www.goTravel.co.il
הכתבה מעניינת? שלחו אותה בדואר למי שתרצו

הקש בתיבה את רצף האותיות המופיע למטה:מלונות בוטיק בעולם


בשנים האחרונות צצים ברחבי העולם יותר ויותר מלונות בוטיק. אנחנו שומעים עליהם, מכרים שלנו התארחו בהם, אבל מה הם בעצם ומה מייחד אותם?


בתי מלון מיוחדים באיטליה
מלון בוטיק דימורה דל פרטהארמון שהפך למלון, בתי מלון מיוחדים במחוז מוליזה, דרום איטליה (צילום: כרמית וייס)

מהו מלון בוטיק?
מלון בוטיק הוא הגרסה הקטנה והמיוחדת של אירוח ברמה גבוהה מאד. הייחוד שלו הוא באינטימיות, במגוון השירותים ובחויית האירוח לה תוכלו לזכות במהלך השהות. מלונות בוטיק אינם מתאימים לכל אחד, מאחר שבהגדרתם הם מהווים את האלטרנטיבה היוקרתית לבתי המלון הגדולים והמסחריים. כמעט לא נראה בהם משפחות עם ילדים, אלא קהל מתוחכם, אנשי עסקים, זוגות קצת יותר מבוגרים ואנשים שאוהבים את החיים הטובים.
 
למעשה, קיימת הגדרה פורמלית של מלון בוטיק, הנחלקת לפרמטרים המתייחסים לאפיונו של קהל היעד, מספר חדרים (שבדרך כלל לא עולה על עשרה), השירותים אותם מציע המלון, המחיר והמיקום של בית המלון.

וילה ואגר, ארקאדיה, פלופונס, יוון
ארחונטיקו - בית בן קרוב ל- 200 שנה שהפך למלון בוטיק מיוחד
וילה ואגר, אחד מבתי המלון המקסימים של מחוז ארקאדיה, הפלופונז, יוון 
 (צילום: כרמית וייס)

סקי 

חוויית אירוח מיוחדת
למלונות בוטיק יש מספר עקרונות "דגל", שהופכים אותם לייחודיים כל כך. השירות אותו מקבל האורח הוא אישי ופרטני. בשונה מבתי מלון רגילים, בהם יש סטנדרט שירות גורף אותו מקבלים כל האורחים, במלון בוטיק זוכה האורח ליהנות ממענה פרטני לכל צרכיו, יהיו אשר יהיו (כמעט). מעבר ליתרונות הבולטים של שירות מסוג זה, האורח נהנה מחוויה של ייחוד, מרכזיות ובלעדיות - ברמת אירוח בה הוא המרכז ולא עוד אחד מרשימה ארוכה של אורחים נוספים.
 
למרות שמלון בוטיק בהגדרתו הוא לא גדול, קיים מרחב משמעותי בחללים הציבוריים ובפרט בחדרי השינה, במטרה להעניק את מלוא הפינוק ולהעשיר את החוויה.

מלון אמנות, ארקדיה, חצי האי פלופונס
מלון ארט מנלו, מלון שהוא גם גלריה לאמנות
עוד אחד מבתי המלון המקסימים של מחוז ארקאדיה, הפלופונז, יוון  (צילום: כרמית וייס)
 
היכן נמצא מלונות בוטיק?
מלונות בוטיק ניתן למצוא בכל העולם. בדרך כלל הם יהיו ממוקמים באזורים מרכזיים של העיר, בחלקיה ההיסטוריים או בשכונות בעלות ייחוד. במקרים רבים מלונות אלה יהיו מרוחקים מההמולה של שורת בתי המלון הסטנדרטיים, ויהיו ממוקמים בפינות חמד, בשכונות עתיקות ובאזורים בעלי אווירה מיוחדת.
 
ניתן למצוא מלונות בוטיק גם באזורים כפריים ובחיק הטבע, וגם אז, יהיה זה מיקום שנבחר בקפידה – על שפת הים, לחופי אגם קסום, על הר נישא עם תצפית מרשימה - גורם המעשיר את חוויית האירוח והשהות במקום.
 
עיצוב המלון והחדרים עצמם בדרך כלל יהיה בהתאם לרוח ולייחוד של המקום, כמו למשל בתי מלון קטנים החצובים בסלע, באתר המרשים של קפדוקיה בטורקיה. כך זוכים אורחי המלון לחוויה שלמה יותר, בה האורח מרגיש כאילו הוא דייר של האזור ולא רק מתארח. מספר החדרים במלונות בוטיק אינו גבוה, ובדרך כלל לכל חדר יהיה עיצוב ייחודי.
 
מלונות בוטיק רבים מתוכננים לפי נושאים. כך נמצא מלונות יין, מלונות ספא, מלונות אמנות, בהם ניתן למצוא מבחר עשיר של יצירות אמנות של גדולי האמנים בעולם, ועוד נושאים כיד הדימיון.

מלון ספא, פורטוגל
מלון H2Otel הממוקם למרגלות ההרים של פורטוגל, חוויה מיוחדת לחובבי הספא  
אחד מאינספור בתי מלון מיוחדים בפורטוגל, הבנויים בסגנונות שונים (צילום: כרמית וייס)
 
דירוג מלונות בוטיק
מלונות בוטיק מציעים מגוון רחב של שירותים, הכוללים ארוחות גורמה, טעימות יין, טיפולי ספא, מסאז'ים, חדרים מאובזרי טכנולוגיה ברמה הגבוהה ביותר ועוד. המחיר בדרך כלל יהיה יקר יותר, אך לא בכל מלונות הבוטיק ולא בכל מקרה.
 
מלונות בוטיק אינם מדורגים על ידי כוכבים, זאת משום שבהגדרתם הם לא שייכים לרשימת בתי המלון הרגילים, והסטנדרטים שלהם שונים לחלוטין. מאחר ומדובר על בתי מלון המציעים רמת אירוח אישית, דירוג איכות המלון נותרת בידיו של האורח בלבד, בהתאם לחוייה האישית, ואינה נעשית על ידי גופים חיצוניים.
 
כיצד בכל זאת נוכל ללמוד על רמתו של מלון בוטיק?
פעמים רבות נגיע למלון כזה בעקבות המלצת חברים או בכתבה שקראנו. אם לא, נוכל לבדוק המלצות באתרי אינטרנט המתמחים בכך, כמו Trip Adviser או מנוע השוואת המחירים Hotels Combined.
 
מלון קאזאס דו קורו, פורטוגל
מלון בוטיק קאזאס דו קורו, ממש כפר נופש קטן למרגלות מבצר עתיק
עוד אחד מבתי המלון המיוחדים של מרכז פורטוגל 
 (צילום: כרמית וייס)


מספר צפיות: 4322
1484