלות ייחוד. במקרים רבים מלונות אלה יהיו מרוחקים מההמולה של שורת בתי המלון הסטנדרטיים, ויהיו ממוקמים בפינות חמד, בשכונות עתיקות ובאזורים בעלי אווירה מיוחדת.
 
ניתן למצוא מלונות בוטיק גם באזורים כפריים ובחיק הטבע, וגם אז, יהיה זה מיקום שנבחר בקפידה – על שפת הים, לחופי אגם קסום, על הר נישא עם תצפית מרשימה - גורם המעשיר את חוויית האירוח והשהות במקום.
 
עיצוב המלון והחדרים עצמם בדרך כלל יהיה בהתאם לרוח ולייחוד של המקום, כמו למשל בתי מלון קטנים החצובים בסלע, באתר המרשים של קפדוקיה בטורקיה. כך זוכים אורחי המלון לחוויה שלמה יותר, בה האורח מרגיש כאילו הוא דייר של האזור ולא רק מתארח. מספר החדרים במלונות בוטיק אינו גבוה, ובדרך כלל לכל חדר יהיה עיצוב ייחודי.
 
מלונות בוטיק רבים מתוכננים לפי נושאים. כך נמצא מלונות יין, מלונות ספא, מלונות אמנות, בהם ניתן למצוא מבחר עשיר של יצירות אמנות של גדולי האמנים בעולם, ועוד נושאים כיד הדימיון.

Sesa Boutique Hote
מלון בוטיק ססה, מלון מקסים ומסעדה מעולה לחופי צפון-מערב יוון, עם טיסות ישירות לעיר פרבזה (טיסות ללפקדה)
מתוך כתבה על חופי הים היוני בצפון-מערב יוון
 

דירוג מלונות בוטיק

מלונות בוטיק מציעים מגוון רחב של שירותים, הכוללים ארוחות גורמה, טעימות יין, טיפולי ספא, מסאז'ים, חדרים מאובזרי טכנולוגיה ברמה הגבוהה ביותר ועוד. המחיר בדרך כלל יהיה יקר יותר, אך לא בכל מלונות הבוטיק ולא בכל מקרה.
 
מלונות בוטיק אינם מדורגים על ידי כוכבים, זאת משום שבהגדרתם הם לא שייכים לרשימת בתי המלון הרגילים, והסטנדרטים שלהם שונים לחלוטין. מאחר ומדובר על בתי מלון המציעים רמת אירוח אישית, דירוג איכות המלון נותרת בידיו של האורח בלבד, בהתאם לחוייה האישית, ואינה נעשית על ידי גופים חיצוניים.
 
כיצד בכל זאת נוכל ללמוד על רמתו של מלון בוטיק?
פעמים רבות נגיע למלון כזה בעקבות המלצת חברים או בכתבה שקראנו. אם לא, נוכל לבדוק המלצות באתרי אינטרנט המתמחים בכך, כמו Trip Adviser או מנוע השוואת המחירים של Booking.
 
מלון קאזאס דו קורו, פורטוגל
מלון בוטיק קאזאס דו קורו, כפר נופש קטן למרגלות מבצר עתיק (צילום: כרמית וייס)
מתוך כתבה על בתי המלון המיוחדים של פורטוגל 

 

מידע נוסף

כתבות נוספות
סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר