כתבות והמלצות לטיול בנמיביה Namibia

כתבות והמלצות לטיול בנמיביה Namibia
צילום: Andrew Svkבירה  וינדהוק Windhoek
משטר רפובליקה
אוכלוסיה  2,147,585 תושבים
שטח  825,418 קמ"ר
אקלים מדברי
שפה אנגלית (שפה רשמית), אפריקאנס, גרמנית  ועוד 6 שפות מקומיות
קהילה יהודית אין קהילה יהודית קבועה.
מטבע דולר נמיבי
אשרת כניסה יש צורך בויזת תייר לנמיביה, ניתן לקבלה בשגרירות דרום אפריקה
הפרשי שעות 1
קוד גישה טלפוני  264
סיומת אינטרנט .na

במדור זה רוכזו כתבות טיול בנמיביה, טיפים, המלצות למטייל ומסלולים, מפי מדריכים ואנשי מקצוע. ברירת מחדל

רפובליק​ת נמיביה שוכנת בדרום מערב יבשת אפריקה לחופי האוקיינוס האטלנטי, והיא גובלת באנגולה ובזמביה בצפון, בוצואנה במזרח, דרום-אפריקה בדרום. נמביה היא מדינה צעירה שקיבלה את עצמאותה רק בשנת 1990. מקור שמה נגזר משמו של מדבר נמיב - "שממה", מדבר הפרוס בחלקה המערבי של המדינה. טיול לנמיביה הוא ​טיול לאטרקציות של טבע יוצא דופן, כמו מדבר נמיב, פארק קניון נהר הפיש, אחד מקניוני הענק בעולם, הפארק הלאומי אטושה ומדבר קלהרי.
 

יעדי טיול מרכזיים בנמיביה
קניון נהר פיש (A), מדבר נמיב (B) וינדהוק (C), הפארק הלאומי חוף סקלטון (D), הפארק הלאומי אטושה (E)
 

עולם הטבע של נמיביה

נמיביה היא ארץ של יופי הטבע. כדי להעריך באמת את המדינה, יש צורך לצאת מחוץ לערים, לטייל במדבריות, בהרים, בכפרים ובכל מה שיש לנמיביה להציע.
 
מדבר נמיב (Namib Desert), שעל שמו נקראת נמיביה, משתרע לאורך כ- 1000 ק"מ לאורך חוף האוקיינוס האטלנטי. זהו אחד המדבריות העתיקים בעולם, עם דיונות חול מהגבוהות בעולם בגווני אדום. Sossusvlei הוא החלק הנגיש ביותר של המדבר, מקום קסום עם דיונות פוטוגניות, המתנשאות לגבהים ומחליפות גוון בזריחה ובשקיעה.
 
דרומה משם, בסמוך לגבול עם דרום אפריקה, נמצא קניון נהר פיש ( Fish River Canyon), אחד הקניונים הגדולים בעולם. אורכו של הקניון 160 ק"מ (!), רוחבו המקסימלי 27 ​​ק"מ, והוא חותר לעומק של קרוב ל- 550 מטר.
 
בצפון נמיביה נמצא הפארק הלאומי חוף סקלטון (Skeleton Coast National Park, חוף השלדים), אחד מ- 11 פארקים לאומיים בנמיביה. האזור מאופיין במרחב צחיח לכאורה, של אבן חול, ומפורסם בערפילי הבוקר המגיעים מהזרם הארקטי ובחוף שומם עם שלדי ספינות טרופות לאורכו.
 
 ראת בשמורת אטושיה, נמיביה
ראם בשמורת אטושיה (צילום: Enrico Donell)
 

עולם החי בנמיביה

מי שביקר בשמורות הטבע בדרום אפריקה או בבוצואנה, יכול להתאכזב לכאורה מהכמות הנמוכה של החיות בשמורות הטבע של נמיביה. אולם בשל קשיי האקלים והיעדר מקורות מים (כמות הגשמים היורדים בשנה נמוכה), ניתן לפגוש במיני חיות נדירות, כגון אריות המדבר, פילים מדבריים, מיני זברה יחודיים, אשר מותאמים לאקלים המדברי הקשה. חיות מרעה כמו יעלים, ראמים או יענים נפוצות יחסית.
 
כל הטיולים בנמיביה יוצאים מעיר הבירה וינדהוק (Windhoek). הפארקים הלאומיים של נמיביה הם מקום מצוין להתחיל בו טיול בנמיביה. הפארק הלאומי אטושה (Etosha National Park) בצפון נמיביה, מהווה את אחד הפארקים המיוחדים בעולם. הפארק, המקיף את רחבת המלח אטושה, מושך אליו בעלי חיים, במיוחד בחודשי החורף היבשים, זה הוא מקור מים היחיד באזור יבש זה.
 
ציפור שיר בשמורת אטושיה, נמיביה
ציפור שיר בשמורת אטושיה (צילום: Enrico Donell)אשרות כניסה לנמיביה

תיירים יכולים להיכנס נמיביה למשך עד 90 יום. נדרש דרכון בתוקף לפחות 6 חודשים מיום הכניסה לנמיביה ודף ריק בדרכון להטבעת ויזה. שימו לב לחותמת בדרכון. היו מקרים שפקידים הטביעו בכוונה תאריך שגוי, כך שבעת היציאה נדרש תשלום קנס כדי לעלות לטיסה. חובה להגיע עם כרטיס טיסה חזרה, כרטיס אוטובוס למדינה אחרת אינו מספיק. חובה לציין בכניסה בית מלון או מקום מגורים בו תשהו. תעשו שיעורי בית ותמנעו מהפתעות.
 
 דרך עפר בנמיביה צילום  Enrico Donell
דרך עפר בנמיביה (צילום: Enrico Donell)
 
תחבורה בנמיביה
למרות המרחקים העצומים בנמיביה, הקשר בין הערים מתבצע ברכבת או בנסיעה ולא בטיסות פנים. הכבישים בנמיביה טובים מאוד. עורקי התחבורה הראשיים סלולים אספלט ודרכי המשנה סלולות עפר-חצץ. נהיגה בלילה מאוד מסוכנת, בשל חצייה של חיות הבר. הנסיעה היא בצד שמאל של הכביש, כמו בדרום אפריקה.
 
לפני שאתם שוכרים רכב מסוכנות מקומית, חובה לקרוא את האותיות הקטנות והתנאים. כדי לא להתמודד עם חוסר כיסוי ביטוחי וכל מיני תביעות מוזרות. ניתן לשכור רכבי שטח, עם מתקן לאוהל על הגג, או מיני קרוואן. יש לזכור כי בשמורות לא ניתן לישון בשטח.
 
שקיעה על מדבריות נמיביה
שקיעה על מדבריות נמיביה (צילום: Enrico Donell)
 

היסטוריה של נמיביה בקצרה

בסוף המאה ה-19 היה השטח של נמיביה, קולוניה גרמנית, שנקראה דרום-מערב אפריקה הגרמנית. התקוממות השבטים המקומיים נגד השלטון הגרמני, בשנים 1904–1907, גררה תגובה קשה, ורבבות תושבים מתו במה שנודע כרצח העם של ההררו והנאמה.
 
לאחר מלחמת העולם הראשונה, העניק חבר הלאומים לדרום אפריקה את המנדט לאחיזה מנהלית ותחיקתית בחבל דרום-מערב אפריקה. מנדט זה אמור היה להסתיים עם הקמת האו"ם בשנת 1946, אך דרום אפריקה סירבה לוותר על אחיזתה בשטח. המאבק בין האו"ם ובין דרום אפריקה הוביל לדיונים משפטיים בפני בית הדין הבינלאומי לצדק.
 
בשנת 1966 החל מאבק מזוין של ארגון העם של דרום-מערב אפריקה (South West African People's Organization;‏ SWAPO), ארגון מרקסיסטי לעצמאות, שבסופו הסכימה ממשלת דרום אפריקה לוותר על שליטתה בשטח, במסגרת תוכנית שלום של האו"ם. בשנת 1990 קיבל החבל עצמאות, וקמה מדינת נמיבה. בשנת 1994 הועבר לנמיביה מפרץ ולוויס (Walvis Bay), שהיה עד אז מובלעת דרום-אפריקאית.
 
 
פלאי הטבע של נמיבה – סרט וידאו קצר
 

מידע נוסף

לינה בעיר הבירה וינדהוק
אפשרויות לינה נוספות בנמיביה

כתבות על נמיביה

ביקור בשמורת קלהרי מהצד של דרום-אפריקה
יעדים מרכזיים במרכז ודרום נמיביה
יעדים מרכזיים בצפון נמיביה
שמורות הטבע של נמיביה
סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר