הזמנות לחופשה שלך
מידע וטיפים למטייל באקוודור

אקוודור – מידע וטיפים למטייל


911 מספר חרום כללי: אין צורך לתיירים, עד 90 יום אשרה (ויזה):
101 משטרה: HZ60, V120-127  חשמל:
131 מגן דוד אדום: UTC (-5) (בגלאפגוס 6-) שעון:
    דולר ארה"ב מטבע:
    +593 קידומת בי"ל:
 
חיבורי חשמל, אקוודור 
חיבורי חשמל באקוודור http://international-electrical-supplies.com
 


השעה באקוודור
אקוודור נמצאת באזור זמן UTC (-5), כלומר 7 שעות אחרי שעון ישראל.
איי גלפגוס נמצאים באזור זמן UTC (-6), כלומר 8 שעות אחרי שעון ישראל.
באקוודור לא מונהג שעון קיץ.
 


השעה כעת בקיטו, אקוודור
 
אקוודור
מה אומר המבט? ילדה מקומית בבגדי חג   (צילום: 
CC Rinaldo Wurglitsch)

 

 ברירת מחדל

אשרה (ויזה) לאקוודור
ישראלים הנכנסים לאקוודור אינם נדרשים לאשרת כניסה מראש. רשויות ההגירה מעניקות אשרה ל-90 יום עם הכניסה למדינה, ובכל מקרה הסמכות להענקת אשרה זו נתונה לשיקול דעתן הבלעדי של רשויות אלה. לצורך עבודה ומסחר יש להצטייד באשרת עבודה מיוחדת.
בעת מעבר הגבול היבשתי, יש לעצור בנקודת הגבול ולדאוג להחתמת הדרכון בחותמת כניסה או יציאה (יש לבקש מהנהג לעצור, שאם לא כן הוא עלול להמשיך מבלי לעצור בנקודת ההחתמה).
 
כניסה לאיי גלאפגוס
כניסה לאיי גלאפגוס דורשת תשלום, העומד כיום על 100$. בנוסף לכך יש צורך להצטייד בכרטיס אלקטרוני, שבלעדיו לא תורשה הכניסה לאיים. מטרת הכרטיס היא לאפשר לשלטונות לשלוט במספר הנכנסים לאייים וכך לסייע בשימורם. כדי להצטייד בכרטיס יש למלא טופס פרטים אישיים, אותו יש להביא למשרד הלאומי הרשמי של איי גלפגוס (INGALA) בקיטו או בגוויאקיל.

 
 
כסף באקוודור
המטבע הרשמי של אקוודור הוא דולר ארה"ב. רוב התיירים מגיעים עם דולרים ולא נדרשים להחליף כסף.
לא ניתן להחליף באקוודור שקלים, אך ניתן להמיר אירו ומטבעות הנמצאות בשימוש בארצות שכנות לאקוודור.
רצוי ומומלץ להמיר כסף בדלפקים המיועדים לכך בשדה התעופה או בסניפי הבנקים השונים, ומומלץ לא להחליף כסף ברחוב. יש להימנע מלהסתובב עם שטרות גדולים (100 דולר), שכן במרבית המקומות לא מקבלים שטרות כאלה מחשש לזיופים או ממחסור בעודף.
 
שפה באקוודור
באקוודור שתי שפות רשמיות – ספרדית וקצ'ואה (Quechua), אותה דובר מיעוט של הילידים המקומיים. בערים יש לא מעט דוברי אנגלית.

 
גלאפגוס, אקוודור
איי גלאפגוס, תשלום מיוחד על הכניסה לאיים  (צילום: נעם סגן-כהן)
 
מזג אוויר באקוודור
מזג האוויר באקוודור הוא טרופי, בשל הקרבה לקו המשווה, אך הוא מישתנה בין האזורים השונים והגבהים השונים.
באזורי החוף של אקוודר, כולל באיי גלאפגוס, חם וגשום בעונה הרטובה (ינואר-אפריל), ויבש וקריר מעט יותר בעונה היבשה (מאי-דצמבר). הטמפרטורות נעות בין 30-35 מעלות צלזיוס בשעות היום.
בפנים הארץ, באזורים הגבוהים, קריר יותר ונעים יותר, עם טמפרטורות של 21 מעלות צלזיוס בשעות היום, 10 מעלות צלזיוס בשעות הלילה, כל השנה. העונה היבשה נמשכת מיוני עד ספטמבר, והעונה הרטובה מאוקטובר עד מאי.
במזרח אקוודור, ביערות האמזונס, חם וגשום כל השנה וכמויות המשקעים גדולות מאד. החודשים יולי - אוגוסט הם הגשומים ביותר, והחודשים ספטמבר עד דצמבר יבשים יותר.
 
בריאות באקוודור
המלצות שגרירות ישראל באקוודור:
רמת הרפואה בקיטו הבירה משביעת רצון לטיפולים שבשגרה. עם זאת, במקרים מסובכים או מקרי מצוקה יש לתת את הדעת על אופן הטיפול והמקום בו ייערך. בכל מקרה רצוי להיוועץ עם הרופא של השגרירות.
יש לקחת בחשבון את הגובה של קיטו (השוכנת בגובה 2,800 מ') והמחסור היחסי בחמצן.
קדחת הדנגה -  קיימת בעיקר באיזורי החוף ומומלץ להמרח בחומר דוחה יתושים.
טרם הנסיעה חובה לפנות ללשכות הבריאות המחוזיות או למרפאות מטיילים, לקבלת החיסונים הנדרשים.

 
אקוודור
השוק בזומבאווה (Zumbahua)  (צילום: נעם סגן-כהן)
 
בטחון אישי באקוודור
המלצות שגרירות ישראל באקוודור:
קיטו הבירה מוגדרת כעיר פלילית ומתרחשים בה אירועים פליליים רבים. יש להימנע מלהיכנס לשכונות בדרום ובצפון קיטו, הנחשבות מסוכנות יותר מבחינה פלילית. הסתובבות רגלית בשעות החשיכה מסוכנת ומומלץ שימוש במוניות, שעלותן נמוכה מאוד. יש לעלות רק על מוניות מסומנות ולא על מוניות ללא סימון, מחשש חטיפה לצורך שוד. רצוי לסגור את הדלתות מאחור ולוודא שלא יצטרפו נוסעים אחרים במהלך הנסיעה. בשעות היום יש לנוע בתחבורה ציבורית מוכרת ומומלצת. פארק Carolina נחשב מסוכן בשעות הלילה, אם כי בשעות היום הוא הומה אדם ותיירים.
 
דרכי הפעולה הנפוצות ביותר הן כייסות, שוד מזוין, גניבת תיקים וגניבות של כרטיסי אשראי בבנקומטים. מומלץ להימנע מלהסתובב עם סכומי כסף גדולים במזומן. את מסמכי הנסיעה, כרטיסי הטיסה ומסמכים חשובים, רצוי להשאיר בכספת המלון ולהסתובב עם צילום של הדרכון, אותו ניתן להציג בעת הצורך.
במקרה של שוד מזוין, שלרוב מתבצע בעת עצירה ברמזור אדום, יש לשתף פעולה עם השודדים, מומלץ לא להתנגד ולא לנסות לברוח. בדרך כלל יסתיים האירוע בשוד כספי ודברי ערך או בגניבת הרכב, לאחר הורדת הנוסעים בדרך. יש לשתף פעולה עם השודדים ולתת להם הרגשה של שליטה במצב.
 
לאור הבעייתיות במצב הביטחון האישי באקוודור, מומלץ לנקוט בזהירות ובעירנות, בעיקר בערים הגדולות (קיטו וגוויאקיל). מומלץ להימנע מכניסה לאזורים מבודדים ובעייתיים, בעיקר בשעות החשיכה, ויש להימנע מהיענות לפניות זרים (קיימת תופעה של שימוש בחומרים מטשטשים, הן באמצעות שאיפה והן במשקה). במקרה של שוד באיומי סכין או אקדח, מומלץ לשתף פעולה ולא לסכן חיים. מומלץ להסתובב עם סכום לא גבוה של כסף מזומן ולהסתיר כרטיסי אשראי.

 
קיטו, אקוודור
קיטו והר הגעש קוטופקסי, יש לנקוט זהירות בעת הביקור בעיר  (צילום: נעם סגן-כהן)
 

סמים באקוודור
המלצות שגרירות ישראל באקוודור:
אקוודור נחשבת למדינת מעבר של סמים ממדינות אחרות, במיוחד קולומביה. העונש על אחזקה וסחר בסמים הינו חמור ביותר (בין 8 ל-16 שנים, ללא קשר לכמות המועברת).
דרך הפעולה של העוסקים בסחר בסמים, היא לשכנע שליח מזדמן להעביר כמות קטנה יחסית של סם למקום מסוים, בדרך כלל באירופה, תוך הבטחה לתשלום נאה. במקביל מדווחים הסוחרים עצמם למשטרה על השליח וכך מרכזים את תשומת לב הרשויות למקרה השולי, כשבאותו זמן מועברת כמות גדולה בהרבה בדרכים חלופיות. גם קשר עקיף לחקירה בנושא סחר בסמים, כגון תשלום או קבלת כספים ו/או העברת מסמכים, עלול לסבך בצרות את המעורבים בכך.
יש להתרחק מהצעות כגון אלו כמו מאש, להיות ערניים לאפשרויות גיוס שכאלה ולהימנע מכך בכל מחיר. יש להזהר מהעברת חפצים תמימים של מכרים או זרים, מכיוון שיתכן שמוחבא בהם סם. יש להזהר מקבלת מתנות, תמונות או כל חפץ אחר (שמפו, קצף גילוח) כמתנה, מחשש שמוחבא בתוכו סם שיתגלה על ידי הרשויות בשעת היציאה מהמדינה.
 
קהילה יהודית באקוודור
באקוודור קהילה יהודית קטנה, המונה כ- 700 איש, שרובם מתגוררים בקיטו ומיעוטם בעיר גוויאקיל. מצבן הכלכלי של רוב המשפחות טוב וחברי הקהילה שומרים על פרופיל נמוך ומשתדלים להימנע מפעילות או הזדהות פוליטית. הקהילה פעילה ומארגנת פעילויות רבות. היא נחשבת קונסרבטיבית ומקיימת תפילות קהילתיות בבית הכנסת, המצוי במתחם הקהילה. מרכז הקהילה מהווה מוקד תרבותי ודתי, ובו נמצא גם בית הכנסת, מסעדה כשרה, בריכת שחייה, פארק משחקים לילדים ומועדון חברתי.
בית הכנסת בקיטו נמצא בכתובת: Roberto Andrade OE3-580 Y Jaime Roldos
 
אקוודור
טווית צמר בשוק של אוטבלו  (צילום: נעם סגן-כהן)

שגרירות אקוודור בישראל
כתובת: רחוב וייצמן 4, בית אסיה, קומה 5, תל אביב
מיקוד: 64239
טלפון: 03-6958764
פקס: 03-6913604
דוא"ל: eecuisrael@mmrree.gob.ec
 
שגרירות ישראל באקוודור
כתובת: Avenida La Coruna E25-58 y San Ignacio, Edeficio Altana Plaza, Quito
טלפון: (593)2-3971500
פקס: (593)2-3971555
דוא"ל: INFO@HELSINKI.MFA.GOV.IL
אתר שגרירות ישראל באקוודור                     
 

מידע נוסף

לינה בעיר קיטו
מתי לטייל באקוודור ואיי גלאפגוס ובמרכז ודרום אמריקה?

כתבות נוספות

איי גלאפגוס
שדירת הרי הגעש של אקוודור
ביקור ביערות האמזוננסמספר צפיות: 11776
70990
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר
מסלולי טיול לבחירתכם
בהתאמה אישית ובקצב שלכם
כן, זה מעניין אותי!