כתבות והמלצות לטיול בניקרגואה Nicaragua

כתבות והמלצות לטיול בניקרגואה Nicaragua
צילום: Lukáš Jančičkaבירה
מנגואה Managua
ערים מרכזיות
גרנדה Granada, לאון Leon, מאסיה Masaya, צ'יננדגה Chinandega
משטר
דמוקרטיה נשיאותית
אוכלוסיה
6 מיליון תושבים
שטח
130,375 קמ"ר 
אקלים
טרופי. עונה יבשה מדצמבר עד יוני, עונה גשומה יולי עד נובמבר. באזורי החוף הטמפ' נעות בין 22-30 מעלות צלזיוס,  בהרים הטמפרטורות נעות סביב 10 מעלות.     
שפה
ספרדית
דתות
קתולים 59%, אוונגליסטים 22%, לא מאמינים 15%, אחר 4%
קהילה יהודית
הקהילה היהודית בניקרגואה קטנה מאד ומונה כ-15 משפחות בלבד
מטבע
קורדובה  Cordoba, מתחלקת למאה סנטבוס Centavos
הפרשי שעות
8-
קוד גישה טלפוני
505+
סיומת אינטרנט
ni
 
 סן חואן דל סור, ניקרגואה
שקיעה טרופית על חופי האוקיינוס השקט, סן חואן דל סור  (צילום: Adam Jones)
 


דרום אמריקה
 

ניקרגואה - היכרות

ניקרגואה (República de Nicaragua) ממוקמת במרכז אמריקה וגובלת בקוסטה ריקה בדרום ובהונדורס בצפון, בים הקאריבי במזרח ובאוקיינוס השקט במערב. כשהגיע אליה קריסטופר קולומבוס, הוא בזז אותה, נתן לה את שם השבט המקומי ניקראו, ולזה הוסיף את ציון המצאות האגמים הגדולים במערב: אגוואה (=מים).
 
ניקרגואה היא מדינה ענייה, שהייתה רפובליקת בננות של הקולוניאליסטים - ספרד בתחילה וארצות הברית לאחר מכן, שניצלו אותה עד תום. גם בתקופות של עצמאות, הפכו השליטים לתחליף לקולוניאליסטים הזרים, בנצלם גם הם את המדינה, העומדת בקו הברחות הסמים מקולומביה צפונה.
כיום, מחצבי הזהב, כסף, פלטינה ומשאבי טבע/אוצרות טבע אחרים, נשדדים באופן חוקי, על ידי משקיעים זרים, המשאירים במדינה שכר עבודה זעום, כשהם לוקחים את הכסף הגדול לארצותיהם ולכיסיהם. המקומיים חיים בעיקר מחקלאות, זאת למרות שרק כ-12% מאדמת המדינה ראויה לעיבוד. מעט פרנסה יש גם מדיג, שירותים ותיירות.
את המדינה הזאת אפילו כדור הארץ לא מחבב: היא נמצאת בחיבור בין לוחות טקטוניים, הגורמים לרעשי אדמה הרסניים והתפרצויות הרי געש. בנוסף לכך היא מוכת הוריקנים ומועדת למפולות קרקע, כתוצאה מסחיפת קרקע, הנגרמת בשל בירוא היערות הנרחב.
ניקרגואה היא המדינה הגדולה ביותר במרכז אמריקה, אך עם זאת בעלת צפיפות האוכלוסייה הקטנה ביותר, ותושביה ברובם חיים בשפלה הפאסיפית במערב המדינה.
 
עיקר התיירות במדינה מתרכזת בערים הקולוניאליסטיות, בחופים בשני צדי המדינה וכן בהרי הגעש, אליהם מספרות האגדות, היו נוהגים המקומיים להשליך מנחה לאלת האש.
לינה ואירוח בניקרגואה

סן חואן דל סור, ניקרגואה
גולשים בחוף מאדרס, הפופולרי ביותר באזור  (צילום: Adam Jones)
 
 

מידע נוסף

בתי מלון בסן חואן דל סור
לינה ואירוח בניקרגואה
מתי לטייל בניקרגרואה ובמרכז ודרום אמריקה?
 

כתבות נוספות
סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר