www.goTravel.co.il
הרשמה למגזין GOTRAVEL
מגזין איכותי עם כתבות עומק על יעדי טיול בעולם ישלח בחינם לדואר האלקטרוני שלכם
הכתבה מעניינת? שלחו אותה בדואר למי שתרצו

הקש בתיבה את רצף האותיות המופיע למטה:מידע וטיפים למטייל בקוסטה ריקה


מספרי טלפון חיוניים
מידע חיוני לנוסעים לקוסטה ריקה
911
חירום:
אין צורך לתיירים עד 90 יום
אשרה (ויזה):
117
משטרה:
HZ60, V120
חשמל:
128
אמבולנס:
GMT - 6 (8 שעות אחרי ישראל)
שעון:
118
מכבי אש:
קולון קוסטה ריקני CRC
מטבע:
 
 
506+
קידומת בי"ל:
 
 
cr
סיומת אינטרנט:
 

חיבורי חשמל בקוסטה ריקה (צילום: international-electrical-supplies.com)


אמריקה הלטינית

שעון קוסטה ריקה
קוסטה ריקה נמצאת באזור זמן GMT-6. שעון מקסיקו מקדים את שעון ישראל ב-8 שעות. כשבישראל מונהג שעון קיץ, הפרש הזמנים גדל בשעה.
 
אקלים בקוסטה ריקה
האקלים בקוסטה ריקה הוא אקלים טרופי. העונה היבשה נמשכת מדצמבר עד אפריל, ואילו העונה הגשומה נמשכת ממאי עד נובמבר.
הטמפרטורות בעיר הבירה, סן-חוזה, נעות סביב 20-25 מעלות צלזיוס כל השנה. בחופים חם יותר ולח, ואילו בפסגות ההרים הטמפרטורות יכולות לרדת ל-10 מעלות.
 
אשרת כניסה (ויזה)
ישנו פטור מהצטיידות באשרת כניסה מראש לישראלים הנכנסים לקוסטה ריקה. רשויות ההגירה מעניקות אשרה ל-90 יום עם הכניסה למדינה, ובכל מקרה הסמכות להענקת אשרה זו נתונה לשיקול דעתן הבלעדי של רשויות אלה. האשרה מוענקת עם הכניסה (הגעה לשדה התעופה/גבול/נקודת הכניסה) לקוסטה ריקה. יש להקפיד על החתמת מסמכי הנסיעה כדי למנוע בעיות במהלך השהיה ו/או העזיבה.
על מנת להאריך את האשרה מעבר ל -90 יום יש לגשת למשרדי ההגירה בסן חוזה
 
המרת מטבע
המטבע הוא קולון קוסטה ריקני CRC. ניתן להמיר כסף בכל בנק או בית מלון. ההפרשים זניחים ולא מומלץ להמיר אצל חלפני רחוב. 
 

קולון קוסטה ריקני  (צילום מאתר WFS-SS7C)
 
לינה בקוסטה ריקה 
הלינה בקוסטה ריקה ייחודית – היא מפנקת ומערבית אך גם קרובה לטבע. בשמורות ובפארקים הלאומיים לא תמצאו מלונות השייכים לרשתות גדולות, כגון הילטון או רשת בין לאומית אחרת. הלודג'ים בקוסטה ריקה משמרים אווירה ייחודית, המשלבת את טבע המקום, צמחייה ירוקה, בעלי חיים מטיילים בשבילים, ציוצי ציפורים לרוב. קופים ואיגואנות הם חלק מנוף הלודג'ים המקומיים. 
 
באזור הר הגעש ארנל כל החדרים פונים אל עבר ההר, בשמורת טורטוגרו ההרגשה היא של חיים בשמורה, כחלק מיער הגשם. הלודג'ים האקולוגיים והציוריים ממוקמים בלב הטבע ומעניקים הרגשה של חופשה אמיתית.
בתי מלון והארחה בקוסטה ריקה
לינה ואירוח בעיר הבירה סן חוזה

בריאות
רמת הרפואה באופן כללי היא טובה במערכת הציבורית, עד טובה מאוד במערכת הפרטית. מומלץ לפנות לטיפול בבירה סן חוזה San Jose, ודאי במקרים קשים. בשל היות קוסטה ריקה מדינה טרופית, רבים בה היתושים והחרקים, אשר עקיצתם יכולה להיות מסוכנת. יש להימרח היטב בחומר נגד יתושים, בעיקר בעונה הגשומה ובשעות הבוקר המוקדמות ואחה"צ. המחלה הנפוצה והידועה ביותר היא קדחת הדנגיי, אשר בעונות הגשומות מגיעה לממדי מגיפה באזורים הטרופיים. סממני המחלה מזכירים שפעת קשה (חום גבוה, צמרמורות וכאבי שרירם. יתכנו גם דימומים קלים) ובמידה ויש חשד – יש לפנות לטיפול רפואי באופן מיידי.
 
בספטמבר 2007 דווח על עליה חדה במקרי קדחת הדנגי במחוז לימון LIMON, שבחוף הקריבי. מדובר בעליה של 600% מהשנה הקודמת. שרת הבריאות של קוסטה ריקה אף פרסמה הודעת אזהרה לגבי האזור וכן הורתה לבטל את הפסטיבל המסורתי שתוכנן לחודש אוקטובר.
 
בטחון אישי
קוסטה ריקה אינה מדינה אלימה, אך גניבות בהחלט נפוצות. בדרך כלל מדובר בפריצות לרכבים ולחדרים בבתי מלון זולים וגניבות בתחנות אוטובוס ומרכז העיר. מומלץ להפקיד את מסמכי הנסיעה בכספת או מקום בטוח ולנוע עם צילומי המסמכים. רוב האזורים בקוסטה ריקה בטוחים גם בלילה, למעט מרכז סן חוזה ופארקים מבודדים. למרות זאת, מומלץ לא לנוע בחשכה במקומות לא מוכרים ולא לעלות על מונית ללא רישיון או מונה.
 

כללי התנהגות
המקומיים מאuד נעימים ואדיבים. צעקות וקללות לא מקובלות במקום וסביר להניח שלא ישיגו תוצאות. חל איסור בחוק על התערטלות בציבור, בעיקר תקף באזורי החופים בהם חל איסור על חשיפת חזה נשי בציבור.
 
מגבלות תנועה
אין מגבלות מיוחדות, אך עדיף לא לנהוג בחשכה בגלל מצב הכבישים הירוד והעדר תאורה מספקת. יצוין כי ברוב המקומות בקוסטה ריקה אין כתובות מסודרות והניווט וההגעה למקום מסוים מתבצעים על ידי כיוונים ומרחקים ממקומות מוכרים. הנהיגה בקוסטה ריקה פרועה ויש להיזהר מאוד בשעת הנהיגה.
כתבה על טיול ג'יפים בקוסטה ריקה
 
קהילה יהודית בקוסטה ריקה
האוכלוסייה היהודית מונה כ- 3,000 איש והיא מחולקת ל-3 קהילות:                              
הקהילה האורתודוכסית ציונית הינה הקהילה המרכזית והגדולה ומונה כ-500 משפחות חברות. לקהילה מרכז קהילתי גדול ומרשים בסן חוזה ובו בית כנסת גדול, בית כנסת לימי חול, מקווה, מסעדה חלבית כשרה וכו'. הכניסה למרכז הקהילה היא רק עם הזמנה של חברי הקהילה והצגת דרכון בכניסה או בתאום מראש עם המנהלת האדמינסטרטיבית של הקהילה.
לקהילה גם ביה"ס יהודי, על שם חיים וייצמן, ומועדון ספורט עם כל המתקנים, בריכות ומסעדה בשרית כשרה. בית הכנסת שערי ציון (קהילה אורתודוכסית) נמצא ברחוב: Carretera Pavas טלפון: 5201013
 
חב"ד - קהילה קטנה חמה ופתוחה המונה כ-50 משפחות. בית הכנסת של חב"ד ממוקם בשכונת רוהומוסר (Rohomoser) בסן חוזה (San Jose) ופתוח למבקרים. קהילת חב"ד מארגנת סדר פסח למטיילים גם בעיירות החוף, חאקו (Jaco) וסנטה טרזה (Santa Teresa).
בית חב"ד ממוקם ברחוב: רוהומוסר Rohomoser, טלפון: 2966565
 
קהילה רפורמית - הקהילה הרפורמית מונה כ- 70 משפחות ולהן בית כנסת אשר פעיל בעיקר בזמן החגים. בית בני ישראל (קהילה רפורמית), נמצא ברחוב: Sabana Sur טלפון: 2315243            
 
אוכל כשר
ניתן לרכוש מוצרים כשרים במכולת הישראלית "פיתה ריקה" (Little Israel) הנמצאת בסן חוזה, בקרבת בית הכנסת של חב"ד ושל הקהילה האורתודוכסית (Carretera Pavas). בשכונת רוהומסר ניתן לרכוש אוכל כשר בחנות Kosher Center ובמרבית הסופר מרקטים.

שגרירות ישראל בקוסטה ריקה                                                                                       
כתובת: Edificio Centro Colon,Calle 38-40,Apartado postal 5147-1000,San Jose
טלפון: (506) - 2216444                                                                                                         
פקס: (506) - 2570867
שעות קבלת קהל: ב- ו 09:00-12:00 
דוא"ל:  Consularit@sanjose.mfa.gov.il                                                   

שגרירות קוסטה ריקה בישראל
כתובת: רחוב אבא הלל סילבר 14, ק' 15, רמת גן, 52506
טלפון: 036135061  
פקס: 036134779 

מידע נוסף
בתי מלון והארחה בקוסטה ריקה - השוואת מחירים והזמנות

כתבות נוספות על קוסטה ריקה
יעדים מומלצים בקוסטה ריקה
אטרקציות בקוסטה ריקה

טיול ג'יפים בקוסטה ריקה
טיולי משפחות לקוסטה ריקה
שמורות טבע במונטוורדה
ספארי צלילה באי קוקוס
מספר צפיות: 8707
656