מחוץ למסלול השחוק: טיול בקליפורניה
מאת: שגב ליבוביץ


קליפורניה היא המדינה המאוכלסת ביותר בארצות הברית והשלישית בגודלה בארה"ב. אבל דווקא במדינה הכל כך מאוכלסת וכל כך מתוירת הזו, כדאי לחרוג קצת מנתיבם הכבוש של התיירים, שגודשים את לוס אנג'לס, סן דייגו, סן פרנסיסקו והפארק הלאומי יוסמיטי. דווקא במקומות הנידחים, הרחק מהערים הגדולות, תוכלו לפגוש את הרוח הדרום-מערבית, זו של ימי הבהלה לזהב והמערב הפרוע. דווקא בפארקים הקטנים או בפאבים הנושנים, תוכלו לפגוש את ארצות הברית האמיתית, כפי שחווים אותה המקומיים.


1 / 9
2 / 9
3 / 9
4 / 9
5 / 9
6 / 9
7 / 9
8 / 9
9 / 9

המזח הציורי של חוף הנטינגטון  (צילום: troy william)
נופים צחיחים בעמק המוות (צילום: John Fowler)
שדרת הענקים בשמורת רדווד  (צילום: Kirt Edblom)
קשת סלע בשמורת ג'ושוע טרי  (צילום: Bryan Ungard)
פסטורליה על אגם טאהו  (צילום: Bit Boy)
החוף המיוחד של העיירה פסיפיק גרוב  (צילום: The Steampunk Explorer)
כל הצבעים של הטבע בעמק המוות  (צילום: Andres Nieto Porras)
גולש על רקע המזח בהנטינגטון ביץ'  (צילום: Pedro Szekely)
הסלעים המאפיינים את שמורת ג'ושוע טרי  (צילום: Robert Shea)
נופיה של קליפורניה מגוונים ביותר, מהמקום הנמוך ביותר ועד הנקודה הגבוהה ביותר ברחבי ארצות הברית (ללא אלסקה), מנופים מדבריים וצחיחים ועד ליערות עצים מהגבוהים בתבל, ממטרופוליני ענק סואנים ועד עיירות קטנות ונידחות, שאת מספר תושביהן אפשר לספור על יד אחת (אם בכלל). 
אנו נתחיל כאן מדרומה של קליפורניה ונעלה צפונה, נרד מהכבישים הראשיים וננסה לטעום מ"אמריקה האמיתית", לא זו המצופה פלסטיק עבור התיירים.
 

עיירת הרפאים בגדד וקפה בגדד (A), קפה בגדד בעיירה ניוברי ספרינגס (B), עיירת הרפאים קליקו (C),
פארק ג'ושוע טרי (D), הנטינגטון ביץ' (E), עמק המוות (F), עיירת הרפאים בודי (G), אגם טאהו (H),
שדרת הענקים (I) ופארק עצי המסתורין (J), פארק פינאקלס (K), קמפינג קירק קריק (L), 
שמורת פרפרי המונרך (M), מוזיאון בלק הוק (N), מפעל ג'לי בלי (O), ברקלי (P), שמורת הר טמלפייס (Q)


 ברירת מחדל
 

קפה בגדד - בדרך המדברית מלאס וגאס לשום מקום... 

המסעדה-מוטל קפה בגדד (Bagdad Cafe) שוכנת בלב המדבר, או כמילות שיר הנושא של הסרט שצולם בה: "כביש מדברי מוגאס לשום מקום". כאן, בעיירה קטנה בשם ניוברי ספרינגס (Newberry Springs), צולם הסרט המפורסם "קפה בגדד", שהעניק למסעדה תהילת עולם. גם מיקומה של המסעדה, לא הרחק מכביש 15, המוביל מלאס וגאס ללוס אנג'לס הופך אותה למקום שכדאי לעצור בו בדרך.
קפה בגדד המקורי נמצא בכלל בעיירה בגדד (Bagdad), השוכנת 50 מייל מזרחה משם. בגדד הוקמה בשנת 1883 והיתה עיירה משגשגת, לצדי הכביש המהיר 66. אך הכביש הפך לכביש צדדי והעיירה ננטשה והפכה לעיירת רפאים. בגדד מחזיקה בשיא (הלא כל כך נחמד) של 767 ימים רצופים ללא טיפה אחת של גשם, שהם למעלה משנתיים, בשנים 1912-1914.
 
קפה בגדד הוא אחד האתרים על כביש 66 (Route 66) הכביש המהיר שחצה את ארצות הברית - משיקאגו, בצפון-מזרח, עד לוס אנגלס, בדרום-מערב, לאורך 2,448 מייל (3,940 קילומטרים). הכביש, שנבנה בתחילת המאה ה- 20, היה בעבר חלק ממערכת הכבישים המהירה של ארצות הברית. עסקים רבים שגשגו לאורכו והם נפגעו קשות עם הקמתה של מערכת הכבישים הבין-מדינתית החדשה, בשנות ה-80 של המאה העשרים. חלקים של הכביש הוכרו כבעלי חשיבות היסטורית, הם נקראים Historic Route 66, והקטע העובר בקפה בגדד הוא אחד מהם.
איך מגיעים: בעיירה Newberry Springs, 130 מייל צפונית-מזרחית ללוס אנג'לס.
כתבה על לוס אנג'לס


הטריילר לסרט קפה בגדד, עצירה נוסטלגית על כביש 66 ההיסטורי
 
אם אנחנו כבר ברוח מקומות עזובים בלב המדבר, מעט צפונה משם נמצאת עיירת הרפאים קליקו (Calico Ghost Town), עיירת כורים שננטשה. העיירה, הנמצאת במדבר מוהאבי (Mojave Desert), הוקמה ב- 1881 כעיירת כורי כסף, בימי "הבהלה לכסף". בימי השיא שלה התגוררו בה 1,200 תושבים, אך בשנת 1896 צנח מחיר הכסף, המכרות נסגרו וכעבור עוד 8 שנים העיירה כולה ננטשה. כיום ניתן ללכת ברחבי העיירה, להיכנס לבתים הנטושים, שחלקם מקוריים וחלקם שוחזרו, ולחוש את רוח המערב.
איך מגיעים: 10 מייל מהעיירה Barstow.
 
עיירת הרפאים קאליקו, קליפורניה, ארהב
העיירה קליקו, ננטשה כשנסגרו מכרות הכסף  (צילום: Steven Martin)
 

שיאי החום של עמק המוות

עמק המוות בקליפורניה, שהוא חלק מהפארק הלאומי עמק המוות (Death Valley National Park), הוא אחד המקומות החמים ביותר בארה"ב. אבל בחורף הופך הפארק, ששטחו 13.6 אלף קמ"ר (יותר ממחצית שטחה של ישראל), לגן עדן למטיילים. אז מאפשר מזג האוויר הנוח לצאת למסלולי טיול רבים, היוצאים מהמקום השלישי הנמוך ביותר בעולם אל עבר הרי סיירה נבאדה הגבוהים, המשתרעים ממערב לו.
בעמק המוות נמדדה בשנת 1913 הטמפרטורה הגבוהה ביותר בחצי ההמיספרה המערבית – 56.7 מעלות צלזיוס. אבל גם בשנים רגילות הטמפרטורה בחודשי הקיץ (יוני-ספטמבר) מטפסת הרחק מעבר ל- 40 מעלות צלזיוס.
 
Badwater Basin שבעמק המוות מתגאה בהיותו המקום הנמוך ביותר בצפון אמריקה והשלישי בעולם (85.5 מטר מתחת פני הים), וכולם מצטלמים בגאווה ליד השלט הגדול המציין זאת. המשפחה האמריקאית שביקשה שאצלם אותה ליד השלט, קצת התאכזבה כשאמרתי שאותי העניין לא מרגש, כי היכן שאני מתגורר נמצא המקום הנמוך בעולם.
איך מגיעים: כביש 190 מלוס אנג'לס או לאס וגאס.
עמק המוות, קליפורניה, ארהב
עמק המוות, המקום הנמוך והחם ביותר בצפון אמריקה    (צילום: Bob Dass)

עמק המוות, קליפורניה, ארהב
שקיעה על עמק המוות, עדיף להגיע לכאן בחורף   (צילום: ohn Fowler)
 
 

חוף הגולשים של אזור לוס אנג'לס

חוף הנטינגטון (Huntington Beach) במחוז אורנג' (Orange county) שמדרום ללוס אנג'לס, מזוהה יותר מכל עם הגולשים הרבים הבאים לגלוש על גליו. גם מי שאינו גולש יוכל להתפעל מהגולשים המנוסים והגלים הגבוהים. כשהולכים בעיירה מבינים מה זה בלונדינים שזופים מקליפורניה - נדמה שכל בני העיירה הם בעלי שיער ארוך וגלשן ביד. שווה לבקר גם במוזיאון הבינלאומי לגלישה שנמצא במקום ולאכול במסעדות הרבות שבמרחק הליכה.

ממש מעל המזח, מלון קימפטון שורברייק (Kimpton Shorebreak Huntington Beach) הוא בחירה מצוינת למי שרוצה להתפנק ועדיין להישאר באווירת החוף.
מקומות לינה נוספים בחוף הנטינגטון

איך מגיעים: ליד העיר הנטינגטון ביץ', 40 מייל דרומית למרכז לוס אנגלס.
עוד על חוף הנטינגטון בכתבה על החופים של לוס אנג'לס

מלון מומלץ בהנטינגטון ביץ', לוס אנג'לס   מלון מומלץ בהנטינגטון ביץ', לוס אנג'לס
מלון קימפטון שורברייק
 - 4 כוכבים באווירה של חוף
 
הנטינגטון ביץ', קליפורניה, ארהב
בלונדינים שזופים... גולש בחוף הנטינגטון, על רקע עמודי המזח    (צילום:Pedro Szekely)

מלון מומלץ בקרבת חוף הנטינגטון

מלון בלבואה ביי ריזורט (Balboa Bay Resort) הוא מלון 5 כוכבים מפנק, הממוקם מול המרינה של ניופורט ביץ' ומפרץ בלבואה, במרחק נסיעה קצר מחוף הנטינגטון. החדרים כולם גדולים ומרווחים, ממוזגים, עם מרפסת, פינת ישיבה, שולחן, קומקום, מקרר, וחלקן מתאימות למשפחות. במלון גם בריכת שחיה, מרכז בריאות וספא, שתי מסעדות, בית קפה ובר. מיקומו מתאים לטיולים בסן דייגו (1.5 שע'), לוס אנג'לס (כשעה למרכז) ופארק דיסנילנד (כ- 40 דק').

מלון מומלץ בעיירה ניופורט, קליפורניה   מלון מומלץ בעיירה ניופורט, קליפורניה
מלון מומלץ בעיירה ניופורט, קליפורניה   מלון מומלץ בעיירה ניופורט, קליפורניה
מלון בלבואה ביי ריזורט
 - מיקום מעולה ופינוק 5 כוכבים במחיר סביר
 

פארק ג'ושוע טרי

נוף מדברי מושלם וסלעים הדומים לעיר מגוריהם של בני משפחת פלינסטונס... בפארק טבע מדברי, הקרוי על שם הקקטטוס הנפוץ בו ג'ושוע טרי (Joshua Tree National Monument). מתאים לטיולים קצרים וארוכים וניתן למצוא בו מספר מקומות מעולים לקמפינג.
איך מגיעים: 140 מייל מזרחית ללוס אנג'לס, על כביש 62 היוצא מהכביש המהיר 10.
 
ג'ושוע טרי, קליפורניה, ארהב
 נופי עיר מגוריהם של הפלינסטונס בשמורת ג'ושוע טרי  (צילום: Robert Shea)
 

פרפרים על כביש מספר 1

כביש מספר 1 הוא אחד הכבישים הפופולריים ביותר בין המטיילים בחוף המערבי. אל עצי האורן והאקליפטוס שלצדי הכביש והעיירה פסיפיק גרוב (Pacific Grove), מגיעים בכל חודש אוקטובר פרפרי המונרך (בעברית: דנאית מלכותית). כדי להגן עליהם הוקמה שמורת פרפרי המונרך (Monarch Grove Sanctuary), בה ניתן לצפות בפרפרים המופלאים הללו, הנודדים לאורך כל יבשת אמריקה, מצפון לדרום, אך חוזרים מדי שנה להקים מושבות על אותם עצים. בפסיפיק גרוב מספר מושבות שכאלו ולכן היא מכונה "עיר הפרפרים". במוזיאון הטבע העירוני תוכל למצוא אינפורמציה נוספת בנושא.
איך מגיעים: כביש מספר 1 ליד חצי האי מונטריי (Monterey), 110 מייל דרומית לסן פרנסיסקו.
פסיפיק גרוב, קליפורניה, ארהב
פרפר מונרך בעיירה פסיפיק גרוב, עיר הפרפרים  (צילום: Doreeno)
 
מעט דרומה משם (כ- 30 מייל) נמצא אחד מאתרי הקמפינג היפים בארצות הברית, קמפינג קירק קריק (Kirk Creek Campground). החניון ממוקם על מצוק המשקיף לים, והוא מקום נפלא למחפשים שקט ושלווה.
איך מגיעים: על כביש מספר 1 מדרום לביג סר (Big Sur) ביער לוס פדרס (Los Padres).המלצה על מלון בעיר מונטריי - על כביש מס. 1

מלון אברגו (Hotel Abrego) הוא מלון בדרגת 4 כוכבים, בניחוח כפרי מקסים, הממוקם במרכז העיר מונטריי, עם חניה צמודה. החדרים מרווחים וממוזגים, וכוללים פינה להכנת קפה ותה, ובמלון גם בריכה ווג'קוזי. בימים יפים ניתן לאכול ארוחת בוקר בחוץ (שימו לב שלא תמיד כלול במחיר), ובימים קרים ניתן ליהנות מאח בחדרים. מחירו של המלון לא זול, אך התמורה מצוינת, ומי שלא מתאים לו יכול לחפש כאן בתי מלון נוספים במונטריי או בעיירה הסמוכה כרמל.
 
המלצה על מלון בכביש מספר אחת, קליפורניה, ארה   המלצה על מלון בכביש מספר אחת, קליפורניה, ארה
המלצה על מלון בכביש מספר אחת, קליפורניה, ארה   המלצה על מלון בכביש מספר אחת, קליפורניה, ארה

מלון אברגו - פינה כפרית מפנקת בלב העיר מונטריי, על כביש מספר אחת


 

גם בפארקים אפשר להיות לבד

פארק טבע מדהים ביופיו, לא מוכר ולכן גם לא גדוש במבקרים כמרבית הפארקים האחרים, הוא פארק פינאקלס (Pinnacles National Monument). פירוש שמו הוא "פארק הצריחים", ואכן נופיו מאופיינים על ידי סלעי ענק המזדקרים כצריחים.
הפארק אינו צפוף כמו הפארקים הגדולים ומתאים לכל עונות השנה. הוא מציע מסלולי הליכה במערות ובקניונים מרשימים, ויש בו אפשרויות נפלאות למטפסי צוקים.
איך מגיעים: כניסה מערבית על כביש 25 מ- Holister, וכניסה מזרחית על כביש 145, המתפצל מהכביש המהיר 101 ליד Soledad. במרחק 90 מייל ו- 130 מייל (בהתאמה) דרומית לסן פרנסיסקו.
 
שמורת פינאקלס, קליפורניה, ארהב
 סלעי ענק בפארק פארק פינאקלס  (צילום: Rennett Stowe)
 

סוכריות, מכוניות ועפיפונים בסן פרנסיסקו

אם אתם חובבי מכוניות, זהו המקום עבורכם. מוזיאון בלק הוק (Blackhawk Museum), מוזיאון למכוניות עתיקות, המחולק לשני אגפים בהם מוצגות מכוניות מלפני מלחמת העולם השנייה ולאחריה.  במקום מוצגים דגמים נדירים, חלקם גם בלעדיים, של מכוניות עתיקות.
המכוניות החונות במגרש החניה מפוארות לא פחות, ויש להניח שבעוד מספר שנים גם הן יוצגו במוזיאון.
איך מגיעים: Blackhawk Plaza Circle, Danville, בצדו המזרחי של מפרץ סן פרנסיסקו (יציאה מהכביש המהיר 680).
 
כל שנה בחודש יולי מתקיים בעיר ברקלי (Berkeley), השוכנת מצדו השני של מפרץ סן פרנסיסקו, פסטיבל עפיפונים (Kite Festival), אליו מגיעים חובבי עפיפונים מכל העולם ולצדו הפנינג לכל המשפחה.
בברקלי הרבה האנשים "מעניינים". בשנת 2007 החליטה אוניברסיטת ברקלי לכרות 44 עצי אלון עתיקים, שנשתלו בשנת 1923 ליד אצטדיון הספורט של האוניברסיטה. בעקבות כך הוקמה "אגודת שומרי העצים של ברקלי", שאנשיה שוהים ליד העצים, כותבים כרזות ומשכנעים עוברי אורח להקשיב להם. בשעות הלילה, כדי לשמור על העצים, הם פשוט ... ישנים על העצים.
הסיור במפעל הסוכריות המפורסם ג'לי בלי (Jelly Belly) אורך כ-40 דקות, במהלכן מסיירים בין המכונות המייצרות את הסוכריות הצבעוניות חביבות הילדים. הסיור חינם ומתקיים 7 ימים בשבוע. כל משתתף בסיור מקבל במתנה שקית עם המון סוכריות ג'לי בלי, בכל מיני טעמים. כדי שלא תטעו חלילה בסוכריות שאתם טועמים, טורח המדריך להדגיש, וחוזר ומדגיש לאורך כל הסיור, את השם "ג'לי בלי".
איך מגיעים: בעיירה פיירפילד (Fairfield), כשעה נסיעה (45 מייל) צפונית-מזרחית לסן פרנסיסקו.
מוזיאון בלקהוק, קליפורניה, ארהב   מפעל ג'לי בלי, קליפורניה, ארהב
לחובבי המכוניות והמתוקים, מוזיאון בלק הוק וסיור במפעל הסוכריות ג'לי בלי  (צילום: Bill Abbott, LWYang)
 

כשהשמש שוקעת לים של סן פרנסיסקו

שלא כמו בישראל, בה יוצאים לפאב כבילוי, בארצות הברית הפאב הוא חלק משגרת היום. אנשים רבים הולכים לשתות בירה לאחר העבודה, לפני שחוזרים הביתה, והרבה אנשי עסקים הולכים לפאב בהפסקת הצהרים. אם חשקה נפשכם בבירה, או סתם בחברה, הנה שתי המלצות לפאבים נחמדים בסן פרנסיסקו.
 
פאב המסבאה (The Saloon) נוסד בשנת 1861 והוא הפאב הותיק בסן-פרנסיסקו. זקני המקום מספרים שהפאב הצליח לשרוד את רעידת האדמה החזקה, שפקדה את העיר בשנת 1906, בזכות חיבתם של כבאי העיר לבחורות שגרו מעל הפאב... את הסיפור שמעתי מהברמנית במקום, אשה בת 70 (ששתתה המון בירות). הפאב מארח הופעות של מוזיקאים, ומוכר דיסקים של כל הזמרים שהופיעו במקום. תפגשו בו הרבה אנשים שונים ומשונים. בשעות הצהריים מגיעים כל אותם היפים זקנים, שאוהבים לספר על הזמנים ההם.
החוק במקום קובע שחייבים להזמין כוס בירה, גם אם אינך שותה, והתשלום רק במזומן.
כתובת: Grant Ave, סן פרנסיסקו.
 
פאב ליטל שמרוק (The Little Shamrock) גם הוא פאב ותיק למדי (1863) ובו אפשר ליהנות ממשחקי שולחן ובירה זולה במיוחד. מקום מעולה להפגש עם חברים ולהעביר כמה שעות בכיף.
כתובת: Lincoln Way, סן פרנסיסקו.
 
קמפינג Steep Ravine הוא קמפינג קטן ולא מוכר, המוכרז כאקולוגי ולכן לא ניתן להגיע אליו במכונית, אלא רק בהליכה של 400 מטר. מהקמפינג שעל שפת הים ניתן לראות את אורות סן פרנסיסקו, ומי שיתמזל  מזלו יזכה גם לראות יונקים ימיים.
איך מגיעים: שמורת הטבע הר טמלפייס (Mount Tamalpais), 15 מייל צפונית לסן פרנסיסקו על כביש מספר 1.
 
שמורת הר טמלפייס, קליפורניה, ארהב
 שמורת הר טמלפייס, על כביש מספר 1ל  (צילום: wikiphotographer)
 

כשהסתיימה הבהלה לזהב

העיירה בודי (Bodie) הוקמה בשנת 1859 על ידי מחפשי זהב, ובשיא פריחתה, בשנת 1880, התגוררו בה 10,000 איש. אך עסקי הזהב והמכרות לא הצליחו לפרנס את התושבים, ועד אמצע המאה ה-20 ירד בהדרגה מספר התושבים, עד שבשנת 1962 נותרו בה 10 תושבים בלבד. באותה שנה היא הוכרזה כאתר שימור לאומי (Bodie State Historic Park). עשרות בתים עדיין עומדים על תילם וניתן להיכנס ולהתרשם מהעיירה כפי שהייתה לפני יותר מ- 100 שנה. שלא כמרבית עיירות הרפאים בארה"ב, הנמצאות בנופי המדבר השוממים, שוכנת בודי בגובה 2,554 מטר, ולכן נופיה שונים לגמרי.
איך מגיעים: ממזרח לפארק הלאומי יוסמיטי, 30 מייל צפונית ל Lee Vining.
 
עיירת הרפאים בודי
כמו לפני 100 שנה – בתים בעיירת הרפאים בודי
 

שדרת הענקים והמסתורין של צפון קליפורניה

לממשיכים צפונה על כביש 101, לכיוון אורגון, מומלץ לבקר בשדרת הענקים (Avenue of the Giants), מקום קצת מפחיד ומאיים אבל מהנה ביותר. זהו יער של עצי רדווד (Redwood) ענקים, עם עשרות מסלולים שונים ומגוונים. גם כשבחוץ זורחת השמש בתוך היער חשוך למדי, העצים גבוהים מאוד וקשה לדעת היכן אתה וכמה מייל עברת. נתקלתי בלא מעט מטיילים שלא ידעו היכן הם נמצאים על המסלול ואיך לחזור למכונית, לכן חשוב לא לשכוח מפה, אחרת לא תדעו לחזור הביתה בשלום.
מעט צפונה משם, על כביש 101, נמצא פארק נוסף של אותו יער עצי רדווד, הנקרא Humboldt Redwoods State Park.
איך מגיעים: על כביש 101, מצפון לעיירה Redway. זה היה הכביש הראשי של קליפורניה לפני שנסלל כביש 5 (שהוא אוטוסטרדה משעממת) ולכן ממולץ לנסוע בו.
כתבה על שמורת רדווד - העצים הגבוהים בעולם
שדרת הענקים, קליפורניה, ארהב
עצי רדווד בשדרת הענקים, הזהרו לא לטעות בדרך...  (צילום: Kirt Edblom)
 
שביל נוסף בין עצי הרדווד הענקיים, נמצא 130 מייל צפונה משדרת הענקים, וכאן הוא זכה לכינוי עצי המסתורין (Trees of Mystery). קשה להתעלם מדמות החקלאי פול בניון (Paul Bunyan), המתנשא לגובה 15 מטר, והשור שלו בבה (Babe) שגובהו 10.5 מטר, שיקבלו את פניכם בכניסה. פול הוא דמות מיתולוגית של כורת עצים ענק, שסביב דמותו נקשרו אגדות רבות. הפארק מתגאה בכמה מהעצים הגבוהים ביותר בארצות הברית, והשביל מוליך את המטיילים בין עצים שונים ומשונים. בסמוך יש פארק שעשועים קטן, די יקר ומיותר.
איך מגיעים: העיירה קלמת' (Klamath) כביש מהיר 101, מדרום לגבול עם אורגון.
פול בניון, קליפורניה, ארהב
עוד ענק מקומי, פול בניון והשור בכניסה לפארק עצי המסתורין  (צילום: Jon Evans)
 

אגם טאהו והמסלול המקיף אותו

אגם טאהו (lake Tahoe), אותו חולקת קליפורניה עם נבאדה, הוא האגם הגדול ביותר על רכס סיירה נבאדה. האזור הפך מזמן לאתר נופש פופולרי, עבור אוהבי הטבע בקיץ וגולשי הסקי בחורף.
מעטים מכירים את מסלול טאהו רים טרייל (Tahoe Rim Trail), שהוא מסלול של 165 מייל (266 קילומטרים), המקיף את אגם טאהו. המסלול עובר בשתי מדינות, פארק מדינה אחד, שלושה יערות לאומיים ושישה מחוזות. לא חייבים ללכת את כל המסלול וניתן גם ללכת בקטעים קצרים שלו.
 
לייק טאהו, קליפורניה, ארהב
אגם טאהו, האגם הגדול ביותר על רכס סיירה נבאדה  (צילום: Andrew Toskin)

מלון מומלץ לחופי אגם טאהו

מלון ספא טאהו לייקשור (Tahoe Lakeshore Lodge & Spa) הוא מלון 3 כוכבים מקסים, הממוקם לחופיו הדרום-מזרחיים של אגם טאהו. החדרים המרווחים והדירות מתאימים לזוגות ומשפחות, וכוללים מרפסת הצופה לאגם, פינת ישיבה, אח, מקרר, פינת קפה, ובדירות גם מטבח מאובזר. למלון בריכה, ספא וחוף פרטי, שבקיץ מתקיימים בו קונצרטים. 

המלצה על מלון באגם טאהו   המלצה על מלון באגם טאהו
המלצה על מלון באגם טאהו   המלצה על מלון באגם טאהו

מלון ספא טאהו לייקשור - קשה שלא להתאהב...
 

מידע נוסף

השכרת רכב בארה"ב

כתבות נוספות


שגב ליבוביץ
 
אודות הכותב
שגב ליבוביץ', בילה וטייל תקופות ארוכות עם בני משפחתו המתגוררים בארצות הברית. נהנה לחזור אליה שוב ושוב ולהכיר בה פינות נסתרות. הקים ומנהל את אתר האינטרנט "המדריך למטייל הלא שגרתי בארצות הברית". 
0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר