לגלוש מגובה מטר: טיפים לסקי עם ילדים
מאת: כרמית וייס 


כדי שתהיה לכם החופשה הכי מושלמת שאפשר, ריכזנו עבורכם מספר טיפים חשובים לסקי עם ילדים. הטיפים הללו נכונים בכל צורה של חופשה שתבחרו, אם כי לא תמיד כל טיפ נכון לכל ילד.


יציאה לסקי, כמו כל טיול ונופש משפחתי, יש לתכנן היטב. זה לא מבצע צבאי, אבל זה בהחלט מבצע לוגיסטי לא קטן, וכדאי להקפיד על הפרטים. שלא כמו יציאה של זוג מבוגרים או קבוצת מבוגרים, כאן העניינים מעט יותר מורכבים ומסובכים, מאחר ויש להתחשב בצרכים של אנשים בגדלים שונים.
 
הדרכת סקי לילדים בעברית
חופשת סקי עם ילדים, כיף גדול אבל מבצע לוגיסטי לא קטן   (צילום: SolStock)
 

 ברירת מחדל




 

קרבה למעליות הסקי

הליכה עם ציוד הסקי אינה קלה לאף אחד, אך היא קשה במיוחד לילדים קטנים בצעדיהם הראשונים. סביר להניח שאבא יצטרך לסחוב גם את הציוד שלהם. לכן כדאי לבחור מקום לינה קרוב למעליות, אם אפשר סקי אין/אאוט זה כמובן הכי טוב (אבל גם יקר יותר בדרך כלל). אם אתם לנים רחוק, אל תסתמכו על אוטובוס הסקי, שהוא אופציה מצוינת אם אתם ללא ילדים, אבל מסורבל כשאתם עם ילדים. רכב שכור הוא אופציה מאד נוחה, ולמשפחה בת כמה נפשות אין זה יקר יותר מהעברות או תחבורה ציבורית משדה התעופה. כאשר אתם עם רכב, למרחק ממעליות הסקי יש הרבה פחות משמעות.
כתבה על מונחים בסיסיים בסקי
 

גלישת סקי עם הילדים

גלישה משותפת היא חוויה נפלאה לכם ההורים, ותרגול מצוין לילדים, אם הם עדיין בשלבי הלימוד. כאשר הילדים כל הזמן בקבוצות הלימוד שלהם, זה אמנם משחרר אתכם לדרככם העצמאית, אבל אתם מפספסים חלק מההנאה.
אם אתם יכולים קבעו זמן לגלישה משותפת עם הילדים, לפני תחילת השעורים או בסוף היום. אם ילדיכם כבר גולשים טוב אפשר להקדיש לכך את היום-יומיים האחרונים לחופשה. סביר להניח שתוך זמן קצר יהיו הם אלו שיחכו לכם ולא ההפך...
זהו זמן איכות במלוא מובן המלה, גיבוש משפחתי וכייף גדול. אך אם זה גורם למתחים, וותרו על זה.
כתבה על חופשת סקי משפחתית

הדרכת סקי לילדים בעברית
גלישה משותפת היא חוויה נפלאה להורים ותרגול מצוין לילדים   (צילום: wojciech gajda)
 

קבוצות הדרכת סקי לילדים

ילדים, בעיקר אם הם קטנים, זקוקים להרבה תשומת לב מהמדריך. כמובן שמדריך דובר עברית יהיה להם הטוב ביותר, אבל גם עם מדריך דובר אנגלית מרבית הילדים יצליחו להסתדר. בכל מקרה, בדקו היטב, לפני שאתם מזמינים, שקבוצות ההדרכה של הילדים קטנות. זה מאפשר תשומת לב אישית של המדריך לכל ילד. עד שמונה ילדים בקבוצה זה סביר. קבוצה גדולה יותר, גם אם יש בה שני מדריכים, או מדריך ועוזר, לא תשיג את אותן תוצאות.
כתבה על קבוצות עם הדרכת סקי בעברית
 

גן סקי - לימוד סקי לילדים בכיף

במרבית בתי הספר לסקי קיים מתחם מיוחד לקטנטנים. המתחם מגודר ויש בו שלל מתקנים, המאפשרים לילדים להשתעשע בשלג ותוך כדי כך ללמוד את יסודות הסקי. בחלק מגני הסקי יש מסוע מיוחד, מעין שטיח נע, עמו עולים הילדים למדרון קטן שהוא רק שלהם. רק כעבור מספר ימים, כשהילדים מוכנים לכך, הם יוצאים למדרונות. אם הם אינם מוכנים הם יבלו בגן הסקי גם שבוע שלם ולבטח ייהנו.
הצוות בגן הסקי מיומן בעבודה עם קטנטנים, והוא דואג לכל צורכיהם, כולל ארוחות חמות ומנוחה. תדרכו את הצוות לגבי ילדכם שאינו דובר את השפה, והישארו במקום כמה שצריך, עד שהוא ינפנף לכם לשלום (בדרך כלל זה יקרה מהר מאד).
 
הדרכת סקי לילדים בעברית
ילדים ילמדו הכי טוב בקבוצה קטנה עם ילדים בני גילם   (צילום: amriphoto)
 

פעילויות לילדים אחרי הסקי

אם אינכם יוצאים לחופשה בקלאב או בקבוצה מאורגנת, כדאי לבדוק מה הן אפשרויות הבילוי לילדים לאחר הסקי. ילדים, ככל שהם קטנים יותר כך גדולות יותר האנרגיות שלהם, וגם אם נראה שהם מותשים בסוף יום הסקי, למראה בריכה מחוממת ומגלשות הם יתעוררו לחיים. גם שולחן פינג-פונג במלון, סרט DVD, משחקי קופסא או אפילו ספר טוב, הם אופציות נפלאות. 
 

ביגוד סקי לילדים

ילדים גדלים מהר וקצת חבל לקנות ביגוד סקי, בטח לא לחופשה ראשונה, כשאינכם בטוחים אם הם "בעניין". אם אין לכם ציוד מאחים בוגרים, נסו להשאיל מחברים שילדם כבר גדול על החליפה. יש בארץ מספר חנויות שמשאילות ציוד, או מאפשרות זיכוי על ביגוד שכבר קטן מידי, בקניית ביגוד חדש. הקפידו על לבוש חם אבל לא מסורבל. ילדים נופלים הרבה, וחשוב שהבגדים לא יספגו מים, במיוחד הכפפות. זוג כפפות רזרבי, למקרה שהכפפות נרטבו, ממש לא יזיק (אבל לא חובה).
 
הדרכת סקי לילדים בעברית
ילדים נופלים הרבה, וחשוב שהבגדים לא יספגו מים   (צילום: sergey Novikov)
 

קסדת סקי לילדים

ברוב אתרי הסקי חבישת קסדה היא חובה לילדים עד גיל 15. גם אם אין חובה זה מומלץ ביותר. אם מבוגר יפגע בילד התוצאה עלולה להיות קשה. גם אחרי גיל 15 קסדה מאד מומלצת, היא מומלצת לכולם, והיא הולכת ותופסת את מקומה כאביזר בסיסי ואופנתי. בחנויות השכרת ציוד הקסדה בדרך כלל ניתנת בחינם לילדים עם השכרת הציוד.
 

משקפי סקי ומשקפי שמש

משקפי סקי, המכונות "גוגלס", הם פריט חובה לכל גולש, שבלעדיו לא ניתן לגלוש ביום סוער. משקפי שמש הם אופציה נוחה לימי שמש, מאחר והם פחות מכבידים, בעיקר כשחם. אולם לילדים, במרבית המקרים, הגוגלס נוחים יותר ממשקפי שמש והם גם יותר בטיחותיים. יש להקפיד על גוגלס איכותיים שלא יתכסו באדים.
מידע נוסף על גוגלס בכתבה קניית ציוד סקי
 
הדרכת סקי לילדים בעברית
משקפי סקי, המכונות "גוגלס", הם פריט חובה לכל גולש   (צילום: FamVeld)
 




 

קבוצת משפחות לחופשת סקי

זוהי אופציה מצוינת, בעיקר אם גילאי הילדים קרובים. ילד נוסף דובר עברית בקבוצה יקל על כולם את החיים, ואם אחד מהשניים גם דובר אנגלית, מה טוב. וכמובן, אחרי הסקי הילדים יהיו עסוקים בשלהם, וגם לכם ההורים תהיה חברה. אם אינכם יוצאים לקלאב או לקייטנת סקי, נסו לארגן לכם עוד משפחה או שתיים שיצאו עמכם. מצד שני, קבוצה גדולה כזו היא מסורבלת יותר, ויש לשקול היטב את כל הסיכונים (חבל לאבד חברים טובים בגלל שהילד שלהם לא מסתדר עם המלאך שלכם).
 

חטיפי אנרגיה לסקי

חטיפי אנרגיה או חטיף שוקולד קטן בכיס המעיל, מחוללים פלאים בזמני משבר ועייפות. גם כוס שוקו חם עושה עבודה מצוינת בהשבת אנרגיות אבודות. פירות יבשים, שקדים ואגוזים הם אופציה מצוינת לנשנוש וחידוש אנרגיה במהלך היום.
 
הדרכת סקי לילדים בעברית
עובדים קשה וחייבים לחדש אנרגיה   (צילום: Mathias Kuntze)
 

אמצעי זיהוי לילדים אבודים

בקלאבים ובבתי הספר לסקי ילדים מקבלים תג זיהוי עליו מופיע שמם. ליתר בטחון כדאי לשים להם בכיס גם פתק קטן, עליו תרשמו את הפרטים שלכם, בית המלון בו אתם מתאכסנים ומספרי הטלפון הנייד שלכם. רצוי לעטוף בפלסטיק כדי שלא יירטב.
 

אמצעי קשר

היום כמעט לכל אחד יש טלפון נייד, אבל שיחות בחו"ל הן עדיין יקרות מאד. מכשירי קשר (ווקי טוקי) קטנים הם רעיון נפלא כדי לשמור על קשר בין בני המשפחה הפזורים ברחבי האתר. כדי להימנע מצרות, שימו לב שאינכם משתמשים בתדר בו משתמשים מפעילי האתר.
 

ציפיות מוגזמות

לכל ילד יש את הקצב שלו. אם הבן של השכן "למד צ'יק צ'אק", זה לא אומר שכך יקרה גם עם הבן/בת שלכם. אם אתם יוצאים עם ילדים קטנטנים, וגם ילדים מעט יותר גדולים, עדיף שלא תפתחו ציפיות מוגזמות. גם אם הילד השתעשע בגן הסקי שבוע שלם ונהנה זה מצוין.
 
הדרכת סקי לילדים בעברית
לכל ילד יש את הקצב שלו   (צילום: dardespot)
 
למרות כל האזהרות ולמרות כל הקשיים, בכל אפשרות שלא תבחרו, ובכל הרכב שלא תצאו, חופשת סקי עם ילדים היא חוויה נפלאה.
 
 


כרמית וייס אודות הכותבת
כרמית וייס (Carmit Weiss)מנסה להעביר את אהבתה לנופים דרך הצילום והכתיבה, מנהלת אתר Gotravel ואחת הכותבות המרכזיות בו. חרשה את אירופה וצפון אמריקה וטעמה גם את טעמן של היבשות האחרות. בעלת ניסיון רב בתכנון טיולים, גולשת סקי ואמא לארבעה גולשים צעירים.

כרמית עונה לשאלותיכם בפורום מומחי תיירות






סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר