איי פלאו - הכול על טיול או צלילה באיי פלאו

איי פלאו - הכול על טיול או צלילה באיי פלאו
צילום: jeffבירה נגרולמוד Ngerulmud
ערים מרכזיות קורור Koror
משטר
רפובליקה
אוכלוסייה 21,186 נפש (218 בעולם)
שטח 459 קמ"ר (198 בעולם)  צפיפות: 46.16 נפש לקמ"ר
אקלים טרופי
שפה אנגלית, פלאואנית ויפנית
דתות נוצרים 65%, מודקנגיי (אמונה מקומית) 8.8%, אדבנטיסטים של היום-השביעי 5.3%, ללא דת 16%
קבוצות אתניות פלואים (תערובת: מיקרונזים-מַלָאים-מֶלָנֶזים) 69.9%, פיליפינים 15.3%, סינים 4.9%, אסייתים אחרים 2.4%, לבנים 1.9%, בני איי-קרוליינה 1.4%, מיקרונזים אחרים 1.1%
מטבע דולר אמריקני USD
הפרשי שעות  UTC +9 (ללא שעון קיץ)
קוד גישה טלפוני 680+
סיומת אינטרנט pw


פלאו (Palau) היא מדינת איים מקסימה, המהווה חלק מקבוצת האיים של מיקרונזיה, באוקיינוס השקט. בעמוד זה תמצאו כתבות מידע, טיולים, בתי מלון ואטרקציות באיי פלאו.


פלאו הקטנה, היא בעלת אוכלוסייה מצומצמת ביותר  רק כ- 20,000 תושבים, שקיבלה את עצמאותה מארה"ב בשנת 1994, מה שהופך אותה לאחת המדינות הצעירות בעולם. תושבי פלאו, רובם בני תערובת מיקרונזים-מַלָאים-מֶלָנֶזים הם אנשים נעימים ומסבירי פנים, העוסקים בעיקר בדייג ובתיירות.
 
קבלת פנים באי פלאו
קבלת פנים פלאוונית - ריקודים וחיוכים (צילום: אמיר גור)

איי פלאו
מאות איים ואיונים, שגודלם של חלק מהם אינו עולה על מטרים ספורים בלבד.
מתוך מאות האיים, רק כ- 9 איים מיושבים כדרך קבע 
 (צילום: blueorangestudio)
 

צלילהמדינה צעירה עם היסטוריה ארוכה

איי פלאו יושבו כבר לפני 4000 שנה, על ידי יורדי ים מפולינזיה ומדרום-מזרח אסיה. התרבות הרווחת הייתה שבטית ואלילית, ועירבה טקסי קבורה, מהעתיקים ביותר שתועדו באזור. רק במאה ה-18 הגיעו לפלאו המתיישבים האירופאיים הראשונים מספרד, שניהלו מאבק על השליטה ועל ההשפעה באיים מול בריטניה. תושבי האיים שמחו למפגש עם המערב ואף ניהלו עם הלבנים מסחר, אך השמחה הייתה מוקדמת שכן יחד עם כלי הנשק המשוכללים שהגיעו מהמערב ושמו קץ לקרבות בני מאות שנים בין שבטים עויינים, הגיעו גם שלל חיידקים ומחלות שחיסלו בתוך פחות ממאה שנה כ- 95% מהאוכלוסייה המקומית.

הנוכחות הבריטית באזור התגברה במהלך אותה מאה, עד שב- 1899 החליטו הספרדים למכור את האיים לגרמניה, שהחזיקה בהם עד שנכבשו במהלך מלחמת העולם השנייה, על ידי היפנים. שרידי המלחמה, טנקים ומטוסים, מפוזרים בכל רחבי פלאו ומשמשים עדות אילמת לקרבות הקשים שהתנהלו באזור. לאחר המלחמה הפכה פלאו לשטח חסות של ארה"ב ועד היום, גם לאחר קבלת העצמאות, היחסים בין המדינות קרובים וחמים. ארה"ב משקיעה אנרגיות וכספים רבים בפלאו ונהנית מתמיכתה באו"ם. 
 
המלצה על מלון באי פלאו
ככה נראה גן עדן... גם אחרי מלחמהפלאו פסיפיק ריזורט    (צילום: Palau Pacific Resort)
 

האיים של פלאו

המדינה משתרעת על פני 459 קמ"ר בהם מאות איים ואיונים, שגודלם של חלק מהם אינו עולה על מטרים ספורים בלבד. מתוך מאות האיים, רק כ- 9 איים מיושבים כדרך קבע, בהם האי קורור הגדול, בו נמצאת עיר הבירה הנוכחית, נגרולמוד (Ngerulmud) והעיר הגדולה במדינה (וגם עיר הבירה לשעבר) - קורור (Koror). האיים הקטנטנים מהווים אטרקציה בפני עצמם ומהנה להפליג ביניהם ואף לצפות בהם מהאוויר. 
כתבה על צלילה באיי פלאו

איי פלאו
בין האיים מחברים גשרים וכבישים. למרות שבינינו, אפשר גם להגיע בשחייה... (צילום: blueorangestudio)
 

אטרקציות בפלאו

האיים מוקפים בשונית אלמוגים בריאה ומגוונת ולכן הם נחשבים ליעד צלילה מהמובילים בעולם. השילוב של עושר תת מימי עם ספינות ברמה גבוהה ומודעות שירותית גבוהה הופכים את ספארי הצלילה בפלאו לחוויה מפנקת במיוחד.  
 

איי פלאו, צלילה
תמצאו כאן כרישים, להקות דגים, חשופיות ושוניות צבעוניות  (צילום: blueorangestudio)
 
אל המים מומלץ להכניס את הראש גם אם אינכם צוללים ולהתבונן בבעלי החיים ובדגה הצבעונית. במקום מיוחד בין האיים, התנאים יצרו אגם סגור שבו התפתח זן של מדוזות ורודות וחביבות (ללא תאי ארס), איתן ניתן לשנרקל. טיולים יבשתיים, יבשים ורטובים, בג'ונגלים הטרופיים ולאורך נחלים ומפלים, גם הם נמצאים בתפריט האטרקציות, לצד ביקור בריזורטים מפנקים, ספא והתרגעות על חופים לבנים.
אגם המדוזות, פלאו
אגם המדוזות באיי פלאו - ורודות, ידידותיות ונמצאות שם באלפים!  (צילום: אמיר גור)
יחסים חמים עם ישראל

הידידות רבת השנים בין המדינות היא עקבית ומיוחדת. מדינת ישראל שולחת לפלאו סיוע רפואי קבוע, בעיקר בתחום רפואת העיניים והשיניים, ומדריכה את רופאיה בתחום תפעול מערכות רנטגן. פלאו מצדה מקפידה להביע את תמיכתה במדניות הישראלית, בפורומים בינלאומיים ובהצבעות באו"ם.
 
איי פלאו, הפלגה וצלילה
ספארי צלילה בפלאו כולל גם הפלגות חווייתיות בין האיים הקסומים  (צילום: אמיר גור)
 

המלצה על מלון באיי פלאו

פלאו פסיפיק ריזורט (Palau Pacific Resort) ממוקםן באי קורור (Koror Island) על רצועת חוף קסומה של חול לבן ובתולי, הפונה לשקיעה מצד אחד, ולגן טרופי טבעי בשטח של כ- 2500 דונם מצדו השני. הריזורט מציע כ- 160 חדרי סוויטות הפונות לים, ואגף חדש של ווילות על המים.
 
המלצה על מלון באי פלאו, פלאו פסיפיק ריזורט
פלאו פסיפיק ריזורט - שילוב בין גן עדן בראשיתי לפינוק 5 כוכבים  (צילום: Palau Pacific Resort)
 

מידע נוסף

כתבות נוספות
סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר