www.goTravel.co.il
הכתבה מעניינת? שלחו אותה בדואר למי שתרצו

הקש בתיבה את רצף האותיות המופיע למטה:

גרמניה: היער השחור     


היער השחור קצת אחרת
טיול הרפתקאות
מאת: כרמית וייס


היער השחור בדרום-מערב גרמניה, מיעדי התיירות המובילים באירופה, מוצף תיירים וגם לא מעט מלכודות תיירים. מומלץ לתכנן את הביקור ביער השחור הרחק מהמוני התיירים, בטיול אקטיבי וחוויתי.


ההצעות שיובאו כאן מבוססות על לינה המתאימה לטיולי כוכב, ומתאימות הן למבוגרים והן למשפות עם ילדים ונוער.
 

טיולי כוכב ביער השחור

למטיילים בכלל, ולמשפחות עם ילדים בפרט, אני תמיד ממליצה לבזבז כמה שפחות זמן בכבישים, כי זהו זמן טיול יקר. כך גם ביער השחור - בעוד רוב המטיילים טסים למינכן (הרחוקה כמעט 400 ק"מ), עדיף לטוס לשדה התעופה של שטרסבורג (Strasbourg) או לשדה התעופה של באזל (Basel). כך לא מבזבזים זמן יקר על הכביש.

כחצי שעה מרגע שהנעתם את הרכב השכור בשדה התעופה של שטרסבורג,
 אתם יכולים להגיע למקום לינה באזור העיר אופנבורג (Offenburg). כ- 40 דקות מרגע שהנעתם את הרכב השכור בשדה התעופה של באזל, אתם יכולים להגיע למקום לינה באזור העיר פרייבורג (Freiburg). המרחב בין שתי הערים הללו מאפשר להגיע לכל פינה ביער השחור בקלות ובמהירות.
 
ברגע שפרקתם מזוודות, זהו ביתכם. אחרי שמסתכלים על השמיים ועל תחזית מזג האוויר, בוחרים את מה שמתאים לכם. אפשרויות הטיול והבילוי ביער השחור הן רחבות ומגונוות. לא אוכל לפרט כאן את כל האטרקציות מהן תוכלו לבחור, אך אתן כמה דוגמאות.
לינה באזור העיירה אופנבורג (לא רק בתי מלון - יש גם צימרים ודירות)
לינה באזור העיר פריבורג 
 (לא רק בתי מלון - יש גם צימרים ודירות)
כפרי נופש למשפחות


שדה התעופה של שטרסבורג (A), העיר אופנבורג (B), שדה התעופה של באזל (C), העיר פרייבורג (D)
וחלק מהיעדים ביער השחור עליהם נכתב בכתבה  (להגדלה לחץ משמאל ללמעלה)


סנטר פארקס
 

היער השחור - עם ילדים או בלי ילדים

משפחות עם ילדים ונוער מגיעות ליער השחור בעיקר בזכות אירופה פארק (Europa Park), פארק השעשועים הגדול ביותר באירופה, ופעילויות נוספות שהתפתחו סביבו, שעליהן אספר בהמשך.
 
מטיילים ללא ילדים יכולים לוותר על הפארק ולנסוע מעט יותר רחוק. למשל, טעימה קטנה משוויץ השכנה, במסלול המתחיל בגדולים שבמפלי אירופה – מפלי הריין ובעיר העתיקה שאפהאוזן (ר' תמונה למעלה), ממשיך לאורך נהר הריין לעיירה שטיין אם ריין, ומסתיים באגם קונסטאנץ והאי מינאו (Mainau), המכונה "אי הפרחים".
לינה ביער השחור
כתבה על אטרקציות לילדים בגרמניה
 
אירופה פארק, גרמניה  אירופה פארק, גרמניה
אירופה פארק, גרמניה  אירופה פארק, גרמניה
פארק אירופה, אטרקציה שמשפחות עם ילדים לא יוותרו עליה  (צילום: Jeremy Thompson share alike)
 

היער השחור למשפחות

אני מאמינה גדולה בטיול נינוח, בעיקר באזור כה עשיר באטרקציות, שכל הווייתו נינוחות. אם אפשר אז כמה שיותר דרך הרגליים או על שני גלגלים, ולא דרך חלונות זכוכית. הדבר נכון פי כמה כשמטיילים עם ילדים. אלו בוודאי ישמחו לרכיבת אופניים קלה לאורך נהר הריין, או שייט קאנו על נהר אלץ (Elz), עם עצירות לקפה ונישנושים על אי קטן בלב הנהר. טיולים אלו מאורגנים על ידי חברה מקומית, וכל שנותר לכם הוא להודיע מתי אתם מגיעים.
 
חוויה נוספת שילדים "יעופו" עליה, היא פארק החבלים וואלדקירך (Waldkirch). פירוש השם "הכנסייה ביער", אבל אין כאן שום כנסייה, הוא פשוט ניתן למקום על שם הכפר הסמוך. לאורך עלייה של קילומטר וחצי פזורות תחנות הפעלה חווייתיות לכל המשפחה – זיהוי עקבות חיות היער, הצצה בחור אל בטן האדמה, זיהוי עצים ועוד. מכאן עוברים למסלולי הליכה חווייתיים בין צמרות העצים, על גבי גשרי חבלים, ומסיימים בגלישה במגלשה ארוכה וכייפית, כל הדרך חזרה לנקודת ההתחלה. יש כאן גם אגם מלאכותי, ותצפיות נוף נפלאות, לבילוי של חצי יום בכיף.
לינה באזור הכפר וואלדקירך
כתבה על טיול עם ילדים בגרמניה
 
היער השחור, פארק חבלים  היער השחור, פארק חבלים
פארק חבלים בגובה צמרות העצים, חוויה שילדים ונוער "יעופו" עליה  (צילום: נקדימון חיימן)
 

מסלולי הליכה ביער השחור - לכל גיל ולכל רמה

היער השחור מציע מגוון רחב של מסלולי הליכה, בכל דרגות הקושי.  חלקם מתאימים למיטיבי לכת, ואחרים למשפחות עם ילדים קטנים. כזה הוא "מסלול הגמדים", העולה ויורד להר פלדברג (Feldberg). בדרך נהנים הילדים מהפעלות שונות הקשורות בגמדים, וההורים מתצפיות נפלאות לעבר אגם טיטיזה (Titisee).
 
מסלול  נוסף, למיטיבי לכת, עושה דרכו לאורך נהר וואטאך (Wutach), שחצב כאן קניון מרשים ביותר - קניון ואטאך (Wutachschlucht). 15 קילומטר חולפים ביעף במסלול חוויתי. אפשר להשתעשע במים, בינות יערות עמק הריין, בהם יש סיכוי גבוה לפגוש חיות בר. המסלול הוא מעגלי ויחזיר אתכם לנקודת המוצא
לקצת פחות מיטיבי לכת, מוצע מסלול שכולו (14 ק"מ) בירידה -  מפסגת הר פלדברג עד אגם טיטיזה. בנקודת הסיום, במדרחוב הציורי של העיירה טיטיזה, אפשר להתפנק באחד מבתי הקפה. כדי לחזור לרכב בתחילת המסלול, אין כמו נסיעה באוטובוס "אגד" מקומי, עוד חוויה מיוחדת.
לינה באזור אגם טיטיזה

 
קניון וואטאך, היער השחור  קניון וואטאך, היער השחור
קניון ואטאך, מסלול הליכה למיטיבי לכת ביער השחור  (צילום: retemirabile share alike)
 
היער השחור, מסלול הגמדים
מסלול הגמדים ביער השחור, חוויות בטבע למשפחות עם ילדים קטנים  (צילום: נקדימון חיימן)
דרכי היין של אלזאס ועמק הריין

דרכי היין משני צדי נהר הריין – הצרפתי והגרמני - יכולות לספק יום טיול נפלא. הנופים הפסטורליים, הכפרים על בתיהם הצבעוניים, הכרמים ושלל הייקבים, משובצים בלא מעט אטרקציות. אחת מהן, שתצית את דימיונם של הילדים, היא טירת הוט קוניסברג (Haut-Kœnigsbourg). הטירה העתיקה שנשתמרה היטב, ממוקמת על שיפולי הרי הווז' (Vosges), משקיפה על עמק הריין של חבל אלזאס. בין תעלות המים, דלתות העץ הכבדות, הצריחים, חרכי הירי והתותחים, קל להיסחף למלחמות אבירים ונסיכות.
לינה בחבל אלזאס
כתבה על דרך היין של אלזאס
 
היער השחור, טירת הוט קוניסברג  היער השחור, טירת הוט קוניסברג
טירת הוט קוניסברג, תצפית על עמק נהר הריין וחבל אלזס  (צילום: נקדימון חיימן)

הדרך חזרה מהטירה מאפשרת ביקור בפארק קופים מיוחד La Montagne des Singes. ילדים וגם מבוגרים ישמחו להסתובב בשמורה המגודרת, לצפות בחיי הלהקה ולהאכיל קופים בפופקורן ובוטנים, שמספקת הנהלת המקום.
 
כשנכנסים בשערי העיר העתיקה של העיירה הציורית ריקוויר (Riquewihr), אפשר בקלות לחשוב שאתם בסיפור אגדה (או חלום...). כדי להעיר אתכם מהחלום, הכינו לכם גם כאן מסלול הליכה קצר (5-6 ק"מ), העולה דרך הכרמים אל קו הרכס, לאורכו פזורים ספסלים ותצפיות נפלאות על עמק אלזס. לעשות כאן פיקניק יהיה רעיון נהדר.
 
מכאן חוצים שוב את נהר הריין, לצד הגרמני, ואל טירה נוספת ליד העיירה שטאופן (Staufen), שלו יכלה לדבר היתה מספרת לנו על ההיסטוריה מאז המאה ה- 9. טירה זו אינה משוחזרת, וצריך הרבה יותר דימיון כדי לראות כאן את האבירים והנסיכות, אבל תצפיות וכרמים יש גם כאן. העלייה לטירה במסלול הליכה בין הכרמים, עד לנקודת הגבוהה ביותר, ממנה נגלית תצפית פנורמית של כל אזור הריין. מימין - חבל אלזס הצרפתי, למרגלותינו עמק הריין, ולשמאלנו היערות העבותים של היער השחור. הירידה מסתיימת במדרחוב הקטן והמקסים של העיירה הפסטורלית שטאופן
כתבה על החבלים לורן ואלזס
 
היער השחור, דרך היין
מסלול רגלי בין הכרמים, הכפרים והייקבים של היער השחור וחבל אלזס  (צילום: נקדימון חיימן)
 


מלון מומלץ בעיר פריבורג

מלון דורינט (Dorint Resort An den Thermen Freiburg) הוא מלון 4 כוכבים, הזוכה לדירוג אורחים גבוה באתרי הזמנת מלונות. המלון ממוקם בפאתי העיר פריבורג, עם גישה נוחה לאוטוסטרדה A5, והוא מתאים לטיולי כוכב ביער השחור. במלון מרכז בריאות וספא, ולאורחיו ניתנת הנחה וגישה נוחה למרכז המרחצאות הטרמיים הסמוך. במלון מוגשת ארוחת בוקר עשירה בהגשה עצמית, המתאימה למטיילים ישראלים.
מלון דורינט בפריבורג - השוואת מחירים והזמנות
מידע נוסף
טיולי משפחות אקטיביים
כפרי נופש ביער השחור וביעדים נוספים

אטרקציות לילדים בגרמניה
לינה באזור פארק אירופה
לינה ביער השחור

כתבות נוספות על טיולים משפחתיים
טיול משפחות בבולגריה
טיול משפחתי בסלובקיה
טיול משפחתי במונטנגרו
טיול משפחתי בגאורגיה
טיול משפחתי בפירנאים
טיול משפחתי בצ'כיה

כרמית וייס
 
אודות הכותבת
כרמית וייס (Carmit Weiss)מנסה להעביר את אהבתה לנופים דרך הצילום והכתיבה, עורכת אתר Gotravel ואחת הכותבות המרכזיות בו. חרשה את אירופה וצפון אמריקה וטעמה גם את טעמן של היבשות האחרות. בעלת ניסיון רב בתכנון טיולים, גולשת סקי ואמא לארבעה גולשים צעירים. 

כרמית עונה לשאלותיכם בפורום מומחי תיירות
לקריאת כתבות נוספות של כרמית.
מספר צפיות: 38499
5125