פארקים לאומיים ושמורות טבע בקוסטה ריקה: כל ההמלצות

פארקים לאומיים ושמורות טבע בקוסטה ריקה: כל ההמלצות
צילום: NH53בקטגוריה זו מרוכזות כתבות העוסקות בפארקים הלאומיים ובשמורות הטבע הרבות הנמצאות בשטחה של קוסטה ריקה. 


יערות הגשם שנמצאים בתחומה של קוסטה ריקה מהווים בית גידול למגוון עצום של בעלי חיים. המדינה השכילה לעשות והכריזה על אזורים נרחבים כשמורות טבע ופארקים לאומיים, שבהם החי והצומח מוגנים. המגוון הרב של בעלי החיים והאפשרות לראות ולחוות אותו מקרוב מושכים חובבי טבע מכל רחבי העולם. מסלולי ההליכה מתאימים רובם ככולם לכל המשפחה ולמטיילים בכל הגילאים. למי שמעוניין בכך, ישנם מדריכי טבע מוסמכים המעבירים סיורים באנגלית.
 
 
קוסטה ריקה, שמורת קורקובדו
יערות טרופיים נרחבים מכסים את שטחה של קוסטה ריקה.
הפארק הלאומי קורקובדו, לחופי האוקיינוס השקט (צילום: SL Photography)
 

דרום אמריקההפארקים הלאומיים של קוסטה ריקה

הפארק הלאומי קורקובדו נחשב ליהלום שבכתר הפארקים ושמורות הטבע הביולוגיות בקוסטה-ריקה. הוא מציע מגוון אקולוגי מרשים, עד כי הנאשיונל ג'אוראפיק כינה אותו "המקום האקולוגי האינטנסיבי ביותר על פני האדמה". המקום מציג למבקרים שפע ועושר של צמחייה וחיות בר.
פארק פופולרי נוסף הוא שמורת טורטוגרו המהווה את אתר הקינון החשוב ביותר של צבי הים הירוקים. הצבים הירוקים הולכים ונכחדים באזור הקריבי המערבי ולכן שמורה זו חשובה במיוחד.
הפארק הלאומי קאוויטה מציע 14 קילומטר של חופים מוצלים בדקלים, יער שופע צמחייה עבותה ומנגרובים. הפארק הוקם במקור על מנת להגן על כ- 2.4 קמ"ר של שונית האלמוגים הסמוכה אליו, שכיום מופרדת ממנו.

הפארק הלאומי מנואל אנטוניו נמצא לחופי האוקיינוס השקט. חופיו הלבנים גולשים אל מי הטורקיז של האוקיינוס השקט ונופיו מרהיבים. הוא מוקד משיכה לתיירים שמבקשים לנוח וליהנות מהשקט, ולחובבי גלישת גלים. הרעש היחיד שנשמע, ומתחרה בשאון הגלים המתנפצים אל החוף הן צווחות הקופים המתנדנדים על צמרות עצי הקוקוס.


אחרונה חביבה היא שמורת הטבע מונטוורדההנשיונל גאוגרפיק כינה אותה "התכשיט שבכתר של שמורות יערות העננים", ולא בכדי. בשמורה זו חיים מגוון עצום של בעלי חיים, המוקפים בצמרות עצים גבוהות ובנוף מרהיב. השמורה מושכת אליה תיירים וחוקרים רבים והיא מהווה יעד תיירותי ברמה בינלאומית.
לודג'ים ובתי מלון בקוסטה ריקה
 
טיול ג'יפים בקוסטה ריקה, קאנופי
בשמורת מונטוורדה שבקוסטה ריקה אפשר לטייל מעל פסגות העצים  (צילום: Kamchatka)
הרי געש ופסגות בקוסטה ריקה

קוסטה ריקה מפורסמת גם בזכות הרי הגעש שלה. בין היתר, נמצא על שטחה הר הגעש ארנאל - בין הרי הגעש הפעילים בעולם. הר געש נוסף שנמצא בקוסטה ריקה הוא הר הגעש פואז. זהו אחד מהרי הגעש המתויירים ביותר במדינה, בשל קרבתו לסן-חוזה והיער העשיר המקיף את מכתשיו. אחרון חביב הוא הר הגעש אירסו, שנמצא בפארק הלאומי אירסו. צורתו המעניינת של הר זה והנוף הנשקף ממנו הפכו אותו לפופולרי ומתוייר.
 

העין הכחולה של הר הגעש פואז שבקוסטה ריקה (צילום: אסף שלוסברג)

 

מידע נוסף

כתבות נוספות

שמורות טבע באזור מונטוורדה
יעדים מומלצים לטיול בקוסטה ריקה
יער הגשם של קוסטה ריקה
טיול משפחות לקוסטה ריקהסטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר